Leaving Earth (Joseph Fatula)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Leaving Earth

Post autor: mate00 »

Do mnie gra dotarła na dzień przed urlopem, więc nie nacieszyłem się nią. Gdy wróciłem, wziąłem się na mozolne czytanie instrukcji i... i nie wiem... Jakoś za cholerę nie mogę się za nią zabrać. Codziennie sobie obiecuję, że wieczorem usiądę i spróbuję zagrać solo, żeby się jej nauczyć i codziennie gra pozostaje nieruszona. Nie wiem czemu, jej tematyka to dla mnie strzał w dziesiątkę, instrukcja jest kapitalna, przejrzysta, a mimo tego wciąż coś mnie od niej odciąga.
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: rzabcio »

O, ciekawe, czy ta przesyłka jest połączona z paczką do Planszostrefy?

A w międzyczasie coś na zaostrzenie apetytu - znalezione na fejsbukowym profilu AstroFazy - patrzcie ile roboty przed nami! :)
http://geoawesomeness.com/wp-content/up ... meness.jpg
(uwaga, koszmarnie duża rozdzielczość!)
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: vinnichi »

Ciekaw jestem czy autor będzie rozwijał tytuł. Fajnie by było wykonać tajną misję o kryptonimie "Area 51" :-)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: orzeh »

rzabcio pisze:O, ciekawe, czy ta przesyłka jest połączona z paczką do Planszostrefy?

A w międzyczasie coś na zaostrzenie apetytu - znalezione na fejsbukowym profilu AstroFazy - patrzcie ile roboty przed nami! :)
http://geoawesomeness.com/wp-content/up ... meness.jpg
Wooow...!
... a mi ciągle sprawia trudność lot na/z Merkurego :( Outer Planets nawet nie myślę żeby grać :)
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Leaving Earth

Post autor: michalldz90 »

ktoś wie czy ta gra jest jeszcze gdzieś do zamówienia w Polsce ?
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: vinnichi »

tak musisz patrzeć w dobrych sklepach, np. w Planszostrefie :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Dwntn »

mate00 pisze:Do mnie gra dotarła na dzień przed urlopem, więc nie nacieszyłem się nią. Gdy wróciłem, wziąłem się na mozolne czytanie instrukcji i... i nie wiem... Jakoś za cholerę nie mogę się za nią zabrać. Codziennie sobie obiecuję, że wieczorem usiądę i spróbuję zagrać solo, żeby się jej nauczyć i codziennie gra pozostaje nieruszona. Nie wiem czemu, jej tematyka to dla mnie strzał w dziesiątkę, instrukcja jest kapitalna, przejrzysta, a mimo tego wciąż coś mnie od niej odciąga.
Hm,

Mam to samo. Po pierwszych rozgrywkach jak i chwalebnych postach jakie publikowałem pod adresem LE, jakoś się wypaliłem i po czwartej partii odstawiłem grę na półkę gdzie już leży prawie miesiąc. Graficznie jak i tematycznie bardzo mi pasuje, ale jakoś nie mogę się zmusić do tego aby w nią zagrać. W kilku graczy downtime jest zabójczy i ten tytuł kompletnie się nie sprawdza (partie 2-3 osobowe trwały u mnie do 4-5h). Do grania solo jest po prostu zbyt sucha; sama mechanika, liczenie i kombinowanie. Mam wiele ciekawszych pozycji, które dobrze chodzą solo i sprawiają mi o wiele większą przyjemność z grania niż LE.

To powiedziawszy, po entuzjazmie który chwilowo opadł równie szybko jak się pojawił, nie żałuję zakupu. LE to dobra gra i będzie prawdopodobnie jedną z gier które wciągnę na listę challenge'a 10x10 na przyszły rok - być może to rozpali we mnie ponownie ogień rywalizacji o podbój kosmosu, ale do tego czasu musi ustąpić miejsca kilku innym ciekawszym pozycjom ;)

