Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

Zajefajnie. Szykuje się niezłe granie w przyszłym tygodniu. Weekend z Mare Nostrum i Kosą... brzmi naprawdę godnie.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Szaweł pisze:Weekend z Mare Nostrum i Kosą... brzmi naprawdę godnie.
U mnie takie właśnie weekendy są co weekend od dłuższego czasu... Moja grupa chce albo w Scythe albo w Mare Nostrum grać tylko ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

misioooo pisze:
Szaweł pisze:Weekend z Mare Nostrum i Kosą... brzmi naprawdę godnie.
U mnie takie właśnie weekendy są co weekend od dłuższego czasu... Moja grupa chce albo w Scythe albo w Mare Nostrum grać tylko ;P
Przyznam bez bicia w Scythe w przyszłym a Mare w obecny weekend rozegram swoje pierwsze partie, ale nie ukrywam, że oczekiwania mam przeogromne.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Scythe

Post autor: Gromb »

Szaweł pisze:
misioooo pisze:
Szaweł pisze:Weekend z Mare Nostrum i Kosą... brzmi naprawdę godnie.
U mnie takie właśnie weekendy są co weekend od dłuższego czasu... Moja grupa chce albo w Scythe albo w Mare Nostrum grać tylko ;P
Przyznam bez bicia w Scythe w przyszłym a Mare w obecny weekend rozegram swoje pierwsze partie, ale nie ukrywam, że oczekiwania mam przeogromne.
+1 :)
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Szaweł pisze:Przyznam bez bicia w Scythe w przyszłym a Mare w obecny weekend rozegram swoje pierwsze partie, ale nie ukrywam, że oczekiwania mam przeogromne.
Heh. Zależy czy wolisz blondynki czy brunetki :) Scythe to zdecydowany blond... Mare to... szaty(a)nka więc łatwiej ją zaakceptować taką, jaka jest zarówno fanowi światła jak i ciemności.
Jak nastawiasz się przy Scythe na solidne euro z budowaniem silniczka - będzie git :) Jak coś innego (cywilizacyjna gra, wojenna czy bitewna...) - zawiedziesz się.
Mare Nostrum to hybryda jakaś - ma wszystkiego po trochu - handel i gra nad stołem, sojusze, zdrady, walki z kostkami jak w ameri, euro-optymalizację "co, gdzie, kiedy zajmować" etc... No i w Mare Nostrum jest zdecydowanie bicie lidera :) W Scythe ciężko powiedzieć kto prowadzi, a za liczenie punktów i przeciąganie przez to swojej tury grozi kara (zgodnie z instrukcją!).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Sebs »

Może nie do końca związane z samą grą ale z grafikami Jakuba Różalskiego:

https://cdp.pl/jakub-rozalski-zestaw-puzzle-1920.html

Żeby nie było że reklamuje jakiś sklep czy coś ale nigdzie indziej tego nie znalazłem :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

no i będzie RTS na kompy i konsy


http://iron-harvest.com
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Scythe

Post autor: ObraneOrzechy »

Bede czekal.. pewnie nie wczesniej jak 2018.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Na Falkonie i Gratislavii będzie można zobaczyć i zagrać w polską edycję Scythe. Udało nam się porwać 2 pudełka z magazynu w trakcie wyładunku i dostarczyć do naszych ludzi. :)

A po weekendzie zaczynamy wysyłki. Jest tego bardzo (bardzo, bardzo) dużo, zatem trochę to potrwa. Ale zrobimy co się da, byście jak najszybciej mogli cieszyć się grą.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Padre_W_stare_konto
Posty: 165
Rejestracja: 14 lis 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Padre_W_stare_konto »

No i oczywiście planują przenieść Scythe na PC, IOS, Andka Cyfrowy Scythe



Moje gry na BGG
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Ozy czy brak spinek do kółek walki to tylko sztuka na Gratislavi czy ta druga też ich nie miała?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

misioooo pisze:Ozy czy brak spinek do kółek walki to tylko sztuka na Gratislavi czy ta druga też ich nie miała?
Wszystkie dotychczas otwarte egzemplarze - poza tym pechowcem - piny mają. Zresztą woreczek z pinami jest malutki i mógł się zgubić w rozgardiaszu imprezy.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

Tak tylko dopytam - pakiet polonizacyjny też będzie rozsyłany teraz? był w tym zacnym kontenerze?
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Scythe

Post autor: hamish »

mauserem pisze:Tak tylko dopytam - pakiet polonizacyjny też będzie rozsyłany teraz? był w tym zacnym kontenerze?
ozy pisze:
arti7667 pisze:rozumiem że pakiety polonizacyjne również znajdowały się w tych kontenerach i będą rozsyłane w przyszłym tygodniu?
Tak jest.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Scythe

Post autor: Hazegiant »

Mam pytanie, na jakiej zasadzie będzie wysyłana gra do kupujących? Chodzi mi o to czy kolejność wysyłki jest przypadkowa.czy decyduje kolejność zamówień?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Będziemy starali się trzymać kolejności zamówień. Ale to dotyczy listy wysyłkowej. W realizacji wszystko się może kurierom wymieszać.

