Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eremita »

akahoshi pisze:Moim zamiarem było właśnie zwrócenie uwagi, że 3 strony wcześniej można znaleźć dyskusję na temat w/w dodatku.
Ale fakt, mogłem zapuścić linka.
Eremita pisze:Marzy mi się żeby struktura tego forum była choć o włos wydajniejsza. Podfora dla najpopularniejszych gier już zdziałałyby cuda.
Jest dla mnie bardzo interesującym zjawiskiem że malutkie forum Magii i Miecza jest po wielokroć bardziej funkcjonalne niż największe polskie forum o grach planszowych.
Jest jeden zasadniczy problem min. na tym Forum. Zwie się on samodyscyplina, a właściwie, to jej brak.
Aby takie podfora zadziałały, trzeba by przestać offtopować (co min. teraz i ja robię). Nagminne jest już pytanie o zasady w dziale poświęconej grze, czy dyskusje o jakości wydania ze wspieraczki (tudzież wysyłki z KS) w temacie gry, zamiast w "Finansowaniu społecznościowym".
Offtopy zawsze były i będą, ale na ogół spotykam je dającym się wytrzymać poziomie. A spędzam mnóstwo czasu na forach, najwięcej na BGG, najmniej tutaj.
Nie wydaje mi się żeby na to forum uczęszczali użytkownicy mniej zdyscyplinowani niż gdzie indziej.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

To teraz pytanie czy są jakieś błędy w nowym dodatku, bo przypuszczam, że Galakta tradycyjnie wrzuciła jakieś błędy żeby przetestować naszą czujność : )
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

A jakie to błędy Galakta zrobiła w pozostałych dodatkach (nie licząc zdolności Charliego Kane'a z podstawki)?

Pytanie około tematyczne do znawców mitów Cthulhu: czy wszystkie postacie Badaczy mają swoje odpowiedniki w prozie Lovecrafta? Są to postacie 1-, 2-, 3- planowe?
Czytam właśnie "Przypadek Charlsa Dextera Warda" i jak na razie nie kojarzę bym spotkał w tym opowiadaniu jakąś znaną postać z EH.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1817 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

akahoshi pisze:A jakie to błędy Galakta zrobiła w pozostałych dodatkach (nie licząc zdolności Charliego Kane'a z podstawki)?
Co jest nie tak z jego zdolnością w podstawce?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Powino być:
"Wybrany inny badacz może natychmiast wykonać 1 dodatkową akcję",
a jest:
"Wybrany inny badacz na twoim polu może natychmiast wykonać 1 dodatkową akcję".
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Moonday »

Tutaj są opisane błędy: http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=6378

Na szczęście nie ma tego za wiele, biorąc pod uwagę ogrom samej gry.
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Col. Frost »

akahoshi pisze:Pytanie około tematyczne do znawców mitów Cthulhu: czy wszystkie postacie Badaczy mają swoje odpowiedniki w prozie Lovecrafta? Są to postacie 1-, 2-, 3- planowe?
Czytam właśnie "Przypadek Charlsa Dextera Warda" i jak na razie nie kojarzę bym spotkał w tym opowiadaniu jakąś znaną postać z EH.
Postacie badaczy są wymyślone na potrzeby gry. Co prawda nie przeczytałem wszystkich opowiadań Lovecrafta, ale trochę ich mam na koncie, a nigdy nie natrafiłem na któregoś z badaczy (tak mi się przynajmniej wydaje). Zresztą ich historie na rewersach ich kart są dość sztampowe, a to się zdecydowanie nie wpisuje w prozę Samotnika z Providence. Inaczej jest natomiast ze sprzymierzeńcami z talii zasobów unikatowych. To w większości, jeśli nie w całości, bohaterowie opowiadań Lovecrafta (względnie Roberta W. Chambersa) - czasem główni, czasem poboczni. Parę z nich, ciekawostka, jest nawet osobami rzeczywiście niegdyś żyjącymi.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1817 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

akahoshi pisze:Powino być:
"Wybrany inny badacz może natychmiast wykonać 1 dodatkową akcję",
a jest:
"Wybrany inny badacz na twoim polu może natychmiast wykonać 1 dodatkową akcję".
Już się bałem, że coś jest nie tak z jego akcją kupowania...bo to jest jego główne zadanie, jeśli się u nas pojawia :)
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: hadrian »

Gambit pisze:
akahoshi pisze:Powino być:
"Wybrany inny badacz może natychmiast wykonać 1 dodatkową akcję",
a jest:
"Wybrany inny badacz na twoim polu może natychmiast wykonać 1 dodatkową akcję".
Już się bałem, że coś jest nie tak z jego akcją kupowania...bo to jest jego główne zadanie, jeśli się u nas pojawia :)
U nas też to było główną jego akcją zanim okazało się, że może oddać swoją akcję dowolnemu graczowi na planszy :wink:
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Trolliszcze »

W pierwszej akcji kupuje, w drugiej oddaje komuś swoją akcję. Super, można by do tego zatrudnić bota :D
Wiem, że Charlie Kane jest jedną z ulubionych postaci, bo nikt tak jak on nie dopakuje drużyny, ale ja nie lubię nim grać (z powodów wymienionych powyżej).
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Trolliszcze pisze:W pierwszej akcji kupuje, w drugiej oddaje komuś swoją akcję. Super, można by do tego zatrudnić bota :D
Wiem, że Charlie Kane jest jedną z ulubionych postaci, bo nikt tak jak on nie dopakuje drużyny, ale ja nie lubię nim grać (z powodów wymienionych powyżej).
On jest fajny, jak gra się solo na 4 badaczy. Jeżeli miałbym grać tylko tą jedną postacią to chyba bym spasowal.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

A no właśnie, a kim najczęściej gracie solo jedną postacią?

