Własne kości do gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Bohr
Posty: 159
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Własne kości do gier

Post autor: Bohr »

Cześć,

Mam małe pytanko..czy wie ktoś z was gdzie i czy jest możliwość zrobienia własnych kości?
Np. podobają mi się kości chessex (chodzi mi o turlanie i wagę np. http://mepel.pl/kosci-kostki-chessex-k6 ... -red-white),
i czy można by było gdzieś zrobić kości z własnymi ściankami - konkretnie ścianki z Gry Command and Collors: Napoleonics (kości oryginalne są troszkę za lekkie i mają nalepki na ściankach..w sumie ok)

Taka moja fanaberia na własne kości...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Własne kości do gier

Post autor: akahoshi »

Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Własne kości do gier

Post autor: Muad'Dib »

Dwa lata temu się z nimi kontaktowałem i małe ilości nie mają sensu. Chciałem przygotować ok 30-40 jubileuszowych kostek i koszt mnie poraził. Muszą przygotować matrycę co też mocno podnosi cenę. Dla powyższej ilości usłyszałem kwotę, jeśli dobrze pamiętem, 800-900zł.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Własne kości do gier

Post autor: Kisun »

Poszukał bym grawera. Kupił gładkie kostki i zaniósł. A jak nie jubiler to są firmy grawerujące laserowo na niemal wszystkim. Po grawerowaniu wystarczy pomalować w interesującym cię kolorze, w te zagłębienia farba wejdzie bez problemu, a może i bez malowania będzie ładnie link i voilà ;)

Edit: Uprzedzając pytanie gdzie takie transparentne kostki kupić oto Link
"Errare humanum est"
Bohr
Posty: 159
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Własne kości do gier

Post autor: Bohr »

Dzięki za podpowiedź:)......jakie oczywiste rozwiązanie :)
Matiś Hautamaekiś
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2020, 16:35

Re: Własne kości do gier

Post autor: Matiś Hautamaekiś »

Q-Workshop to nieporozumienie... XD Mają ceny z kosmosu, dosłownie! Za jedną kość chcą 100zł XD Przy większych ilościach też jest nie taniej... Pozostaje tylko zamawiać z chin... :(
ODPOWIEDZ