BattleLore 2 ed (Richard Borg, Robert A. Kouba)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: nightrunner »

A ja właśnie niedawno zabrałem się za malowanie figurek i tłumaczenie kart do podstawki i dwóch dodatków...
Mam nadzieję że wydadzą jeszcze dodatki z elfami Latari bo to ich tylko brakuje do balansu po stronie "dobra".
Pomyśleć tylko jaką epicką bitwę można by zagrać czterema frakcjami - dobro kontra zło :)
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: nightrunner »

Jakby komuś się przydało to zamieszczam tłumaczenie battlelore'a. Instrukcję i rozjaśnienie zasad załączę po weekendzie bo muszę jeszcze nad nimi popracowac trochę ;)

https://www.dropbox.com/s/1b9fl0urw1lv5 ... i.zip?dl=0

Tak na szybko dla osób orientujących się w angielskich zasadach dodam, że angielskie kroki (step) zamieniłem na fazy. Stąd np. "Faza ataku", a nie "krok ataku" itd.

Dodatkowo zwrot "wskazaną jednostkę" traktować należy jako angielskie "target unit" czyli jednostkę przeciwnika, którą się wskazuje podczas ataku. Pewnie można było to lepiej zrobić ale później już się trzymałem tego tłumaczenia :wink: .
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: playerator »

nightrunner pisze:Jakby komuś się przydało to zamieszczam tłumaczenie battlelore'a. Instrukcję i rozjaśnienie zasad załączę po weekendzie bo muszę jeszcze nad nimi popracowac trochę ;)

https://www.dropbox.com/s/1b9fl0urw1lv5 ... i.zip?dl=0...
Dzięki wielkie! :D . Czekam na tę instrukcję, jak mściwa małpa na rewolwer :D

Yavi pisze:Jak pewnie część z Was wie, BattleLore i dodatki trafiły na wyprzedaż FFG. Na forum gry na stronie wydawcy trwają dyskusje, czy oznacza to koniec serii, czy jest jeszcze nadzieja na chociaż jeden duży dodatek. Głosy są podzielone, ale wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że wyprzedaż to miejsce, gdzie gry odchodzą by umrzeć. Jeden z fanów postanowił w tej sprawie napisać emocjonalną petycję, która (o dziwo) zebrała już ponad 100 głosów. Gdyby ktoś chciał podjąć się walki z wiatrakami i nieuniknionym, to podrzucam link ;) https://www.change.org/p/dear-fantasy-f ... es-already
Też się dopisałem, ale wyprzedaż już się właściwie dokonała. Kiepsko to wygląda :(



Kurczę, normalnie pełna ambiwalencja w tym wątku dzisiaj.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Sekator »

Moze to wynika z zapowiedzianej gry figurkowej w uniwersum Runebound? Do tej pory to bylo wlasnie Battlelore ktore teraz by podbieralo rynek. Ale bym sie nie martwil, ten system jest tak popularny, ze nie zdziwie sie jesli zobaczymy zapowiedz podobnej gry z Comands and Colors tylko np w uniwersum Star Wars
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Yavi »

Z drugiej strony dodatki do BL bardzo szybko zniknęły z wyprzedaży, może ktoś więc uzna, że jednak warto ;)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Zet »

Sekator pisze: nie zdziwie sie jesli zobaczymy zapowiedz podobnej gry z Comands and Colors tylko np w uniwersum Star Wars
Ale się rozmarzyłem :( ale prędzej bym obstawiał bitewną wersję, taką, jaką dostał Terrinoth.
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: nightrunner »

Na razie wrzucam reference book, sama instrukcja jeszcze "się robi" ;)

https://www.dropbox.com/s/vbahkls58ilii ... 5.pdf?dl=0
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: playerator »

Dziękować! :D

Powrzucaj to na BGG, daj znać Tycjanowi - KLIK - splendor i chwała Ci się należą :!:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: AnaMan »

nightrunner pisze:Jakby komuś się przydało to zamieszczam tłumaczenie battlelore'a. Instrukcję i rozjaśnienie zasad załączę po weekendzie bo muszę jeszcze nad nimi popracowac trochę ;)
Świetna robota.
W sumie uprzedziłeś mnie nieco i zaoszczędziłeś roboty, bo też przymierzałem się do takiej operacji. :-)
Już miałem poskanowane karty.
Mojego autorstwa jest zrobione na szybko tłumaczenie na BGG.

1) Posyłam Ci na priv trochę uwag odnośnie usterek. Będzie Ci się chciało poprawiać, czy drukować, już jak jest?

2) Tak na przyszłość - lepiej, gdybyś takie opracowania graficzne udostępniał jako PDF (np. przez PDF Creator w wysokiej jakości). To format pewniejszy w druku. Poszedłem z Twoimi JPG do drukarni i mieli tam naprawdę porządny kombajn i nie poradził sobie - musiałbym tam siedzieć z 15 min. i robić kolejne próby, żeby dobrać skalowanie do strony A4, żeby karty miały właściwy rozmiar. Dla mnie to o tyle istotne, że ja to drukuję na samoprzylepnym, wycinam i zaklejam pola tekstowe na oryginałach.

3) Nie mam dodatkowych armii Uthuk ani Daqan, ale kupiłem Terrors of the Mist. Planujesz pociągnąć temat?
Mogę pomóc. Ewentualnie skorzystać z Twojej interpretacji do przetłumaczenia tej armii?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: playerator »

Przepraszam za takie nieco bezczelne nagabywanie :oops: , ale jakie są widoki na tę przetłumaczoną instrukcję? I, btw - to wcale nie musi być pdf w wysokiej jakości :wink: .
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: vinnichi »

Czy ktoś ma skany kart? Wziąłbym się za wrzucanie tłumaczenia na karty
Edit: ok widzę że karty już są

Edit2: Dziękuję, zarąbista robota
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: yoyocmg »

vinnichi pisze:Czy ktoś ma skany kart? Wziąłbym się za wrzucanie tłumaczenia na karty
Edit: ok widzę że karty już są

Edit2: Dziękuję, zarąbista robota
A może karty z dodatków? :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
VictorJack
Posty: 51
Rejestracja: 12 wrz 2016, 11:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: VictorJack »

Witam,
odkopuję temat po 3 latach :)
Kupiłem niedawno używany Battlelore na tym forum, gra mi się spodobała i zapragnąłem dodatków. Sęk w tym, że od lat są niedostępne. Udało mi się kupić niemieckojęzyczną wersję dodatku "Warband of Scorn" z nadzieją, że znajdę w internecie gdzieś skany oryginalnych angielskich kart i sobie wydrukuję. Ale nie znalazłem... Stąd mój wpis - czy ktoś z Was drodzy forumowicze posiada ten dodatek i byłby w stanie zrobić i wrzucić tutaj/przesłać mi skany angielskich kart do "Warband of Scorn"?
Z góry bardzo dziękuję :)
Z chęcią użyczę rabatów na: 10% - Rebel | 5% - Mepel | 2% - Planszostrefa
ODPOWIEDZ