- K.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

4 partie? To nawet nie da się "swoich" technik lotów tu i tam opracować. Nie mówiąc o planetach zewnętrznych.
Może tak się dzieje, bo gra jest wymagająca. Wymaga odpalenia myślenia na całkiem innym poziomie niż 95% innych, suchych gier. Ja tam suchość nie odczuwam. Pięknie wg mnie ta gra pokazuje jak wygląda planowanie misji w kosmos. Matma i tabelki? A w rzeczywistości to jakoś inaczej wygląda? Mój zapał nie opadł po jakichś 10 rozgrywkach. Głównie w podstawkę, ale i planety zewnętrzne też się czasami przewijają.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: rzabcio »

Większość argumentów rozumiem, trudno jednakże mi się zgodzić z downtime'ami. Owszem, jeśli ktoś lubi pomyśleć, to planowanie lotu zajmie chwilę, tyle że ze względu na minimalną interakcję gracze planują równocześnie i/lub w turach innych graczy, nie zauważyłem, by był z tym jakiś duży problem.


Poza tym – już to zreszta pisałem – nie sposób się zgodzić z misioooo, że podobnie planowanie wygląda w rzeczywistości: mnóstwo obliczeń, planowanie trajektorii, budowanie rakiety i... po wystrzeleniu można już tylko patrzeć jak dociera do celu lub jak się wszystko sypie. Ale ponownie – jak najbardziej rozumiem, jeśli komuś to nie pasuje.
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Pan_K »

rzabcio pisze: Poza tym – już to zreszta pisałem – nie sposób się zgodzić z misioooo, że podobnie planowanie wygląda w rzeczywistości (...).
Chyba: nie sposób się NIE zgodzić... :)

BTW misiuuuu, dziś dopiero natrafiłem na Twój unboxing. Dobra robota :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: orzeh »

misioooo pisze:4 partie? To nawet nie da się "swoich" technik lotów tu i tam opracować. Nie mówiąc o planetach zewnętrznych.
Może tak się dzieje, bo gra jest wymagająca. Wymaga odpalenia myślenia na całkiem innym poziomie niż 95% innych, suchych gier. Ja tam suchość nie odczuwam. Pięknie wg mnie ta gra pokazuje jak wygląda planowanie misji w kosmos. Matma i tabelki? A w rzeczywistości to jakoś inaczej wygląda? Mój zapał nie opadł po jakichś 10 rozgrywkach. Głównie w podstawkę, ale i planety zewnętrzne też się czasami przewijają.
No to żeś mnie pocieszył, mam +/- 10 partii za sobą a Merkury jest dla mnie problemem, nawet nie próbuje się zabrać za dodatek. Mnie tylko "zniechęca" to rozkładanie i składanie gry, mógłbym nawet codziennie w nią grać tylko te tony woreczków, układana mnie nieco odstrasza ale jak widze to i tak "daję radę" :)
Dodam jeszcze że należę do ludzi którzy nie za bardzo lubią planszówki solo (lekko mówiąc)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

orzeh pisze: rozkładanie i składanie gry, mógłbym nawet codziennie w nią grać tylko te tony woreczków, układana mnie nieco odstrasza ale jak widze to i tak "daję radę" :)
Masz źle grę "poskładaną" :)
Ja wyciągam z pudełka "tacki" z kartami i żetonami... Układam mapę, biorę misje i tyle. Żadnego woreczka (też mnie te strunowce denerwują)...
https://goo.gl/photos/j5aTtmqZX8iVRZCn7
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
aaxxee
Posty: 231
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:14
Lokalizacja: Ciechocinek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: aaxxee »

Witam. Wiadomo coś o zamówieniach z Planszomanii?
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Leaving Earth

Post autor: ramar »

aaxxee pisze:Witam. Wiadomo coś o zamówieniach z Planszomanii?
W tym tygodniu, podobno, mają przybyć do sklepu. Biorąc pod uwagę kapryśność losu, obstawiam, że najszybciej w przyszłym tygodniu możemy mieć LE w domu.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Dwntn »

misioooo pisze:4 partie? To nawet nie da się "swoich" technik lotów tu i tam opracować. Nie mówiąc o planetach zewnętrznych.
Nie dużo i faktycznie gra zdecydowanie nie jest "ograna". O Planetach Zewnętrznych nie wspominam, bo choć marzy mi się Grand Tour, na chwilę obecną skończyłem tylko na czytaniu instrukcji i koszulkowaniu kart ;)