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eremita »

Rune pisze:A no właśnie, a kim najczęściej gracie solo jedną postacią?
The Chosen One, czyli Lily Chen. Najłatwiej mi się wczuć, i ma potencjał by poradzić sobie z każdym zadaniem.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

mnie solo najlepiej sie gra szamanka Akachi.
jest bardzo mobilna co sie mocno przydaje.
minusy to slabe wplywy, spostrzegawczosc i sila ale to mozna podrasowac.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Rune pisze:A no właśnie, a kim najczęściej gracie solo jedną postacią?
W zasadzie nigdy nie gram solo jedną postacią. Zazwyczaj czterema... losowymi.
Nastręcza to trochę trudności (trzeba ogarnąć zdolności nowych postaci), ale lubię takie testowanie.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

akahoshi pisze:
Rune pisze:A no właśnie, a kim najczęściej gracie solo jedną postacią?
W zasadzie nigdy nie gram solo jedną postacią. Zazwyczaj czterema... losowymi.
Nastręcza to trochę trudności (trzeba ogarnąć zdolności nowych postaci), ale lubię takie testowanie.
Częsty przypadek, że w gry kooperacyine gramy solo prowadząc kilka postaci lub jak to się mówi w przypadku karcianek "na dwie ręce."

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Trolliszcze »

Solo nie gram, bo nie lubię - i nie lubię też grać wieloma postaciami jednocześnie. A ponieważ gramy zwykle ze znajomą w dwie osoby i kierujemy po jednym badaczu, nasz największy problem stanowi mobilność. Potwierdzam, że Akachi jest pod tym względem bardzo silna - a w grach jednoosobowych (z jednym bohaterem) mobilność jest pewnie jeszcze bardziej kluczowa.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

To fakt, mobilność w tej grze jest ważna. Ja nie grałem na więcej niż dwie osoby. Niestety najczęściej gram solo dwiema postaciami. Ja jestem mało pragmatyczny w przypadku tej gry i dla mnie najważniejsze aby mógł wczuć się w postać. W sensie takim, że jej aparycja i wykonywany zawód muszą mi odpowiadać. Politykami nie gram [emoji13]

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 262
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 53 times
Been thanked: 41 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Malibu »

Czy są jakieś specjalne kości do EH aby dodać ciut więcej klimatu? Gdzieś ost w internecie napotkałem z informacją, że można niby używać kości z AH. W połowie listopada przyjedzie do mnie podstawka EH i chciałbym mieć jakiś fajne kostki a nie zwykłe czarne.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: lesar »

Malibu pisze:Czy są jakieś specjalne kości do EH aby dodać ciut więcej klimatu? Gdzieś ost w internecie napotkałem z informacją, że można niby używać kości z AH. W połowie listopada przyjedzie do mnie podstawka EH i chciałbym mieć jakiś fajne kostki a nie zwykłe czarne.
Detykowanych nie ma. Ja używam kości właśnie Arkham Horror. Podnoszą klimat mam dwa komplety czyli 10 szt. Cena za komplet około 24 zł. Do wyboru są czarno-zielone lub beżowo-czarne.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 262
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 53 times
Been thanked: 41 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Malibu »

Jeden zestaw kości wystarczy?
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: lesar »

Malibu pisze:Jeden zestaw kości wystarczy?
W podstawce gry masz 4 kości tylko. W zależności od posiadanych umiejętności i ulepszeń badacza rzucasz różną ilością kości przy testach czasem nawet i 8 szt. Możesz mieć jeden zestaw a brakujące kości "uzupełnieniasz" drugim rzutem.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
SirYoggi
Posty: 34
Rejestracja: 05 lip 2016, 16:15

Re: Eldritch Horror

Post autor: SirYoggi »

W jednym ze sklepów z planszowkami powiedziano mi ze dodruk Zaginionej Wiedzy ma przyjść razem z Arkham Horror LCG którego premiera jest 10 listopada. Należy się spodziewać dodroków w sprzedaży w okolicach tego terminu.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

I to jest bardzo dobra wiadomość dla większości nowych członków kultu [emoji6]

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: nikczemnik »

Malibu pisze:Czy są jakieś specjalne kości do EH aby dodać ciut więcej klimatu? Gdzieś ost w internecie napotkałem z informacją, że można niby używać kości z AH. W połowie listopada przyjedzie do mnie podstawka EH i chciałbym mieć jakiś fajne kostki a nie zwykłe czarne.
Ja mam taki zestaw od usera @raiden25 Bardzo wygodne, fajnie się toczą no i klimatyczne.
ODPOWIEDZ