Mythic Battles (Benoit Vogt)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Mythic Battles

Post autor: Patyk »

Z tego co ja zrozumiałem to co nie jest oznaczone jako Kickstarter Exclusive trafi do retailowego wydania, ale mogę się mylić. Swoją drogą pod tym względem najbardziej podobała mi się kampania Gloomhaven gdzie wszystko co zostało odblokowane trafi do sklepowej wersji, a wspierający mają to po prostu taniej. Może i twórca zebrał wtedy mniej kasy bo mniej osób wsparło, ale przynajmniej potem gra powinna się dobrze sprzedawać. Ja na przykład w tym momencie nie jestem finansowo w stanie wspomóc Mythic Battles, a wersji sklepowej nie kupię tylko dlatego, że będę czuł jakbym płacił za półprodukt.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

W tej mechanice jest więcej ukrytej strategii niż się może wydawać - o ironio, tak mi się przynajmniej wydaje ;)

Mechanika jest prosta. Idź, atakuj, rzuć kostkami (chociaż te kostki tutaj fajnie pomyślane).
Sednem jest jednak synergia - synergia jednostek, które są baaaardzo różnorodne, a przez to ich kombinacje mogą zaskakiwać - osłabiać i wzmacniać się nawzajem. Oraz synergia kart. To, że każda jednostka dodaje nam do talii określoną ilość swoich kart aktywacji, to wpływa na częstość jej użycia, a to ile wnosi kart Art of War (swoiste jokery) rozbudowuje nasze możliwości. W ten sposób nie tylko zbudowana odpowiednio armia, ale i odpowiednio zbudowana talia ma ogromne znaczenie. Pomysł z tym, że gdy skończy nam się talia, to przeciwnik dociąga wszystkie swoje - jest genialny! Bo to kolejna strategia do przemyślenia na etapie budowy armii (talii) jak i późniejszego szastania dociągiem.

Jak dla mnie, mechanika jest równie zacna jak zawartość. Oczywiście czas pokaże...
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Patyk pisze:Z tego co ja zrozumiałem to co nie jest oznaczone jako Kickstarter Exclusive trafi do retailowego wydania, ale mogę się mylić. Swoją drogą pod tym względem najbardziej podobała mi się kampania Gloomhaven gdzie wszystko co zostało odblokowane trafi do sklepowej wersji, a wspierający mają to po prostu taniej. Może i twórca zebrał wtedy mniej kasy bo mniej osób wsparło, ale przynajmniej potem gra powinna się dobrze sprzedawać. Ja na przykład w tym momencie nie jestem finansowo w stanie wspomóc Mythic Battles, a wersji sklepowej nie kupię tylko dlatego, że będę czuł jakbym płacił za półprodukt.
Zle zrozumiałeś. Spojrz sobie na Conana sklepowego. Nie kupuje go wlasnie dlatego ze nie ma zadnych SG i tutaj ma byc podobnie. A nie tylko, ze bez KS exclusives.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Patyk pisze:Z tego co ja zrozumiałem to co nie jest oznaczone jako Kickstarter Exclusive trafi do retailowego wydania, ale mogę się mylić. Swoją drogą pod tym względem najbardziej podobała mi się kampania Gloomhaven gdzie wszystko co zostało odblokowane trafi do sklepowej wersji, a wspierający mają to po prostu taniej. Może i twórca zebrał wtedy mniej kasy bo mniej osób wsparło, ale przynajmniej potem gra powinna się dobrze sprzedawać. Ja na przykład w tym momencie nie jestem finansowo w stanie wspomóc Mythic Battles, a wersji sklepowej nie kupię tylko dlatego, że będę czuł jakbym płacił za półprodukt.
Tak, wszystko oznaczone KSexclusive nie trafi do sklepów. No cóż, też mnie to irytuje... gdy nie wspieram. Teraz wspieram i szczerze przyznam, że z tej perspektywy mi się to podoba - ja teraz inwestuje w ciemno te pieniądze i dostaje nagrody. Inni poczekają do sklepów, na przeceny, poczytają recenzje i wejdą wtedy...

