[Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Hołek
Posty: 45
Rejestracja: 11 mar 2008, 21:25

[Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Hołek »

W Śląskim Klubie Fantastyki ruszają spotkania z grami planszowymi.

Katowice i okoliczne miasta to kilkaset tysięcy mieszkańców. Jest nas już tutaj (fanów planszówek) dosyć sporo - aż wstyd że w metropolii ;) nie ma zbyt wielu miejsc w których w stałych terminach można spokojnie zagrać w nasze ukochane gry.

W Śląskim Klubie Fantastyki jest już kilka sekcji, teraz przyszła pora na otwarcie sekcji planszówkowej. Docelowo w każdy czwartek mielibyśmy siedzibę ŚKF-u tylko do naszej dyspozycji. Lokalizacja jest świetna - lokal w samym centrum Katowic (szczegóły tutaj http://www.skf.org.pl/obrazy/mapa_skf_01.jpg). Blisko zarówno na rondo (kilka minut) czy na rynek jak i dworzec PKP/PKS (ok 15 minut) a dla osób zmotoryzowanych darmowe parkingi bezpośrednio przy klubie.

Co ŚKF może nam zaoferować:
przede wszystkim miejsce tylko i wyłącznie do naszej dyspozycji - 10 stołów, 50 miejsc siedzących do tego z zaplecze kuchenne i sanitarne. Jest czysto, ciepło i jasno.
Spotkania odbywałyby się początkowo co dwa tygodnie w od godziny 17.15 do 23.00.
W ŚKF-ie mamy już kilka planszówek (m.in Arkham, WoW, GOT, Memoir, Nueroshima, nawet pierwsze wydanie MiM`a).
Jeśli będzie nas wielu nie ma problemu, żeby ŚKF np. co dwa miesiące dokładał się do kupna "klubowych planszówek" dostępnych dla każdego obecnego,co z naszym 15% rabatem daje już całkiem sporo.
O tym, że na spotkania będziemy przynosić własne gry, co da właściwie nieograniczone możliwości zabawy, raczej nie trzeba wspominać.

Dodatkowo ŚKF oferuje wiele innych możliwości tj. ogromna biblioteka fantastyki, możliwość uczestniczenia w pozostałych sekcjach klubu (np. RPG) czy umawianie się na inne terminy. Klub jest otwarty przede wszystkim we wtorki i soboty (kiedy to odbywają się spotkania) ale jeśli umówi się z człowiekiem z kluczami (jest ich kilku np. ja) to nie ma problemu aby spotkać się w inny dzień.

Śląski Klub Fantastyki utrzymuje się tylko ze składek jego członków. Wiadomo, że utrzymanie samego tylko lokalu sporo kosztuje. ŚKF prowadzi bardzo szeroką działaność (konwenty, sekcja literacka, zespół teatralny, współorganizowanie ciekawych imprez kulturalnych). Wszystko to dzięki pracy swoich członków. Aby korzystać z możliwości jakie daje nam Klub trzeba być jego członkiem. Członkowstwo wiąże się jednak z płaceniem składek (na utrzymanie Klubu).
Wpisowe do Klubu to 10zł - dostajemy legitymacje,
Składka kwartalna: uczniowie - 15zł / studenci - 23zł / pracujący - 30zł
Jak widać nie są to duże pieniądze (przeliczcie to sobie choćby na miesiąc albo na kwoty jakie trzeba wydać spotykając się przy planszówkach w pubie). W zamian za to dostajemy lokal, planszówki i wszystkie inne rzeczy wspomniane powyżej.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy 20 marca od godziny 17.15. Dwa pierwsze spotkania dla każdego kto chciałby się dołączyć nie wymagają zapisywania się do Klubu. Dlatego można przyjść i zobaczyć czy nam to odpowiada.

Zapraszamy więc 20 marca do Śląskiego Klubu Fantastyki
ul. Alfonsa Górnika 5 w Katowicach
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Witam wszystkich planszówkowców ze Śląska.

Inicjatywa na pewno jest bardzo ciekawa. Dosyć już grania po knajpach, kiedy wszyscy w lokalu patrzą się na nas, jak na przybyszów z obcej planety, czy ciągłego wyszukiwania osoby z wolną chatą i ekipy na gry wymagające większej ilości graczy. Do ŚKF-u można wpadać w czwartki od 17.15 ciemno, nawet samemu.

Ja 20 i w kolejne terminy, jeśli coś istotnego mi nie wypadnie będę na pewno.

Zainteresowani mogą wypisywać gry, którymi dysponują, aby umawiać się konkretnie na daną partię.
Osobiście mam: Caylus, Puerto Rico, Cuba, Railroad Tycoon, Strugle Of The Empires, Brass, Descent.
No i sporą kolekcję Columbia Games - West/East/Euro Front 2, Rommel In The Desert, Bobby Lee, Sam Grant, Gettysburg oraz Europe Engulfed.

