Terraformacja Marsa - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Tomzaq »

Czy grając korporacją Invetrix, która pozwala zagrywać karty jakby wskaźniki globalne były +/- 2 i jednocześnie zagrywając kartę, która daje ten sam efekt można to kombować i mieć możliwość zagrywania kart jakby wskaźniki globalne były +/- 4. Co o tym myślicie?
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Majek10 »

Tomzaq pisze:Czy grając korporacją Invetrix, która pozwala zagrywać karty jakby wskaźniki globalne były +/- 2 i jednocześnie zagrywając kartę, która daje ten sam efekt można to kombować i mieć możliwość zagrywania kart jakby wskaźniki globalne były +/- 4. Co o tym myślicie?
Tak
Yig
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:22
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yig »

Tomzaq pisze:Czy grając korporacją Invetrix, która pozwala zagrywać karty jakby wskaźniki globalne były +/- 2 i jednocześnie zagrywając kartę, która daje ten sam efekt można to kombować i mieć możliwość zagrywania kart jakby wskaźniki globalne były +/- 4. Co o tym myślicie?
Mam właśnie wątpliwości co do tych kart w związku z ich opisem i inne pytania:
1. Jeśli zagrywamy taką kartę (podnieś lub obniż wskaźniki globalne +/- 2 poziomy) z np. kartą umieść ocean, to znaczy, że mogę umieścić na raz 2 (jak opisuje karta!) czy 3 oceany - i analogicznie gdy mam podnieść temp. o 2 stopnie C, to podnoszę o 4 cz 6 stopni :o ? Rozumiem, że za każdy taki ocean czy temp. otrzymuję po 1 WT.
2. Czy można zagrać kartę, której warunkiem jest obniżenie produkcji o 1MЄ, przy obecnej wynoszącj 0? Warunek warunkiem, ale wskażnik produkcji MЄ ma przecież wartości ujemne - czy mogę je wtedy zastosować?
3. W grze solo na początku na planszy umieszcza się 2 miasta i 2 obszary roślinności przeciwnika. Czy podnosi się za nie poziom tlenu? Niby ułatwienie, ale za każdy umieszczony obszar roślinności podnosi się poziom tlenu :roll:
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Tomzaq »

1. Nie. Ta zdolność nie dotyczy umieszczania dodatkowych oceanów na planszy, czy dodatkowego zwiększania temperatury, tylko możliwości zagrania karty, np. warunkiem zagrania karty jest poziom tlenu minimum 5, a poziom tlenu na Marsie wynosi aktualnie 3, to wtedy możesz zagrać tę kartę.
2. Tak
3. Nie wiem, nie grałem solo, ale wydaje mi się, że zasady mówią tylko o umieszczeniu lasów, a nie mówią o podnoszeniu poziomu tlenu.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

tomb pisze:Jest taka karta, która pozwala wyłożyć obszar specjalny na jednym z czterech wytłuszczonych miejsc na Marsie. Powiedzmy, że wszystkie te tereny są już zajęte.
Instrukcja polska mówi:
c) Gracz może zagrać kartę umieszczającą na planszy obszar, którego nie może już umieścić (wszystkie obszary tego typu zostały wykorzystane).
Zastanowiła mnie treść tego nawiasu. Zajrzałem do instrukcji angielskiej, a tam... - w ogóle nie ma tego fragmentu. Nigdzie nie znalazłem informacji o dopuszczeniu zagrania karty, jeśli żetony obszaru się wyczerpały (choć ma to sens i jest logicznym dopełnieniem dopuszczenia kart z zasobami, których nie możemy zebrać itd.)

