Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Scythe

Post autor: zioombel »

Martin_Valdez pisze:Ano tak przepraszam, że nie przeczytałem tego jednego posta w innym wątku. Rzeczywiście moja wina.
Nie Twoja wina, że nie przeczytałeś. Za to piszesz nieprawdę o tym, że wydawnictwo zapowiedziało, że tylko u nich można kupić. Tak nie było.

Edycja: wydaje mi się, że wszyscy są przyzwyczajeni do Portalu, który promoski daje tylko u siebie w przedsprzedaży. Promoski z Przedsprzedaży u Rebel zawsze są dostępne w innych sklepach.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2016, 16:37 przez zioombel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Scythe

Post autor: Martin_Valdez »

A skąd ludzie wchodząc na stronę sklepu mają o tym wiedzieć? Weszli na stronę wydawnictwa więc raczej takie właśnie przypuszczenia wysnują.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Scythe

Post autor: zioombel »

Martin_Valdez pisze:A skąd ludzie wchodząc na stronę sklepu mają o tym wiedzieć? Weszli na stronę wydawnictwa więc raczej takie właśnie przypuszczenia wysnują.
W takim rację napisz, że to są Twoje przypuszczenia a nie, że wydawnictwo sugerowało, że tylko u nich można kupić z promoskami.
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Scythe

Post autor: Mir4ge »

Martin_Valdez pisze:A skąd ludzie wchodząc na stronę sklepu mają o tym wiedzieć? Weszli na stronę wydawnictwa więc raczej takie właśnie przypuszczenia wysnują.

Nie tylko Ty źle zrozumiałeś. Ja też z taką myślą złożyłem zamówienie, które przed chwilą anulowałem. Jakoś ciężko mi uwierzyć, żeby w tak krótki czasie 140 osób chciało ekstra zapłacić wydawnictwu.
Elros
Posty: 12
Rejestracja: 25 gru 2015, 16:05

Re: Scythe

Post autor: Elros »

Też anulowałem zamówienie. Ogólnie rzecz biorąc niefajna sytuacja.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: crsunik »

Ogólnie rzecz biorąc lepiej pytać niż cokolwiek zakładać.
ihasel
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2016, 20:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: ihasel »

Ja anulowałam zaraz po pojawieniu się w aleplanszówki.pl - nie robili mi Panowie żadnych trudności, a pieniądze jeszcze tego samego dnia zaksięgowano mi z powrotem na koncie.
Również założyłam, że wersja wprost od wydawcy będzie wyjątkowa, a gdy zorientowałam się, że tak nie jest - zapytałam o to i bardzo szybko dostałam odpowiedź. Taka jest polityka tego Wydawnictwa - taką prowadzą współpracę ze sklepami, a kupienie gry u nich jest po prostu takim 'napiwkiem" dla Nich i wsparciem w celu wydawania kolejnych gier. Zrozumiałam - z tym, że ja lubię wiedzieć, kiedy daję napiwki i sama o tym decydować - i z tego powodu anulowałam transakcję. Pretensji nie mam - zachowanie przy anulowaniu i zwrocie pieniędzy było jak najbardziej profesjonalne.
Trzymam kciuki za Wydawnictwo i Scythe, a następnym razem nie będę się tak pochopnie "rzucać" na wersję od wydawcy ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6132
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 651 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: pan_satyros »

ihasel pisze:...
U mnie dokładnie tak samo. W pełni się z Tobą zgadzam.
Teraz zostaje czekać na wysyłki ;) skądkolwiek wyjdą.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2016, 22:34 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
MordimerMort
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2015, 15:34
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: MordimerMort »

A w międzyczasie czekania na nasze zamówienia można zagrać :)
Późna godzina więc nie spodziewam się odpowiedzi, ale jak co to można wejść tutaj (wymagany Firefox)
https://beta.tabletopia.com/playground/ ... the/5DF54O

Jak ktoś dołączy to można przejść przez komponenty i zasady i zagrać.
Jutro koło 12 też założę pokój (nowy link podam w poście), będę czekał jakieś 15-20 min.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Scythe

Post autor: ariser »

