Impulse (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

W zwiazku z Waszymi zapytaniami odnosnie kart oraz innych wątków podjętych w ostatnim czasie kilka odpowiedzi z naszej strony:

1. Odnosnie poprawionych kart do Impulsu- decyzje o dodruku z naszej strony podjelismy stanowczo i szybko, karty zostaly przygotowane i zatwierdzone przez nas 12 wrzesnia i przeslane do Cartamundi. Z ustalen z konca sierpnia z Cartamundi jasno wynikalo ze produkcja nastapi w dniach 15-25 wrzesnia. Taka tez informacje Wam przekazalismy. Okazuje sie, ze Cartamundi nie uwzglednilo naszego druku i nie dopasowali tego do planu produkcji fabryki. Wczoraj rozmawialem z Asią z Cartamundi i poinformowala mnie, ze bedzie opoznienie. Wg niej karty powinny byc gotowe w nowym planie produkcji okolo 10 pazdziernika. Podkresle ze MY nie mamy juz na to wplywu. To nie jest ksero ze takie cos robi sie od reki. Jestesmy uzaleznieni od drukarni. Z naszej strony zrobilismy wszystko zeby gotowe pliki doszly do druku jak najszybciej. Jak wspomnialem pliki montazowe zatwierdzismy 12 wrzesnia. Sami czekamy na karty gdyz przez ich brak nie mozemy prowadzic sprzedazy pozostalych z produkcji gier. To jest dla nas finansowo rownkez niekorzystne. W najblizszy piatek mamy dostac update incormacji z Cartamundi o postepie prac. Poinformukemy Was o tym w aktualizacji projektu.

2. Jesli chodzi o promocje Gildii Londynu to nie uwazamy ze nic nie robimy. Konkurs trwa. Informacje na biezaco praktycznje co drugi dzien sa na naszym FB. Gra na dzis dzien uzyskala 98% wsparcia wiec nie ma opcji ze sie nie ufunduje. Robimy swoje i w naszym przekonaniu najlepiej jak mozemy. Jesli macie inne zdanie to macie do niego pelne prawo. My idziemy swoja sciezka i jak widac 5 ostatnich projektow zakknczylo sie sukcesem.

3. Tak Gangsterzy mieli wyjsc bez wspieram- ale smienilismy decyzje. My rozumiemy w przeciwienstwie do niektorych z Was dlaczego chcemy te gre wydac. Byc moze dlatego ze w nia gralismy, a zdecydowana wiekszosc z Was nie widziala jej realnie na oczy nie mowiac o grze w nia. Sa osoby ktore bardzo chcą ja wesprzec podobnie jak sklepy - stad nasza decyzja w tym temacie. Gra startuje w piatek.

4. One Deck Dungeon - gra zostanke przez nas wydana jednak nie podamy w tej chwilk terminu. Czekamy na przesylke od Asmadi z finalna wersja gry. Chcemy ja dac do recenzentow przed startem kampanii. Byc moze start bedzie w listopadzie byc moze w styczniu. Na dzis tego nke wiemy jeszcze.

Nie unieszczamy wszystkich informacji na kazdy temat tutaj na forum - przykelismy zasade informowania o naszych ruchach na naszym FB - zachecam do odwiedzania. Ponadto uwazamy ze jak na powstale w tym roku wydawnictwo robiac 6 gre w tym roku i za chwile startujac na Kickstarterze zrobilismy bardzo duzo. Oczywiscie to zasluga wielu z Was o czym jie zapominamy idac dalej.

Takze reasumujac: na karty czekamy tak jak Wy, gildie za chwile beda sukcesem, gangsterzy pojawia sie w piatek na wspieram, nie testowalismy 2 odbieramy w weekend z drukarnii i w przyszlym tygodniu bexziemy wywylac a one deck bedzie w najblizszych miesiacach.