Dwa pytania:
a) Co sądzicie o tym naddatku z polskiej instrukcji?
b) Co zrobić, gdy chcę zagrać opisaną powyżej kartę, a wszystkie miejsca są zajęte? Obszaru nie wyłożę, ale czy w ogóle mogę grać tę kartę?
Errata Rebela naprawia błąd - nie można zagrać karty, jeśli nie da się wyłożyć odpowiedniego obszaru (wyjątek: jeśli karta pozwala wyłożyć ocean, a nie ma już dostępnych oceanów, to nadal można zagrać taką kartę).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: playerator »

Tak dla porządku - ERRATA i FAQ od Rebela
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Skorzeny »

Czy w ramach jednej akcji mogę posadzić np. dwa obszary lasów płacąc za nie 16 jednostek, czy nie można tego dublować i 1 akcja = 1 obszar? To samo dotyczy ciepła i temperatury.

Moim zdaniem 1 akcja = 1 obszar/2C i tak też graliśmy, ale wolę się upewnić. Inaczej mogłoby dochodzić do "chomikowania" zasobów i w wyniku jednej (późniejszej) akcji mielibyśmy zbyt gwałtowną zmianę warunków na Marsie. To nie jest wskazane :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

Skorzeny pisze:Czy w ramach jednej akcji mogę posadzić np. dwa obszary lasów płacąc za nie 16 jednostek, czy nie można tego dublować i 1 akcja = 1 obszar? To samo dotyczy ciepła i temperatury.

Moim zdaniem 1 akcja = 1 obszar/2C i tak też graliśmy, ale wolę się upewnić. Inaczej mogłoby dochodzić do "chomikowania" zasobów i w wyniku jednej (późniejszej) akcji mielibyśmy zbyt gwałtowną zmianę warunków na Marsie. To nie jest wskazane :)
Dobrze kombinujesz :) 1 akcja = 1 obszar/2C
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Skorzeny »

Dzięki, ale biorąc pod uwagę poniższe...
AkitaInu pisze:
warlock pisze:Pytania po pierwszej partii:

1) Wybaczcie pytanie o taką oczywistość, ale chcę po prostu się upewnić: jeśli wszyscy poza jednym graczem spasują, to jak rozumiem ten gracz robi swoje akcje "ile wlezie", aż sam zdecyduje się spasować?

2) Czy biały kafel stolicy jest traktowany jako miasto na potrzeby zliczania punktów za sąsiadujące kafle roślinności pod koniec gry?

3) Jak rozumiem brązowe kafelki specjalne, które kładziemy na planszy jako efekt niektórych kart pozwalają pozyskać megakredyty za położenie ich w sąsiedztwie oceanów? (to niby oczywiste, bo to nasz obszar, ale chcę po prostu się upewnić)

PS: Świetna gra! :)
1. Tak
2. My graliśmy że tak choć nie jestem do końca pewien ;)
3. Tak
...rozumiem, że taka sytuacja jest jednak możliwa. Pierwszy gracz posiada 32 jednostki ciepła. Drugi pasuje w danym pokoleniu i pierwszy może podnieść sobie temperaturę o 8C wykorzystując wszystkie jednostki.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

Tak, ale to nie jest w jednej akcji, zajmuje to 4 akcje, których po prostu nie przerywa akcja przeciwnika, który spasował.

Ja mam z kolei pytanie odnośnie kombinacji korporacji Credicore i kart obniżających koszt projektów. Na karcie korporacji mamy napisane "zawsze gdy zapłacisz co najmniej 20 M€ dostajesz 4 M€ zwrotu." Co w sytuacji z kartami, jak np Placówka Badawcza, które obniżają koszt zagrania karty? Kiedy zagrywam kartę z kosztem 20 M€ i mam dwie wymienione wyżej, to dostaję 4 M€ zwrotu, czy nie? Zagrałem, że nie, bo w końcu nie zapłaciłem 20 M€. We wczorajszej grze miałem kilka kart obniżających koszt i w pewnym momencie byłem już zły, że nie dostaję mojej rekompensaty z karty korporacji ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

mat_eyo pisze:Tak, ale to nie jest w jednej akcji, zajmuje to 4 akcje, których po prostu nie przerywa akcja przeciwnika, który spasował.