Też się wyłamałem i posłałem odstąpienie - akurat te 30 zł będzie na koszulki, a pocztówka pewnie kurzyłaby się tylko na półce.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: Karit »

Sorry ale nie ogarniam, o co chodzi z tymi sklepowymi anulacjami i jakmis specjanymu wersjami?
Pomoże ktoś wyjaśnić...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

W obecnej ofercie znajduje się wersja niemal identyczna z KSową - jest trochę dodatkowych kart. Okazuje się, że taką wersję ma nie tylko wydawca ale i sklepy, w których to można kupić grę 30-40PLN taniej. Ludzie zatem rezygnują z zakupu bezpośrednio od Phalanxów na rzecz zakupu, w którymś ze sklepów.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Scythe

Post autor: kamilpr »

Zastanawiam się patrząc na mape. Czy te frakcje, które obok siebie maja puste pola bo wiadomo, że grając nawet w 5 osób zostaja 2 puste obszary dla przyszłych frakcji nie mają łatwiej niż te które są otoczone z obu stron przeciwnikami ?

To samo grając np. w 4 osoby są aż 3 puste obszary.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Nie mają łatwiej. Dzięki tunelom frakcje mają taką samą odległość do siebie. Nawet grając na 2 osoby nie ma różnicy czy jesteście obok czy po przeciwnych stronach mapy. Tak samo szybko do siebie dojdziecie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1569
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 202 times
Been thanked: 598 times

Re: Scythe

Post autor: Ayaram »

Wczoraj dzięki uprzejmości MordimerMorta zagraliśmy na TT. Wrażenia po 1 partii:

Tak, ta gra to niemal suche euro, bez niemal żadnego klimatu. I nie. Oprawa wizualna to nie klimat. I tak głupi pion z robinsona, który leci odkrywać dżunglę, ale spotyka tam tygrysa, więc walczy z nią wcześniej skonstruowanym przez niego nożem jest klimatyczny, a nasz dumny bohater ze swoim dumnym towarzyszem, który leci uczestniczyć w wydarzeniu by zyskać surowce do przemielenia na punkty nie jest ani trochę klimatyczny. Może inaczej. Jak dla kogoś krasnolud z caverny lecący na przygodę to coś klimatycznego - to tu jest mniej więcej ten sam poziom. Owszem wybudowanie pierwszego mecha daje takie poczucie satysfakcji, ale szybko znika jak zaczynamy go wykorzystywać do transportu rolników na pola :wink:

Grało się naprawdę bardzo fajnie. Większość rzeczy intuicyjna, no może z wyjątkiem surowców. Ciężko było się przestawić, że surowca nie trafiają na planszetkę tylko zostają i trzeba je kontrolować. Różnorodność pomiędzy frakcjami spoko, gorzej z różnorodnością z wydarzeniami. Bolał jedynie bohater, przez większą część gry głupi pracownik był dla mnie bardziej wartościowy (jako, że grałem pokojowo) i momentami zapominałem, że jest coś takiego jak bohater. Ale może to błędy początkującego... ;)

Generalnie. Naprawdę bardzo fajna gra, ale mimo wszystko strasznie przehajpowana. Napewno nie jest na tyle lepsza od podobnych tytułów jak wiele osób uważą, nie mniej jednak - polecam. Chociaż sam chyba nie kupię szybko ze względu na cenę. W relacji cena/jakość można znaleźć lepsze już gry ekonomiczne ;)
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Scythe

Post autor: kamilpr »

misioooo pisze:Nie mają łatwiej. Dzięki tunelom frakcje mają taką samą odległość do siebie. Nawet grając na 2 osoby nie ma różnicy czy jesteście obok czy po przeciwnych stronach mapy. Tak samo szybko do siebie dojdziecie.
No tak ale wtedy przeciwnicy muszą szybko zrobić kopalnie, a ta osoba nie musi może w tym czasie pójść w co innego.
MordimerMort
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2015, 15:34
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: MordimerMort »

Link do pokoju z grą:
https://beta.tabletopia.com/playground/ ... the/FHWT5S

Po doczytaniu faq działa na IE, Safari i FF + plugin Unity Player https://unity3d.com/webplayer