Pozdrawiamy
Zespół Czacha Games
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Czacha Games pisze:Takze reasumujac: na karty czekamy tak jak Wy, gildie za chwile beda sukcesem, gangsterzy pojawia sie w piatek na wspieram, nie testowalismy 2 odbieramy w weekend z drukarnii i w przyszlym tygodniu bexziemy wywylac a one deck bedzie w najblizszych miesiacach.
Czacha Games, zapomnieliście o Ptaszkach Ćwierkających - chyba, że już doleciały i to one Wam kazały to robić? :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Misiooo faktycznie zapomnialem o Ptaszkach. To update tego tematu. Karty ptaszkow beda drukowane w tym samym momencie co karty impulsu. Reszta elementow jest juz zatwierdzona i przeslana do Cartamundi. Plan gotowych gier do odbioru wg Cartamundi to ostatni tydzien pazdziernika. Tego sie trzymamy. Chcialbym zwrocic uwage, ze na wspieram w kazdym projekcie lodawana jest Przewidywana data dostawy, a nie gwarantowana. To spora roznica. Te terminy ustalane sa na ogol kilka miesiecy wczesniej i jak pokazuke zycie nie tylko u nas zdarzaja sie lekkie poslizgi.

I jeszcze odniose sie do jednego wpisu apropos kosztow dodruku kart i naszej niecheci. Nie ma obaw - stac nas na ich poniesienie stad tak nagla szybka nasza decyzja o ich realizacji. Jak wczesniej pisalem pilka jest lo stronie drukarnii. Kazdy z Was moze dla sprawdzenia tego co piszemy zapytac ich bezposrednio. Z naszej strony nie mamy nic do ukrycia w tym temacie. Piszemy Wam to co dostajemy z drukarni chcac Was informowac na biezaco.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Ale nikt nie napisał, że w jakikolwiek sposób nas oszukujecie! Chyba zdecydowana większość z nas docenia Waszą reakcje w sprawie błędnych kart i to bardzo dobrze o Was świadczy. Tylko dobrze byłoby abyście informowali o ewentualnych zmianach terminu, co jak piszesz, oczywiście jest czymś normalnym. Co do FB to nie każdy posiada tam konto. Po to jest forum aby ważne informacje były w jednym miejscu. Zawsze można wkleić link i sprawa załatwiona.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Impulse

Post autor: BartP »

Myślę jednak, że dla wydawnictwa łatwiej zamieszczać info na FB. Tam i więcej ludzi ma konta, i więcej osób najpewniej śledzi ich profil niż ten temat tutaj.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Impulse

Post autor: konrad.rymczak »

Wincenty Jan pisze:Ale nikt nie napisał, że w jakikolwiek sposób nas oszukujecie! Chyba zdecydowana większość z nas docenia Waszą reakcje w sprawie błędnych kart i to bardzo dobrze o Was świadczy. Tylko dobrze byłoby abyście informowali o ewentualnych zmianach terminu, co jak piszesz, oczywiście jest czymś normalnym. Co do FB to nie każdy posiada tam konto. Po to jest forum aby ważne informacje były w jednym miejscu. Zawsze można wkleić link i sprawa załatwiona.
Co do forum, też nie każdy posiada konto :-)

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: orzeh »

Wincenty Jan pisze:Ale nikt nie napisał, że w jakikolwiek sposób nas oszukujecie! Chyba zdecydowana większość z nas docenia Waszą reakcje w sprawie błędnych kart i to bardzo dobrze o Was świadczy. Tylko dobrze byłoby abyście informowali o ewentualnych zmianach terminu, co jak piszesz, oczywiście jest czymś normalnym. Co do FB to nie każdy posiada tam konto. Po to jest forum aby ważne informacje były w jednym miejscu. Zawsze można wkleić link i sprawa załatwiona.
Pora się pogodzić z FB ;)
I tak Cię mają :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

I na forum i na FB mogę wejść bez konta. Mam wrażenie, że to jednak forum i użytkownicy z forum bardzo często napędzają kampanie poprzez reklamę wśród swoich środowisk gier. Może się mylę.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Wincenty Jan pisze:I na forum i na FB mogę wejść bez konta. Mam wrażenie, że to jednak forum i użytkownicy z forum bardzo często napędzają kampanie poprzez reklamę wśród swoich środowisk gier. Może się mylę.
Sądzę, że forum i nagonieni wspierający przez forumowiczów to jakiś tam procent całości jest, ale i bez forum by się pewnie te kampanie udało zakończyć sukcesem. Może nieco mniej spektakularnym... Ilu nas tutaj aktywnych jest? Kilkadziesiąt osób?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Impulse

