Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pan_slaw
Posty: 218
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_slaw »

Wosho pisze:Powinniśmy mieć dziś preorder na wszystkie maty :)
Jaki to sklep?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: rattkin »

powergames.pl

Ale nie mają jeszcze.
pan_slaw
Posty: 218
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_slaw »

Galakta na stronie zakutalizowała termin Dziedzictwa Dunwich na przełom 16/17, a myślałem, że będzie na gwiazdkę :(
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szutek »

Czytałem na BGG że w zagranicznych sklepach przewija się data 30 grudnia 2016 r., także pewnie gwiazdka nie wypali.
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Reid666 »

Szybkiego pytanko do graczy posiadająych tylko jeden Zestaw Podstawowy: Jak wrażenia z rozgrywki solo? Czy udało wam się pokonać kampanię. Jeśli tak to którym z badaczy, na jakim poziomie trudności i które zakończenie udało się uzyskać.

Ciekawi mnie czy gra jest taka trudna czy może po prostu jestem taki cienki w te klocki?

Za mną 5 podejść, 2x Roland, 1x Skids, 1x Agnes, 1x Wendy, wszystkie na poziomie standard. Niestety wszystkie zakończyły się porażką. Wrażenia z gr poszczególnymi postaciami:

Roland - Pierwsze podejście zakończone sukcesem (R2). Niestety po grze okazało się że było kilka drobnych lecz istotnych błędów i zwycięstwo do kosza... Drugie podejście też niezłe, z lekko przerobioną talią, brakło jednej rundy, jednej karty. Jak narazie tylko z gry Rolandem mam pozytywne wrażenia, agent nieźle radzi sobie i z eliminacją przeciwników i ze znajdywaniem wskazówek.

Wendy i Skids - nieźle sobie radzili w 1 i 2 scenariuszu. Rzeczywiście gra się tymi postaciami inaczej i trzeba więcej kombinować. Daje to całkiem sporo satysfakcji. Niestety 3 scenariusz kompletnie te postacie przytłoczył, liczba oraz siła przeciwników nie do przebrnięcia w ograniczonym czasie tego scenariusza. Można to trochę zrzucić na fatalny dociąg z talii przeciwności, ale mimo wszystko raczej słabo widzę szanse na sukces na poziomie standard. Mimo wszystko grało się bardzo przyjemnie.

Agnes - No cóż granie tą postacią z tylko jednym ZP to chyba prawdziwy horror w Arkham. Nie udało się osiągnąć prawie nic, zarówna walka jak i odkrywanie wskazówek szły jak krew z nosa. Jakimś cudem udało się kelnerce przetrwać 1 i 2 scenariusz, zdobywając łącznie oszałamiające 6 punktów doświadczenia. Zaskakująco w 3 scenariuszu dotrwała do końca, jednak nie był to happy end. Szczerze, granie tą postacìą nie sprawiło mi w ogóle frajdy. Przez całą rozgrywkę towarzyszyło mi poczucie absolutnej bezradności.


Ciekawi mnie jaka jest szansa na sukces w kampanii solo przy 1 ZP? Na razie wydaje mi się że jest naprawdę ciężko. (Chodzi mi tylko o te zakończenia które dają pełne zwycięstwo badaczom)
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Helga »

Skończyłam właśnie 3 scenariusz i nie zgadzam się na takie traktowanie :lol:.
Spoiler:
pan_slaw
Posty: 218
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_slaw »

Reid666

Też mam (na razie) jeden ZP i również zwykle gram solo. Jednak założyłem, że podczas rozgrywki będę kierował dwoma postaciami. Podczas jednej rozgrywki od razu je poznaję i przy okazji rozwijam dwie od razu ;) Na razie (dopiero dwie gry) to Roland i Agnes. Całkiem dobrze się uzupełniają.

Trochę odczuwam brak drugiego ZP, bo chciałbym sobie dobrać tą parę jak chcę. Tym bardziej, że w Dunwich postacie będą mogły wykorzystywać karty z różnych klas postaci, więc zakup drugiego ZP to kwestia czasu.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Goldberg »

Tak czytam,i czytam....czyli co jednak dla fana klimatów ZC ta gra to mus imozna się bawić jednym zp?