Do zobaczenia w czwartek!
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Van »

Fajnie, że czwartki. Akurat wtedy mam luzy i nie będzie problemu z zarezerwowaniem sobie czasu na granie :D zapowiada się ciekawie. Wpadnę zobaczyć co tam ciekawego się dziać będzie.


EDIT: Agrhhhh nie będę mógł się zjawić w pierwszym terminie bo akurat mnie nie będzie w Katowicach ale zrobię co w mojej mocy żeby za dwa tygodnie dotrzeć już na pewno. To przynajmniej będą już jakieś relacje z pierwszego spotkania więc nie będę tak w ciemno szedł :P
Van_Hoover
#Lista gier
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Zonkul »

Pojawię się jak tyko będę mógł.

Mam Doom'a, Cytadelę i Mag Blasta.
Gdzieś poniewiera mi się jeszcze Magiczny Miecz ze wszystkimi dodatkami i Monopol.

Do zobaczenia

Pozdro
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Jako że czwartek będzie wieczorem zapoznawczym, kiedy będziemy mieli szansę podyskutować jak dokładnie wyobrażamy sobie nasze spotkania, wezmę gry dosyć znane, które łatwo przyswoić i przy których można porozmawiać w trakcie grania. Mianowicie: Puerto Rico (wersja PL), Wysokie Napięcie i Brass.

Pozdrawiam i do zobaczenia.
cybergame.pl
Posty: 16
Rejestracja: 15 lut 2008, 12:17
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: cybergame.pl »

Witam!

Fajnie, że w Kato pojawiła się taka inicjatywa. Też postaram się przyjechać.

Wezmę Carcassonne, Bang i Sabotaż.
Gry planszowe i karciane - CyberGame.pl
Tychy, Konecznego 4. - Zapraszamy!!!
Najlepsze gry w super cenach! - http://www.cybergame.pl
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Muttah »

Oooo, ciekawie... Kiedyś parakrotnie pytałem w ŚKF'ie o inicjatywę planszówkową, ale dowiadywałem się tylko że "no tak, ktoś tam u nas gra" :wink:

Czwartki mi też pasują. Jeszcze nie wiem, czy dam radę akurat w ten najbliższy, ale spróbuję coś podziałać. Dam znać znajomym, może ktoś wpadnie.

pozdro!
Hołek
Posty: 45
Rejestracja: 11 mar 2008, 21:25

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Hołek »

Witam
na wszystkich dzisiaj o 17.15 będę czekał w Klubie
hmm pomimo niewielu odpowiedzi mam nadzieję, że inicjatywa wypali i będzie kolejne dobre miejsce do grania dostępne. Relacja z tego co dziś pewnie pojawi się wieczorem.
Jeszcze raz zapraszam wszystkich chętnych jeśli będą mieli czas dziś wieczorem lub za dwa tygodnie tj. 3 kwietnia
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Silent »

Witam

Postaram się dzisiaj wpaść, wezmę ze sobą Mall of Horror, Alchemist i Galaxy Trucker i Shogun albo Samurai.

Jeżeli coś mam wziąść innego ze swojej kolekcji to pisać :)
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Zonkul »

Zabierz Blokusa:)

Świetna gra.

Wpadne z kumplem dzisiaj.

Pozdr
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Cirrus »

świetny pomysł, przyjdę na pewno około 17.30 :)
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Van »

I jak wyszło? Ile ludzi było? Piiiszcieee bo ciekaw jestem :D
Van_Hoover
#Lista gier
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Właśnie jesteśmy po pierwszym spotkaniu :)

Było osiem osób. Czy to dużo, czy mało...? Jak na pierwszy raz myślę, że ok :) Do wyboru było wiele różnych gier. Najpierw byliśmy w 4 i odpaliliśmy Brass. Pełno krwista gra ekonomiczna, która w świetny sposób oddaje rozwój rynku, oraz zmianę stosunku podaży i popytu. Na początek wydała się strasznie mózgożerna, ale już po kilku rundach wszysko było zrozumiałe. W ostatnich 4 rundach każdy miał już zaplanowaną strategię i kolejka trwała raptem pare minut. Z gatunku gier ekonomicznych dla mnie absolutny hit.

W tym czasie na rozegrana już została partia w Mag Blasta, zdążyliśmy jeszcze zobaczyć końcówkę Galaxy Trucker. Na pewno chcę zagrać w tą grę. Zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, no i jest przy niej kupa śmiechu :D

Na koniec zagraliśmy "integracyjnie" :wink: w Mall Of Horror. Gra również bardzo mi się spodobała. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów nasz sojusz z Hołkiem okazał się trwały, mimo że już na początku zabił mi postać :evil: Wspólnymi siłami udało się nam nakarmić zomibe pozostałymi graczami :lol: :wink:

Miejsce jest świetne. Dużo stołów, dobrze doświetlone. Gier mieliśmy tyle, że aby we wszystkie zagrać potrzeba by kilku spotkań. Wierzę, że na następne spotkanie wpadnie jeszcze więcej osób i czwartkowe spotkania zagoszczą w ŚKFie na stałe.