Ale fakt, nie kupiłbym tej gry w sklepie bo bolałoby mnie, że tyle rzeczy mnie ominie :(

Rada? Wejdź teraz za 1$... nic nie stracisz, a w styczniu-lutym jak otworzą PM managera, a nóż okaże się, że będziesz miał za co wejść. :)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Mythic Battles

Post autor: Patyk »

Dolara już na wszelki wypadek wrzuciłem, ale z racji planowanych dużych wydatków w najbliższych miesiącach, wątpię że uda mi się kupić grę, zależy jak długo PM potrwa. Tak czy tak, zwyczajnie szkoda stworzonego contentu, który nigdy ma nie trafić do sklepu. Można wydać to jako dodatki czy nawet podnieść cenę gry, a tak jednak myślę, że mogą stracić nieco klientów.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Koshiash »

Orientujecie się, jak w tej kampanii będzie wyglądał PM? Jak w CMON z opcją późniejszej decyzji o zakupie przy wrzuconym 1$, czy też wrzucenie teraz 1$ mija się z celem?
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Koshiash pisze:Orientujecie się, jak w tej kampanii będzie wyglądał PM? Jak w CMON z opcją późniejszej decyzji o zakupie przy wrzuconym 1$, czy też wrzucenie teraz 1$ mija się z celem?
Wystarczyło spojrzeć w tym temacie dwie czy trzy strony wczesniej - takie minimum przed zadaniem pytania :) Tak, bedzie mozliwosc.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Koshiash »

Dzięki za odpowiedź. Próbę strofowania oczywiście ignoruję :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Patyk pisze:Dolara już na wszelki wypadek wrzuciłem, ale z racji planowanych dużych wydatków w najbliższych miesiącach, wątpię że uda mi się kupić grę, zależy jak długo PM potrwa. Tak czy tak, zwyczajnie szkoda stworzonego contentu, który nigdy ma nie trafić do sklepu. Można wydać to jako dodatki czy nawet podnieść cenę gry, a tak jednak myślę, że mogą stracić nieco klientów.
Tylko KSexclusive nie wejdą nigdzie... reszta Stretch Goali pójdzie w dodatki.

Po prawdzie... to wątpię, czy KSexclusive nie wejdą potem. Dlaczego? Popatrzcie sobie na Rise of Titans - 3 tytany normalnie, 4ty KSE, a na okładce jest, kampania na 4 tytany... do tego Corintia, crossover z Conanem, gdzie KSE jest Wielka Małpa... która jest na OKŁADCE!!!
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Bardok pisze:
Patyk pisze:Dolara już na wszelki wypadek wrzuciłem, ale z racji planowanych dużych wydatków w najbliższych miesiącach, wątpię że uda mi się kupić grę, zależy jak długo PM potrwa. Tak czy tak, zwyczajnie szkoda stworzonego contentu, który nigdy ma nie trafić do sklepu. Można wydać to jako dodatki czy nawet podnieść cenę gry, a tak jednak myślę, że mogą stracić nieco klientów.
Tylko KSexclusive nie wejdą nigdzie... reszta Stretch Goali pójdzie w dodatki.

Po prawdzie... to wątpię, czy KSexclusive nie wejdą potem. Dlaczego? Popatrzcie sobie na Rise of Titans - 3 tytany normalnie, 4ty KSE, a na okładce jest, kampania na 4 tytany... do tego Corintia, crossover z Conanem, gdzie KSE jest Wielka Małpa... która jest na OKŁADCE!!!
Poczekaj - skąd wiesz, że wszystkie SG pójdą w dodatki? Ja wiem na razie o 3:
https://www.kickstarter.com/projects/80 ... ts/1738306

ale mogłem przegapić update. Natomiast podstawowa kwestia czy fakt jest taki, że wersja detaliczna PODSTAWKI nie zawiera żadnych SG czy to ekskluzywnych czy też nie. CZy z tym się nie zgadzasz?

