Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1149
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 414 times
Been thanked: 258 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: mmag »

No polski legendary alien, najlepiej zmieszany z predatorem wstrząsnąłby nie jednym portfelem;)
elfuego1
Posty: 183
Rejestracja: 18 sty 2015, 02:50
Has thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: elfuego1 »

Jest szansa na wydanie przez Was po polsku w przyszłym roku "7th Continent" lub "A Feast for Odin" ?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1149
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 414 times
Been thanked: 258 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: mmag »

elfuego1 pisze:Jest szansa na wydanie przez Was po polsku w przyszłym roku "7th Continent" lub "A Feast for Odin" ?
O.o "7th Continent" to byłoby coś.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

elfuego1 pisze:Jest szansa na wydanie przez Was po polsku w przyszłym roku "7th Continent" lub "A Feast for Odin" ?
Na tę chwilę ciężko stwierdzić. Z wydawcami obu gier jesteśmy w kontakcie.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Pan_K »

7th Continent to by było coś...
Uczta Odyna też nie byle nic...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kamron6 »

Jeśli 7th Continent kupuję w ciemno. I myślę, że wielu innych też patrząc na sukces TIME Stories czy zainteresowanie Sherlockiem.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Chaaber »

Ten temat to jest najgorsze hype zło na całym forum. Co najlepsze cały czas zaglądam i sprawdzam, czy aby coś mnie nie zaciekawi. I trafią się takie cuda jak 7th Continent. Jestem strasznie zainteresowany tym jak działa ta gra, a kolega Pietrucha tylko podsyca żar niepewności przez te komunikaty o rozmowach z wydawcami. Powiem szczerze, że działa, buduje napięcie. Czy się uda to już inna sprawa, jednak buzz jest non stop. Brawka!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1149
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 414 times
Been thanked: 258 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: mmag »

Chaaber pisze:Ten temat to jest najgorsze hype zło na całym forum. Co najlepsze cały czas zaglądam i sprawdzam, czy aby coś mnie nie zaciekawi. I trafią się takie cuda jak 7th Continent. Jestem strasznie zainteresowany tym jak działa ta gra, a kolega Pietrucha tylko podsyca żar niepewności przez te komunikaty o rozmowach z wydawcami. Powiem szczerze, że działa, buduje napięcie. Czy się uda to już inna sprawa, jednak buzz jest non stop. Brawka!
Też mnie zaczyna martwić ta studnia do odprowadzania moich pieniędzy - Jak nie Spartakus, to Alien, jak nie Alien, to 7th Continent... Nie za dużo tego dobrego!? :lol:
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

mmag pisze:Nie za dużo tego dobrego!? :lol:
No... tego to się nie spodziewałem... ;)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

To ja inaczej odpowiem.
Dziękujemy i prosimy o więcej! :D
(Co najwyżej w delikatnych odstępach czasowych bo przecież obok Waszych premier jest sporo innyc godnych uwagi!)
Azru
Posty: 35
Rejestracja: 20 kwie 2016, 19:56

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Azru »

7th Continent nie wziąłem na KS tylko ze względu na dużą ilość tekstu po angielsku, z którym niektórzy współgracze mieli by kłopoty. Gdyby wyszło w rodzimej wersji to brałbym w ciemno. Zapowiada się, że gra będzie świetna.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

ja też pewnie bym się skusił...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: ChlastBatem »

Ja i mój sąsiad co zna tylko rosyjski jako obcy język też byśmy brali w ciemno 7th Continent.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kamron6 »

Prosimy informować o takich możliwościach wcześniej: nie kupiłem na KS bo nie chciałem czekać ponad rok, zapewne kupiłbym wersję angielską żyjąc w nieświadomości, że może wydacie polską wersję ...
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1149
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 414 times
Been thanked: 258 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: mmag »

kamron6 pisze:Prosimy informować o takich możliwościach wcześniej: nie kupiłem na KS bo nie chciałem czekać ponad rok, zapewne kupiłbym wersję angielską żyjąc w nieświadomości, że może wydacie polską wersję ...
Podejrzewam, że na etapie KS mówienie o polskiej wersji miałoby wiele wspólnego z wróżeniem z fusów. A pewnie do chwili podpisania umowy i tak wszystko może się zdarzyć. Więc jedyne co to możemy zrobić to trzymać kciuki i wierzyć w zdolności negocjacyjne ekipy z GFP ;)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kamron6 »

Nie miałem na myśli edycji KS, a to, że za niedługo gra będzie sprzedawana w sklepach normalnie ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: ObraneOrzechy »

kamron6 pisze:Nie miałem na myśli edycji KS, a to, że za niedługo gra będzie sprzedawana w sklepach normalnie ;)
O to chodzi pierwotnemu wydawcy, w tym wydawca z KS'a. Ludzie maja kupic jego wydanie ktorego naprodukowal w nadmiarze. Gdy zejdzie zadowalajaca ilosc kopii wtedy pomysli o podpisaniu umowy z lokalnymi wydawcami na wydanie w ich jezyku.
Dlatego na poziomie KS raczej nikt sie na to nie zgodzi.

