Lisboa (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Toudi »

Bardzo czekalem na ten KS, ale szczerze mowiac bardzo przesadzaja z cena tej gry.. Scythe w wersji kolekcjonerskiej(metalowe monety, powiekszona plansza, realistyczne zasoby) kosztowal mnie 380zl... Takie porownanie
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Trolliszcze »

Eagle-Gryphon Games. Dziękuję, postoję.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: AkitaInu »

Toudi pisze:Bardzo czekalem na ten KS, ale szczerze mowiac bardzo przesadzaja z cena tej gry.. Scythe w wersji kolekcjonerskiej(metalowe monety, powiekszona plansza, realistyczne zasoby) kosztowal mnie 380zl... Takie porownanie
Nie widziałem lepiej wykonanej gry chyba niż vinhos i gallerist ;) I to tak naprawde w każdym aspekcie.

jest drogo niestety ale mogło by być taniej :)

Ja się na 99,9% skuszę, ładnie te trzy wielkie pudłą będą wyglądać jedno na drugim ... ech ;)
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Toudi »

A ja ponarzekam, ponarzekam a potem kupie...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: AkitaInu »

Toudi pisze:A ja ponarzekam, ponarzekam a potem kupie...
Przewidując przyszłość Toudi stwierdziłem że ja od razu przejde do decyzji "kupuje"
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

AkitaInu pisze:
Nie widziałem lepiej wykonanej gry chyba niż vinhos i gallerist ;) I to tak naprawde w każdym aspekcie.
Święta prawda.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Trolliszcze »

AkitaInu pisze:
Toudi pisze:Bardzo czekalem na ten KS, ale szczerze mowiac bardzo przesadzaja z cena tej gry.. Scythe w wersji kolekcjonerskiej(metalowe monety, powiekszona plansza, realistyczne zasoby) kosztowal mnie 380zl... Takie porownanie
Nie widziałem lepiej wykonanej gry chyba niż vinhos i gallerist ;) I to tak naprawde w każdym aspekcie.
Jest gdzieś chyba jakaś granica absurdu. Kurczę, z tego się przecież nie strzela - to jest zwykła zabawka. Te kampanie EGG i Lacerdy to taki euro odpowiednik gier CMON. "Wiemy, że lubisz drewienka, więc nasze drewienka są najbardziej drewniane ze wszystkich". Eurogra za 400 złotych? Absurd (ale klienci się znajdą).
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: rafaelus »

AkitaInu pisze: Nie widziałem lepiej wykonanej gry chyba niż vinhos i gallerist ;) I to tak naprawde w każdym aspekcie.
Zgodzę się :) Scythe bardzo lubię, gra jest wykonana bardzo dobrze i ma swój klimat dzięki metalowym monetom, relistycznym surowcom i grafikom, ale Gallerist i Vinhos mają "to" coś, co mi się bardziej podoba w wykonaniu :) Wszystkie gry Eagle-Gryphon Games, które mam (jeszcze dochodzi Empires: Age of Discovery) zachwyciły mnie wykonaniem i nigdy nie żałowałem wydanych na nie pieniędzy.

Lisoba droga, ale nie oszukuję sam siebie, pewnie też się skuszę... ;)
Trolliszcze pisze:"Wiemy, że lubisz drewienka, więc nasze drewienka są najbardziej drewniane ze wszystkich".
Bo te najbardziej drewniane drewienka mi się... najbardziej podobają :mrgreen:
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: hutriel »

AkitaInu pisze:Nie widziałem lepiej wykonanej gry chyba niż vinhos i gallerist ;) I to tak naprawde w każdym aspekcie.
Patrzę na swoje znaczniki wina z Vinhosa i płaczę. Przesunięte na tyle żeby wkurzać, przesunięte nie na tyle żeby reklamować. :)