Tutaj kilka informacji o dostawie oraz o jednym chińskim błędzie, który oczywiście bierzemy na siebie. ;)

http://www.phalanxgames.pl/blog/2016/11 ... awa-gry-3/
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

a złamałem się i wziąłem sobie pakiet polonizacyjny choć tani nie jest ;)...
AbramsPl
Posty: 49
Rejestracja: 17 sie 2015, 17:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: AbramsPl »

ozy pisze:Będziemy starali się trzymać kolejności zamówień. Ale to dotyczy listy wysyłkowej. W realizacji wszystko się może kurierom wymieszać.

Tutaj kilka informacji o dostawie oraz o jednym chińskim błędzie, który oczywiście bierzemy na siebie. ;)

http://www.phalanxgames.pl/blog/2016/11 ... awa-gry-3/
Prosze tylko żeby dobrze zabezpieczyć kary które będziecie dosylac. Kiedys byl problem z instrukcja do Cywilizacji i też dosylali. Problem ze ludzie maja różne skrzynki i listonoszy. Moja lezala koperta leżała mokra w skrzynce bo listonosz nie chciał zajść do domu. Wiem ze inni ludzie tez mieli takie przygody. Radze za wczasu o tym pomyśleć. Pozdrawiam i czekam na grę [emoji3]

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

rastula pisze:a złamałem się i wziąłem sobie pakiet polonizacyjny choć tani nie jest ;)...
Dziękuję! Niewiele ich już zresztą zostało. :)
AbramsPl pisze:Prosze tylko żeby dobrze zabezpieczyć kary które będziecie dosylac.
Tak, będą rozsyłane w torebce strunowej, by zabezpieczyć przed wilgocią.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Scythe

Post autor: kamilpr »

ozy pisze:Będziemy starali się trzymać kolejności zamówień. Ale to dotyczy listy wysyłkowej. W realizacji wszystko się może kurierom wymieszać.

Tutaj kilka informacji o dostawie oraz o jednym chińskim błędzie, który oczywiście bierzemy na siebie. ;)

http://www.phalanxgames.pl/blog/2016/11 ... awa-gry-3/
Jak dużą część dziś wysyłacie ? Zastanawiam się czy gra dojdzie przed długim weekendem.
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: EMI_NAT »

Czy będzie jeszcze możliwość zakupienia gry z dodatkowami kartami, które były dostepne w przedsprzedaży, bo przespałem temat :oops:
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Scythe

Post autor: hamish »

ozy pisze:Będziemy starali się trzymać kolejności zamówień. Ale to dotyczy listy wysyłkowej. W realizacji wszystko się może kurierom wymieszać.


Dacie znać, w sensie zmiany statusu zamówienia albo via email? Byłoby miło, bo człowiek będzie przynajmniej wiedział kiedy na zbity pysk z roboty zasuwać, żeby zdążyć przed kurierem. Nie lubię odbierać paczek po sąsiadach albo innych takich ;)
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Abaddon1991
Posty: 78
Rejestracja: 21 sie 2014, 16:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: Abaddon1991 »

Gdyby ktoś chciał "pakiet polonizacyjny" trochę taniej i ma angielską wersję z KS, może zgłosić się do mnie na pm. ;)

Za drobną dopłatą mogę wymienić polskie karty (łącznie z przedsprzedażowymi promo), instrukcję i co tam jeszcze jest zależne językowo :P ze swojej gry na ten sam komplet angielskich elementów.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

Abaddon1991 pisze:Gdyby ktoś chciał "pakiet polonizacyjny" trochę taniej i ma angielską wersję z KS, może zgłosić się do mnie na pm. ;)

Za drobną dopłatą mogę wymienić polskie karty (łącznie z przedsprzedażowymi promo), instrukcję i co tam jeszcze jest zależne językowo :P ze swojej gry na ten sam komplet angielskich elementów.
Polskie znaczniki surowców, za KS znaczniki :)
Awatar użytkownika
Abaddon1991
Posty: 78
Rejestracja: 21 sie 2014, 16:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: Abaddon1991 »

Tak też chętnie bym się wymienił, ale na to nikt nie pójdzie. :D

Ale Planszostrefa ma mieć w ofercie te fancy znaczniki. :)
ODPOWIEDZ