Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Mir4ge »

kaimada pisze:Gra ma jakieś błędy na kartach, ale i tak dajecie jej oceny rzędu 9/10. Teraz płacz, że nowa edycja, że źle, że powinni oddawać pieniądze? Skoro wam się podoba to nie płaczcie, że dostaliście świetny produkt w dobrej cenie...
Większość chce zapłacić za poprawki? Choć niektóre wydawnictwa potrafią to zrobić za darmo.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: pattom »

Pewnie zawsze można reklamować wadliwy produkt. Jak Rebel dostanie kilkaset reklamacji to może się obudzą :-)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: akahoshi »

playerator pisze:Nie zgadzam się zupełnie z takim założeniem. Przecież większa część rzeczy, które można kupić w sklepie nie ma niedoróbek. Na szczęście dla mnie (i dla świata) :wink:
Po prostu nie trafiasz na pierwsze partie.
Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile błędów wychodzi "w praniu" w pierwszych partiach.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: rastula »

akahoshi pisze:
playerator pisze:Nie zgadzam się zupełnie z takim założeniem. Przecież większa część rzeczy, które można kupić w sklepie nie ma niedoróbek. Na szczęście dla mnie (i dla świata) :wink:
Po prostu nie trafiasz na pierwsze partie.
Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile błędów wychodzi "w praniu" w pierwszych partiach.

dokładnie ... po prostu w grach jesteś "ekspertem" ( albo czytasz forum) - 6 z 7 błędów na tych kartach byś pewnie nawet sam nie odkrył... ja nawet się z tobą generalnie zgadzam, ale w tym przypadku poziom oburzenia vs jakość gry vs waga błędów jest nieproporcjonalny - będą poprawione karty dla I edycji chwała Rebelowi, nie będzie - namysł przed zakupem kolejnej gry na szybko... tyle z mojej strony
blastsoul
Posty: 40
Rejestracja: 25 wrz 2015, 16:00
Has thanked: 3 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: blastsoul »

Drogi Rebelu sprzedała się TM podejrzewam, że bardzo dobrze. Jest to zapewne kilka tysięcy potencjalnych nabywców na upgrade packi (karty plus planszetki) policzycie wydrukujecie i źle na tym nie wyjdziecie ;)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: crsunik »

Proponowałbym prośby do Rebela o zajęcie stanowiska w sprawie ew Upgrade Packów umieścić w temacie służącym do komunikacji z Rebelem :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Gra została wydana w miarę tanio, stosunek ceny do zawartości jest dobry (pudło wypchane po brzegi), choć jakość mogła by być lepsza (w podobnej cenie można nabyć grę Marco Polo w owiele lepszej jakości).
Być może wydawca podszedł trochę zachowawczo, nie wiem, wyszło jak wyszło... No właśnie, a jak wyszło?
A no tak że gra jest w pierwszej setce na BGG i dalej pnie się w górę! Sukces!
Nie ma się co dziwić, że Rebel nie poprzestaje tylko na poprawieniu kart tylko myśli o tym aby podrasować grę.
I nie ważne czy drugie wydanie będzie może droższe o 10, 20, czy nawet o 30zł, ludzie i tak kupią. Dlaczego? Bo Terraformacja Marsa to hicior!
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

Bardzo mnie cieszy fakt poprawionego wydania. Jako szczęśliwy właściciel pierwszego wydania LICZĘ NA MOŻLIWOŚĆ KUPIENIA PLANSZETEK I KART OSOBNO Myślę, że znajdzie się wielu chętnych!
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: buhaj »

Wincenty Jan pisze:Bardzo mnie cieszy fakt poprawionego wydania. Jako szczęśliwy właściciel pierwszego wydania LICZĘ NA MOŻLIWOŚĆ KUPIENIA PLANSZETEK I KART OSOBNO Myślę, że znajdzie się wielu chętnych!
+1
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Wincenty Jan pisze:Bardzo mnie cieszy fakt poprawionego wydania. Jako szczęśliwy właściciel pierwszego wydania LICZĘ NA MOŻLIWOŚĆ KUPIENIA PLANSZETEK I KART OSOBNO Myślę, że znajdzie się wielu chętnych!
Popieram i składam zamówienie, tylko dajcie taką możliwość :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4599
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1880 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: warlock »

Na fejsie REBEL zamieścił pytanie: jak sobie wyobrażamy nadchodzący dodatek, czego możemy się spodziewać?"

Tak sobie pomyślałem - oprócz jeszcze większej liczby kart projektów/korporacji ciekawą sprawą byłyby np. karty wydarzeń - w każdym pokoleniu losujemy jakąś kartę, która w jakiś sposób modyfikuje rozgrywkę dla wszystkich graczy (utrudnia/ułatwia). Coś w stylu "Kryzys ekonomiczny - kupno projektów standardowych podczas tego pokolenia jest droższe o 2" albo "Urodzajne ziemie - lasy zasadzone podczas tego pokolenia dają dodatkowy +1 WT". Nie byłaby to rewolucja w rozgrywce, ale po prostu kolejna rzecz, którą trzeba brać pod uwagę :) Co sądzicie? :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Bea »

warlock pisze:Na fejsie REBEL zamieścił pytanie: jak sobie wyobrażamy nadchodzący dodatek, czego możemy się spodziewać?"

