Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

Dlaczego GameTrollTv nie bierze udziału w Podsumowaniu Miesiąca ?
Awatar użytkownika
antros
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2014, 09:03
Lokalizacja: Grudziądz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: antros »

Nie miałem nigdy najmniejszej trudności by wskazać swoich ulubionych recenzentów.
GRADANIE, jest zdecydowanie najbardziej odpowiadającą mi formułą. Prowadzą rozmowę, po której autentycznie czuję że coś się dowiedziałem o grze. Nawet gdy jedna osoba zacznie coś chwalić to zawsze inna może przedstawić kontrargument, to brzmi jak rozmowa ludzi, którzy znają się na rzeczy, jak rozmowa kolegów geeków, którzy z pasji wymieniają opinie, a w innych podcastach/videorecenzjach/recenzjach mam wrażenie, że ktoś na siłę próbuje wykrzesać z siebie jakieś swoje wrażenia.
Zaraz potem na mocnej drugiej pozycji usadawiam Melanżownie, która ma nieco podobny klimat (chociaż już bardziej mówią do widza niż między sobą), takie szczegóły jak pokazywanie okładek gier, o których wspominają w nawiązaniu do tej recenzowanej czy skupienie się na przekazywaniu wrażeń, a nie ocenianiu są bardzo istotne.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1216
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 375 times
Been thanked: 264 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Deem »

Wincenty Jan pisze:Dlaczego GameTrollTv nie bierze udziału w Podsumowaniu Miesiąca ?
Zapewne dlatego, że w podsumowaniu biorą udział recenzenci z przynajmniej średnią wiedzą o planszówkach, a nie prezenterzy, których filmy mają tylko dobrze wyglądać...
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Helga »

Z polskich zaglądam na kanał GameTroll, Gambita i Grania w Chmurach. Z zagranicznych cenię sobie Shut Up and Sit Down, Board Game Brawl oraz Man vs Meeple (suby) - tych ostatnich bardzo fajnie się słucha. Ale jak zależy mi na ogarnięciu jakiejś gry to włączam też Watch it Played, Rahdo, JonGetsGames oraz Ant Lab Games.

Dice Tower chyba najbardziej cenione, ale mi jakoś nie podpasowali.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Maxxx76 »

Ja oglądam tylko podsumowanie Gambita i DiceTower :-)
Za to czytam praktycznie wszystko, chociaż jest kilku recenzentów, których lubię za wiedzę, zdrowy dystans, poczucie humoru czy kulturę języka :-) Pełną parą, For 2 players, Pirat na planszy, Tycjan, Board game addiction... To tak na szybko i z pamięci :-D
Lubię jeszcze czytać wypowiedzi Jaxa, chociaż nie jest recenzentem :-P
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

Maxxx76 pisze:Lubię jeszcze czytać wypowiedzi Jaxa, chociaż nie jest recenzentem :-P
Podsumowania w kolekcji Jaxa na BGG mają czasami więcej treści, mimo raptem 3-4 zdań, niż niejedna recenzja na 4 strony tekstu.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5609
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 797 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mat_eyo »

kwiatosz pisze:
Maxxx76 pisze:Lubię jeszcze czytać wypowiedzi Jaxa, chociaż nie jest recenzentem :-P
Podsumowania w kolekcji Jaxa na BGG mają czasami więcej treści, mimo raptem 3-4 zdań, niż niejedna recenzja na 4 strony tekstu.
+1
Ciągle się zastanawiam, dlaczego Jacek nic nie pisze. Nawet miałem go wczoraj zapytać osobiście, ale rzuciłem się w wir dedukcji w Alchemikach i zapomniałem ;)
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: splocki »

Moje ulubione kanały to: Granie w chmurach, Gradanie i Planszolandia.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Mnie interesują ci recenzenci którzy mają na tapecie grę która mnie akurat interesuje. Wtedy oglądam, porównuje, oceniam itd.
Nie oglądam wszystkiego i wszystkich jak leci tylko to co mnie interesuje.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kinioo »

Helga pisze:Z polskich zaglądam na kanał GameTroll, Gambita i Grania w Chmurach. Z zagranicznych cenię sobie Shut Up and Sit Down, Board Game Brawl oraz Man vs Meeple (suby) - tych ostatnich bardzo fajnie się słucha. Ale jak zależy mi na ogarnięciu jakiejś gry to włączam też Watch it Played, Rahdo, JonGetsGames oraz Ant Lab Games.

Dice Tower chyba najbardziej cenione, ale mi jakoś nie podpasowali.
Co do Dice Tower - jakby czasem podarowali sobie (zbedne) gledzenie, to recenzje moglyby byc krotsze o dobre kilkanascie minut!!

Z polskich: Granie w Chmurach + GeeK Factor, Gambit mnie troche meczy....

