Kodama: The Tree Spirits - lajcik z Essen

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Der
Posty: 63
Rejestracja: 11 kwie 2011, 17:46
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Kodama: The Tree Spirits - lajcik z Essen

Post autor: Der »

Widzę, że nie ma tematu dla tej gry i nie do końca jestem pewien, czy jego istnienie ma wielki sens, ale jako że grę dostaliśmy na Essen i nagraliśmy materiał wideo dla niej, to założę temat. Jest to prosta gra familijna w której budujemy drzewka dla duszków Kodama (inspirowanych Księżniczką Mononoke) i za odpowiednie dokładnie gałęzi z symbolami znajdującymi się na nich punktujemy.

Recka i opis na HexTV

Obrazek
Link do strony wydawcy

Czy ktoś z Was miał styczność z tą grą?
Gain 1VP - strona dla fanów planszówek, którą tworzę... taki nasz "9gag" :P
https://gain1vp.com/
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Kodama: The Tree Spirits - lajcik z Essen

Post autor: rattkin »

Owszem. Leży na półce.
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Kodama: The Tree Spirits - lajcik z Essen

Post autor: anorak »

Tak, ja miałem. Grałem na Essen i nie bardzo widziałem tam grę. Ładne te karty, układa się z nich fajne drzewo z przyjemnymi duszkami. Potem liczy się ile w rzędzie takiego samego rodzaju pierdolników jest na gałęziach i się punktuje. I to tyle jeśli chodzi o główną mechanikę. Moim zdaniem bardzo słabe i nie dorasta do pięt grom takim jak Carcassonne, przewidzianym do podobnych celów i kierowanych do tej samej grupy docelowej.
ODPOWIEDZ