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamron6 »

Zamiast zakupu 150+ niepotrzebnych kart lepiej zrobić proxy ;) (za niedługo powinny się pojawić "proxy sheet", wadą jest to że po angielsku, trzeba mieć kolorową drukarkę i niepotrzebne karty w tym rozmiarze).
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

Jakie koszulki polecacie do horror arkham?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

Arius pisze:Jakie koszulki polecacie do horror arkham?
Ultra Pro Fit dla kart scenariuszy, Deck Protectory dla talii gracza. Tutaj jest wątek o koszulkach do kart.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
pan_slaw
Posty: 218
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_slaw »

Arius pisze:Jakie koszulki polecacie do horror arkham?
Kupiłem FFG i jestem bardzo zadowolony.
pan_slaw
Posty: 218
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_slaw »

Goldberg pisze:Tak czytam,i czytam....czyli co jednak dla fana klimatów ZC ta gra to mus imozna się bawić jednym zp?

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
Jeśli grasz dwoma postaciami jednocześnie to z pewnością jeden ZP wystarczy na jakiś czas.
szukasz
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2015, 14:08
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szukasz »

Reid666 pisze:Szybkiego pytanko do graczy posiadająych tylko jeden Zestaw Podstawowy: Jak wrażenia z rozgrywki solo? Czy udało wam się pokonać kampanię. Jeśli tak to którym z badaczy, na jakim poziomie trudności i które zakończenie udało się uzyskać.

Ciekawi mnie czy gra jest taka trudna czy może po prostu jestem taki cienki w te klocki?

Za mną 5 podejść, 2x Roland, 1x Skids, 1x Agnes, 1x Wendy, wszystkie na poziomie standard. Niestety wszystkie zakończyły się porażką. Wrażenia z gr poszczególnymi postaciami:

Roland - Pierwsze podejście zakończone sukcesem (R2). Niestety po grze okazało się że było kilka drobnych lecz istotnych błędów i zwycięstwo do kosza... Drugie podejście też niezłe, z lekko przerobioną talią, brakło jednej rundy, jednej karty. Jak narazie tylko z gry Rolandem mam pozytywne wrażenia, agent nieźle radzi sobie i z eliminacją przeciwników i ze znajdywaniem wskazówek.

Wendy i Skids - nieźle sobie radzili w 1 i 2 scenariuszu. Rzeczywiście gra się tymi postaciami inaczej i trzeba więcej kombinować. Daje to całkiem sporo satysfakcji. Niestety 3 scenariusz kompletnie te postacie przytłoczył, liczba oraz siła przeciwników nie do przebrnięcia w ograniczonym czasie tego scenariusza. Można to trochę zrzucić na fatalny dociąg z talii przeciwności, ale mimo wszystko raczej słabo widzę szanse na sukces na poziomie standard. Mimo wszystko grało się bardzo przyjemnie.

Agnes - No cóż granie tą postacią z tylko jednym ZP to chyba prawdziwy horror w Arkham. Nie udało się osiągnąć prawie nic, zarówna walka jak i odkrywanie wskazówek szły jak krew z nosa. Jakimś cudem udało się kelnerce przetrwać 1 i 2 scenariusz, zdobywając łącznie oszałamiające 6 punktów doświadczenia. Zaskakująco w 3 scenariuszu dotrwała do końca, jednak nie był to happy end. Szczerze, granie tą postacìą nie sprawiło mi w ogóle frajdy. Przez całą rozgrywkę towarzyszyło mi poczucie absolutnej bezradności.


Ciekawi mnie jaka jest szansa na sukces w kampanii solo przy 1 ZP? Na razie wydaje mi się że jest naprawdę ciężko. (Chodzi mi tylko o te zakończenia które dają pełne zwycięstwo badaczom)
Cała dyskusja tocząca się tutaj na temat ile ZP powinno się mieć na starcie, tylko mnie drażniła. Sam teraz jestem na świeżo po rozegraniu całej kampanii dwiema postaciami i moje spostrzeżenia są następujące: ... ... ... w niedzielę będę miał drugi ZP... ...
Również mam wrażenie, że poziom trudności gry dorównuje, a czasami nawet przerasta swoich poprzedników (AH, EH gry planszowe). Zdecydowanie już od początku trzeba mieć chociażby cząstkową kontrolę talii... inaczej się nie da.
W mojej opinii FFG dało za 150 PLN coś co masz sprawdzić i albo sprzedać (bo nie siądzie) albo uzupełnić kolekcję (bo pokochasz). Ja w kampanii dostałem takie baty, że nawet połowy lasu nie zbadałem... i chcę więcej :D
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

