Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: donmakaron »

Są proxy, rynek wtórny, koledzy którzy podzielą z nami core set. Nie ma za to ciśnienia na posiadanie wielu core setów. Zwłaszcza na początek.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Ayaram »

Osoby chcące kupić sobie 2 cs powinny sobie przede wszystkim zadać pytanie czy są w stanie kupować wszystko. Z tym, że wszystko nie oznacza tylko kupowania zwykłych deluxów, bo zaraz pewnie FFG wyskoczy z dodatkowymi przygodami, jakimś odpowiednikiem sagi z WP i Bóg wie co jeszcze ;) I po doświadczeniu z Lotra (gdzie deck-building, a przez to karty miały większe znaczenie) powiem jedno: nie zamienił bym żadnego z dodatkowych pudełek na 2giego CSa.

PS: dopiero teraz do mnie dotarło, że w przypadku AH, gdzie jest mniejsza optymalizacja decku, tryb łatwy itd itp. to jak serio FFG wyskoczy z jakimś odpowiednikiem sagi z WP (a bądźmy szczerzy - wyskoczy :wink: ), to w przypadku AH kupowanie CS + tylko saga może mieć nawet jakiś sens :wink:
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pridebowl »

Tu nie chodzi o kupowanie wszystkiego. Chodzi o wyciśnięcie maksimum przyjemności z tego produktu. A jak to zrobić ? Mój plan jest taki : pierwsze kilka gier, taliami proponowanymi przez FFG ale tylko pierwszy scenariusz, celem poznania zasad gry. Potem . Składam 5 mono decków z 2 CS i każdym próbuję przejść 1 scenariusz zanim sięgne po 2. Jak się uda dopiero odkrywam dalszą część historii ... i znowu tak samo. A na koniec jak już się to ogra - można sięgnąć po kampanie. Potem składam mieszane decki, jednak robi się to z wyczuciem, bo zna się już wartość odpowiednich mechanik i nie marnuje czasu na kombinacje, które nie mają szansy z "grą".
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_satyros »

pridebowl pisze:Tu nie chodzi o kupowanie wszystkiego. Chodzi o wyciśnięcie maksimum przyjemności z tego produktu. A jak to zrobić ? Mój plan jest taki : pierwsze kilka gier, taliami proponowanymi przez FFG ale tylko pierwszy scenariusz, celem poznania zasad gry. Potem . Składam 5 mono decków z 2 CS i każdym próbuję przejść 1 scenariusz zanim sięgne po 2. Jak się uda dopiero odkrywam dalszą część historii ... i znowu tak samo. A na koniec jak już się to ogra - można sięgnąć po kampanie. Potem składam mieszane decki, jednak robi się to z wyczuciem, bo zna się już wartość odpowiednich mechanik i nie marnuje czasu na kombinacje, które nie mają szansy z "grą".
Do takiego żyłowania to chyba trzeba tylko jedną grę mieć ;)
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: TTR_1983 »

pan_satyros pisze:
pridebowl pisze:Tu nie chodzi o kupowanie wszystkiego. Chodzi o wyciśnięcie maksimum przyjemności z tego produktu. A jak to zrobić ? Mój plan jest taki : pierwsze kilka gier, taliami proponowanymi przez FFG ale tylko pierwszy scenariusz, celem poznania zasad gry. Potem . Składam 5 mono decków z 2 CS i każdym próbuję przejść 1 scenariusz zanim sięgne po 2. Jak się uda dopiero odkrywam dalszą część historii ... i znowu tak samo. A na koniec jak już się to ogra - można sięgnąć po kampanie. Potem składam mieszane decki, jednak robi się to z wyczuciem, bo zna się już wartość odpowiednich mechanik i nie marnuje czasu na kombinacje, które nie mają szansy z "grą".
Do takiego żyłowania to chyba trzeba tylko jedną grę mieć ;)
+1. A to przy rynku jaki teraz mamy jest co najmniej dziwne. Dla dobrej zabawy 1CS+ potem dodatki spokojnie wystarczą.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamron6 »

