Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Atamán pisze:Gladiatorów może zabraknąć.

6 lokalizacji z gladiatorami - jeśli wszystkie będą z karawanami i targowiskami, to w fazie produkcji będziemy potrzebować 12 żetonów gladiatorów. W pudełku jest ich 11.
Na szczęście ten temat w grze reguluje rynek. A rynek jak to rynek - jeśli dobro jest w nadmiarze, to nie opłaca się inwestować w jego produkcję. Zatem spokojnie, nikt karawany na tym 12 i tak nie zbuduje, bo wybierze inny zasób, którego jest mniej i bardziej opłaca się go produkować. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Atamán »

Podejrzewam, że szansa na wystąpienie tego jest raczej mała, choćby dlatego, że Gladiator to najpopularniejszy zasób, więc mocne inwestowanie w karawany/targowiska przez wszystkich graczy jest mało opłacalne. Co nie zmienia faktu, że to trochę dziwne, że ktoś bez Atlasa ma szansę na brak żetonów :(
Szczególnie, że w grze są o 2 za dużo żetony Złota - czyli w wyprasce miejsce było.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Mare Nostrum

Post autor: Iesthir »

ozy pisze:Na szczęście ten temat w grze reguluje rynek. A rynek jak to rynek - jeśli dobro jest w nadmiarze, to nie opłaca się inwestować w jego produkcję. Zatem spokojnie, nikt karawany na tym 12 i tak nie zbuduje, bo wybierze inny zasób, którego jest mniej i bardziej opłaca się go produkować. :)
Niby tak... ale wiesz, że psychopatów nie brakuje. A jak taki psychopata się dorwie to mu żetonu zabraknie... :P

Ja wiem, że to głupota, zwłaszcza że wystąpi pewnie tylko w grze na 5 graczy, ale ta głupota wpisuje się w ciag innych głupot i taka kula śniezna się zbiera.

A mi żal gry i waszej pracy, bo pewnie jeszcze przez jakiś czas będą się pojawiały kwiatki i narzekania na coś co w gruncie rzeczy nie jest winą ani waszą ani gry.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Czyli co... Druk nowej, poprawionej instrukcji i druk nowych żetonów? Niektorzy wydawcy drukują raz jeszcze jak brakuje/jest źle ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Atamán »

Jeśli dodatkowe żetony są w Atlasie (dziś rozpakuję dodatek), to ja tam niczego nie potrzebuję.

Ale jeśli MN jest też w sprzedaży bez dodatku i bez informacji w instrukcji co zrobić, gdy żetonów zabraknie, to ja jako konsument uznałbym taki produkt za błędny.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: Rafalm »

Atamán pisze:Jeśli dodatkowe żetony są w Atlasie (dziś rozpakuję dodatek), to ja tam niczego nie potrzebuję.

Ale jeśli MN jest też w sprzedaży bez dodatku i bez informacji w instrukcji co zrobić, gdy żetonów zabraknie, to ja jako konsument uznałbym taki produkt za błędny.
A ściślej mówiąc wadliwy. A wada fabryczna podlega gwarancji producenta przez 2 lata.

P.S.: Oczywiście jeśli komóś będzie się chciało z Asynchronem bawić...
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Mare Nostrum

Post autor: Iesthir »

Rafalm pisze:P.S.: Oczywiście jeśli komóś będzie się chciało z Asynchronem bawić...
Przesz zareklamujesz i dostaniesz pod koniec tygodnia :wink:
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Szaweł pisze:Właściwie to nawet nie miałem czasu sprawdzić. Czy ktoś ma i sprawdzał, czy sztony pokrywają się ilością z MN i Atlasem czy z samym MN? Byłaby niezła kaszanna, gdyby można było nimi grać tylko przy MN a dorzucając Atlas przerzucać się na karton - bądź miksować karton ze sztonami :D
Przepraszam, że sam się cytuję, ale mój post zatonął w nagłym zalewie postów o żetonach... Ktoś coś wie, czy sztonów jest tyle i żetonów w MN i Atlasie?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Marcosii »

Szaweł pisze:
Szaweł pisze:Właściwie to nawet nie miałem czasu sprawdzić. Czy ktoś ma i sprawdzał, czy sztony pokrywają się ilością z MN i Atlasem czy z samym MN? Byłaby niezła kaszanna, gdyby można było nimi grać tylko przy MN a dorzucając Atlas przerzucać się na karton - bądź miksować karton ze sztonami :D
Przepraszam, że sam się cytuję, ale mój post zatonął w nagłym zalewie postów o żetonach... Ktoś coś wie, czy sztonów jest tyle i żetonów w MN i Atlasie?
u mnie się zgadza z wykazem, ale nie porownywalem ilości sztonów z iloscia kartonowych odpowiednikow
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Z wykazem też mi się zgadza, ale dopiero jak dziś zobaczyłem, że coś się z żetonami może nie zgadzać pomyślałem o porównaniu ilości z obu pudeł :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Był stretch goal na dodanie do sztonów takiej ilości jaka była w atlasie, powinno się zgadzać :P
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

No był i wg. tegoż stretch goala zamiast 144 sztonów (co pokrywa się z podstawką) ma ich być 153 co, nie zgadniecie, nie pokrywa się przynajmniej z ilością żetonów wymienionych w instrukcji , która mówi o łącznie 20 dodatkowych żetonach. Jakbym się starał, jakbym nie liczył za Chiny Ludowe 144 + 20 nie chce mi wyjść 153 :D :D :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

dzisiaj przelicze :)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Ja też :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: Bogenhafen »

