Najlepsze euro o Wikingach

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Najlepsze euro o Wikingach

Post autor: vincentblack »

Jako, że ostatnio powróciłem do oglądania serialu, nabrałem ochoty na grę w klimacie Wikingów. I tutaj pojawia się pytanie: która gra euro (albo europodobna) będzie najlepsza, jeśli zależy mi na:

- dobrze oddany klimat (choć nie kosztem mechaniki),
- niebanalna mechanika,
- dobrze działa na 2 graczy (i co najmniej równie dobrze na więcej),
- czas gry nie przekraczający 2 godzin,

Cena jest drugorzędna, choć ma znaczenie, figurki i inne bajery (poza dobrą grafiką) zupełnie niepotrzebne, choć nie przeszkadzają.

Obecnie biorę pod uwagę: Champions od Midgard, Riders of the North Sea i Blood Rage (choć tą ostatnią najmniej ze względu na cenę i najmniejszą "eurowość"). Polecacie szczególnie którąś z nich? A może jeszcze coś innego?
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Najlepsze euro o Wikingach

Post autor: bukimi »

Ostatnio w temacie Wikingów powstał remake Miasta Spichrzów o nazwie Jorvik:
https://boardgamegeek.com/boardgame/193739/jorvik
Typowe euro. Miasto spichrzów jest świetne. Niemniej jednak oprócz otoczki graficznej zbyt wiele bym się po klimacie nie spodziewał.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Najlepsze euro o Wikingach

Post autor: misioooo »

Może po prostu... Vikings: The Board Game na bazie serialu telewizyjnego? Rahdo nakręcił playthrough, mi się podoba :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Najlepsze euro o Wikingach

Post autor: Bea »

Zainteresuj się tym. Nie grałam ale oglądałam recenzję i wygląda ciekawie :)
In the name of Odin
https://boardgamegeek.com/image/3124449/name-odin
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Najlepsze euro o Wikingach

Post autor: Dwntn »

Ja polecam Fire & Axe: a Viking Saga.
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Najlepsze euro o Wikingach

Post autor: myszor »

bukimi pisze:Ostatnio w temacie Wikingów powstał remake Miasta Spichrzów o nazwie Jorvik:
https://boardgamegeek.com/boardgame/193739/jorvik
Typowe euro. Miasto spichrzów jest świetne. Niemniej jednak oprócz otoczki graficznej zbyt wiele bym się po klimacie nie spodziewał.
Potwierdzam, klimatu tam jak na lekarstwo. I wcale nie jestem przekonany, że każdemu przypadnie do gustu rozgrywka na 2 osoby (bo licytacja).
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Najlepsze euro o Wikingach

Post autor: kali »

Wikingowie Krieslinga
https://boardgamegeek.com/boardgame/27173/vikings
Euro na tyle eurowate, że współgracz nazywa to grą w Excela.
O klimacie najlepiej świadczy fakt, że jeden z jego wojowników został pozbawiony głowy. I została jedynie głowa, reszta zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
korne
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:03
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Najlepsze euro o Wikingach

Post autor: korne »

Zgadzam sie z przedmowca, polecam w 100%, Wikingowie Kieslinga sa super. Wizualnie, klimatycznie i mechanicznie dla mnie osobiscie swietna gra. Gramy z bratem od lat i wciaz ja niezmiennie lubimy:)

Wg wytycznych to powinna Ci swietnie podpasowac:
1. Dobrze oddany klimat
2. Nie kosztem mechaniki:)
3. Dobrze dziala na 2 graczy, dobrze dziala tez na wiecej (max 4)
4. Czas gry zwykle 60-75 minut:)

Nie ma tu grabienia i palenia wiosek. Jesli Ci nie przeszkadza ze w grze o Wikingach krew sie nie leje, powinno Ci sie spodobac, o ile tylko uda Ci sie jeszcze ja gdzies zdobyc.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Najlepsze euro o Wikingach

Post autor: Wothan »

Ja osobiście polecam "Raiders of the Northern Sea" czyli wydany na wspieram.to "Najeźdzcy z Północy". Bardzo fajny worker-placement i do tego świetny wizualnie. Tytuł: regrywalny, zbalansowany, skalowalny (2-4 graczy). Polecam!
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Najlepsze euro o Wikingach

Post autor: vincentblack »

Dzięki za wszystkie propozycje, dobrze że nikt nie zaproponował "A Feast For Odin" Rosenberga ;)

Na ta chwilę pozostaję przy moim pierwszych typach, niedługo chyba wychodzą po polsku Raidersi, a już w styczniu na wspieram to startują Championsi, obie ładne, mocno eurowate a do tego zbierają coraz lepsze recenzje.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Najlepsze euro o Wikingach

Post autor: misioooo »

W Czempionsów miałem okazję zagrać. Bardzo to przyjemne i w miarę lekkie. Nie jest to jakiś mózgożer, bliżej tej grze do lekkiej. Ja bawiłem się świetnie, moja małżonka też. I w pierwszej grze wyszło, że na zwycięstwo jest wiele dróg... Jeden tłukł monstra, inny zbierał "misje" różne i je realizował (nie ubił żadnego stwora za morzem), ja zbierałęm sobie sety kolorowych trupów... Wyniki końcowe bardzo zbliżone były - różnice 2-3 punktów.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Najlepsze euro o Wikingach

Post autor: Gizmoo »

Kolejność nieprzypadkowa. Mój prywatny ranking. ;)

1. Champions of Midgard (może słabo hulać na dwie osoby)
2. Blood Rage (j.w.)
3. In the Name of Odin - Powinno działać. Najbardziej suche, ale bardzo ładne.

Czekam na Najeźdźców. Mam nadzieję na hit. O sucharach Rosenberga się nie wypowiem, bo musiałbym nadużyć imienia Odyna nadaremno. :D

P.S. Championsi to euro-trash. Jak nie znosisz losowości, to omijaj szerokim łukiem. Są tu kostki, które fajnie podbijają emocje, ale jak zależy Ci na optymalizacyjnym sucharku, to będziesz sobie pluł w brodę. Dla mnie bomba, ale tytuł wśród moich znajomych zebrał skrajne opinie.
ODPOWIEDZ