Tak jak pisano przy WP, że trzeba podstawki najlepiej trzy, tak tu piszą o dwóch. Pojawią się dodatki i żadnego okrojonego deckbuildingu nie będzie ;) Jedna podstawka starczy.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pridebowl »

pan_satyros pisze:
pridebowl pisze:Tu nie chodzi o kupowanie wszystkiego. Chodzi o wyciśnięcie maksimum przyjemności z tego produktu. A jak to zrobić ? Mój plan jest taki : pierwsze kilka gier, taliami proponowanymi przez FFG ale tylko pierwszy scenariusz, celem poznania zasad gry. Potem . Składam 5 mono decków z 2 CS i każdym próbuję przejść 1 scenariusz zanim sięgne po 2. Jak się uda dopiero odkrywam dalszą część historii ... i znowu tak samo. A na koniec jak już się to ogra - można sięgnąć po kampanie. Potem składam mieszane decki, jednak robi się to z wyczuciem, bo zna się już wartość odpowiednich mechanik i nie marnuje czasu na kombinacje, które nie mają szansy z "grą".
Do takiego żyłowania to chyba trzeba tylko jedną grę mieć ;)
Dokładnie :) gram tylko turniejowo w AGOT, ostatnio pozbyłem się WP lCG całej kolekcji i drugą grą do domowego grania i testowania talii będzie AH LCG. Nie gram w nic innego na planszy, kartach kostkach ;) - brak czasu :)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Ayaram »

Jeżeli masz mało dodatków - kupno dodatkowego pudełka ze scenariuszem i dodatkowymi nowymi kartami gracza da ci więcej funu niż 2gie pudło z podstawką.
Jeżeli masz dużo dodatków - brak tych kilku kart z CSa nie robią już ci totalnie żadnej różnicy.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Szczerzę wątpię czy dodatkowe pudła (początki nowych kampanii) i pojedyncze dodatki będą dużo dodawać do samej gry, w porównaniu z jakimkolwiek kompetytywnym LCGiem. Owszem dadzą więcej niz drugi CS ( bo przygodę z niego już mamy) ale, mam przeczucie, że to dopiero cały cykl będzie prawdziwym rozszerzeniem idei AH, którą jest kampania.
Stworzy to nieprzychylny portfelowi system gdzie trzeba kupować naprawdę dużo aby rozszerzyć doświadczenie płynące z gry.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_satyros »

szczudel pisze: Stworzy to nieprzychylny portfelowi system gdzie trzeba kupować naprawdę dużo aby rozszerzyć doświadczenie płynące z gry.
Wydawało mi się, że o tym wszyscy tu wiemy początku. Duże dodatki będą wstępem do kampanii i tyle.
Jedynie ZP jest zamknięty na małej historii.
Wchodząc trzeba się liczyć z tym, że albo kupujemy wszytko albo lepiej nie kupujmy nic. Chyba, że wyjdą jakieś dodatki typu SAGA, ale myślę że to nie nastąpi tak szybko.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Ayaram »

szczudel pisze:Szczerzę wątpię czy dodatkowe pudła (początki nowych kampanii) i pojedyncze dodatki będą dużo dodawać do samej gry, w porównaniu z jakimkolwiek kompetytywnym LCGiem. Owszem dadzą więcej niz drugi CS ( bo przygodę z niego już mamy) ale, mam przeczucie, że to dopiero cały cykl będzie prawdziwym rozszerzeniem idei AH, którą jest kampania.
Stworzy to nieprzychylny portfelowi system gdzie trzeba kupować naprawdę dużo aby rozszerzyć doświadczenie płynące z gry.
I tak i nie.

Tak, bo naprawdę potrzeba większej ilości pudeł w porównaniu do "kompetytywnych LCG-ów".

Nie, bo w przypadku gier kooperacyjnych sami dyktujemy tempo rozwoju gry. W przypadku kompetytywnego LCG-a - my przestajemy kupować pudła, a nasi rywale rosną w siłę. Wymusza to na nas kupowanie dodatków regularnie, niezależnie od tego czy wcześniejsze decki, zestawy się nam ograły czy nie. W przypadku AH czy WP - my przestajemy kupować pudła - czas staje w miejscu i czeka aż będziemy mieli wystarczającą ilość gotówki, by dokupić resztę. I to jest największy pozytyw w przypadku gier kooperacyjnych. Czy startujemy po 3 latach od daty wydania, czy kupujemy masowo pudła raz na rok, nie ważne - gra wygląda tak samo, jak dla osoby startującego w listopadzie 2016 i kupującego wszystko regularnie.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

