(Poznań) Targi Poznańskie - Hobby

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
MTP
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2016, 12:30

(Poznań) Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: MTP »

Gry planszowe, samochody, drony i kolejki
Doskonałe miejsce na rozwijanie swojej pasji i odnalezienie nowego bzika!
- liczne Games Room’y i Games Room Junior
- olbrzymi wybór i testy planszówek
- festiwal GRAnat
- Akademia Drona
- Mistrzostwach Samochodów Zdalnie Sterowanych
- wystawy modelarskie i filatelistyczne
- Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych
- warsztaty z renowacji mebli i kaligrafii
- spotkania z hobbystami

Znajdź swojego bzika!
A najpierw zajrzyj na www.rodzinnyweekend.mtp.pl
Dzieci do 13 roku życia - wstęp bezpłatny!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: rattkin »

Chyba trzeba przenieść do odpowiedniej kategorii.

Ale zanim, to do ludzi z Poznania i okolic: może umówimy się na coś konkretnego do grania na miejscu? Sam mam po Essen parę rzeczy, które chętnie bym ograł w większym gronie (Adrenaline, Steel Arena, Ice Cool itd.). Gdyby ktoś mi pokazał wreszcie Terraformację Marsa (lub Histrio, Nautiliona, Food Chain Magnate), to też byłbym wdzięczny. A może w Sonara w 8 osób (jak ktoś ma)?
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: uyco »

Nie wiem jeszcze na 100% czy będę, ale w razie czego mogę zabrać Marsa i FoodChain.
E: Chętnie zagram w Adrenaline
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: Dellas »

W niedzielę przychodzę ze swoim 6latkiem, zatem czasu na granie za dużo nie wygospodaruję, choć mam nadzieję, że zagram/obejrzę Terraformację Marsa.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: karawanken »

Ech ja pewnie w rym roku nie dam rady przyjść :(
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: rattkin »

Przy okazji, czy ktoś wie jak kupić bilet na Hobby i na PGA - razem? Strony tych targów to jakiś koszmar, nic nie jest wyjaśnione.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: rastula »

rattkin pisze:Przy okazji, czy ktoś wie jak kupić bilet na Hobby i na PGA - razem? Strony tych targów to jakiś koszmar, nic nie jest wyjaśnione.

https://tixer.pl/rodzinny-weekend-happy ... 10092.html

tu masz za 30 PLN


Będę w sobotę, ale z moim maluchem rybki i modele oglądać, więc raczej nie pogram ;)...
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: karawanken »

Tez mam z tym problem. Jest niby bilet rodzinny na obie te imprezy ale muszą być dwie osoby dorosłe i minimum jedno dziecko. No i nigdzie nie jest powiedziane wprost że kazdy musi mieć własny bilet rodzinny. Inaczej chyba trzeba kupić osobno. Koszmar w tym roku z biletami
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: rastula »

karawanken pisze:Tez mam z tym problem. Jest niby bilet rodzinny na obie te imprezy ale muszą być dwie osoby dorosłe i minimum jedno dziecko. No i nigdzie nie jest powiedziane wprost że kazdy musi mieć własny bilet rodzinny. Inaczej chyba trzeba kupić osobno. Koszmar w tym roku z biletami

bilet rodzinny jest do nabycia tylko w kasie targowej ( czego nie polecam, bo moga być wielkie kolejki) - wtedy płacisz 24 złote za 2 osoby dorosłe + dzieci.


Online ( w empiku, kiosku ruchu) można kupić bilety po 15 zł. (30 zł za wstęp również na PGA) - za 6 zł wolę nie ryzykować stania w kolbie na pół Grunwaldzkiej. Dzieci do lat 13 wstęp wolny. Cena normalnego biletu w kasie 20 zł.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: rattkin »

Dzięki.
karawanken pisze:Tez mam z tym problem. Jest niby bilet rodzinny na obie te imprezy ale muszą być dwie osoby dorosłe i minimum jedno dziecko. No i nigdzie nie jest powiedziane wprost że kazdy musi mieć własny bilet rodzinny. Inaczej chyba trzeba kupić osobno. Koszmar w tym roku z biletami
Wynika to chyba z pomieszania podobnych terminów - bilet rodzinny i ogólnie "Rodzinny Weekend".
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: karawanken »

Czyli ten bilet "rodzinny weekend" jest dla kogo bo nic nie jest wyjaśnione



Edycja: Ok już rozumiem. Rodzinny weekend to Hobby i przyległości i bilet łączony obowiązuje na obie imprezy.

