Portal Games w 2016r.

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: ostoja »

TTR_1983 pisze:
ostoja pisze:
TTR_1983 pisze:No i znowu się nie udało :mrgreen:
Nie należę do fanów czy antyfanów Portalu, to wydawnictwo jest mi całkowicie obojętne, ale te Twoje uwagi są już irytujące. Nie aktualizują grafiki z planami wydawniczymi w terminie to nie, to ich marketing i ich sprawa. Swoją drogą ta grafika to jest najmniejszy problem ich strony, która wygląda jakby zrobił ją student na kacu pomiędzy pierwszym a drugim klinem.
Nie czytaj w takim razie moich postów. Skoro zobowiązali się, że będą to robić to niech robią wtedy, kiedy trzeba.
Wybacz, ale jak post składa się ze zdania albo dwóch, to ciężko go nie przeczytać nawet scrollując przez stronę. Przeszkadza mi tylko zaśmiecanie tematu niepotrzebnym, nudnym już wątkiem. Z mojej strony - EOT.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: ko2a »

ostoja pisze:
TTR_1983 pisze:
ostoja pisze: Nie należę do fanów czy antyfanów Portalu, to wydawnictwo jest mi całkowicie obojętne, ale te Twoje uwagi są już irytujące. Nie aktualizują grafiki z planami wydawniczymi w terminie to nie, to ich marketing i ich sprawa. Swoją drogą ta grafika to jest najmniejszy problem ich strony, która wygląda jakby zrobił ją student na kacu pomiędzy pierwszym a drugim klinem.
Nie czytaj w takim razie moich postów. Skoro zobowiązali się, że będą to robić to niech robią wtedy, kiedy trzeba.
Wybacz, ale jak post składa się ze zdania albo dwóch, to ciężko go nie przeczytać nawet scrollując przez stronę. Przeszkadza mi tylko zaśmiecanie tematu niepotrzebnym, nudnym już wątkiem. Z mojej strony - EOT.
+1
Silesia Settlers
Posty: 84
Rejestracja: 14 maja 2016, 09:47
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Silesia Settlers »

Portalu, pytałem przy okazji każdego dodatku do Osadników czy zaktualizujcie szablony do robienia własnych kart (czyli co pół roku). Może z okazji wydania Azteków zbierzecie wszystko i dodacie na stronie?
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Lubel »

7 sins the others - kiedy będzie wydanie PL ?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: vojtas »

Silesia Settlers pisze:Portalu, pytałem przy okazji każdego dodatku do Osadników czy zaktualizujcie szablony do robienia własnych kart (czyli co pół roku). Może z okazji wydania Azteków zbierzecie wszystko i dodacie na stronie?
I tym razem po polsku, a nie tylko po angielsku.
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: pabloviega »

mat_eyo pisze:
mat_eyo pisze:Jak tam, nadal nie wiadomo nic o dodruku Blood Rage? :/
Hmm?
+1
elfuego1
Posty: 183
Rejestracja: 18 sty 2015, 02:50
Has thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: elfuego1 »

@Portal

Skoro premiera dodatków do BR jest planowana na ten miesiąc to statek z grami albo lada dzień dobije do jakiegoś europejskiego portu, albo już to zrobił.
Prośba zatem o podanie planowanej daty premiery oraz ewentualnych cen, bo człowiek chciałby budżet zaplanować...
wazka
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2016, 11:29
Has thanked: 28 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: wazka »

A ja chciałam zapytać się, czy te terminy listopadowych premier są na tyle realne, żeby udało się coś z nich kupić przed Świętami? Interesuje mnie głównie dodatek do Tajemniczego Domostwa :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: karawanken »

Coś wiadomo na temat nowych dodatków do HoN?
Omnibus
Posty: 74
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:21

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Omnibus »

Czy Portal przewiduje sprzedaż angielskich wersji kart do swoich gier (interesowałby mnie w tym wypadku Tezeusz, konkretnie)?
Słyszałem, że da się coś takiego ogarnąć np. u CMON.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Wincenty Jan »