Ayaram pisze:W przypadku AH czy WP - my przestajemy kupować pudła - czas staje w miejscu i czeka aż będziemy mieli wystarczającą ilość gotówki, by dokupić resztę. I to jest największy pozytyw w przypadku gier kooperacyjnych. Czy startujemy po 3 latach od daty wydania, czy kupujemy masowo pudła raz na rok, nie ważne - gra wygląda tak samo, jak dla osoby startującego w listopadzie 2016 i kupującego wszystko regularnie.
Jedyne ryzyko, to problemy z dostępnością paczek w miarę upływu czasu.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Karit »

Mam problem jak grać:

Mam kumpla który dobrze wczuwa się w klimaty AH i lubi wyzwania, ale ciężko się z nim spotkać.
Mam żonę, z która łatwo się spotkać ;) ale woli luźniejsze gry i pewnie nie będzie chciała się męczyć i zmieniać tali jak przegramy itp.

Zastanawiam się czy nie robić tak - grać z żoną najpierw na poziomie łatwym/normalnym, a potem z kumplem robić wersje trudniejsze. Tylko czy świadomość co się wydarzy nie popsuje mi rozgrywki z inna osoba - ja wiem co będzie ona nie (?)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Wosho »

Na fejsie ktos wrzucil link do przykładowych talii na poczatek plus krotki opis jak grac kazda postacia :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_satyros »

Karit pisze:Mam problem jak grać:

Mam kumpla który dobrze wczuwa się w klimaty AH i lubi wyzwania, ale ciężko się z nim spotkać.
Mam żonę, z która łatwo się spotkać ;) ale woli luźniejsze gry i pewnie nie będzie chciała się męczyć i zmieniać tali jak przegramy itp.

Zastanawiam się czy nie robić tak - grać z żoną najpierw na poziomie łatwym/normalnym, a potem z kumplem robić wersje trudniejsze. Tylko czy świadomość co się wydarzy nie popsuje mi rozgrywki z inna osoba - ja wiem co będzie ona nie (?)
Z tego co zrozumiałem tu się od tak talii nie zmienia, nawet jak polegniesz ;)
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Pastorkris »

Karit pisze:Mam problem jak grać:
Mam żonę, z która łatwo się spotkać ;) ale woli luźniejsze gry i pewnie nie będzie chciała się męczyć i zmieniać tali jak przegramy itp.
Moja kobieta rozwiązała problem budowania talii poprzez... Zrzucenie tego obowiązku na mnie ;) A to, że w LotRze takie muszą współgrać robię dwie od razu. Ewentualny tuning w trakcie wychodzi, gdy zdajemy sobie sprawę, że np czegoś nam brakuje, albo za dużo mamy sprzymierzeńców itp.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Karit »

A jak z kwestią znajomości przygody kiedy gramy z innym graczem?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Ma ktoś jakieś info ze sklepów? Dostali towar? Będzie jutro?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: janekbossko »

Podobno juz dostali ale premiera jutro wiec wtedy wysylaja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Carmash »

szczudel pisze:Ma ktoś jakieś info ze sklepów? Dostali towar? Będzie jutro?
Moje zamówienie (złożone pod koniec października) w 3 Trollach jeszcze nie zostało wysłane. Mam nadzieję, że wysyłka nastąpi w dniu jutrzejszym.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Też czekam na info od nich. Jutrzejsza wysyłka nie w smak mi bo piątek ustawowym świętem jest.
szukasz
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2015, 14:08
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szukasz »

szczudel pisze:Ma ktoś jakieś info ze sklepów? Dostali towar? Będzie jutro?
Mam zamówione w planszomania.pl i przy pozycji Horror w Arkham LCG mam status "jest 1" i przesyłka jest w trakcie pakowania. O godzinie 11:00 jeszcze nie mieli na stanie. Wszystko wskazuje na to, że zagram... ale w poniedziałek dopiero...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Data premiery jest ustalona od góry, pewnie przez FFG, więc nawet gdyby sklepy chciały, to nie mogą wysyłać wcześniej.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Deem »

szczudel pisze:Ma ktoś jakieś info ze sklepów? Dostali towar? Będzie jutro?
Do mnie już wędruje, więc wygląda na to, że zagram w długi weekend.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2016, 23:02 przez Deem, łącznie zmieniany 1 raz.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Wystawienie na półki to jedno, wysyłka to drugie. Jesli sklepy nie dostały tak aby wysłać gry przed realnym terminem to wina dystrybutora, koniec, kropka.
ODPOWIEDZ