Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: ixi24 »

Wiadomo cena przegięta. Ale ta edycja przebija pierwszą pod każdym względem. ja mam jeszcze do ogrania dodatki ze zwykłej posiadłości, ale co wam i mi stoi na przeszkodzie, aby zaoszczędzić sobie np stówkę na miesiąc. Odłożyć gdzieś do koperty i jak nic na święta, czy po nowym roku będzie na nową Posiadłość :)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bea »

Na filmiku z unboxingu zauważyłam, że jest tam conversion kit. Czemu to dokładnie ma służyć?
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Reid666 »

Dzięki niemu można wykorzystać figurki i kafle pomieszczeń z pierwszej edycji.
Ot taki miły bonus dla właścicieli pierwszej edycji.

Figurki z pierwszej edycji i dodatkow mozna tez dokupic osobno w tzw. zestawach Miniature and Tiles Collection. Aczkolwiek raczej nie warto.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bea »

Reid666 pisze:Dzięki niemu można wykorzystać figurki i kafle pomieszczeń z pierwszej edycji.
Ot taki miły bonus dla właścicieli pierwszej edycji.

Figurki z pierwszej edycji i dodatkow mozna tez dokupic osobno w tzw. zestawach Miniature and Tiles Collection. Aczkolwiek raczej nie warto.
Myślałam że druga edycja różni się tylko apką.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Reid666 pisze:
Figurki z pierwszej edycji i dodatkow mozna tez dokupic osobno w tzw. zestawach Miniature and Tiles Collection. Aczkolwiek raczej nie warto.
Czemu uważasz, że nie warto?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Rune »

ixi24 pisze:Wiadomo cena przegięta. Ale ta edycja przebija pierwszą pod każdym względem. ja mam jeszcze do ogrania dodatki ze zwykłej posiadłości, ale co wam i mi stoi na przeszkodzie, aby zaoszczędzić sobie np stówkę na miesiąc. Odłożyć gdzieś do koperty i jak nic na święta, czy po nowym roku będzie na nową Posiadłość :)
Pomysł dobry, ale weź tak odkładaj gdy na rynku tyle pudeł [emoji12]

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Reid666 »

Bary pisze:
Reid666 pisze:
Figurki z pierwszej edycji i dodatkow mozna tez dokupic osobno w tzw. zestawach Miniature and Tiles Collection. Aczkolwiek raczej nie warto.
Czemu uważasz, że nie warto?
Jak dla mnie stosunek ceny to zawartosci jest bardzo niekorzystny.

W kazdym z zestawow otrzymujemy mnostwo plastiku i tektury, ktore tak naprawde niewiele wnosza do rozgrywki oraz 1 scenariusz. Wedug opinii z BGG scenariusze dolaczone to tych zestawow sa slabsze od tych z podstawki.

Moim zdaniem zdecydowanie bardzie oplaca sie poczekac na wlasciwe dodatki do 2 edycji ktore maja sie pojawic na poczatku przyszlego roku.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: pan_satyros »

Ja trochę żałuję znanych postaci jakie mi odpadają bez tych dodatków, ale faktycznie cena masakruje. Niby mam nieopłacony preorder, ale chyba anuluję.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bea »

A ja chyba właśnie stracilam poczytalność bo zamowilam grę. :wink:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Reid666 pisze:
Bary pisze:
Reid666 pisze:
Figurki z pierwszej edycji i dodatkow mozna tez dokupic osobno w tzw. zestawach Miniature and Tiles Collection. Aczkolwiek raczej nie warto.
Czemu uważasz, że nie warto?
Jak dla mnie stosunek ceny to zawartosci jest bardzo niekorzystny.

W kazdym z zestawow otrzymujemy mnostwo plastiku i tektury, ktore tak naprawde niewiele wnosza do rozgrywki oraz 1 scenariusz. Wedug opinii z BGG scenariusze dolaczone to tych zestawow sa slabsze od tych z podstawki.