Tak z 15 min poczekam. Jak nie bezie chętnych to zamykam pokój.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

kamilpr pisze:
misioooo pisze:Nie mają łatwiej. Dzięki tunelom frakcje mają taką samą odległość do siebie. Nawet grając na 2 osoby nie ma różnicy czy jesteście obok czy po przeciwnych stronach mapy. Tak samo szybko do siebie dojdziecie.
No tak ale wtedy przeciwnicy muszą szybko zrobić kopalnie, a ta osoba nie musi może w tym czasie pójść w co innego.
Grałeś? Chyba nie (albo za mało)... Ja mam za sobą jakieś 15 rozgrywek. I często kopalnia była (jeśli w ogóle to budowałem!) jednym z ostatnich budynków stawianych... Każda frakcja ma kilka sposobów na przedostanie się na "środek" planszy. Kopalnia jest oczywista, ale są inne (zdolności mechów, zdolność frakcji). Uwierz mi - kopalnię po tych kilkunastu grach zwykle buduję na końcu, jako czwarty budynek. Niezależnie kim gram :)

Jak ktoś dostanie się już "na środek" to nie ma znaczenia gdzie jest inna frakcja - zawsze ma do niej tak samo blisko. Zdolność "riverwalk" mechów nigdy nie pozwala frakcji A wejść od razu ze swojego "startowego" terenu do frakcji B. Trzeba zawsze przejść przez "środek"... Albo jeziora... Albo jakoś inaczej. Nie da się przejść przez jedną rzekę jednym ruchem i być u sąsiada.

Ta gra na prawdę ma wiele dróg do osiągnięcia obranego celu. Czy to jest najazd na przeciwnika czy po prostu zgarnianie monet - każda strategia wydaje mi się po kilkunastu grach w miarę równa, żadnej przegiętej nie zauważyliśmy. Ostatnio np. przegrałem (2 punkatmi!), ale... zwycięzca miał 5 gwiazdek, ja miałem 2... Zwycięzca kontrolował tyle samo obszarów co ja i był na reputacji w przedziale "środkowym", a ja byłem na samym dole ;P No i osobnik kończący grę się zdziwił, bo był dopiero 3ci, i to z 7 czy 8 punktów za mną :) Jest wiele strategii, i jak się to dobrze zaplanuje - jak na razie każda się sprawdza.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: Bea »

Nie jestem w stanie prześledzić całego wątku a zastanawiam się nad zakupem gry, więc czy ktoś mi mógłby powiedzieć czym się różni angielskie wydanie od polskiego, tego dostępnego teraz w sklepach w przedsprzedaży? Jest Uboższe?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: crsunik »

Angielski retail i polski jest taki sam. Wersje przedsprzwdażowe zawierają karty promo, które były dostępne w ramach podstawowego pledge na KS. Ilość tych kart promo jest ponoć ograniczona, więc radzę upewnić się, że w danym sklepie jeszcze są.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: Bea »

crsunik pisze:Angielski retail i polski jest taki sam. Wersje przedsprzwdażowe zawierają karty promo, które były dostępne w ramach podstawowego pledge na KS. Ilość tych kart promo jest ponoć ograniczona, więc radzę upewnić się, że w danym sklepie jeszcze są.
A surowce są w formie kosteczek czy maja kształt konkretnych surowców? Plansze są z wgłębieniami? Gdzie najtaniej można grę dostać?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: crsunik »

Plansze wglebien nie posiadają. Pojęcia nie mam jak w retailowej wersji wyglądają surowce. A gdzie najtaniej - zależy od posiadanych zniżek;)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: Karit »

Jak gra działa na dwie osoby?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: Bea »

crsunik pisze:Plansze wglebien nie posiadają.
To dlaczego na tym filmiku z opisem komponentów mają? https://www.youtube.com/watch?v=70YqkFFk8no - minuta 4.57?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: crsunik »

No dobra, co innego rozumiem przez wglebienia. Tak, dziury są. Po co pytasz o komponenty skoro masz filmik pod ręką z outboxingiem polskiej wersji?
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2016, 23:54 przez crsunik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