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: playerator »

kwiatosz pisze:
Maxxx76 pisze:Lubię jeszcze czytać wypowiedzi Jaxa, chociaż nie jest recenzentem :-P
Podsumowania w kolekcji Jaxa na BGG mają czasami więcej treści, mimo raptem 3-4 zdań, niż niejedna recenzja na 4 strony tekstu.
Zechciałby kto opublikować linka do tychże?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Zwieżak »

Ja jak splocki:
- Planszolandia zawsze, bo dobór gier dla mnie świetnie pasujący. Tyle że wymaga czasu, bo materiały dość długie (to naprawdę nie zarzut).
- Gradanie - nie wszystkie materiały mnie interesują, ale humor i pozytywny wydźwięk bardzo chwytliwy, zaś poziom merytoryczny wysoki.
- Granie w Chmurach - w przystępnej formie pozwala zapoznać się z produktem i dokonać pierwszej oceny - jestem zainteresowany, czy już nie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

playerator pisze:
kwiatosz pisze:
Maxxx76 pisze:Lubię jeszcze czytać wypowiedzi Jaxa, chociaż nie jest recenzentem :-P
Podsumowania w kolekcji Jaxa na BGG mają czasami więcej treści, mimo raptem 3-4 zdań, niż niejedna recenzja na 4 strony tekstu.
Zechciałby kto opublikować linka do tychże?
https://boardgamegeek.com/collection/us ... dgame&ff=1
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: playerator »

kwiatosz pisze:
playerator pisze:
kwiatosz pisze: Podsumowania w kolekcji Jaxa na BGG mają czasami więcej treści, mimo raptem 3-4 zdań, niż niejedna recenzja na 4 strony tekstu.
Zechciałby kto opublikować linka do tychże?
https://boardgamegeek.com/collection/us ... dgame&ff=1
Dziękuję :)

Właściwie same wysokie oceny, ciekawe... Przeczytałem kilka opisów, rzeczywiście bardzo trafne.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomb »

playerator pisze:Właściwie same wysokie oceny, ciekawe... Przeczytałem kilka opisów, rzeczywiście bardzo trafne.
Zajrzyj do previously owned.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

Z tego co kojarzę to pozbywa się gier poniżej 7 czy 8, coś tak pisał kiedyś.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BartP »

kinioo pisze:Co do Dice Tower - jakby czasem podarowali sobie (zbedne) gledzenie, to recenzje moglyby byc krotsze o dobre kilkanascie minut!!
Może mówisz o jakimś niszowym recenzencie w Dice Tower, ale oni są generalnie zwięźli. Jakbyś skrócił ich recki o "dobre kilkanaście minut", to nierzadko wyszłaby liczba ujemna.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: windziarz44 »

BartP pisze:
kinioo pisze:Co do Dice Tower - jakby czasem podarowali sobie (zbedne) gledzenie, to recenzje moglyby byc krotsze o dobre kilkanascie minut!!
Może mówisz o jakimś niszowym recenzencie w Dice Tower, ale oni są generalnie zwięźli. Jakbyś skrócił ich recki o "dobre kilkanaście minut", to nierzadko wyszłaby liczba ujemna.
pasek na yt szedłby w lewo ? nie w prawo?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BartP »

Oszalałeś? To przecież niemożliwe.
Myślę, że prędzej po kliknięciu w taki film zyskałbyś parę minut życia.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

To nie miejsce na ten artykuł ale może Was zaciekawi

http://innpoland.pl/131003,z-uslug-prac ... walek-w-cv
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: zix »

Z PL:
Wookie (dużo i dobrze)
Granie w chmurach (chyba najlepsze przestawienie zasad gry w PL; recki też lubię)
Gambit (przekonałem się :)
Gametroll (sporadyczne - interesuje mnie raczej dobra recenzja niż prezentacja)
Planszówki TV (lubię I. Trzewiczka)
Gradanie (świetny humor + kilka opinii)
podcast 2 pionki (humor, opowieści z branży itp - nie boli, że oczami wydawnictwa / I. Trzewiczka)

Poza PL
Dopiero przeglądam, jednak Man VS Meeple póki co wymiata! Dice Tower ma super renomę, jednak realizacyjnie przy tym to amatorzy ;)
Rewelacyjne studio. Jak dla mnie TOP program o planszówkach - zasługuję na 100krotnie większą oglądalność. Polecam sprawdzić.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kaimada »

Ja się jeszcze nad hmmmm doświadczeniem i umiejętnościami recenzentów zastanawiam. Ludzie generalnie kierują się ich opiniami w wyborze gier. Ostatnio chciałem sobie posłuchać opinie innych o grach Imperial 2030 i SeaFall.

W pierwszym przypadku na polskim kanale było wielkie zdziwienie i śmiech z nazwy mechanika rondla. Kurczę panowie, rondel to już stara mechanika i znana, wymienny choćby Antike, czy Navegadora. Dziwi mnie zdziwienie w tym momencie...