Raczej to mial na mysli mmag.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kamron6 »

Wiem, że to miał na myśli ;)
Chodzi mi o to, że jeśli są prowadzone chociaż luźne rozmowy to oznacza, że jest ktoś zainteresowany po stronie polskiej, co rok temu było dla mnie nie do pomyślenia - dziś wciąż mi się wydaje, że wydawcy wolą przetłumaczyć instrukcję z kolejnego euro, niż molocha skupiającego się na tekście ;) Za powiedzmy 3 miesiące kupiłbym angielską wersję nie podejrzewając nawet, że ktoś w Polsce pomyślał o wydaniu tego. I o ile na poziomie KS gracz nie może mieć pojęcia o tym czy będzie lokalizacja, to przy premierze gry lepiej dla GFP czy innego wydawnictwa choćby napomknąć o cieniu szansy - aby ludzie się wstrzymali z kupnem, szczególnie gier świeżo wydanych lub niewydanych. Jeśli się nie uda zlokalizować to nikt nie będzie marudził, w odwrotnym przypadku już tak.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2425
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 527 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Jiloo »

Ale o czym mają informować? O tym, że w obecnej chwili ciężko cokolwiek stwierdzić? Bo tak to, dosłownie, ujął Pietrucha.
Jak będą konkrety to będą informacje. A na razie mamy kolejną falę domysłów.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kamron6 »

Jiloo pisze:Ale o czym mają informować? O tym, że w obecnej chwili ciężko cokolwiek stwierdzić? Bo tak to, dosłownie, ujął Pietrucha.
Jak będą konkrety to będą informacje. A na razie mamy kolejną falę domysłów.
Dokładnie o tym, a dokładniej że ktoś po stronie polskiej jest zainteresowany. Gdybym tydzień temu ktoś napisał na forum, że jest 5% szansy że ktoś wyda ST:A po polsku to bym go nie kupił po angielsku. Czy za mało osób na tym forum lamentuje, że już kupiło angielską wersję? Ja to widzę w każdym wątku, gdzie pojawia się informacja o lokalizacji zbyt późno w stosunku do premiery.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Kolejny raz w takiej sytuacji piszę to samo.

Do czasu aż nie mamy podpisanych umów, albo zamówień nie ogłaszamy oficjalnie niczego. Zrobiliśmy tak raz, i już wiem że nigdy więcej takiego błędu nie popełnimy.

Wyobraź sobie, kiedy mówimy "hej, rozmawiamy o grze X", podejmujesz decyzję, że zaczekasz na wersję PL. Po jakimś czasie okazuje się, że nie ma szans na wydanie. Nie byłbyś rozczarowany, że niejako przez nas nie kupiłeś angielskiej wersji?
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2425
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 527 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Jiloo »

I z tym się właśnie zgadzam. Są konkrety, dawajcie info.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kamron6 »

Byłbym tylko w przypadku KS-sytuacji, kiedy mówimy o "exclusivach". W innym przypadku nigdy. Planszówka to nie dobro pierwszej potrzeby - nie umrę jak zaczekam miesiąc czy dwa, ale nie będę czekał jeśli nie będzie żadnych sygnałów. Czekanie nie kosztuje ani pieniędzy ani czasu, wymiana planszówki już tak (a zakładam że tak zrobię, bo jakby mi nie robiło różnicy jaka wersja to by nie było sprawy, czyż nie?)

Ale jak rozumiem ludzie się czepiali kiedy mówiliście o prawdopodobieństwie wydania, a nie wydaliście ...
Ludzie są dziwni :mrgreen:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Antioch Seleucyda »

A wiadomo kiedy bedzie Mage wars w sklepach ?
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Antioch Seleucyda pisze:A wiadomo kiedy bedzie Mage wars w sklepach ?
Wiadomo. Na przełomie listopada i grudnia. :) Kończymy prace związane ze składem. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
ODPOWIEDZ