Horus Heresy: Burning of Prospero

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Horus Heresy: Burning of Prospero

Post autor: Mordeczka »

Zawsze możesz zrobić listę umiejętności i przedmiotów, tak aby miał do nich zawsze dostęp, do tego skrót zasad - akurat w BoC jest to ostatnia strona, jeśli chcesz to ją przygotuję. Kart dowodzenia nie jest tak dużo, po pewnym czasie zapamięta. Przynajmniej mój nie ma z tym problemów, czasami mnie poprawia, ale to efekt tego, że męczę swoich synów planszówkami i bitewniakami od maleńkości. Jeśli zależy Ci na braku "tajnych" kart to może rozważ Space Hulka, tematycznie podobny do D:O, no i nie ma tam kart.

Zastanawiam się nad Burning of Prospero, jednak czekam na recenzję ajfel'a, na BoC się nie zawiodłem, więc mu zaufam i w tym przypadku. Przeraża mnie tylko malowanie kolejnych figurek :/
Chevau-léger
Posty: 37
Rejestracja: 25 mar 2009, 19:05

Re: Horus Heresy: Burning of Prospero

Post autor: Chevau-léger »

Mordeczka pisze:
muker pisze:Głównym współgraczem będzie syn, który czytania po angielsku nie ogarnie. A bez sensu bym w tajne karty mu zaglądał.
Akurat mam przetłumaczone prawie wszystkie karty do BoC (karty dowodzenia i postaci w formacie "wydrukuj, wytnij, korzystaj") i pomału zabieram się za tłumaczenie instrukcji i scenariuszy (łącznie z tymi dodatkowymi), więc masz dodatkowy argument za kupnem :twisted:. Gram głównie z synem (10lat) i jest świetnie.
Dodaj, że dobrze przetłumaczone :)

A co do pytania, która z trzech gier ostatnio wydanych: Betrayal at Calth, Overkill czy Prospero. Powiem tak: w ostatnią jeszcze nie grałem ani instrukcji nie czytałem dokładnie, ale osobiście bardziej z dwóch pierwszych podobał mi się Calth, bo jest bardziej grą (ta siatka heksagonalna!),a Overkill ze swoją miarką i dużymi obszarami zbliża się do bitewniaka. Chociaż, pod tym względem Prospero bardziej będzie przypominało Overkill bo są tam obszary. Ale gra wydaje mi się bardzo ciekawa i aż drżę na myśl, że będę prowadził do boju Legio Custodes...
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Horus Heresy: Burning of Prospero

Post autor: ajfel »

muker pisze:Hmm czy ktoś kto grał we wszystkie 3 gry, może się wypowiedzieć, w której z tych gier jest najmniej ukrytych informacji? Głównym współgraczem będzie syn, który czytania po angielsku nie ogarnie. A bez sensu bym w tajne karty mu zaglądał.
Zarówno w Calth jak i w Prospero obaj gracze mają karty. Za to w Deathwatch Overkill tajne karty ma tylko grający Hybrydami, więc syn może zagrać Deathwatchem ;)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2017, 16:04 przez ajfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Horus Heresy: Burning of Prospero

Post autor: muker »

Zostałem już dawno zindoktrynowany przez Kult ... D:O mam nadzieję w pon już będzie u mnie :)
Dzięki wszystkim za rady, ale ten głos z tyłu głowy ciągle mówił: kult, kult, kult.

A tak na serio, o wyborze zdecydowały figurki. (kultu rzecz jasna)

W sumie Prospero lub Calth, zawsze mogę Młodemu na "jego" urodziny kupić :)
bregalad
Posty: 32
Rejestracja: 22 lip 2012, 11:05

Re: Horus Heresy: Burning of Prospero

Post autor: bregalad »

Pytanko. Czy zasady pozwalają to połączyć z Betrayal At Calth?
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Horus Heresy: Burning of Prospero

Post autor: ajfel »

Dzisiaj w końcu udało mi się wrzucić recenzję Burning of Prospero, zainteresowanych zapraszam:
http://www.commandpoint.pl/horus-heresy ... -recenzja/
ODPOWIEDZ