Ja mam z kolei pytanie odnośnie kombinacji korporacji Credicore i kart obniżających koszt projektów. Na karcie korporacji mamy napisane "zawsze gdy zapłacisz co najmniej 20 M€ dostajesz 4 M€ zwrotu." Co w sytuacji z kartami, jak np Placówka Badawcza, które obniżają koszt zagrania karty? Kiedy zagrywam kartę z kosztem 20 M€ i mam dwie wymienione wyżej, to dostaję 4 M€ zwrotu, czy nie? Zagrałem, że nie, bo w końcu nie zapłaciłem 20 M€. We wczorajszej grze miałem kilka kart obniżających koszt i w pewnym momencie byłem już zły, że nie dostaję mojej rekompensaty z karty korporacji ;)
Wydaje mi się, że nie dostajesz - liczy się to, ile zapłaciłeś, a nie koszt na karcie ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

Yavi pisze:
mat_eyo pisze:Tak, ale to nie jest w jednej akcji, zajmuje to 4 akcje, których po prostu nie przerywa akcja przeciwnika, który spasował.

Ja mam z kolei pytanie odnośnie kombinacji korporacji Credicore i kart obniżających koszt projektów. Na karcie korporacji mamy napisane "zawsze gdy zapłacisz co najmniej 20 M€ dostajesz 4 M€ zwrotu." Co w sytuacji z kartami, jak np Placówka Badawcza, które obniżają koszt zagrania karty? Kiedy zagrywam kartę z kosztem 20 M€ i mam dwie wymienione wyżej, to dostaję 4 M€ zwrotu, czy nie? Zagrałem, że nie, bo w końcu nie zapłaciłem 20 M€. We wczorajszej grze miałem kilka kart obniżających koszt i w pewnym momencie byłem już zły, że nie dostaję mojej rekompensaty z karty korporacji ;)
Wydaje mi się, że nie dostajesz - liczy się to, ile zapłaciłeś, a nie koszt na karcie ;)
Tak też zagrałem, ale zastanawiam się jak w oryginale brzmi ta karta.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: DarkSide »

mat_eyo pisze: Ja mam z kolei pytanie odnośnie kombinacji korporacji Credicore i kart obniżających koszt projektów. Na karcie korporacji mamy napisane "zawsze gdy zapłacisz co najmniej 20 M€ dostajesz 4 M€ zwrotu." Co w sytuacji z kartami, jak np Placówka Badawcza, które obniżają koszt zagrania karty? Kiedy zagrywam kartę z kosztem 20 M€ i mam dwie wymienione wyżej, to dostaję 4 M€ zwrotu, czy nie? Zagrałem, że nie, bo w końcu nie zapłaciłem 20 M€. We wczorajszej grze miałem kilka kart obniżających koszt i w pewnym momencie byłem już zły, że nie dostaję mojej rekompensaty z karty korporacji ;)
Są tu 2 kwestie do rozstrzygnięcia:

1. Czy działanie takich kart jak Placówka Badawcza jest obligatoryjne, czy też sami decydujemy czy z niej skorzystamy?

2. Czy w oryginale opis korporacji mówi o zapłacaniu 20M$, czy o wyłożeniu karty o koszcie nominalnym 20M$?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Veridiana »

Zdolność korporacji mówi o koszcie bazowym, a nie faktycznej zapłacie. Więc moim zdaniem wszystkie zniżki i rekompensaty się kumulują.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

Veridiana pisze:Zdolność korporacji mówi o koszcie bazowym, a nie faktycznej zapłacie. Więc moim zdaniem wszystkie zniżki i rekompensaty się kumulują.
Która zdolność? Credicor? Możesz zacytować?
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Adar »

mat_eyo pisze:
Veridiana pisze:Zdolność korporacji mówi o koszcie bazowym, a nie faktycznej zapłacie. Więc moim zdaniem wszystkie zniżki i rekompensaty się kumulują.
Która zdolność? Credicor? Możesz zacytować?
Tak jak pisze Veridiana, chodzi o koszt bazowy kart. Nie mam polskiej wersji pod ręką, ale na necie znalazłem angielski opis

"After you pay for a card or standard project with a basic cost of 20 ME or more, you gain 4 ME"

Na polskiej karcie jest to samo.
awaken24h
Posty: 40
Rejestracja: 02 lis 2015, 15:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: awaken24h »

Hej, takie pytanko.