Obecnie mało gram (ok. 10 rozegranych partii jak dotąd we wrześniu) a czasu będzie jeszcze mniej. Nie twierdzę że LE to zła gra. Wręcz przeciwnie - świetna oprawa graficzna i nieskomplikowane zasady czynią z niej idealne rozwiązanie na niejeden wieczór, ale zarówno z powodu braku czasu, jak i tego że uważam iż LE nie nadaje się do grania w więcej niż 2, max 3 osoby sprawia że nie jest to tytuł po który będę chętniej sięgał. Przy blisko 130 innych tytułach w kolekcji i ograniczenaich czasowych LE zwyczajnie przegrywa w walce o miejsce na moim stole.

Planuję poświęcić LE trochę więcej czasu w przyszłym roku, wciągając ją na 10x10 challenge. Może to wpłynie mobilizująco na chęć do ogrania tego tytułu ;)

- K.
Awatar użytkownika
aaxxee
Posty: 231
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:14
Lokalizacja: Ciechocinek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: aaxxee »

ramar pisze:
aaxxee pisze:Witam. Wiadomo coś o zamówieniach z Planszomanii?
W tym tygodniu, podobno, mają przybyć do sklepu. Biorąc pod uwagę kapryśność losu, obstawiam, że najszybciej w przyszłym tygodniu możemy mieć LE w domu.
Wiec czekamy:-)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Pan_K »

Chciałbym podzielić się pewną obserwacją, którą poczyniłem przed chwilą, a która jest dla mnie (subiektywną) miarą hype'u wytworzonego wokół tej pozycji (misioooo - policzymy się, jak wrócę ;) )
Otóż - czytając forum zdecydowałem się wydać wcale niemałą ilość złotówek i kupić LE. Miało to miejsce kilka tygodni temu. Dopiero DZISIAJ zorientowałem się, że nawet nie spojrzałem na BGG, żeby sprawdzić oceny gry, co czynię prawie ZAWSZE...
:shock:
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Bo bgg kłamie. Dla mnie to jest lepsza gra niż jej ocena na tamtym portalu ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Pan_K »

misioooo pisze:Bo bgg kłamie. Dla mnie to jest lepsza gra niż jej ocena na tamtym portalu ;)
Ona nie jest taka zła. Właśnie mi tłumaczyli odnośnie 7th Continent różnicę miedzy Średnim ratingiem, a ratingiem geekowskim. Ten średni, wynika z tych tłumaczeń, odzwierciedla faktycznie wystawiane oceny, a geekowski będzie rósł wraz i ilością wystawianych (wysokich) ocen. Jest to algorytm mający zapobiegać temu, by nowa gra np. z jedną oceną 10 nie wskoczyła od razu na 1 miejsce w rankingu.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Teraz, na żywo:
https://www.youtube.com/nasajpl/live
Uziemienie misji Rosetta :) Sonda posłuży za fajny impactor ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Leaving Earth

Post autor: predki »

Planszomania wysyła zamówienia. Moje LE już w drodze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Kosternik »

A ja mam info ze dodatki sa uszkodzone (przygniecione pudla). Czekam na wiadomość o wysokości rabatu za uszkodzenia. Trochę lipa.
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Haloon »

Kosternik pisze:A ja mam info ze dodatki sa uszkodzone (przygniecione pudla). Czekam na wiadomość o wysokości rabatu za uszkodzenia. Trochę lipa.
No lipa. Zamawiasz grę zza oceanu, czekasz miesiąc i potem kleisz taśmą pudełko :/ zwłaszcza, że gra jest droga
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Leaving Earth

Post autor: konrad.rymczak »

A skąd informacja, nie mam nic w zamówieniu?

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Kosternik »

Ja dostałem maila z informacją. Przypuszczam ze nie wszystkie są uszkodzone. A że zamawiałem krótko przed zamknięciem przedsprzedaży, więc jako ostatniemu lub prawie ostatniemu w kolejce przypadł uszkodzony egzemplarz.
Moja mała kolekcja, a myślę o...
ODPOWIEDZ