Ale wracając do Lisboa - jestem pewien genialnego wydania ale faktycznie chyba dochodzimy (przekraczamy) do granicy absurdu. Ta podwyżka to jest dla mnie znak - "odpuść sobie". :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Oczywiście tylko sobie gdybam ale jeśli Hobbity są jedynym dystrybutorem gry to stąd wynika podwyżka. Dla sklepów po prostu za mało by zostało.
Tak naprawdę jakby ktoś chciał jeszcze monety to strzelam 50 zł extra? Faktycznie cena robi się irracjonalna. Stretch goale też przeciętne - może poza planszą gracza z wykrojonymi otworami bo to jest przydatne.

edyta: Bo różnica kursowa jest o tyle zabawna, że dolar musiałby być liczony po ponad 5 zł (no dobra 4,80) żeby się zgadzało.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2016, 15:51 przez detrytusek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: rafaelus »

hutriel pisze: Patrzę na swoje znaczniki wina z Vinhosa i płaczę. Przesunięte na tyle żeby wkurzać, przesunięte nie na tyle żeby reklamować. :)
U mnie akurat są ok, ale w innych grach (nawet nie EGG) też mi się to zdarza. Z drugiej strony mam bardzo dobre doświadczenia z tym wydawnictwem. W moim egzemplarzu The Gallerist miałem źle sprasowany cały arkusz obrazów, w wyniku czego na kafelkach widoczne były "fale". Bez problemu dosłali mi go w bardzo krótkim czasie. Wiem, że jak w kolejnej ich grze będzie coś nie tak, to bez problemu uda mi się to rozwiązać.

edit: Teraz zauważyłem, że poprzednia strona tematu jest o cenach :( Już przestało mi się to podobać... :|
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Czy ja to dobrze liczę?
Na KS 2 sztuki kosztują 155$ + 28 $ tak? Czyli ok 385 zł. No to przecież to jest ta sama cena co sklepie po rabatach tyle, że mam polską instrukcję. Czy to nie jest porąbane?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: malekith_86 »

detrytusek pisze:Czy ja to dobrze liczę?
Na KS 2 sztuki kosztują 155$ + 28 $ tak? Czyli ok 385 zł. No to przecież to jest ta sama cena co sklepie po rabatach tyle, że mam polską instrukcję. Czy to nie jest porąbane?

jak weźmiesz dwupak to cena przesyłki wzrasta o więcej niż 28$ dokładnie to do 41$
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: rafaelus »

A planszostrefa dostanie też polskie instrukcje od Hobbity? Swoją drogą 50 zł podwyżki na różnice kursowe w przeciągu miesiąca...
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

malekith_86 pisze:
detrytusek pisze:Czy ja to dobrze liczę?
Na KS 2 sztuki kosztują 155$ + 28 $ tak? Czyli ok 385 zł. No to przecież to jest ta sama cena co sklepie po rabatach tyle, że mam polską instrukcję. Czy to nie jest porąbane?

jak weźmiesz dwupak to cena przesyłki wzrasta o więcej niż 28$ dokładnie to do 41$
No to co to jest za cena 14$ per copy przy zamówieniu 2+?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: ChlastBatem »

rafaelus pisze:A planszostrefa dostanie też polskie instrukcje od Hobbity?
Tak.

-----

Co do wydawnictwa EGG i reklamacji. Też muszę pochwalić.
Mój egzemplarz The Gallerist nie posiadał jednego pionka oraz wszystkie (prawie) kafelki, żetony były źle nadrukowane i były sporo przesunięcia na nich, momentami nawet były białe krawędzie albo ucięte elementy nadruku.
Oczywiście reklamacja uzasadniona i wysłali mi wszystko nowe!

Tak więc jak ktoś chce kupić Gallerista prawie za darmo bez pudełka i drewnianych pionków to zapraszam na priv :lol:
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: malekith_86 »

najzabawniejsze jest jedno z pytań w FAQ
Why is shipping so expensive?