Koniec gry. Po fazie produkcji jest 'ostatnia' szansa na wyłożenie przez graczy (wg bieżącej kolejności) terenów zielonych poświecając jednostki zieleni. Zakładam, że przykładowy gracz ma co najmniej 16 jednostek zieleni. Ale czy:
A. gracz może w ten sposób wyłożyć tylko 1 teren zielony i nic więcej już nie może zrobić
B. gracz może w swojej turze wyłożyć tylko 2 tereny zielone (zgodnie z zasadą max 2óch akcji), potem (jeśli jeszcze ma wystarczającą ilość jednostek zieleni) musi czekać na swoją kolejną turę
C. gracz wykłada w swojej turze tyle terenów zielonych, ile mu pozwala zgomadzona ilość jednostek zieleni (w sensie: gdyby miał np. 24 jednostki, to wykłada od razu 3 tereny zielone w swojej turze)
Ostatnio zmieniony 29 paź 2016, 00:53 przez awaken24h, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

awaken24h pisze:Hej, takie pytanko.

Koniec gry. Po fazie produkcji jest 'ostatnia' szansa na wyłożenie przez graczy (wg bieżącej kolejności) terenów zielonych poświecając jednostki zielenii. Zakładam, że przykładowy gracz ma co najmniej 16 jednostek zielenii. Ale czy:
A. gracz może w ten sposób wyłożyć tylko 1 teren zielony i nic więcej już nie może zrobić
B. gracz może w swojej turze wyłożyć tylko 2 tereny zielone (zgodnie z zasadą max 2óch akcji), potem (jeśli jeszcze ma wystarczającą ilość jednostek zielenii) musi czekać na swoją kolejną turę
C. gracz wykłada w swojej turze tyle terenów zielonych, ile mu pozwala zgomadzona ilość jednostek zielenii (w sensie: gdyby miał np. 24 jednostki, to wykłada od razu 3 tereny zielone w swojej turze)
C) jest prawidłowe.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Tomzaq »

mat_eyo pisze:
awaken24h pisze:Hej, takie pytanko.

Koniec gry. Po fazie produkcji jest 'ostatnia' szansa na wyłożenie przez graczy (wg bieżącej kolejności) terenów zielonych poświecając jednostki zielenii. Zakładam, że przykładowy gracz ma co najmniej 16 jednostek zielenii. Ale czy:
A. gracz może w ten sposób wyłożyć tylko 1 teren zielony i nic więcej już nie może zrobić
B. gracz może w swojej turze wyłożyć tylko 2 tereny zielone (zgodnie z zasadą max 2óch akcji), potem (jeśli jeszcze ma wystarczającą ilość jednostek zielenii) musi czekać na swoją kolejną turę
C. gracz wykłada w swojej turze tyle terenów zielonych, ile mu pozwala zgomadzona ilość jednostek zielenii (w sensie: gdyby miał np. 24 jednostki, to wykłada od razu 3 tereny zielone w swojej turze)
C) jest prawidłowe.
Ja gram tak jak B), jest sprawiedliwie.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

Tomzaq pisze:
mat_eyo pisze:
awaken24h pisze:Hej, takie pytanko.