Druga sprawa to SeaFall i recenzje DiceTower. Narzekają na bardzo długi czas rozgrywki i że do 7 tury czasem ktoś nie jest w stanie zdobyć punktu. Szczerze mówiąc w 7. turze to gra się u nas praktycznie zawsze już kończy bo wszyscy maja kilkanaście punktów... Z tego co mówią chłopaki z DT to nasze gry są dwa-trzy razy krótsze niż ich. Teraz się zastanawiam, czy oni na pewno grają w tą samą grę co my? Pójdzie teraz opinia w świat, że gra jest za długa. Z naszej perspektywy jest za krótka. Komu teraz ma odbiorca wierzyć?

I tak powyższe przypadki to renomowane kanały na YouTube i raczej takich wpadek dużo nie ma. Jednakże jak widzę wysyp kolejnych recenzentów co to grają od pół roku i są ekspertami... Dziwi mnie to. Ja sam z oporami spróbowałem uruchomić blog na znadplanszy po 7 latach aktywności w świecie i społeczności planszówkowej, a i to wydawało mi się za wcześnie...

Takie tam noworoczne przemyślenia...
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: yosz »

@kaimada: no ja zacząłem po mniej więcej roku, ale jako jeden z wielu recenzentów na GF. Ty za długo czekałeś moim zdaniem bo mi brakowało takiego sci-fi/ameri bloga. No ale ja też zaczynałem dawno temu (2008/2009) i blogów było dużo mniej.

A wracając do youtubów. Przygotowałem kilkunastominutowy materiał z produkcji jednej z moich ostatnich recenzji: Jump Drive. Możecie zobaczyć ile w moim przypadku jest to pracy - dużo ? mało ? oceńcie sami :) Przy okazji przemyciłem kilka małych porad dla jutiuberów.

http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/2 ... 3-godziny/
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
michalku

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: michalku »

Czesc,

to moze i ja sie podlacze, bo ogladam czesto yt i recenzje ew. prezentacje gier.
Z polskich lubic sie dadza:
- rzecz jasna Gambit za merytorycznosc. Czasami na Tomka patrzec sie nie da, ale wtedy mozna go tylko posluchac. Istotna dla mnie opinia prowadzacego dot. danej gry. Moze nieco mniej po orgiastycznej recenzji Time Stories, ale... ;)
- Wookie, kilka (kilkanascie?) lat na yt. Pamietam, jak ogladalem jego filmy i generalnie nie dalo sie ich ogladac ;) Teraz ok. Chetnie wracam i sprawdzam nowosci.
- Granie w Chmurach, lubie. Bardzo. Seria z prezentacja samej gry i potem recenzja, warta uwagi. Fakt, ze nauczyc sie gry z kanalu ciezko, ale zobaczyc warto. Istotna jest dla mnie opinia autora.
- Gametrolltv - lubilem kiedys. teraz coraz mniej. Fakt, ze wiecej uwagi chlopacy zaczeli zwracac na jakosc samego nagrania, a mniej na zawartosc merytoryczna. Ogladam nieczesto.
- Gradanie - klasa sama w sobie. Cala ekipe stawiam na poziomie Tomka Dobosza. Duza wiedza i umiejetnosc jej przekazania. Zachecili mnie do Chaosu w Starym Swiecie, mimo tego, ze nie mialem z kim grac. Tak mnie podkrecili, ze tluklem na poczatku partie sam ze soba :) wszystkimi bogami, lacznie z dodatkowym Szczurem :) I mialem frajde. To samo bylo z Eclipse. Oceny gier bardzo zblizone do mojego gustu, wie dla mnie wazne przed ewentualnym zakupem. No moze poza recenzja Blood Rage'a, bo i tak go kupie.
Polecam jako video i rzecz jasna podcast. Pozdrawiam i gratuluje zwyciestwa w konkursie :)
- Ostatnio ogladam tez Regaly i bardzo lubie jego 3 minutowki i 'naucze was grac w'. Vlogi przekombinowane, ale mysle, ze to kwestia czasu i bedzie dobrze. Kierunek prawidlowy.

Za zagranicznych:
- Rzecz jasna Dice Tower
- Watch i played - pierwszy moj kanal na yt, z ktorego uczylem sie gry: Mansion of madness - 1wsza edycja. rewelacyjna seria filmow instruktazowych. Chyba wlasnie po tej serii autor dostal propozycje prowadzenia kanalu stalego na yt.
- Ricky Royal - mistrz grania solitaire - uczylem sie na jego filmach Mage Knighta i Arkham Horror. Poza tym sporo gier, ktore w Polsce nie sa wydawane.
- Rahdo rzecz jasan - do ogladniecia opisu i mechaniki gry - zdecydowanie polecam. Sama ocena z racji 'napalenia' autora na euro bez przemocy i negatywnej interakcji czasami zbyt wygorowana dla mnie. Ale ogolnie bardzo polecam.
- i kilka innych jeszcze :)

I tak sobie mysle, ze fajne mamy czasy, ze mozna na yt sobie poogladac i posluchac o grach, w oczekiwaniu na zakup.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

michalku pisze:Czasami na Tomka patrzec sie nie da, ale wtedy mozna go tylko posluchac.
Mówisz jak moja żona :P
ODPOWIEDZ