Please read the Shipping section and the Risks and Challenges section of this KS, thanks.
To possibly mitigate shipping expenses, consider ordering the game from one of our many print partners who are all over the world.
Awatar użytkownika
Planszostrefa.PL
Posty: 719
Rejestracja: 08 paź 2013, 10:34
Has thanked: 13 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Planszostrefa.PL »

rafaelus pisze:A planszostrefa dostanie też polskie instrukcje od Hobbity?
Tak.
rafaelus pisze:Swoją drogą 50 zł podwyżki na różnice kursowe w przeciągu miesiąca...
nie rozumiem. Hobbity podniosły cenę nie dlatego, że dolar wzrósł, tylko dlatego, że wcześniej pomylili się w kalkulacji ceny. Natomiast na końcową cenę ma wpływ wysokie koszty waluty i transportu. Taką cenę SCD (130$) ustaliło wydawnictwo EGG i nie mamy na to żadnego wpływu.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Odp: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: Lothrain »

Ceny gier szybuja do poziomow kosmicznych. Chocby Lacerda usiadl do tej gry z Cathala, Feldem i Rosenbergiem, a moze i Langiem i zaprosil Menzela do ilustracji to jednak 400 zl za rozbudowane euro jest chore.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

malekith_86 pisze:
jak weźmiesz dwupak to cena przesyłki wzrasta o więcej niż 28$ dokładnie to do 41$
Jeśli dobrze doczytałem to 41$ to jest koszt dla 2 kopii jeśli coś jeszcze dorzucisz (add-ons).
Natomiast jeśli one Cię nie interesują to 28$.
Poprawcie jeśli się mylę.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: rafaelus »

Planszostrefa.PL pisze:Hobbity podniosły cenę nie dlatego, że dolar wzrósł, tylko dlatego, że wcześniej pomylili się w kalkulacji ceny. Natomiast na końcową cenę ma wpływ wysokie koszty waluty i transportu. Taką cenę SCD (130$) ustaliło wydawnictwo EGG i nie mamy na to żadnego wpływu.
A to źle musiałem doczytać między wierszami. Można u Was płacić w ratach :wink: :mrgreen:?
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: malekith_86 »

gdzie takie coś wyczytałeś?
ja po prostu kliknąłem na stronie KS żeby sprawdzić ile mi doliczy za przesyłkę - samo wykrywa, że klikam z PL i mi dolicza 27$ przy jednej kopii i 41$ przy zestawie 2 sztuk za 155$
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: hutriel »

ChlastBatem pisze:Co do wydawnictwa EGG i reklamacji. Też muszę pochwalić.
Mój egzemplarz The Gallerist nie posiadał jednego pionka oraz wszystkie (prawie) kafelki, żetony były źle nadrukowane i były sporo przesunięcia na nich, momentami nawet były białe krawędzie albo ucięte elementy nadruku.
Oczywiście reklamacja uzasadniona i wysłali mi wszystko nowe!

Tak więc jak ktoś chce kupić Gallerista prawie za darmo bez pudełka i drewnianych pionków to zapraszam na priv :lol:
To będę musiał się odezwać ale z tego co widzę to trzeba będzie poczekać aż ogarną wysyłki wszystkich Vinhosów :). (A mi akurat brakuje 2 czy 3 znaczników Artysty celebryty w Gallerist :D).

Lisboa - w Philibert jest za 79,95€ a dwie sztuki złapią się już chyba na darmową wysyłkę.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

malekith_86 pisze:gdzie takie coś wyczytałeś?
ja po prostu kliknąłem na stronie KS żeby sprawdzić ile mi doliczy za przesyłkę - samo wykrywa, że klikam z PL i mi dolicza 27$ przy jednej kopii i 41$ przy zestawie 2 sztuk za 155$
Nie no już chyba jarzę...
To nie jest 14$ za kopię tylko +14$ za kopię. 27$+14 = 41$
Sorki za zamieszanie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lisboa (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

hutriel pisze: Lisboa - w Philibert jest za 79,95€ a dwie sztuki złapią się już chyba na darmową wysyłkę.
4,95 eur
I tak niezła cena
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