Torba na planszówki

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: medicus »

DZiś promocja
Torba zamówiona 1 czerwca - odbiór osobisty na Pionku w Zabrzu, czyli odpada koszt przesyłki.
Na pewno odbiór osobisty będzie też na kilku większych imprezach z grami w tym roku.
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: rastula »

medicus pisze:TORBY NA PLANSZÓWKI
https://www.facebook.com/torbynaplanszowki/
mają swój wątek na forum i rekomendacje
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... ki#p747448

Używana m.in. przez Scheherazade i Windziarza (znadplanszy.pl)
POkazywana przez Boardgamegirl, Planszowki TV, Planszolandię a niebawem przez kolejnych blogerów.

Jak dotąd powstało już kilkadziesiąt spersonalizowanych modeli. 100% pozytywnych opinii.

Model podstawowy to 70zł, ale najczęściej geekowie zdziwiają :lol: Torba pod Blood Rage, albo pod Pandemica, pod Twilighta albo pod konkretne gry. Wszystko do zrobienia i ustalenia. Geek ma być zadowolony.

No jednak nie 100% pozytyw - mówiłem że materiał użyty na podszewkę rozchodzi się na szwach..., mogę zamieścić zdjęcie.

Poza tym torby fajne ...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: rastula »

kilka osób prosiło o zdjęcia torby sound and safe, proszę bardzo

w jednym z ładunków na dnie scythe ;


https://goo.gl/photos/nGsdxhzF1ShBW7ueA
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: ariser »

Dzięki, faktycznie bardzo duża. :mrgreen:
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Torba na planszówki

Post autor: Sir_Yaro »

Rastula , czy ta torba w jakikolwiek sposób zabezpiecza pudełka? Tzn np z jak mi spadnie, pełna z 1m rogiem na ziemię to pudełko będzie uszkodzone czy nie?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: rastula »

Sir_Yaro pisze:Rastula , czy ta torba w jakikolwiek sposób zabezpiecza pudełka? Tzn np z jak mi spadnie, pełna z 1m rogiem na ziemię to pudełko będzie uszkodzone czy nie?

podłoga jest usztywniona i ma 5 nóżek wysokości około 1,5 cm tak że torba nie stoi materiałem na ziemi. Poza tym nie ma jakiegoś miękkiego wyściełania czy innej ochrony. Więc jeśli będziesz nią "rzucał z 1 metra rogiem na ziemię" to nie licz na wielką ochronę ;)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Torba na planszówki

Post autor: Sir_Yaro »

Znalazłem właśnie lepszą technicznie torbę, choć wizualnie nie wygląda jakoś specjalnie:
http://allegro.pl/polska-usztywniona-to ... 02181.html
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: pabloviega »

Sir_Yaro pisze:Znalazłem właśnie lepszą technicznie torbę, choć wizualnie nie wygląda jakoś specjalnie:
http://allegro.pl/polska-usztywniona-to ... 02181.html
Czy ktoś może kupił tą torbę i mógłby napisać czy spełnia swoje zadanie? :)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Torba na planszówki

Post autor: Sir_Yaro »

pabloviega pisze:
Sir_Yaro pisze:Znalazłem właśnie lepszą technicznie torbę, choć wizualnie nie wygląda jakoś specjalnie:
http://allegro.pl/polska-usztywniona-to ... 02181.html
Czy ktoś może kupił tą torbę i mógłby napisać czy spełnia swoje zadanie? :)
Ja kupiłem i pasuje mi idealnie pod 90% gier. Jedynie te wielkie z pudłami większymi niż 31x31 się nie mieszcza (albo mieszcza z trudem).
Jedyny faktyczny minus jaki zauważyłem to to, że ludzie czasem myślą, że przywiozłeś pizzę :D i ew. to że nie ma paska na ramię.
adamjanicki
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2017, 10:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Torba na planszówki

Post autor: adamjanicki »

W marketach - lidl, biedronka są czasami do kupienia takie pojemniejsze i estetyczne torby. Może one :twisted:
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: Luke555 »

wątek o torbach zamarł i brak nowych pomysłów. torba geekmod zniknela z oferty, chociaż nie była ona szczególnie pojemna, bo pudlo gry o dlugosci troche ponad 40 cm juz nie wejdzie , warbox ma jeszcze mniejsze torby czy poziom czy pion. Chociaż jest iskierka nadziei , gdyż mailowo mi niedawno odpisali że pracują na nowym projektem torby - być może będzie dłuższa. czekam na zwrotną odpowiedź od nich co do jakichś szczegółów.
czy ktoś ma jakieś ciekawe idee na torbę, która pomieści także te prostokątne pudło (typu 40 x 25 cm) i zarazem te bardziej kwadrat (typu 30 x 30) ?
szaleniec
Posty: 184
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:35
Lokalizacja: Kępno

Re: Torba na planszówki

Post autor: szaleniec »

Witam,

Ja co dwa tygodnie wożę na spotkania z grami ok kilkudziesięciu gier i wszystko pakuje w torby bo tak najłatwiej w przenoszeniu!

Mam kilka toreb z jakiegoś marketu w jakieś kolorowe wzory ale za to dość pojemna i szeroka - kwadraty wejdą (31x31)

Mam też kilka innych nieco lepszych toreb z Ikei:)
Tak wiem estetyki tu za grosz ale torby były tanie chyba ok 20zł; ) no i pomieszczą ok 9 dużych pudeł (kwadratów 31x31) :)
Dodatkowo torba jest zapinana na zamek od góry i z jednego boku ma też szelki więc można nosić jako plecak ale jeszcze nie próbowałem.