Tak sobie pomyślałem - oprócz jeszcze większej liczby kart projektów/korporacji ciekawą sprawą byłyby np. karty wydarzeń - w każdym pokoleniu losujemy jakąś kartę, która w jakiś sposób modyfikuje rozgrywkę dla wszystkich graczy (utrudnia/ułatwia). Coś w stylu "Kryzys ekonomiczny - kupno projektów standardowych podczas tego pokolenia jest droższe o 2" albo "Urodzajne ziemie - lasy zasadzone podczas tego pokolenia dają dodatkowy +1 WT". Nie byłaby to rewolucja w rozgrywce, ale po prostu kolejna rzecz, którą trzeba brać pod uwagę :) Co sądzicie? :)
Takie coś jest w Martians: A Story of Civilization i sprawdza się całkiem nieźle :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: jax »

warlock pisze:Na fejsie REBEL zamieścił pytanie: jak sobie wyobrażamy nadchodzący dodatek, czego możemy się spodziewać?"

Tak sobie pomyślałem - oprócz jeszcze większej liczby kart projektów/korporacji ciekawą sprawą byłyby np. karty wydarzeń - w każdym pokoleniu losujemy jakąś kartę, która w jakiś sposób modyfikuje rozgrywkę dla wszystkich graczy (utrudnia/ułatwia). Coś w stylu "Kryzys ekonomiczny - kupno projektów standardowych podczas tego pokolenia jest droższe o 2" albo "Urodzajne ziemie - lasy zasadzone podczas tego pokolenia dają dodatkowy +1 WT". Nie byłaby to rewolucja w rozgrywce, ale po prostu kolejna rzecz, którą trzeba brać pod uwagę :) Co sądzicie? :)
Dobry pomysł.
Już widzę te dylematy: miałem wyliczoną kasę i miałem w tej turze zobić to, to no i wreszcie TO, a tu nagle wpadają fajne zniżki/bonusy za działania których nie planowałem. No i co ja mam teraz zrobić...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5594
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1206 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

warlock pisze:Na fejsie REBEL zamieścił pytanie: jak sobie wyobrażamy nadchodzący dodatek, czego możemy się spodziewać?"

Tak sobie pomyślałem - oprócz jeszcze większej liczby kart projektów/korporacji ciekawą sprawą byłyby np. karty wydarzeń - w każdym pokoleniu losujemy jakąś kartę, która w jakiś sposób modyfikuje rozgrywkę dla wszystkich graczy (utrudnia/ułatwia). Coś w stylu "Kryzys ekonomiczny - kupno projektów standardowych podczas tego pokolenia jest droższe o 2" albo "Urodzajne ziemie - lasy zasadzone podczas tego pokolenia dają dodatkowy +1 WT". Nie byłaby to rewolucja w rozgrywce, ale po prostu kolejna rzecz, którą trzeba brać pod uwagę :) Co sądzicie? :)
Hmm byłbym ostrożny. W TM często planuję dalej, niż na jedno pokolenie, byłbym wściekły jakby wyliczone zasoby okazały się niewystarczające przez kartę wydarzenia.
Mój pomysł to nowe rodzaje nagród i tytułów, w postaci losowanych przy setupie żetonów, które mogą przykryć standardowe pola. Oczywiście te standardowe również mają swój żeton, więc teraz mamy np. 10 tytułów i przed grą losujemy 5 z nich ;)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

Gdyby wydarzenie było widoczne pokolenie wcześniej to może, może...
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: EMI_NAT »

warlock pisze:Na fejsie REBEL zamieścił pytanie: jak sobie wyobrażamy nadchodzący dodatek, czego możemy się spodziewać?"

Tak sobie pomyślałem - oprócz jeszcze większej liczby kart projektów/korporacji ciekawą sprawą byłyby np. karty wydarzeń - w każdym pokoleniu losujemy jakąś kartę, która w jakiś sposób modyfikuje rozgrywkę dla wszystkich graczy (utrudnia/ułatwia). Coś w stylu "Kryzys ekonomiczny - kupno projektów standardowych podczas tego pokolenia jest droższe o 2" albo "Urodzajne ziemie - lasy zasadzone podczas tego pokolenia dają dodatkowy +1 WT". Nie byłaby to rewolucja w rozgrywce, ale po prostu kolejna rzecz, którą trzeba brać pod uwagę :) Co sądzicie? :)
Dobry pomysł, pomógł by mi pilnować przesuwać ten klocek bo łapie się, że o nim zapominam w ferworze walki :roll: a i kilka fajnych kart można by było wprowadzić
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 160
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 6 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: piotrest »