Uwaga na przyszłość do Phalanxów: dajcie ludziom możliwość wybrania jakiegoś sensownego kuriera za dopłatą ;-)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: espresso »

Ja właśnie skończyłam liczyć elementy i porządkować w wyprasce. Dygresja: żeby przez rok opóźnienia nie zaprojektować ciut bardziej funkcjonalnej wypraski.... W zasadzie tylko żetony surowców z podstawki (ale nie monety!) i figurki 6 frakcji (ale nie barbarzyńcy!) mają swoje miejsce, reszta to już tetris.
Elementy zgadzają się z instrukcją. Wg. kampanii powinno być 10 żetonów wojny, ale doczytałam na BGG, że w którymś momencie Asynchron stwierdził, że 5 wystarczy i tyle mamy. Co się naszukałam pierwszego elementu gry wymienionego w spisie: 23 karty, to moje (chodzi o kafelki ;) ).
Więc w sumie nie mogę się przyczepić, bo wykonanie gry jest bardzo dobre (mapa piękna!).
Teraz tylko znaleźć czas i ekipę do gry.
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: Bogenhafen »

Ech, w końcu odebrałem paczkę, której nie miałem jak sprawdzić, ponieważ kurier zostawił ją u sąsiadów POMIMO tego, że był ktoś w domu... no ale na drugie piętro to za wysoko.

Rok czekania. Nie specjalnie marudziłem, bo to kickstarter, bla bla, pogodziłem się z tym. Otwieram paczkę. Pudełko Atlasa pogniecione... (wygląda, jakby ktoś na siłę dopychał zawartość tak, żeby upchnąć pudełko z budynkami).

Tak, tak, zaraz będę pisał maila, tak, mógłbym to załatwić tylko mailowo, tak, tak...
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

Bogenhafen pisze:Ech, w końcu odebrałem paczkę, której nie miałem jak sprawdzić, ponieważ kurier zostawił ją u sąsiadów POMIMO tego, że był ktoś w domu... no ale na drugie piętro to za wysoko.

Rok czekania. Nie specjalnie marudziłem, bo to kickstarter, bla bla, pogodziłem się z tym. Otwieram paczkę. Pudełko Atlasa pogniecione... (wygląda, jakby ktoś na siłę dopychał zawartość tak, żeby upchnąć pudełko z budynkami).

Tak, tak, zaraz będę pisał maila, tak, mógłbym to załatwić tylko mailowo, tak, tak...
Współczuję, u mnie paczka była pancerna jak żadna. Może trafiłeś na jednego z 1000 pracowników Inpostu, który nie dostał pensji... :)

Grał już ktoś? Jakieś wrażenia?
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: Bogenhafen »

Oj, paczka była pancerna, tylko przez małe pudełko z budynkami jej kształt był trochę nietypowy. Pewnie wylądowała w aucie gdzieś na dole -.-

Nic no, czekam aż aparat wróci i zaczynam robić unboxing!
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: Krionah »

Bogenhafen pisze:Uwaga na przyszłość do Phalanxów: dajcie ludziom możliwość wybrania jakiegoś sensownego kuriera za dopłatą ;-)
Jestem za, moja paczka nadal zaginiona w akcji :(
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Dobra, największa paka do Wrocławia dotarła. Otworzona komisyjnie (ja i virco). 5 kompletów MN + Atlas, 5 woreczków z erratą, kaflami etc. 2 paczki budynków, 3 zestawy ekstra kości. Uff - zgadza się z zamówieniem :)

PS. Kto miał dostać naklejkę/kartkę z autografem autora? W pudle były tylko 3 takowe...

Kolory główek są jak najbardziej ok - pięknie pasują do koloru żetonów kartonowych.

Wszystko z MN + Atlas mieści się w pudle z podstawki, ale po... ułożeniu tetrisa i nie jest to wg mnie funkcjonalne nic a nic. Zrobie sobie własny insert - duuużo bardziej funkcjonalny (wyjmowana "tacka" z żetonami surowców etc.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: Bogenhafen »

Ktoś jeszcze poza mną uważa, że jakoś wydania jest... hum... no, widziałem lepiej wydane gry? Głównie rozbija mi się o wszelkie kartonowe plansze, które są cienkie jak papier, ale i karty nie są najlepszej jakości...

Już nie będę wspominał o tym, ile pogiętych elementów miałem w środku ;-).

Z pozytywów - kości i mapa zdecydowanie na plus!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

U mnie nic nie pogięte. Karty wg mnie są ok. Kafle bohaterów i cudów super (mogły przecież być karty). Jakościowo mi się bardzo podoba, ale... Pomiędzy Mare Nostrum Imperia a Atlasem jest spora rozbieżność. Żetony okrągłe w MN mam wysztancowane niemal idealnie, a te z Atlasa są mocno krzywo...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: Bogenhafen »

Rzuć okiem na wszelkie planszetki - te ze ściągawkami, czy "plansze" gracza. Zwinąłem je praktycznie w rulonik bez żadnej krzywdy :/

Kartonowe to może było złe słowo ;-)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Bogenhafen pisze:Rzuć okiem na wszelkie planszetki - te ze ściągawkami, czy "plansze" gracza. Zwinąłem je praktycznie w rulonik bez żadnej krzywdy :/
Czyli dobre są :) Można zwijać i nic się nie dzieje ;)
I tak - wg mnie są do doopy i nadają się tylko do zalaminowania. Zasłonki graczy - bez jaj... Zrobię sobie inne, bo tych się praktycznie nie da używać wg mnie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