Może jednak się wybiorę w niedzielę.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: Dellas »

Może jednak się wybiorę w niedzielę.
W niedzielę z tego co pamiętam zawsze było mniej osób.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: karawanken »

Dellas pisze:
Może jednak się wybiorę w niedzielę.
W niedzielę z tego co pamiętam zawsze było mniej osób.
Wiem, ostatnio też byłem w niedziele w okolicach południa i sporo wystawców modeli już się zwijało. Niestety w sobotę nie mogę. A chociaż by modele kolejek to dla dzieciaków super sprawa.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: tomb »

karawanken pisze:A chociaż by modele kolejek to dla dzieciaków super sprawa.
Jeśli w ogóle pójdę, to właśnie ze względu na modele. Za pierwszym razem mnie powaliły. Każdy, kogo fascynowały makiety w Składnicy Harcerskiej, musiał przeżywać to samo.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1557
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 102 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: espresso »

Ja się wybieram w oba dni, ale czas na granie pewnie będę miała tylko w niedzielę. Jest już lista nowości Essenowych, jakie mogą być dostępne do zagrania: https://www.facebook.com/events/1120433 ... 253287837/
Awatar użytkownika
idha
Posty: 402
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 31 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: idha »

To może od razu dodam, że jeśli ktoś chciałby koniecznie zagrać w jakąś grę z essenowej listy, niech da mi znać tutaj albo na FB w komentarzu pod informacją o essenowych nowościach, albo napisze maila na adres slawek (at) zagrajmy.org. Możemy bowiem nie dać rady wszystkich tych gier przygotować. W pierwszej kolejności będziemy wówczas "koszulkować" i "woreczkować" gry, o które poprosicie. Na pewno dostępne będę Lorenzo il Magnifico oraz Great Western Trail.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: Dellas »

To może od razu dodam, że jeśli ktoś chciałby koniecznie zagrać w jakąś grę z essenowej listy, niech da mi znać tutaj
To ja zgłaszam - Terraformację Marsa :)
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: DJCrovley »

TM to nie jest nowość Essenowa. Ale Fundacja ma ją w swojej bibliotece więc jest 100% szansa na ten tytuł.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: Dellas »

TM to nie jest nowość Essenowa. Ale Fundacja ma ją w swojej bibliotece więc jest 100% szansa na ten tytuł.
Może i nie jest, ale jest załączona w spisie, dlatego o tym wspomniałem (ot tak dla pewności).
Awatar użytkownika
idha
Posty: 402
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 31 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: idha »

Przepraszam - mój błąd. Po prostu wliczyłam sobie Terraformację w listę zakupów essenowych i zapomniałam usunąć. Generalnie Terraformacja Marsa jest w Top 20, czyli liście polecanych przez nas gier, które potrafi wytłumaczyć każdy wolontariusz nieprowadzący konkursów. Tym bardziej zapraszam :)
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1137
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 499 times
Been thanked: 327 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: Propi »

Odkopuję, bo nie ma chyba sensu zakładać nowego tematu.

Otóż wróciłem właśnie z targów Hobby. Była to moja druga wizyta po zeszłorocznej edycji i obawiam się, że kurde ostatnia.

Wiem, że to nie są targi growe sensu stricte i wiem, że target jest inny. Widzę natomiast ogromną, niewykorzystaną okazję, zwłaszcza w roku pańskim kolanowirusowym, gdzie imprezy masowe odwoływane są - hehe - masowo, a ludzi aż nosi, żeby gdzieś się wybrać.

Więc sytuacja jest taka, że na ogromnej hali, gdzie miejsca jest opór, a stoiska rozsuwane są od siebie na ogromne odległości, mamy jeden sklep z grami, jedno wydawnictwo i jedną księgarnię, która ma w ofercie m.in. kilkadziesiąt gier. Do tego dwie stosunkowo duże strefy do wypożyczania i ogrywania gier starych i nowych, a poza tym jedna, kilkustolikowa, strefa poznańskiej klubokawiarni planszówkowej. I nic poza tym. No, może tu i ówdzie pustynne biegacze.