Reid666 pisze:Szybkiego pytanko do graczy posiadająych tylko jeden Zestaw Podstawowy: Jak wrażenia z rozgrywki solo? Czy
Ciekawi mnie jaka jest szansa na sukces w kampanii solo przy 1 ZP? Na razie wydaje mi się że jest naprawdę ciężko. (Chodzi mi tylko o te zakończenia które dają pełne zwycięstwo badaczom)
Ale przecież talie dla poszczególnych postaci są już zdefiniowane, to co daje posiadanie 2 zestawów podstawowych?
Tylko możliwość grania postaciami, które używają tych samych kolorów?
Czy coś jeszcze?
I kupując potem dodatki też będę musiał kupować po 2 sztuki?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: donmakaron »

Arius pisze:Ale przecież talie dla poszczególnych postaci są już zdefiniowane, to co daje posiadanie 2 zestawów podstawowych?
No przecież można budować swoje talie. Zazwyczaj są dużo lepsze niż te predefiniowane w core setach lcg.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

szukasz pisze:Cała dyskusja tocząca się tutaj na temat ile ZP powinno się mieć na starcie, tylko mnie drażniła. Sam teraz jestem na świeżo po rozegraniu całej kampanii dwiema postaciami i moje spostrzeżenia są następujące: ... ... ... w niedzielę będę miał drugi ZP... ...
Również mam wrażenie, że poziom trudności gry dorównuje, a czasami nawet przerasta swoich poprzedników (AH, EH gry planszowe). Zdecydowanie już od początku trzeba mieć chociażby cząstkową kontrolę talii... inaczej się nie da.
W mojej opinii FFG dało za 150 PLN coś co masz sprawdzić i albo sprzedać (bo nie siądzie) albo uzupełnić kolekcję (bo pokochasz). Ja w kampanii dostałem takie baty, że nawet połowy lasu nie zbadałem... i chcę więcej :D
Podobna sytuacja miała miejsce w core set do WP LCG. Tam też poziom trudności dla świeżego gracza był miażdżący (sam pamiętam, jak za pierwszym razem odbiłem się od drugiego scenariusza, jak od ściany). Jednak po zrozumieniu synergii między kartami okazało się, że wszystko jest do przejścia. I w moim odczuciu to była zamierzona akcja twórców tamtego CS (gra wymusza zrozumienie pewnych mechanizmów, zanim "puści" nas dalej). Oczywiście nie twierdzę, że tutaj musi być tak samo, ja natomiast po trzech partiach AH LCG nie mam wrażenia, że gra mnie wyniszcza, a jedynie, że stanowi wyzwanie (chociaż nie grałem 3 scenariusza, może tam dostanę konkretny wpierdziel :P). Moja rada jest więc taka, przed zakupem 2CS warto najpierw poznać dobrze karty i być może zmniejszyć poziom trudności, jeżeli standardowy prowadzi do częstych, irytujących porażek. Kooperacja musi stanowić wyzwanie, bo inaczej będzie to jedynie kolejny Znak Starszych Bogów. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Carmash »

Pamiętam, że były gdzieś tutaj propozycje talii dla bohaterów z podstawki. Za cholerę nie mogę się jednak do tego przekopać. W instrukcji zauważyłem przykładowe talie dla Rolanda i Wendy. Macie może jakiś pomocny link?
pan_slaw
Posty: 218
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_slaw »

Arius pisze:
Reid666 pisze:Szybkiego pytanko do graczy posiadająych tylko jeden Zestaw Podstawowy: Jak wrażenia z rozgrywki solo? Czy
Ciekawi mnie jaka jest szansa na sukces w kampanii solo przy 1 ZP? Na razie wydaje mi się że jest naprawdę ciężko. (Chodzi mi tylko o te zakończenia które dają pełne zwycięstwo badaczom)
Ale przecież talie dla poszczególnych postaci są już zdefiniowane, to co daje posiadanie 2 zestawów podstawowych?
Tylko możliwość grania postaciami, które używają tych samych kolorów?
Czy coś jeszcze?
I kupując potem dodatki też będę musiał kupować po 2 sztuki?
Posiadanie dwóch zestawów poza tym, że daje Ci możliwości grania postaciami których klasy się powtarzają, daje Ci najważniejszą rzecz - zbudowanie mocnej talii wg. własnego uznania. Możesz wówczas do decku dodać dwie takie same karty by zwiększyć prawdopodobieństwo ich dobrania. Masz trochę większą kontrolę nad tym co może wejść do gry.