Wincenty Jan pisze:Bardzo mnie cieszy fakt poprawionego wydania. Jako szczęśliwy właściciel pierwszego wydania LICZĘ NA MOŻLIWOŚĆ KUPIENIA PLANSZETEK I KART OSOBNO Myślę, że znajdzie się wielu chętnych!
+100 :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

BGG- 78.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

Panowie z Melanżowni wzięli na warsztat Marsa ( i też trochę Saturna :D )

https://youtu.be/IK7fumWOBJ0
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mr_pepeush »

BGG #69
Ta święta wojna pomiędzy "to nic dziwnego, że w pierwszej wersji są błędy" a "oddajcie mi pieniądze, albo dajcie elementy naprawiające grę" jest pół-śmieszna, pół-żałosna. Jedni i drudzy popadają w chorą skrajność. Nie myli się ten, co nic nie robi, a w biznesie nie zawsze można zrobić dobrze klientowi, bo się to nie opłaca - a klient i tak zostaje, kupuje kolejne produkty itd. tylko, że zostaje lekki niesmak.
(Ale to takie luźne przemyślenia po tonie bullshitu, który musiałem przeczytać, by wyłowić wartościowe informacje na trzech ostatnich stronach...)

Właśnie czekam na swój egzemplarz, mam nadzieję, że w środę dojedzie i będę mógł zmierzyć się z grą. Dziś (dopiero!) przeglądałem instrukcję i jestem mocno zaskoczony jej objętością. Niby 16 stron, ale zdrowo wypełnionych tekstem i to takim raczej drobnym. Trudno się w to wchodzi, czy jedna kawa jednak wystarczy? ;)
Niestraszne mi cięższe gry, ale pytam, bo wydaje się jednak być ciężarowo zbliżona do gier cywilizacyjnych, które na ogół wymagają dłuższej chwili na wgryzienie, niż standardowe sucharki, które rozgryza się przy jednej kawie :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

mr_pepeush pisze: Właśnie czekam na swój egzemplarz, mam nadzieję, że w środę dojedzie i będę mógł zmierzyć się z grą. Dziś (dopiero!) przeglądałem instrukcję i jestem mocno zaskoczony jej objętością. Niby 16 stron, ale zdrowo wypełnionych tekstem i to takim raczej drobnym. Trudno się w to wchodzi, czy jedna kawa jednak wystarczy? ;)
Niestraszne mi cięższe gry, ale pytam, bo wydaje się jednak być ciężarowo zbliżona do gier cywilizacyjnych, które na ogół wymagają dłuższej chwili na wgryzienie, niż standardowe sucharki, które rozgryza się przy jednej kawie :)
Na instrukcję spokojnie wystarczy jedna kawa. Jednak TM opiera się na kartach, ale same zasady ma proste. Na rozgryzienie całej rozgrywki (strategie, karty, możliwości) przyda się jednak porządny dzbanek kawy - po ładnych kilkunastu partiach zabawa ciągle mnie czymś zaskakuje :).
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mr_pepeush »

BGG #59

Przejrzałem dziś bardziej wnikliwie instrukcję, nie jest tak źle. Faktycznie przestraszyłem się ilością tekstu, ale w sumie najważniejsza jest zawartość kart ;)
Widzę też, że ludzie się z tego wyprzedają zdrowo. Dziś nawet oferta za 80zł wyskoczyła.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: pattom »

mr_pepeush pisze:BGG #59

Przejrzałem dziś bardziej wnikliwie instrukcję, nie jest tak źle. Faktycznie przestraszyłem się ilością tekstu, ale w sumie najważniejsza jest zawartość kart ;)
Widzę też, że ludzie się z tego wyprzedają zdrowo. Dziś nawet oferta za 80zł wyskoczyła.

Sprzedają bo to jednak nie jest banalna gra rodzinna.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: crsunik »

pattom pisze:
mr_pepeush pisze:BGG #59

Przejrzałem dziś bardziej wnikliwie instrukcję, nie jest tak źle. Faktycznie przestraszyłem się ilością tekstu, ale w sumie najważniejsza jest zawartość kart ;)
Widzę też, że ludzie się z tego wyprzedają zdrowo. Dziś nawet oferta za 80zł wyskoczyła.

Sprzedają bo to jednak nie jest banalna gra rodzinna.
Ja bym tą wyprzedaż skojarzył też z zapowiedzią nowej 'poprawionej' wersji ;)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: pattom »

crsunik pisze:
pattom pisze:
mr_pepeush pisze:BGG #59

Przejrzałem dziś bardziej wnikliwie instrukcję, nie jest tak źle. Faktycznie przestraszyłem się ilością tekstu, ale w sumie najważniejsza jest zawartość kart ;)
Widzę też, że ludzie się z tego wyprzedają zdrowo. Dziś nawet oferta za 80zł wyskoczyła.

Sprzedają bo to jednak nie jest banalna gra rodzinna.
Ja bym tą wyprzedaż skojarzył też z zapowiedzią nowej 'poprawionej' wersji ;)
eeee..... kiedy to będzie? Dla tych paru kart?
ODPOWIEDZ