Materiał taki niebieski ten Ikeowski ;)

Dla mnie są ekstra bo dużo się zmieści i jak dobrze załaduje to mogę postawić jedna na drugą :)

Pozdrawiam :)
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: autopaga »

Czy kupił ktoś ten model torby firmy Sloyca?
Obrazek
https://aleplanszowki.pl/torby/4375-tor ... loyca.html

Chciałbym dowiedzieć się jak jakość i transportowanie gier w poziomie.
basickak
Posty: 212
Rejestracja: 09 lip 2015, 12:32
Lokalizacja: R-ce, D-ca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: basickak »

humigraj pokazywał na YT
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Torba na planszówki

Post autor: mat_eyo »

Ja mam i jestem bardzo zadowolony. Jakość super, nie ma się do czego przyczepić. W poziomie na wysokość wchodzą 4 standardowe kwadraty.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Torba na planszówki

Post autor: kwiatosz »

Ja kupiłem, bo Gambit kazał. Wygląda solidnie, musiałem uciąć tylko 2 luźne nitki. Na razie w długie podróżne jej nie zabierałem, ale konstrukcja jest taka, że szwy są schowane pod poziomem gąbki, więc rogi pudełek wydają się bezpieczne. Lords of Waterdeep wchodzi z zapasem na długość rzędu 5 centymetrów, na szerokość zostają ze 3 centymetry.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: Xardas123 »

Ja mam warboxa poziomego, noszona 1-2 razy w tygodniu od tamtego roku. Nic się z nią nie dzieje, wchodzą tez spokojnie 4 kwadraty. Jedyna różnica z tą wyżej to tylko jedna kieszeń z boku i brak tej przodu, ale za to rozsuwa się do samego dołu a nie tak jak tu tylko na samej górze. Takie otwarcie to dla mnie plus, łatwiej zapakować i widać co się przyniosło. Ja jestem z niej naprawdę zadowolony. Jako bonus, jako jedyna mieści mojego laptopa 17:)
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: Bart Henry »

A widzieliście może gdzieś sensowne torby na mniejszą liczbę gier? Zazwyczaj noszę jedno lub dwa standardowe pudła i używam do tego zwykłych reklamówek. Jest trochę zabawy z zabezpieczaniem przed deszczem (reklamówka w reklamówce...), więc coś prostego, materiałowego, z zapięciem mogłoby mi się przydać. Super gdyby był pasek na ramię. Gry wkładane pionowo, inaczej nie miałoby to sensu.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: Xardas123 »

Bart Henry pisze: 10 mar 2019, 23:44 A widzieliście może gdzieś sensowne torby na mniejszą liczbę gier? Zazwyczaj noszę jedno lub dwa standardowe pudła i używam do tego zwykłych reklamówek. Jest trochę zabawy z zabezpieczaniem przed deszczem (reklamówka w reklamówce...), więc coś prostego, materiałowego, z zapięciem mogłoby mi się przydać. Super gdyby był pasek na ramię. Gry wkładane pionowo, inaczej nie miałoby to sensu.
Moze jakas torba na laptopa(listonoszka dałaby radę), ewentulnie plecak.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: Lolas »

Bart Henry pisze: 10 mar 2019, 23:44 A widzieliście może gdzieś sensowne torby na mniejszą liczbę gier? Zazwyczaj noszę jedno lub dwa standardowe pudła i używam do tego zwykłych reklamówek. Jest trochę zabawy z zabezpieczaniem przed deszczem (reklamówka w reklamówce...), więc coś prostego, materiałowego, z zapięciem mogłoby mi się przydać. Super gdyby był pasek na ramię. Gry wkładane pionowo, inaczej nie miałoby to sensu.
Ja mam uniwersalne rozwiązanie w postaci plecaka Urban Armour Hustle 3.0. Zmieścisz do niego 2 standardowe pudełka gier i jeszcze jakąś drobnicę. Poza transportem gier idealnie sprawdzi się jako "cywilny" plecak miejski ;)
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: RasTafari »

Bart Henry pisze:A widzieliście może gdzieś sensowne torby na mniejszą liczbę gier?
Ja używam takiej torby z CzuCzu https://sklep.czuczu.pl/pl/p/Bawelniana ... Lisek-/290 i daje radę. Na deszcz pakuję w osobną foliówkę.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Torba na planszówki?

Post autor: Golfang »

Drodzy forumowicze mam problem z wyborem torby na przenoszenie moich gier.
Na razie mój wybór padł na WARBOX torba pozioma - co o tym sądzicie?
Może jakieś inne sugestie?

No i na koniec znacie jakiś sklep gdzie można kupić tę torbę? Wiem, można kupić na sklepie WARBOX ale koszt wysyłki jest masakrycznie drogi.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Torba na planszówki?

Post autor: rastula »

Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Torba na planszówki?

Post autor: rastula »

mam taką:

kupiłem w vanheim za 125,90 (p&p included), model wyżej jest chyba trochę mniejszy:


http://www.xjoy.pl/safe-and-sound-pudel ... sound.html
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2019, 14:17 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Torba na planszówki?

Post autor: rastula »

najlepsza jest ta...ale trochę drożej ( na pewno można na forum znalexc kogoś z 11% zniżką)


https://www.planszostrefa.pl/pl/p/GeekM ... -2018/8493
ODPOWIEDZ