Portal hucznie zapowiadał wydanie sporej ilości gier. Nie doczekaliśmy sie kilku tytułów. Czy one przepadają czy przechodzą na 2017 rok? Czekam na kilka gier i nie wiem czy rozglądać się za angielskim wydaniem czy cierpliwie czekac. Może jest szansa aby grafik , jednak troszkę się wysilił i zaktualizował wszystkie zapowiedziane tytuły na ten rok? To nie jest chyba wiele roboty dla doświadczonego grafika , a jednak okazuje to trochę szacunku dla klientów. Zresztą, wystarczy prosta aktualizacja planow wydawnictwa w jednym poście. Chyba, że jestem niedoinformowany i coś takiego już istnieje. Proszę o odpowiedź
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: akahoshi »

Portal rzeczywiście coś zaniemógł.
Pierwszy post w tym temacie też by należało edytować.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Wincenty Jan »

Portalu jest szansa , że zrobicie aktualizacje wszystkich gier zapowiedzianych na 2016 rok?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: mat_eyo »

akahoshi pisze:Portal rzeczywiście coś zaniemógł.
Pierwszy post w tym temacie też by należało edytować.
Cały temat należałoby zaorać, po co on komu skoro najważniejsze osoby (Portal) się tu nie wypowiadają. Możemy co najwyżej się wzajemnie pożalić na ich fakapy.
Poważnie, gdybym wiedział, że Blood Rage z "listopad 2016" zmieni dostępność na "hgw" to bym go nie zamawiał i kupon 10% w trollach wykorzystał na coś innego :evil:
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Wincenty Jan »

mat_eyo pisze:
akahoshi pisze:Portal rzeczywiście coś zaniemógł.
Pierwszy post w tym temacie też by należało edytować.
Cały temat należałoby zaorać, po co on komu skoro najważniejsze osoby (Portal) się tu nie wypowiadają. Możemy co najwyżej się wzajemnie pożalić na ich fakapy.
Poważnie, gdybym wiedział, że Blood Rage z "listopad 2016" zmieni dostępność na "hgw" to bym go nie zamawiał i kupon 10% w trollach wykorzystał na coś innego :evil:
I właśnie chciałbym aby zaktualizowano informację dotyczące wszystkich zapowiedzianych gier i dodatków. Jestem fanem Portalu ale to trochę dziwne, że zapowiadane jest tak dużo gier, po czym cisza... a ja muszę szukać informacji o grach w kilku różnych miejscach i odsłuchiwać streamy i PlanszowkiTV aby wypalać coś o interesujących mnie grach. Nie mam za złe , że część gier się nie ukazała, zdarza się, ale chciałbym wiedzieć co dalej z tymi tytułami. Tylko tyle i chyba aż tyle. A wystarczy jeden post czy informacja na stornie wydawnictwa. Przecież skoro zapowiedzieli TYLE gier to może chociaż , zaktualizują dane. To nie jest hejt z mojej strony. Za dwa miesiące Portal ogłosi swoje kolejne plany wydawnicze i co? Zapowie np 50 gier z czego ukarze się np 20 tytułów a o reszcie słuch zaginie? Bez sensu.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: mat_eyo »

Mam podobne zdanie. Od połowy października Portal zbywał pytania odnośnie Blood Rage frazesem "nie chcemy nic mówić dopóki nie będziemy mieć pewnej daty". Teraz już nawet przestał zbywać.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Marx »

Chyba ograniczyli się tylko do tych podcastów live.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: mat_eyo »

Marx pisze:Chyba ograniczyli się tylko do tych podcastów live.
Super. Na swojej stronie mają nieaktualne informacje, sklepy z nimi współpracujące również mają nieaktualne informacje, a w ich poszukiwaniu Portal każe przesłuchiwać jakieś godzinne podcasty? Haha i to jest poważna firma? O matuniu...
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: TTR_1983 »

Szkoda, że tyle osób zatrudniają a taką żenadę odwalają, szczególnie z własną stroną jak również z niewywiązywaniem się z obietnic.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Marx »

Zamiast tworzyć fikuśne grafiki z planem wydawniczym, aktualizowane ... raz na jakiś czas (w rytm Popka utworu )...wystarczy zwykła lista na stronie regularnie aktualizowana, bez ingerencji grafika ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: mat_eyo »