Pozdrawiam wszystkich, z którymi miałem okazję zagrać i do zobaczenia!
Awatar użytkownika
ARKHAM12
Posty: 156
Rejestracja: 29 cze 2007, 16:10

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: ARKHAM12 »

Planujecie spotkanie w przyszly czwartek ? Jezeli tak to (najprawdopodbniej)_chetnie bysmy wpadli , 2 lub 3 osoby.

wesolych swiat
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Cirrus »

Rzeczywiście było świetnie, lokum bardzo dobre, ma swój klimat, za tydzień wpadnę znowu :D
A kto wygrał w końcu partię Brassa? Wyszedłem tuż przed punktacją a chciałbym sie dowiedzieć...
No i wesołych świąt dla wszystkich :wink:
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Van »

Ano właśnie, może lepiej zrobić spotkania co tydzień a nie co dwa tygodnie jak w pierwszym poście jest napisane. Ja na pewno bym wpadł w najbliższy czwartek. Czemu tak dziwnie co dwa tygodnie?
Van_Hoover
#Lista gier
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Jak pisaliśmy w pierwszej wiadomości spotkania są co tydzień. Jako że nie wiedzieliśmy, czy nasza inicjatywa spotka się z szerokim zainteresowaniem, na początek daliśmy spotkania co 2 tyg. aby więcej ludzi zarezerwowało sobie ten termin. Ale jeśli jesteście chętni, to nie ma sprawy. Możemy już od początku spotykać się co tydzień.

Pamiętajcie też, że będąc członkiem ŚKFu, do klubu można wpadać też w inne dni umawiając się np. na indywidualną rozgrywkę w mniejszym gronie. Np. w soboty klub jest otwarty praktycznie cały dzień, jedyna różnica w stosunku do czwartku jest taka, że są tam w tedy też ludzie z innych sekcji, ale nie stanowi to problemu, bo stół i krzesła zawsze są.

W takim wypadku zapraszamy wszystkich, na 2 spotkanie już w ten czwartek. Ze swojej strony proponuję partyjkę w Railroad Tycoon, na bardziej wyważonej, w stosuku do oryginału, planszy europejskiej. Można w to grać w 6 osób, gra jest niesamowicie miodna, a jednocześnie wręcz banalnie prosta.

Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowych i spokojnych świąt,chwili zadumy i odpoczynku w gronie najbliższych.
Awatar użytkownika
ARKHAM12
Posty: 156
Rejestracja: 29 cze 2007, 16:10

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: ARKHAM12 »

Rozumiem ,ze gry wymienione w 1szym poscie sa do uzytku na takim czwartkowym spotkaniu ? (got, magia , neuroshima)
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Zonkul »

Powinienem się pojawić:)

Doom i Cytadela oraz Mag Blast wraz ze mną.

Pozdro
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Van »

A ja bym bardzo chciał spróbować zagrać w shoguna i caylusa magna carte. Będzie ktoś kto ma na stanie i mógłby przynieść? Grzecznie proszę :mrgreen: oczywiście w ten czwartek się pojawię.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Silent »

Witam

Pojawię się w czwartek i chętnie zagram w Shoguna albo Caylusa MC. Oczywiście wezmę te gry ze sobą :)

Jak coś to pisać to wezmę coś jeszcze :)
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Hołek
Posty: 45
Rejestracja: 11 mar 2008, 21:25

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Hołek »

Upss.
z powodu mojej nieobecności nastąpiło pewne zamieszanie. Powinienem częściej tu zaglądać.
Niestety tak jak powiedziałem na początku spotkania w tym i następnym miesiącu będą odbywać się co dwa tygodnie. Niestety w ten czwartek nie da rady. (1. mnie nie ma, 2. nie mogłem sprawdzić czy ktoś ma wpisaną już rezerwacje).
Wybaczcie za zamieszanie w tym temacie.
Postaram się, żeby od czwartku 3 kwietnia spotkania odbywały się co tydzień.
Mam nadzieję, że do wszystkich dojdzie ta informacja, postaram się ją w nocy rozesłać na privy tych co się zapowiedzieli.
Cieszę się, że ruszyło i chyba nie będę się obawiał jak ostatnio, że zostanę sam ale niestety ten czwartek odpada.
Pozdrawiam i zapraszam 3 kwietnia
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Zonkul »

W takim razie kto zna knajpe z dużymi stołami??:P

Może spotkamy się gdzieś indziej?

Pozdro
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: AvantaR »

Ja znam, Tychy - Avanti, gramy co piatek od 17stej ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
bman
Posty: 184
Rejestracja: 10 lut 2008, 22:32
Lokalizacja: laziska

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: bman »

racja :) knajpka ok stoły tym bardziej :) Tylko trzeba uważac, bo pani kelnerka nie wszystkim daje bułeczki :) Kolega wyżej wie o czym mowie hehe.
x
ODPOWIEDZ