Nie wiem jak będzie z dodatkami do AH, ale parę stron wcześniej ktoś pisał, że w dodatkach będą po dwie kopie kart a poza tym samych kart nie będzie aż tyle co w podstawce. Ja przymierzam się do zakupu drugiego ZP i póżniej po jednej kopii dodatków.

Zobacz jakie możliwości doboru talii masz mając dwa ZP http://arkhamdb.com/decklists/hottopics
szukasz
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2015, 14:08
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szukasz »

Carmash pisze:Pamiętam, że były gdzieś tutaj propozycje talii dla bohaterów z podstawki. Za cholerę nie mogę się jednak do tego przekopać. W instrukcji zauważyłem przykładowe talie dla Rolanda i Wendy. Macie może jakiś pomocny link?
https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... klists.pdf
poszę
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Carmash »

szukasz pisze:
Carmash pisze:Pamiętam, że były gdzieś tutaj propozycje talii dla bohaterów z podstawki. Za cholerę nie mogę się jednak do tego przekopać. W instrukcji zauważyłem przykładowe talie dla Rolanda i Wendy. Macie może jakiś pomocny link?
https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... klists.pdf
poszę

Wielkie dzięki! :)
szukasz
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2015, 14:08
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szukasz »

pan_slaw pisze:
Arius pisze:
Reid666 pisze:Szybkiego pytanko do graczy posiadająych tylko jeden Zestaw Podstawowy: Jak wrażenia z rozgrywki solo? Czy
Ciekawi mnie jaka jest szansa na sukces w kampanii solo przy 1 ZP? Na razie wydaje mi się że jest naprawdę ciężko. (Chodzi mi tylko o te zakończenia które dają pełne zwycięstwo badaczom)
Ale przecież talie dla poszczególnych postaci są już zdefiniowane, to co daje posiadanie 2 zestawów podstawowych?
Tylko możliwość grania postaciami, które używają tych samych kolorów?
Czy coś jeszcze?
I kupując potem dodatki też będę musiał kupować po 2 sztuki?
Posiadanie dwóch zestawów poza tym, że daje Ci możliwości grania postaciami których klasy się powtarzają, daje Ci najważniejszą rzecz - zbudowanie mocnej talii wg. własnego uznania. Możesz wówczas do decku dodać dwie takie same karty by zwiększyć prawdopodobieństwo ich dobrania. Masz trochę większą kontrolę nad tym co może wejść do gry.

Nie wiem jak będzie z dodatkami do AH, ale parę stron wcześniej ktoś pisał, że w dodatkach będą po dwie kopie kart a poza tym samych kart nie będzie aż tyle co w podstawce. Ja przymierzam się do zakupu drugiego ZP i póżniej po jednej kopii dodatków.

Zobacz jakie możliwości doboru talii masz mając dwa ZP http://arkhamdb.com/decklists/hottopics
+1
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

Grałem raz (kolegi grą) i zrozumiałem to tak, że talie opisane w instrukcji, to taki zestaw startowy, a deck building to tylko wymiana kilku kart pomiędzy scenariuszami.
Zakładałem, że te talie startowe zostały tak zbalansowane, by zoptymalizować trudność gry.
Ale rozumiem, że po prostu mogę sobie tworzyć talie tak jak mi się podoba?
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Michał M »

Arius pisze:Grałem raz (kolegi grą) i zrozumiałem to tak, że talie opisane w instrukcji, to taki zestaw startowy, a deck building to tylko wymiana kilku kart pomiędzy scenariuszami.
Zakładałem, że te talie startowe zostały tak zbalansowane, by zoptymalizować trudność gry.
Ale rozumiem, że po prostu mogę sobie tworzyć talie tak jak mi się podoba?
Tak, zgodnie z ograniczeniami opisanymi w instrukcji.

Jak w każdej grze tego typu.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: donmakaron »

Możesz budować własne talie. Z tyłu karty danego badacza masz opisane restrykcje jakie karty mogą być w jego talii. Instrukcja opisuje w miarę szczegółowo jak budować własne talie.
ODPOWIEDZ