Co do okładek to weź pod uwagę, że to są przykładowe grafiki, możliwe, że do wersji detalicznej będą inne. NIe wyciągałbym daleko idących wniosków, ale faktycznie, celna uwaga, warto spytać :)

EDIT:
Zadałem pytanie na KIcku:
"Hello,
there are four Titans on the Rise of the Titans box. One of them is Ks exclusive. What does it mean to us? The box will be different for retail sales or the box cover in its final version will exclude KS exclusive figure?"

kilka odpowiedzi:
"Kris, not sure if they will come in their own box at all. A lot of those they are just showing for illustrative purposes"

"The art on the Titan box doesn't look final to me. Sloppy. They'll probably make a different one"
Ostatnio zmieniony 28 lis 2016, 08:10 przez olsszak, łącznie zmieniany 1 raz.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

No tak, ale te 3 pokazane to tylko przykłady, na live mówili, że będzie ich więcej.
Co do podstawki - nie zawiera żadnych SG - czy to KSE czy nie. Ona jest taka jak pokazali. Tak było z Conanem, więc tutaj będzie to samo.

Co do dodatków - cóż, wszystko zależy jak im się dobrze gra sprzeda w sklepach. jak będzie hit to wydadzą dodatki, bo mają sporo zrobione.
If you have another look through all the Stretch Goals we’ve unlocked but not yet included in one of these sets, then you might be able to spot the beginnings of some other mini-expansions too. Maybe that will help you guess what’s coming up next
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Bardok pisze:No tak, ale te 3 pokazane to tylko przykłady, na live mówili, że będzie ich więcej.
Co do podstawki - nie zawiera żadnych SG - czy to KSE czy nie. Ona jest taka jak pokazali. Tak było z Conanem, więc tutaj będzie to samo.

Co do dodatków - cóż, wszystko zależy jak im się dobrze gra sprzeda w sklepach. jak będzie hit to wydadzą dodatki, bo mają sporo zrobione.
If you have another look through all the Stretch Goals we’ve unlocked but not yet included in one of these sets, then you might be able to spot the beginnings of some other mini-expansions too. Maybe that will help you guess what’s coming up next
No właśnie, czyli będą w sobnych boxach co najwyżej i pewnie cenowo patrząc na te co już widzimy wyjdzie więcej niż 2 x tyle co zapłacimy w God's pledge ;) Tym bardziej trzeba ładować się w KS :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Tym bardziej trzeba ładować się w KS
Dokładnie! Naprawdę uważam, że nie było bogatszej kampani KSa! Tyle co tutaj dają to jest zawrót głowy.
Po prostu niektóre firmy opierają się prawie wyłącznie na KSie i tyle.

Gorzej, że za jakiś czas (oby nie szybko) będą kolejne sezony Mythic Battles :)

RAGNAROK I ECLIPSE
Czyli Nordzi i pewnie Egipt.

I ok, po co mi... ale będzie kompatybilne z MBP? Biorę :D
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Bardok pisze:
Tym bardziej trzeba ładować się w KS
Dokładnie! Naprawdę uważam, że nie było bogatszej kampani KSa! Tyle co tutaj dają to jest zawrót głowy.
Po prostu niektóre firmy opierają się prawie wyłącznie na KSie i tyle.

Gorzej, że za jakiś czas (oby nie szybko) będą kolejne sezony Mythic Battles :)

RAGNAROK I ECLIPSE
Czyli Nordzi i pewnie Egipt.

I ok, po co mi... ale będzie kompatybilne z MBP? Biorę :D
Nasuwa mi się tylko jedno pytanie - bierzesz tylko podstawkę z MBP?