Moim zdaniem zdecydowanie bardzie oplaca sie poczekac na wlasciwe dodatki do 2 edycji ktore maja sie pojawic na poczatku przyszlego roku.
Przekonują mnie Twoje argumenty (zwłaszcza ten z jakością tych dwóch dodatkowych przygód) i też zaczynam się zastanawiać, czy warto inwestować w te zestawy. A dotarles może do informacji, ile tracą pozostałe scenariusze w momencie, gdy nie włączasz w nie elementów pierwszej edycji?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: pan_satyros »

Bary pisze:A dotarles może do informacji, ile tracą pozostałe scenariusze w momencie, gdy nie włączasz w nie elementów pierwszej edycji?
AkitaInu coś o tym wie, bo z tego co wiem ma te dodatki i sprawdzał co wnoszą, Chyba anwet pisał o tym kilka stron wcześniej.
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Arius »

Zadam lamerskie pytanie.
Kiedy ma być polska wersja dwójki?
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Carmash »

W listopadzie.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Eremita »

Arius pisze:Zadam lamerskie pytanie.
Kiedy ma być polska wersja dwójki?
http://galakta.pl/plany-wydawnicze/plany-wydawnicze-nowosci/ (Zakładka "Plany wydawnicze" jest na samej górze strony galakta.pl)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: AkitaInu »

pan_satyros pisze:
Bary pisze:A dotarles może do informacji, ile tracą pozostałe scenariusze w momencie, gdy nie włączasz w nie elementów pierwszej edycji?
AkitaInu coś o tym wie, bo z tego co wiem ma te dodatki i sprawdzał co wnoszą, Chyba anwet pisał o tym kilka stron wcześniej.
Ciężko powiedzieć bo na razie tylko jeden scenariusz graliśmy z podstawki mając dodatki. Ale generalnie fajnie rozszerzyły gre, tak mi się wydaje :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Karit »

pan_satyros pisze:Ja trochę żałuję znanych postaci jakie mi odpadają bez tych dodatków, ale faktycznie cena masakruje. Niby mam nieopłacony preorder, ale chyba anuluję.
Mnie masakruje cena dodatków. Taką SW Rebelia jak się kupiło to ma się pełnoprawna grę na wiele posiedzeń.
Jak MoM2 wyjdzie w Polsce to już mamy od dawna 2 dodatki - jak dla mnie bardzo drogie. Aby mieć podstawkę PL + 2 przyszłe dodatki PL trzeba wydać z 750 zł.

I jak ktoś ma kasę/ochote to ok. Ja jestem w stanie zaakceptować każdą cenę za grę, jeśli ma to uzasadnienie w zawartości, w przypadku MoM2 nie widzę powodu dla wydania takich pieniędzy na tyle zawartości...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: szczudel »

Jakiś czas temu specjalnie dokupiłem Zakazana Alchemię do 1ED aby móc wejść w 2ED nie tylko z CSem ale i z dwoma scenariuszami z dodatków. Wtedy te 3xxpln uwzględnia też dwa dodatki, chociaż usprawiedliwiam sobie ich koszt jako zakup do 1ED.
Jednak jak widzę te prawie 400pln to mi się powoli odechciewa w to wchodzić (szczególnie, że mam 1 ED).
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: AkitaInu »

Karit pisze:
pan_satyros pisze:Ja trochę żałuję znanych postaci jakie mi odpadają bez tych dodatków, ale faktycznie cena masakruje. Niby mam nieopłacony preorder, ale chyba anuluję.
Mnie masakruje cena dodatków. Taką SW Rebelia jak się kupiło to ma się pełnoprawna grę na wiele posiedzeń.
Jak MoM2 wyjdzie w Polsce to już mamy od dawna 2 dodatki - jak dla mnie bardzo drogie. Aby mieć podstawkę PL + 2 przyszłe dodatki PL trzeba wydać z 750 zł.

I jak ktoś ma kasę/ochote to ok. Ja jestem w stanie zaakceptować każdą cenę za grę, jeśli ma to uzasadnienie w zawartości, w przypadku MoM2 nie widzę powodu dla wydania takich pieniędzy na tyle zawartości...
Zgodzę się ale u mnie to bardziej wygląda w ten sposób: jeżeli gra daje zabawę wysokiej jakości to jestem w stanie zapłacić więcej. Nawset jeżeli zawartość nie jest zbyt duża ale fun z gry ogromny to moge zapłacić więcej ;)
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Eremita »

Zdecydowanie popieram - jeśli dla kogoś jest za drogo to nie powinien tej gry kupować.