TTR_1983 pisze:Szkoda, że tyle osób zatrudniają a taką żenadę odwalają, szczególnie z własną stroną jak również z niewywiązywaniem się z obietnic.
Na wypadek gdyby ktoś uważał, że słowo "żenada" jest tu przesadzone. Plan wydawniczy na oficjalnej stronie Portalu:
http://portalgames.pl/pl/plany-wydawnicze/

Znajdziemy tu takie kwiatki jak Blood Rage "w sklepach" (chodzi oczywiście o pierwsze wydanie, o drugim nie ma tu słowa) czy Cry Havoc z premierą zapowiadaną na wrzesień.
Spoiler:
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: TTR_1983 »

Marx pisze:Zamiast tworzyć fikuśne grafiki z planem wydawniczym, aktualizowane ... raz na jakiś czas (w rytm Popka utworu )...wystarczy zwykła lista na stronie regularnie aktualizowana, bez ingerencji grafika ;-)
Ta fikuśna grafika ma też inną rolę. Ostatnio dostałem z innego sklepu z grami paczkę i taka właśnie fikuśna, kolorowa kartka na grubym papierze z planami wydawniczymi robiła za uszczelnienie dziur miedzy pudełkami :mrgreen:. Wysyłają to też jak widać do sklepów, które od nich biorą towar.
PS. Z filmików Portalu wnioskuję, że Marcin Ropka przegląda to forum. Z tego co wiem to jest handlowcem w Portalu. Wg mnie słaby z niego handlowiec skoro pozwala na takie wizerunkowe porażki jak wszystkie opisane w poprzednich postach i w ogóle w tym wątku. Przecież takie akcje mają wpływ na sprzedaż.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: rattkin »

TTR_1983 pisze:Przecież takie akcje mają wpływ na sprzedaż.
Widocznie nie mają (lub mają znikomy). Mimo wszystko oni wiedzą lepiej, bo mają dostęp do słupków - my nie. To fajnie czuć się specjalnym i najważniejszym, ale ewidentnie nie jesteśmy targetem, na który warto chuchać.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Wincenty Jan »

Ja rozumiem, że sprzedaż rośnie i bez tego, że większość ludzi nie ma nawet pojęcia o zapowiadanych grach, doskonale rozumiem Essen i ogrom roboty przy tego typu targach. Tylko to nie jest niewiadomo jak skomplikowane , a jednak taki niesmak pozostaje. Zwłaszcza dla fanów Portalu. Naprawde nie chcę nikogo tutaj hejtowac. Panie Marcinie, jak czyta Pan te posty to proszę się do nich odnieść i zaktualizować plany wydawnicze. Może jestem w błędzie ale o niektórych grach jest cisza od momentu ogłoszenia tytułów. Portalu zwrócicie uwagę jak to robi Rebel lub Galakta. Tak niewiele trzeba aby zyskać w oczach klientów/fanów wydawnictwa. Panie Marcinie liczę na odpowiedź.
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: sigmarpriest »

Wincenty Jan pisze:Portalu zwrócicie uwagę jak to robi Rebel lub Galakta. Tak niewiele trzeba aby zyskać w oczach klientów/fanów wydawnictwa.
Nie śledzę planów Rebela, ale nie sądzę by można Galaktę postawić tu za przykład. Daty podawane są z niewielkim wyprzedzeniem wydania gry. Natomiast wcześniejsze informacje są lekko mówiąc nieprecyzyjne, większość tytułów po umieszczeniu ich na liście ma status "Y połowa roku X". Znacznie bardziej wolę plan Portalu opublikowany w styczniu. Najważniejsze tytuły były przypisane do konkretnych miesięcy. Oczywiście Portal nie zawsze dotrzymuje terminów (przyczyny zostawmy na odrębną dyskusję), przez co spotyka się z dość dużym hejtem, dlatego nie dziwię się też ostatniej tendencji: "powiemy wam datę premiery kiedy będziemy mieli towar w magazynie". Jedyną rzeczą, która bardziej podoba mi się w planie Galakty są statusy projektów i jeśli portal wprowadził by podobny system dużo łatwiej by mogli go edytować, bo wg. mnie przerabianie obrazka jest co najmniej nie wygodne i niepotrzebnie angażuje grafika, którego główną pracą jest robienie gier, a grafikę do planu robi w "wolnej chwili".
Zablokowany