UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: kali »

Tak mi się pewna anegdotka przypomniała.
Pewien bezrobotny stara się o stanowisko sprzątacza w Microsofcie.
Dyrektor personelu przyjmuje go i każe zaliczyć test (zamiatanie podłogi), po czym stwierdza:
- Jesteś przyjęty, daj mi twój e-mail, wyślę Ci formularz do wypełnienia, oraz datę i godzinę, na którą masz się stawić w pracy.
Zrozpaczony człowiek odpowiada:
- Nie mam komputera, ani tym bardziej e-mail'a.
Wtedy personalny mówi mu, że jest mu przykro, ale ponieważ nie ma e-mail'a, więc wirtualnie nie istnieje, a ponieważ nie istnieje, więc nie może dostać tej pracy. Człowiek wychodzi przybity; w kieszeni ma tylko 10$ i nie wie, co ma zrobić. Przechodzi koło supermarketu. Postanawia kupić dziesięciokilową skrzynkę pomidorów.
Potem chodząc od drzwi do drzwi sprzedaje cały towar po kilogramie i w ciągu dwóch godzin podwaja swój kapitał. Powtarza te transakcje jeszcze trzy razy i wraca do domu z 60 $ w kieszeni.
Uświadamia sobie, że w ten sposób może z powodzeniem przeżyć. Wychodzi z domu coraz wcześniej, wraca coraz później i tak każdego dnia pomnaża swój kapitał. Wkrótce kupuje wóz, później ciężarówkę, a po jakimś czasie posiada całą kolumnę samochodów dostawczych. Po pięciu latach mężczyzna jest właścicielem jednej z największej sieci dystrybucyjnej w Stanach. Postanawia zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny i wykupuje polisę ubezpieczeniową.
Wzywa agenta ubezpieczeniowego, wybiera polisę i wtedy agent prosi go o adres e-mail, aby mógł wysłać mu propozycje kontraktu.
Mężczyzna mówi mu wtedy, ze nie ma e-mail'a.
- Ciekawe – mówi agent – nie ma pan e-mail'a, a zbudował pan to imperium? Niech pan sobie wyobrazi, czego dokonałby gdyby go pan miał!!!
Mężczyzna zamyślił się i odpowiada:
- Byłbym zamiataczem w Microsofcie.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: buhaj »

Nidav pisze:Osobiście nie miałem z tym panem kontaktu (na szczęście!), ale z racji, że dzisiaj na fejsikowym pegazie również poszło ostrzeżenie o Łukaszu Amadeuszu, Banastym i kolejnych jego wcieleniach (człowiek powinien zostać szpiegiem, bez kitu, ma już tyle twarzy) zacząłem się zastanawiać co mu z tego i jak to w ogóle funkcjonuje. I tak sobie myślę, że Banasty odgrywa tu pewną rolę pośrednika. Rezerwuje u kogoś grę po negocjacjach o obniżkę za w miarę dobrą cenę, od razu wstawia ją ponownie za 20, 30 zł więcej. Czeka, aż ktoś kupi (nie jego) grę - stąd też opóźnienia w odpisywaniu, wykręty "bo byłem na delegacji" etc. - i jak już ma kasę na koncie, to kupuję ją od faktycznego posiadacza gry, czeka na grę i ją wysyła po paru dniach - stąd opóźnienia w wysyłce - mając przy tym jakieś 20, 30 czy też nawet 50 zł zysku przy większej grze. Niby nie jest to dużo, ale jak przeprowadzi takie cztery, pięć transakcji na miesiąc, to już ma na nową planszówkę dla siebie - i wtedy może sobie kupić, a że kupuje dla siebie, to wszystko przebiega sprawnie i stąd też biorą się komentarze pochwał dla niego, jako dla kupującego. Koniec końców może zwiększać sobie swoją kolekcję kompletnie za darmoszkę. Przynajmniej mi się tak to widzi, bo innego sensu w robienie sobie problemów i oszukiwania w niezbyt wielkiej społeczności nie widzę, bo zarobkowo to przecież nie ma wielkiego sensu.

Gość miesza nie tylko w dziale gier planszowych ale też w innych, np; płyt. Jeśli na róznych polach przeprowadzi z 30 transakcji miesięcznie, na których zyska po 30 zeta od jednej no to robi się już spora suma. Zwłaszcza, że bazuje na cudzym kapitale i w zasadzie czasie. Jest po prostu spekulantem i to mało uczciwym.
egow
Posty: 177
Rejestracja: 03 gru 2016, 11:50

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: egow »

Nie myśleliście o czarnej liście budowanej poprzez numery kont bankowych?

Chyba ciężej będzie gościowi zakładać konta w banku, niż tu na forum/facebooku.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: kwiatosz »

Konta się bardzo prosto zakłada - potwierdzenie przelewem i masz w innym banku w 5 minut, a w tym samym banku to i w 30 sekund.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
egow
Posty: 177
Rejestracja: 03 gru 2016, 11:50

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: egow »

Tak, ale...