[offtopic]Ale czy naprawdę potrzeba nam dyskusji na ten temat?
Subskrypcja do mnie pisze że są nowe posty, na miejscu dowiaduję się że post mówi tylko że "Dla mnie za drogo" - czy ta informacja wnosi coś nowego do wątku?
A zaraz pod spodem dowiadujemy się że dla innej osoby nie jest za drogo. Nie zaskoczyło mnie to.
Być może gdybyśmy mieli ankietę to statystyka "60% czytających uważa że jest za drogo" byłaby jakąś ciekawostką.
Bo chyba żaden z piszących nie liczy na przekonanie innych? ("Hej, masz rację, faktycznie jest za drogo!")[/offtopic]
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Ardel12 »

Trzeba było kupować pierwszą edycję wraz z dużymi dodatkami.
Ja tak zrobiłem i nie mam problemu, o jeez jak drogo za dwa dodatki z samymi figurkami i kafelkami.

Dla mnie conversion kit powinien być tylko dla posiadaczy poprzedniej edycji, dla reszty również nie wydaje mi się opłacalne kupowanie tych dwóch dodatków z elementami z pierwszej edycji.
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Reid666 »

Bary pisze:

Przekonują mnie Twoje argumenty (zwłaszcza ten z jakością tych dwóch dodatkowych przygód) i też zaczynam się zastanawiać, czy warto inwestować w te zestawy. A dotarles może do informacji, ile tracą pozostałe scenariusze w momencie, gdy nie włączasz w nie elementów pierwszej edycji?

Z opinii na BGG - nie tracisz prawie nic. Scenariusze 1 i 3 maja alternatywna mape wykorzystujaca dodatki, ale i tak wększość z dodatkowych kafelkow na razie nie ma zastosowania. Apka czasami podmienia potwory na te z dodatków. Ponoć niewiele to zmienia, ot zamiast kultysty masz mrocznego druida. Obu bije się tak samo. Jedyny naprawdę wartościowy element dodatków to nowi badacze, ale za tą cenę to ja podziękowałem.

Z własnego doświadczenia - jak do tej pory mam za sobą sześć rozgrywek 2x scenariusz 1, 3x scenariusz 2 oraz 1x scenariusz 3. Nie odczułem absolutnie aby gra była niekompletna. Wszystko bardzo ładnie śmiga.
Gra jest generalnie oparta o scenariusze, tak jak Time Stories. Zmiana wyglądu potworów czy też kafelków planszy bardzo niewiele wnosi i jak dla mnie nie zwiększyłaby regrywalności poszczególnych scenariuszy.

EDIT:
Warto też nadmienić że 3 i 4 scenariusz z podstawki bardziej nastawione na eksplorację niż walkę i potworów tam jak na lekarstwo. W moich oczach to jeszcze bardziej zmniejsza wartość obu Kolekcji Figurek i Kafli.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2016, 02:13 przez Reid666, łącznie zmieniany 1 raz.
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: 0NCK0 »

Moim zdaniem jedyne co w tej grze jest zbędne to figurki potworów.
Są nie potrzebne do gry a zawyżają cenę pewnie o co najmniej 100 zł.

Dziwie się FFG, że od razu robi duży dodatek. aktualnie większa potrzeba jest w małych scenariuszach za 10$.
Powiedzmy sobie szczerze, że z tego co do tej pory wyszło w tej grze można zrobić za 200 zł 5 scenariuszy to daje 2x więcej niż jest teraz. A co ludzie wolą dodatkowe potworki czy klimat, który tej grze jest mega potrzebny.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: pan_satyros »

0NCK0 pisze:Moim zdaniem jedyne co w tej grze jest zbędne to figurki potworów.
Są nie potrzebne do gry a zawyżają cenę pewnie o co najmniej 100 zł.

Dziwie się FFG, że od razu robi duży dodatke. aktualnie większa potrzeba jest w małych scenariuszach za 10 dol.
To nie są typowedodatki! To tylko pakiety urozmaicające rozgrywkę dla tych, którzy nie maja starej edycji.

Normalne dodatki do 2 edycji są już zapowiedziane, w tym scenariusz za 10 zł i dodatek wielkości Zakazanej Alchemii z 2 przygodami, garścią kart, 2 badaczami i potworem.
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: 0NCK0 »

Właśnie nie potrzeba tego dużego dodatku potrzeba z 10 scenariuszy.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: pan_satyros »

0NCK0 pisze:Właśnie nie potrzeba tego dużego dodatku potrzeba z 10 scenariuszy.
A rozumiem. Uwierz mi wydoją nas apką tak, że jeszcze to odszczekasz hehe.
ODPOWIEDZ