Essen Spiel 2016 - relacje

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: rattkin »

Napisze jak zagram, kupione juz. Na Essen jest promka dot. regionów miasta.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Wosho »

Co jest nowego z ffg?
Arkham horror?
New Angeles?
Star wars destiny?
Dodatki do Agota LCG?
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: cohlerc1 »

Wosho pisze:Co jest nowego z ffg?
Arkham horror?
New Angeles?
Star wars destiny?
Dodatki do Agota LCG?
Nie te targi, to nie Gencon ;)
Ffg nie ma swojej budki i oficjalnie nie ma ich na targach. A przynajmniej do tej pory tak było. Pojawiali sie na stoisku Heidelbergera (taka niemiecka galakta ;) a teraz po połączeniu z asmodee pewnie i u nich też coś będzie ;)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Wosho »

Niby tak ale wydaje mi sie ze na fejsie widzialem banner star wars destiny wiec w jakiejs formie ffg musi byc na targach, moze niemiecka galakta?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Neoptolemos »

Jest FFG na hali nr 1, ale jak się rozstawiali, to słyszałem rozmowę po polsku - więc pewnie pomagają im europejscy partnerzy (przy czym Galakta jest w zupełnie innym miejscu).

Jest na kilku stołach Destiny, są X-Wingi (cała flota na wystawce), Arkham Horror gdzieś też mi mignął. Jutro w wolnej chwili się rozejrzę. AGoT LCG nie ma na pewno, bo bym nie przegapił ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: cohlerc1 »

Aż spojrzałem na mapkę, rzeczywiście jest stoisko ffg prowadzone przez asmodee w końcu to jedna firma, a za plecami Heidelrberger ;) Widze że Asmodee prowadzi też stoisko cmona, może ktoś potwierdzić czy leżą tam pudła z The Others?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Wincenty Jan »

Pierwsza relacja z Essen, a raczej z drogi do Essen autorstwa Marcina Krupinskiego
https://youtu.be/g8YFzIVvRN0

:lol: uśmiałem się... śmiech przez łzy!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Bary »

Wincenty Jan pisze:Pierwsza relacja z Essen, a raczej z drogi do Essen autorstwa Marcina Krupinskiego
https://youtu.be/g8YFzIVvRN0

:lol: uśmiałem się... śmiech przez łzy!
Jest i druga. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: gaciak »

Czuję się zaciekawiona:
Obrazek
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Bary »

Obrazek
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Wosho »

Destiny mozna kupic czy tylko pograc?
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: vinnichi »

gaciak pisze:Czuję się zaciekawiona:
Obrazek
Super pomysł będzie można popstrykać do zombie
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: yosz »

Wincenty Jan pisze:Pierwsza relacja z Essen, a raczej z drogi do Essen autorstwa Marcina Krupinskiego
https://youtu.be/g8YFzIVvRN0

:lol: uśmiałem się... śmiech przez łzy!
Faktycznie mi nie było do śmiechu :D Montuję trzecią część siedząc na lotnisku czekając na samolot... który mam nadzieję będzie sprawny :D

A w samolocie do poczytania instrukcje :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Bary »

yosz pisze:
Wincenty Jan pisze:Pierwsza relacja z Essen, a raczej z drogi do Essen autorstwa Marcina Krupinskiego
https://youtu.be/g8YFzIVvRN0

:lol: uśmiałem się... śmiech przez łzy!
Faktycznie mi nie było do śmiechu :D Montuję trzecią część siedząc na lotnisku czekając na samolot... który mam nadzieję będzie sprawny :D

A w samolocie do poczytania instrukcje :)
No to czekamy na filmik i trzymamy kciuki za bezpieczny powrót. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Arasq
Posty: 77
Rejestracja: 01 wrz 2009, 14:32
Has thanked: 84 times
Been thanked: 14 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Arasq »

Może kogoś ta zapowiedź zainteresuje :)

Obrazek
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Wincenty Jan »

Pudełka ładne :D
@Yosz a słyszałeś jakies opinie na temat nowości? Coś chwalono?
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Maddas »

A czy Boardgamegeek prowadzi ranking gier?
Ktoś poratuje linkiem?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Wincenty Jan »

https://youtu.be/pZ_VD4UEc3k pierwsza relacja Kuby i Ani z Essen
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Neoptolemos »

@Wosho - chyba tylko pograć. New Angeles i nowe dodatki np. do GoTa mają tylko pudełka za szybką.

Jestem pierwszy raz w Essen, więc bez porównania, ale nie wydaje mi się, żeby był tu jakiś jeden hit. Na pniu rozeszła się Terraformacja, dzisiaj nie dostałem też już Networks. Moim zdaniem w oczy rzuca się Icecool, Inis, Fun Forge, Blood Bowl, Great Western Trail, miliard różnych Pandemii i niebieska marynarka Toma Vasela ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: yosz »

Trzecia część relacji już jest: http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/2 ... en-vlog-3/

A co do nowości - w tym roku jakoś brakuje zdecydowane lidera. Chyba Terraformacja Marsa mocno się wybiła, ale dla nas to już nie nowość ;)

No i IceCool był non stop grany :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: crsunik »

A jak Great Western Trail?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: rattkin »

Owszem, brakuje. Najbliżej chyba tandemowi Terraformimg Mars/Adrenaline. Ogólny feeling targów: bieda. Zaobserwowane negatywy:

- idiotycznie wysokie ceny niektórych gier. Próbowano mi sprzedać Daedlus Encounter za 99 eur lub Ninja Arena za 75 eur. Obie gry nie są warte nawet 50. Niektórzy wydawcy pogubili sie totalnie w stosunku komponenty / grywalność.
- wyjątkowo dużo gier wirtualnych - prezentacji kickstarterowych na dwie modły: straszną i smutną. Straszna: "nie mamy gry do kupienia, KS startuje za kilka miesięcy i bedzie kosztować kupę forsy". Smutna: "gra jest super, a Ty jesteś cieniasem, bo nie wsparles pół roku temu, teraz sobie poliż przez szybkę. Gry do kupienia oczywiście niet". Podium zgarnia Modiphus, którzy zamiast pokazać prototyp Kung Fu Panda... rozdawali ulotki na "wieczorny event sobotni", gdzie można zobaczyć. Ta, pędzę, lecę. Czyli znów: jesteśmy na targach, żeby nic Ci nie pokazać.
- widać pierwsze negatywne skutki molocha Asmodee: ich przestrzeń nie zwiększyła sie znacząco, prezentują mniej gier, a obsługa zarówno sali jak i sklepu nie ogarnia co sprzedają, co maja na stanie, a co nie - bo pod ta bandera jest juz naście wydawnictw. Kilkakrotnie słyszałem jakieś głupoty, półprawdy lub przeoczenia. Aha, zman sie z targów wyniósł - pierwszy dzień bombardowano ich stoisko do grania pytaniami o sklep, którego zabrakło. Asmodee sprzedaje ich gry w swoim sklepie. Tajemna wiedza to wiedzieć na której polce jest w kacie upchnięte to pudełko zmana, którego szukasz.
- Bauza i Cathala obydwaj zawiedli w tym roku. Dodatek do Duel pomijamy, bo to musiał być hit, nawet jakby był slaby. Pierwszy zrobił ładnie ilustrowany, ale nudny jak flaki z olejem kolejny set collection, drugi napłodził z 5 mechanicznych przeciętniaków, jak Kanagawa (w dodatku tak sobie zilustrowana). Szkoda, szkoda. Może za rok.

Pozytywy:
- Mechs vs Minions w tym samym czasie.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: KubaP »

Jeśli komuś nie straszne 38 minut relacji to już jest pierwsza część naszych wywiadów i widoczków ;)
Awatar użytkownika
beam022
Posty: 687
Rejestracja: 08 lut 2012, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 179 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: beam022 »

To nie jest co prawda relacja, więc przepraszam z góry.
Czy ktoś zostaje do poniedziałku w Essen i ma nadprogramowe miejsce do spania?
mirukan pisze: 28 gru 2021, 19:05(...) Nie pasuje to po grzyba korzystasz z forum? (...) Masz problem? (...) Nikt Cię tu siłą nie trzyma!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: AkitaInu »

rattkin pisze:Owszem, brakuje. Najbliżej chyba tandemowi Terraformimg Mars/Adrenaline. Ogólny feeling targów: bieda. Zaobserwowane negatywy:

- idiotycznie wysokie ceny niektórych gier. Próbowano mi sprzedać Daedlus Encounter za 99 eur lub Ninja Arena za 75 eur. Obie gry nie są warte nawet 50. Niektórzy wydawcy pogubili sie totalnie w stosunku komponenty / grywalność.
- wyjątkowo dużo gier wirtualnych - prezentacji kickstarterowych na dwie modły: straszną i smutną. Straszna: "nie mamy gry do kupienia, KS startuje za kilka miesięcy i bedzie kosztować kupę forsy". Smutna: "gra jest super, a Ty jesteś cieniasem, bo nie wsparles pół roku temu, teraz sobie poliż przez szybkę. Gry do kupienia oczywiście niet". Podium zgarnia Modiphus, którzy zamiast pokazać prototyp Kung Fu Panda... rozdawali ulotki na "wieczorny event sobotni", gdzie można zobaczyć. Ta, pędzę, lecę. Czyli znów: jesteśmy na targach, żeby nic Ci nie pokazać.
- widać pierwsze negatywne skutki molocha Asmodee: ich przestrzeń nie zwiększyła sie znacząco, prezentują mniej gier, a obsługa zarówno sali jak i sklepu nie ogarnia co sprzedają, co maja na stanie, a co nie - bo pod ta bandera jest juz naście wydawnictw. Kilkakrotnie słyszałem jakieś głupoty, półprawdy lub przeoczenia. Aha, zman sie z targów wyniósł - pierwszy dzień bombardowano ich stoisko do grania pytaniami o sklep, którego zabrakło. Asmodee sprzedaje ich gry w swoim sklepie. Tajemna wiedza to wiedzieć na której polce jest w kacie upchnięte to pudełko zmana, którego szukasz.
- Bauza i Cathala obydwaj zawiedli w tym roku. Dodatek do Duel pomijamy, bo to musiał być hit, nawet jakby był slaby. Pierwszy zrobił ładnie ilustrowany, ale nudny jak flaki z olejem kolejny set collection, drugi napłodził z 5 mechanicznych przeciętniaków, jak Kanagawa (w dodatku tak sobie zilustrowana). Szkoda, szkoda. Może za rok.

Pozytywy:
- Mechs vs Minions w tym samym czasie.
Ogólny feeling, narzekanie ;)

Asmodee mnie szybko obsluzylo i podalo gre zmana w sekunde. Kanagawa jest bardzo ladnie i schludnie zilustrowana (nie wiem jak gra bo sam nie gralem, kolega jak rozumiem gral?) . Ceny - to na razie podales dwa przyklady. Pozatym tu sa ceny scd, czego sie spodziewałes? I sa tez drozyzny. Zawsze tak bylo

A same rargi bardzo fajne, tak jak w zeszlym roku. Nie ma moze rzeczywiście tak mocnych hitow jak rok temu ale przyjechalem tu milo spedzic czas i tak sie wlasnie dzieje :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