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:Ilu nas tutaj aktywnych jest? Kilkadziesiąt osób?
To, że ktoś się nie udziela w wątku nie znaczy, że go nie czyta. Myślę, że forum to niezła konkurencja FB. Przy okazji sporo tutaj ludzi rozpalonym żelazem odgania od siebie FB.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: Tehanu »

misioooo pisze:
Wincenty Jan pisze:I na forum i na FB mogę wejść bez konta. Mam wrażenie, że to jednak forum i użytkownicy z forum bardzo często napędzają kampanie poprzez reklamę wśród swoich środowisk gier. Może się mylę.
Sądzę, że forum i nagonieni wspierający przez forumowiczów to jakiś tam procent całości jest, ale i bez forum by się pewnie te kampanie udało zakończyć sukcesem. Może nieco mniej spektakularnym... Ilu nas tutaj aktywnych jest? Kilkadziesiąt osób?
Na forum aktualnie zarejestrowanych jest ponad 19.000 osób, a przecież przeglądać wątki i podejmować decyzje zakupowe można też bez rejestracji. Tak sobie myślę, że stosunek osób czytających forum do biorących czynny udział w dyskusjach jest jak 90% do 10%. Ciekawe jak jest naprawdę :roll:
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Tehanu pisze:
misioooo pisze:Na forum aktualnie zarejestrowanych jest ponad 19.000 osób, a przecież przeglądać wątki i podejmować decyzje zakupowe można też bez rejestracji. Tak sobie myślę, że stosunek osób czytających forum do biorących czynny udział w dyskusjach jest jak 90% do 10%. Ciekawe jak jest naprawdę :roll:
No co ty... 1900 osób się tu raczej nie udziela. Przynajmniej ja widzę te same mor nicki niemal codziennie. I nie ma ich tysiąca 8)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Dla nas ważne jest zarówno forum jak i FB. Część z Was nie używa FB - staramy się uaktualniać ważniejsze tematy tutaj - aktualizujemy też konkrety w każdym projekcie i rozsyłamy go mailami - dla na s FB jest wygodny - mamy tam też ponad 500 lajkujących a posty dochodzą do kilku tysięcy osób - dla nas to bardzo ważne. Jesteśmy młodym wydawnictwem i wszelkie szukanie możliwości pokazania się jest dla nas na "wagę złota". I mimo czasem nieprzychylnych postów pod naszym adresem cieszymy się, że one są - nic tak nie wpływa negatywnie na wydawnictwo jak niemówienie o nim wcale. Szukamy, promujemy tam gdzie możemy, uczymy się cały czas, a przy okazji słuchamy Waszych rad - przynajmniej czujemy, że egzystujemy :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
awaken24h
Posty: 40
Rejestracja: 02 lis 2015, 15:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: awaken24h »

Poprawione karty właśnie dotarły.
Dziekuję Czacho, wg mnie wyszliście z galimatiasu z twarzą.
lets play now ...
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Impulse

Post autor: Dwntn »

awaken24h pisze:Poprawione karty właśnie dotarły.
Dziekuję Czacho, wg mnie wyszliście z galimatiasu z twarzą.
lets play now ...
Ja także znalazłem w dzisiejszej poczcie mała kopertę z zastępczymi kartami. Bardzo dziękuję za szybkie dosłanie kart!
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: zomboni »

Jestem zaskoczony, karty są już u mnie :D Spodziewałem się przesyłki w przyszłym tygodniu. Miła niespodzianka przed weekendem.
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: Quetzalcoatl »

Ja także mam już naprawione karty.
I jestem pełen uznania, że takie młode wydawnictwo z takim zaangażowaniem i zapałem załatwiło tę sprawę. Ponad 30 kart, to nie w kij dmuchał! A taki Portal? Dadzą JEDNĄ źle wydrukowaną kartę do BR jeśli coś u nich kupisz w sklepiku. Tak duża, jak na polskie warunki, firma, a tak podle traktuje swoich klientów. Ja wiem jedno, gry od Czachy będę kupował (jeśli będą w moim guście oczywiście) natomiast od Portalu już nigdy nic.
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Impulse

Post autor: pkajak »