1. chyba bank mu nie pozwoli mieć u siebie 2 takich samych rachunków
2. konta zazwyczaj są jakoś płatne, jeśli nieużywane
3. dołoży mu to trochę pracy
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9435
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: MichalStajszczak »

egow pisze:Nie myśleliście o czarnej liście budowanej poprzez numery kont bankowych?
Chyba ciężej będzie gościowi zakładać konta w banku, niż tu na forum/facebooku.
egow pisze:1. chyba bank mu nie pozwoli mieć u siebie 2 takich samych rachunków
2. konta zazwyczaj są jakoś płatne, jeśli nieużywane
3. dołoży mu to trochę pracy
Jak już ktoś wcześniej zauważył, Angry_bear (czy jak on się teraz nazywa) swoją działalnością prawa nie narusza. Jeżeli więc ktoś poprzez takie działania, jakie proponuje egow, chciałby delikwentowi utrudnić życie, to Angry_bear mógłby taką akcję zaskarżyć i sąd zapewne przyznałby mu rację.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: misioooo »

Tylko czy ten angry ma działalność i płaci od zysków podatki? ;)
Ja już nauczony doświadczeniem nie rezerwuję... Chcesz kupić, pisz że bierzesz. Czekam na kasę max do jutra i tyle. Znane mi forumowicze mogą być wyjątkami i tyle.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: kastration »

misioooo pisze:Tylko czy ten angry ma działalność i płaci od zysków podatki? ;)
Ja już nauczony doświadczeniem nie rezerwuję... Chcesz kupić, pisz że bierzesz. Czekam na kasę max do jutra i tyle. Znane mi forumowicze mogą być wyjątkami i tyle.
No właśnie, nie sprzedaje gier z kolekcji własnej, powyżej pół roku, tylko skupuje od razu i od razu stara się sprzedać, to proceder gospodarczy, można interpretować.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: detrytusek »

kwiatosz pisze:Konta się bardzo prosto zakłada - potwierdzenie przelewem i masz w innym banku w 5 minut, a w tym samym banku to i w 30 sekund.
Hmm a do mnie przylazł kurier po podpisanie umowy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: kwiatosz »

Jak się zakłada pierwsze konto to przychodzi kurier. Ale każde następne - przelew weryfikacyjny i jest. A w ramach konta można przeważnie mieć kilka rachunków, na Inteligo mam w tej chwili 6 czy 7, do tego 4 w Syncu, 5 w BGŻ, 4 w mBanku (bo tam był taki limit), plus jakieś pojedyncze konta, za których otwieranie płacili. To nie jest tak, że mi się wydaje, że konta i rachunki łatwo się otwiera - ja to mam grubo wypraktykowane :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: zix »

kwiatosz pisze:Jak się zakłada pierwsze konto to przychodzi kurier. Ale każde następne - przelew weryfikacyjny i jest. A w ramach konta można przeważnie mieć kilka rachunków, na Inteligo mam w tej chwili 6 czy 7, do tego 4 w Syncu, 5 w BGŻ, 4 w mBanku (bo tam był taki limit), plus jakieś pojedyncze konta, za których otwieranie płacili. To nie jest tak, że mi się wydaje, że konta i rachunki łatwo się otwiera - ja to mam grubo wypraktykowane :)
Rejestracja na forum 2 minuty...
Założenie konta + podpisanie umowy + wysyłanie umowy + zamykanie konta (i tak 2 razy w miesiącu) jest już mocno upierdliwe :)
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: kali »

Myślę, że konto jest tu najmniejszym problemem. Obecnie moje darmowe konto bankowe ma 5 numerów... I nie jest to maksymalna liczba. Założenie nowego konta to kwestia 10 minut.
W pewnym banku są wręcz lokaty, do których można dopłacać wysyłając kasę przelewem (również z innego banku). Każda lokata ma swój numer rachunku. A lokat ile założysz, to już nikogo nie interesuje.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Sekator »

W sumie co bank interesuje ile masz kont, tak długo jak płacisz za każde :D
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: zix »

Tu chodzi wyłącznie o pewne utrudnienie.
W pewnym momencie założenie nowego konto będzie coraz bardziej i upierdliwe/nieopłacalne.
Choćby dopiero za 3 miesiące - jednak w końcu się uda :)

Moim zdaniem - lepsze to niż machnięcie ręką "bo i tak się nie uda".
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Sebs »