Obrazek

Wystawiło się G3, z wyprzedażą kilku tytułów w cenach niższych niż SCD, ale nadal średnio atrakcyjnych (np. Karczma Pod Pękatym Kuflem za 129zł - na allegro po 107zł + 4 monety, albo roll'n'write za 45zł czy Fasolki za 30zł) i koszem śrutu za 10zł (m.in. Kto Kogo? i kilka karcianek w tym samym rozmiarze). Nie żebym liczył na blowout sale po -70%, ale niestety po odliczeniu biletu wstępu za 20/25zł to wychodzi już cena, nie przymierzając, empikowa. W księgarni i sklepie ceny już mocno zaporowe, typu Sushi Go! za 49,95zł.

Pograć można było już w rzeczy bardzo ciekawe, ale i tak widać było dużo pustych stolików. I w zasadzie po 5 minutach spędzonych na dwukrotnym obejściu wszystkich stoisk (liczyłem na Gönnen Können od G3 - niestety, brak) wyszedłem z pustymi ręcyma. No ok, obszedłem jeszcze targi zwierzęco-psie, które mieściły się w cenie biletu i zobaczyłem z bliska pytona.

Poznań jest miastem zasadniczo mało fascynującym, ale targi akurat mamy prężne i obszarowo słuszne. Fakt, że najważniejsze imprezy w tym roku uciekły jest oczywiście smutny i ponad nasze siły. Nie rozumiem jednak dlaczego firmy, które miały się wystawiać np. na Pyrkonie nie przeniosły się po prostu na najbliższą tematycznie imprezę i nie dorzuciły trochę do pieca. Tu niestety imprezę zdominowały makiety i ich smutni właściciele, a planszówkowo była suszarnia i bezbek. Zmarnowana okazja, nic więcej.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: rattkin »

Propi pisze: 06 wrz 2020, 14:59 Wiem, że to nie są targi growe sensu stricte i wiem, że target jest inny.
Skoro wiesz, to czemu się dziwisz? Targi Hobby zawsze były niszową imprezką o małym zasięgu i małej rozpoznawalności, bardziej się kojarzyły z wystawkami dla matki z dzieckiem, pod które jakoś te planszówki się niefrasobliwie podczepiły. Wydawnictwa planszówkowe (poza lokalnymi) pojawiały się tam stosunkowo rzadko, a jeśli już, to pewnie głównie po to, żeby upłynnić szrot z magazynów.
Propi pisze: 06 wrz 2020, 14:59 Nie rozumiem jednak dlaczego firmy, które miały się wystawiać np. na Pyrkonie nie przeniosły się po prostu na najbliższą tematycznie imprezę i nie dorzuciły trochę do pieca.
No to chyba jednak nie wiesz. Bo nikomu się nie kalkuluje zdrowotnie i biznesowo w obecnej sytuacji, żeby wydać pieniądze w niespokojnych czasach, jechać wiele kilometrów, żeby Propi mógł zobaczyć na targach w Poznaniu "nowości" i sprzedać mu przy okazji gry za bezcen. Wbrew temu, co myślisz, jestem prawie pewien, że żadne z nich nie rozpacza nad "straconą okazją". Marketing planszówkowy w PL (a i na świecie) zawsze trzymał się głównie internetu (najmniejsze koszty + miejsce prowadzenia wspieraczek, które niejako przejęły rolę kanałów reklamowych), a w dobie pandemii zamocował się tam jeszcze bardziej - i to się w najbliższym czasie nie zmieni. Ludzi może i ciągnie do wychodzenia i zwiedzania (choć nie powinno), ale raczej nie do wydawania. A to o to chodzi w targach konsumeckich.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2020, 16:43 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1137
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 499 times
Been thanked: 327 times

Re: Targi Poznańskie - Hobby

Post autor: Propi »

OK, przepraszam, niepotrzebnie się odzywałem, masz absolutną rację.
ODPOWIEDZ