Gry dla dziewczynek w wieku 7/8 lat

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Asukaji
Posty: 45
Rejestracja: 23 lip 2015, 11:07

Gry dla dziewczynek w wieku 7/8 lat

Post autor: Asukaji »

Cześć planszówkowej braci!
Mam takie zapytanie - jakie gry polecicie dla dziewczynek w wieku 7 i 8 lat?
Zbieramy paczkę (Szlachetna Paczka) dla rodziny i w sumie, to dziewczynki nic o grach nie pisały, ale jako maniak bardzo chciałbym im coś dodatkowego sprezentować poza tym, czego potrzebują.
Mają małego braciszka, który my 2 latka, więc gry z małymi elementami odpadają.
Myślałem nad Domkiem od Rebela i może czymś jeszcze. Jedna z dziewczynek jest utalentowana artystycznie (maluje). Może coś o takiej tematyce znajdziecie?
Liczę na was :D
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Gry dla dziewczynek w wieku 7/8 lat

Post autor: zioombel »

Bez przesady z tymi małymi elementami. Dzieci w wieku 2 lat to inteligentne osoby i wiedza, że drewna się nie je ;-)
Na moich zajęciach w szkole króluje Kot Stefan, którego z całego serca polecam. Pięknie wykonany, instrukcja prosta to rodzice nie będą przerażeni, że muszą 6 stron przeczytać i zrozumieć. I ponad wszystko doskonała zabawa i wiele śmiechu.
EdekDemolka
Posty: 86
Rejestracja: 21 wrz 2015, 19:56

Re: Gry dla dziewczynek w wieku 7/8 lat

Post autor: EdekDemolka »

Domek w sam raz, moje sugestie może Śpiące królewny, Patchwork, a może Celestia ?
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Gry dla dziewczynek w wieku 7/8 lat

Post autor: Wontzki »

Patchwork poprzednika to bardzo dobry wybór. Może jeszcze Splendor? Ta gra jest idealna na każdy wiek, wydaje mi się że dla dzieci będzie ekstra.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Gry dla dziewczynek w wieku 7/8 lat

Post autor: Veridiana »

Śpiące królewny to strzał w dziesiątkę dla takiego odbiorcy :D
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gry dla dziewczynek w wieku 7/8 lat

Post autor: TV3 »

A mi się wydaje, że ani Splendor, ani Patchwork nie będą idealne (choć ten drugi już prędzej).
Z własnego doświadczenia - 2 lata temu kupowałem ośmio- czy dziewięciolatce Mondo. I to był chyba strzał w dziesiątkę. Ładne to, jest zabawa, radocha, że coś powstaje. Rok potem kupiłem Patchwork. I to chyb jednak zbyt abstrakcyjne się okazało. Niby też coś tam się tworzy, niby też niebrzydkie, ale dla kilkulatki to po porostu układanie kafelków. W Mondo też po prostu układa się kafelki, ale jakby przyjaźniejsze dla tego wieku - zwierzaki, dżunglę, ocean etc. Splendor tym bardziej - kombinowanie i przeliczanie, co się bardziej opłaca, który ruch jest efektywniejszy. I dorosłych to może kręcić. Nie jestem jednak pewny, czy dla ośmioletnich dziewczyn to będzie ideał.

Sądzę, że im więcej zabawy, tym lepiej. Zabawy, która nie polega tylko (bądź głównie) na wybraniu optymalnego ruchu.



_______

edit
...teraz tak patrzę, chyba Mondo średnio dostępne jest
ODPOWIEDZ