Koniec gry. Po fazie produkcji jest 'ostatnia' szansa na wyłożenie przez graczy (wg bieżącej kolejności) terenów zielonych poświecając jednostki zielenii. Zakładam, że przykładowy gracz ma co najmniej 16 jednostek zielenii. Ale czy:
A. gracz może w ten sposób wyłożyć tylko 1 teren zielony i nic więcej już nie może zrobić
B. gracz może w swojej turze wyłożyć tylko 2 tereny zielone (zgodnie z zasadą max 2óch akcji), potem (jeśli jeszcze ma wystarczającą ilość jednostek zielenii) musi czekać na swoją kolejną turę
C. gracz wykłada w swojej turze tyle terenów zielonych, ile mu pozwala zgomadzona ilość jednostek zielenii (w sensie: gdyby miał np. 24 jednostki, to wykłada od razu 3 tereny zielone w swojej turze)
C) jest prawidłowe.
Ja gram tak jak B), jest sprawiedliwie.
Potwierdzam, że C jest prawidłowe :P
piegat
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2016, 19:08

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: piegat »

Hej! Kojarzycie recenzję Terraformacji Marsa autorstwa Marcina Krupińskiego?

Spójrzcie na poniższy link, w 1min 57sek jest karta z dżdżownicami (nr 130) której nie mam w swoim egzemplarzu z grą:

https://youtu.be/Wu2a75MleYA?t=1m57s

Policzcie swoje karty projektów, instrukcja mówi że powinno ich być 208, ja mam 207 (nie licząc jednej pustej która znajdowała się na wierzchu zaraz po odpakowaniu z folii)

Po prostu zaintrygowały mnie te dżdżownice, tyle razy oglądałem tą recenzję (np kiedy pokazywałem ją innym) i dziwiłem się że po kilku rozgrywkach nie spotkałem jej jeszcze w talii. W końcu coś mnie tknęło żeby to sprawdzić. No i mam 207 zamiast 208 kart.

Jak jest u Was?
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Tomzaq »

Masz kurde pecha. Ja mam komplet
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

piegat pisze:Hej! Kojarzycie recenzję Terraformacji Marsa autorstwa Marcina Krupińskiego?

Spójrzcie na poniższy link, w 1min 57sek jest karta z dżdżownicami (nr 130) której nie mam w swoim egzemplarzu z grą:

https://youtu.be/Wu2a75MleYA?t=1m57s

Policzcie swoje karty projektów, instrukcja mówi że powinno ich być 208, ja mam 207 (nie licząc jednej pustej która znajdowała się na wierzchu zaraz po odpakowaniu z folii)

Po prostu zaintrygowały mnie te dżdżownice, tyle razy oglądałem tą recenzję (np kiedy pokazywałem ją innym) i dziwiłem się że po kilku rozgrywkach nie spotkałem jej jeszcze w talii. W końcu coś mnie tknęło żeby to sprawdzić. No i mam 207 zamiast 208 kart.

Jak jest u Was?
Pisz do Rebela, najlepiej z fotką paragonu, powinni dosłać :)
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: lesar »

Pytanko o kartę projektu już po erracie Strefa ekologiczna. Przy efekcie trwałym mam za każdy symbol roślinności albo zwierząt na zagranej karcie (w tym tej) umieścić na tej karcie 1 jednostkę,

czy:

a) zagrana karta to taka którą już wcześniej zagrałem i posiadam ją czy każda następna którą dopiero zagram
b) "albo" oznacza, że jak mam na karcie jednocześnie symbol roślinności i zwierząt to umieszczam 2 jednostki
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Tomzaq »

lesar pisze:Pytanko o kartę projektu już po erracie Strefa ekologiczna. Przy efekcie trwałym mam za każdy symbol roślinności albo zwierząt na zagranej karcie (w tym tej) umieścić na tej karcie 1 jednostkę,

czy:

a) zagrana karta to taka którą już wcześniej zagrałem i posiadam ją czy każda następna którą dopiero zagram
b) "albo" oznacza, że jak mam na karcie jednocześnie symbol roślinności i zwierząt to umieszczam 2 jednostki
B
Who is John Galt?
Posiadam
ODPOWIEDZ