Jeśli tak to jeszcze przyznam rację - jeśli bierzesz dodatki również, to powiem CI, że kompatybilność schodzi na plan dalszy - jeśli to będą takie same gry to nie ma to sensu. Naprawdę - już masz wiadro figurek w podstawowym pledge i drugie w dodatkach. Nie ograsz tego chyba, że to Twoja jedyna gra? :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Ekhem.... "tak biorę tylko podstawkę"... powiedział patrząc na swój 498dolarowy pledge ;)

Nie, no biorę dwie podstawki plus Tytan bundle.

I zgadzam się, że będzie to ciężko ograć, ale zaczynam mieć duszę kolekcjonera patrząc na te figurki!!!
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mythic Battles

Post autor: pan_satyros »

Bardok pisze:Ekhem.... "tak biorę tylko podstawkę"... powiedział patrząc na swój 498dolarowy pledge ;)

Nie, no biorę dwie podstawki plus Tytan bundle.

I zgadzam się, że będzie to ciężko ograć, ale zaczynam mieć duszę kolekcjonera patrząc na te figurki!!!
Myślę o podobnym zestawie.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Patrząc na ceny KStarterowego Conana ceny na ebayu, powinno się zwrócić choćby za wysyłkę, jak nie za całe pudło.
I to rozumiem - to jest inewstycja - ja teraz inwestuje dając im pieniądze na rok, żeby potem móc na tym zarobić... a raczej mniej zapłacić za kupę dodatków które biorę :D
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mythic Battles

Post autor: pan_satyros »

Bardok pisze:Patrząc na ceny KStarterowego Conana ceny na ebayu, powinno się zwrócić choćby za wysyłkę, jak nie za całe pudło.
I to rozumiem - to jest inewstycja - ja teraz inwestuje dając im pieniądze na rok, żeby potem móc na tym zarobić... a raczej mniej zapłacić za kupę dodatków które biorę :D
W ten sam sposób traktuję KS ex. I chyba tylko dlatego mogę sobie na nie pozwolić hehe
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

W sklepach będzie wersja retail, wiec i za podstawkę z SG i za addony exclusive na pewno będzie można sobie policzyć trochę. A z obecnymi sg:
"You’ve got over 110 miniatures in each $99 core box you pledge for. That’s TRIPLE the miniatures content of the retail core box!"
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mythic Battles

Post autor: karawanken »

Taki hype robicie, że zacząłem rozważać wsparcie. Kiedy będzie PM, bo narazie mogę tylko 1$ wrzucić.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mythic Battles

Post autor: pan_satyros »

karawanken pisze:Taki hype robicie, że zacząłem rozważać wsparcie. Kiedy będzie PM, bo narazie mogę tylko 1$ wrzucić.
styczeń/luty

też byłem sceptyczny, ale kurcze wygląda to fajnie, szczególnie gdy się już zna zasady. Niezbyt trudne, efektowne i patrząc na liczbę plastiku całkiem przystępne, jeśli się szuka jakiegoś skirmisha bez tony reguł.
No i na pewno na tym nie stracisz (w sensie zawsze się chętny znajdzie na odkupienie).
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Na podstawkę hype'u nie trzeba robić, w kategorii cena/zawartość/jakość, to jest to naprawdę okazja, wystarczy lubić takie gry. Natomiast zakup płatnych addonów lepiej spokojnie rozważyć.

A no własnie, waiting, waiting... gra wyjdzie dopiero w grudniu.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Najbardziej co mnie martwi w tej grze, to to, że prawie całą mitologię zrobili - właśnie, prawie. Wspierający dostaną jakieś myślę 80%, a kupujący w sklepie jakieś 60%. Ciągle będzie niedosyt... ciągle będzie "kurcze, szkoda, że nie ma Eris itp".

Mam nadzieje, że na koniec kampani dadzą dodatek z brakującymi SGami, które nie zdołamy odblokować.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Ale nie trzeba całej mitologii do grania ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
ODPOWIEDZ