Quetzalcoatl pisze:Ja także mam już naprawione karty.
I jestem pełen uznania, że takie młode wydawnictwo z takim zaangażowaniem i zapałem załatwiło tę sprawę. Ponad 30 kart, to nie w kij dmuchał! A taki Portal? Dadzą JEDNĄ źle wydrukowaną kartę do BR jeśli coś u nich kupisz w sklepiku. Tak duża, jak na polskie warunki, firma, a tak podle traktuje swoich klientów. Ja wiem jedno, gry od Czachy będę kupował (jeśli będą w moim guście oczywiście) natomiast od Portalu już nigdy nic.
Ja też już wymieniłem i mam nadzieję niedługo rozegrać pierwszą partię. Co do zachowania Czachy to należą się im słowa uznania za szybką i zdecydowaną reakcję, natomiast mam wrażenie, że przy porównaniach do Portalu i innych wydawców wszyscy kolektywnie zapominają o jednej sprawie. Mianowicie, niezależnie od tego jak będzie to przedstawiane w przyszłości, dla Czachy ta akcja to było przede wszystkim "być albo nie być", a dopiero w drugiej kolejności wyjście do klienta. Impuls miał naprawdę dużą liczbę grubych błędów i jak pokazywały pierwsze reakcje po ich wykryciu, nie powinien zostać wypuszczony do dystrybucji w takim kształcie. Portal i inni więksi wydawcy mogą sobie pozwolić na odpuszczenie pewnych kwestii ze względu na dużo większą liczbę odbiorców i o wiele mniejszą liczbę i kaliber błędów. Do tego dosyć zrozumiałe, że nie chcą tworzyć precedensu, który szczególnie w polskich a warunkach z łatwością mógłby doprowadzić naprawdę niekończących się sporów o to, co trzeba a czego nie trzeba poprawiać. Osobiście też chciałbym dostawać poprawione karty drukowane z kolejnymi edycjami, ale rozumiem też wydawcę, który tego odmawia. Z tego co pamiętam karty w Portalu można zamówić bez konieczności kupowania czegoś jeszcze - koszt to zazwyczaj 1gr (ze względów prawnych) i bez konieczności płacenia za przesyłkę. Alternatywnie można próbować zamówić poprawione karty za pośrednictwem sklepu, w którym zakupiło się grę, ale to raczej droga na około.
blastsoul
Posty: 40
Rejestracja: 25 wrz 2015, 16:00
Has thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: blastsoul »

no i karty są, ok zepsuli to naprawili, ale woreczka cały czas brak !!! A pisałem maile, mówiliście, że doślecie z kartami. Odechciewa się wspierania...
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Impulse

Post autor: Xfenix »

A macie jakieś informacje jak wygląda sytuacja jeśli kupię teraz nowa gre. Czy będzie dodawany pakiet naprawczy wraz z grą ?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Karty doszły, brakujące rakietki też. Jutro sprawdzę czy karty się zgadzają :D
Co mogę powiedxiec o zachowaniu Czachy? Odzyskali zaufanie z nawiązką. Dziękuję.

Dzisiaj zagrałem pierwszą partię u znajomego i jest dobrze. Gra o budowaniu "komba". Chociaż to gra , której trzeba się nauczyć, ograć. Rozgrywka na dwie osoby na plus. Orzeh mnie rozwalił jak młokosa ale frajda z rozgrywki przednia. I faktycznie przy większej ilości graczy zamulanie gwarantowane. Ciesze się, że wsparłem grę. Polecam zagrać. Warto.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Xfenix pisze:A macie jakieś informacje jak wygląda sytuacja jeśli kupię teraz nowa gre. Czy będzie dodawany pakiet naprawczy wraz z grą ?
Z tego co się orientuje każdy egzemplarz będzie miał "pakiet naprawczy". Egzemplarze w sklepach również.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Toudi »

A dostaliscie te karty paczkomatem czy jak? Bo ja nie dostalem zadnego zapytania o adres pocztowy?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Toudi pisze:A dostaliscie te karty paczkomatem czy jak? Bo ja nie dostalem zadnego zapytania o adres pocztowy?
Tradycyjną pocztą przyszło. Standardowa koperta a w niej karty w woreczku foliowym. Adres jest chyba podany na wspieram.to
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: zomboni »

@Toudi: potwierdzam, przesyłka idzie przez Pocztę. Przy takiej ilości ekipa Czachy mogła coś pominąć. Zapytanie o adres dostałem z biuro@czachagames.pl, napisz na ten adres, na pewno uda się wyjaśnić sprawę.
ODPOWIEDZ