Moze dobrym pomyslem byloby aby posty w dziale sprzedam, moze publikowac osoba ktora zalozyla konto min. miesiac temu i ma np napisanych 10 postow.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Breżniew »

misioooo pisze:
johnszelma pisze:Nasz bohater występuje na facebooku również jako Łukasz Amadeusz.
Skąd wiecie, że to on? Ja takowemu sprzedałem ostatnio LE: Alien.
Poszło sprawnie - zgłosił chęć, przelał kasę (o 10zł za mało, napisałem, ze ma czas do kolejnego dnia na dopłatę ewentualnie coś innego jak też chce kupić z mojej kolekcji to sie dogadamy). Nazajutrz dosłał brakującą dyszkę i po temacie :) Czy cena moja była jakaś super okazyjna? Nie wiem... 180zł...
Teraz Łukasz Amadeusz próbuje mi sprzedać tą grę za 190 zł bez koszulek (w odpowiedzi na moje ogłoszenie o chęci jej kupna). Śledzę ten temat na bieżąco i jak tylko do mnie napisał od razu włączyła mi się lampka ostrzegawcza. Nawet jeśli teraz planuje uczciwą i sprawną transakcję, to nie mam zamiaru z jego oferty korzystać. Dla zasady.
Btw. mimo, że nic nie pisałem o chęci kupna LE: Predator, wysłał mi zdjęcie pudła z zapewnieniem, że też to ma.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2016, 11:32 przez Breżniew, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: kastration »

Breżniew pisze:
misioooo pisze:
johnszelma pisze:Nasz bohater występuje na facebooku również jako Łukasz Amadeusz.
Skąd wiecie, że to on? Ja takowemu sprzedałem ostatnio LE: Alien.
Poszło sprawnie - zgłosił chęć, przelał kasę (o 10zł za mało, napisałem, ze ma czas do kolejnego dnia na dopłatę ewentualnie coś innego jak też chce kupić z mojej kolekcji to sie dogadamy). Nazajutrz dosłał brakującą dyszkę i po temacie :) Czy cena moja była jakaś super okazyjna? Nie wiem... 180zł...
Teraz Łukasz Amadeusz próbuje mi sprzedać tą grę za 190 zł bez koszulek (w odpowiedzi na moje ogłoszenie o chęci jej kupna. Śledzę ten temat na bieżąco i jak tylko do mnie napisał od razu włączyła mi się lampka ostrzegawcza. Nawet jeśli teraz planuje uczciwą i sprawną transakcję, to nie mam zamiaru z jego oferty korzystać. Dla zasady.
Btw. mimo, że nic nie pisałem o chęci kupna LE: Predator, wysłał mi zdjęcie pudła z zapewnieniem, że też to ma.
Czuj się wyróżniony, mi nie zaproponował, a też szukam Aliena w podobnej cenie, czemu dałem wyraz w dziale "Kupię". Widać łowi swoje ofiary według bliżej niepoznanego klucza :)
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9435
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: MichalStajszczak »

kastration pisze:Czuj się wyróżniony, mi nie zaproponował (...) Widać łowi swoje ofiary według bliżej niepoznanego klucza
Może jeden nick mu się podoba, a drugi nie :wink:
egow
Posty: 177
Rejestracja: 03 gru 2016, 11:50

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: egow »

MichalStajszczak pisze: Jak już ktoś wcześniej zauważył, Angry_bear (czy jak on się teraz nazywa) swoją działalnością prawa nie narusza. Jeżeli więc ktoś poprzez takie działania, jakie proponuje egow, chciałby delikwentowi utrudnić życie, to Angry_bear mógłby taką akcję zaskarżyć i sąd zapewne przyznałby mu rację.
Tzn. "halo, policja, na forum nie chcą ze mną handlować!"? Dość wątpliwe, zwłaszcza, że jak napisano, handel na czarno jest nielegalny.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Breżniew »

kastration pisze: Czuj się wyróżniony, mi nie zaproponował, a też szukam Aliena w podobnej cenie, czemu dałem wyraz w dziale "Kupię". Widać łowi swoje ofiary według bliżej niepoznanego klucza :)
W razie czego chętnie Ci odstąpię TAKĄ okazję :)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: kastration »

Breżniew pisze:
kastration pisze: Czuj się wyróżniony, mi nie zaproponował, a też szukam Aliena w podobnej cenie, czemu dałem wyraz w dziale "Kupię". Widać łowi swoje ofiary według bliżej niepoznanego klucza :)
W razie czego chętnie Ci odstąpię TAKĄ okazję :)
Dzięki, też nie skorzystam. Obaj szukamy z innej ręki :)
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Leser »

MichalStajszczak pisze: Jak już ktoś wcześniej zauważył, Angry_bear (czy jak on się teraz nazywa) swoją działalnością prawa nie narusza.
Działalność Angry beara jak najbardziej NARUSZA przepisy prawa podatkowego (no chyba, że jegomość sumiennie rozlicza się z Fiskusem ze wszystkich transakcji , w co śmiem wątpić).

Dziwi mnie ten nawał postów, czarne listy, bany... Jeden donosik do Urzędu Skarbowego z danymi, zwięzłym opisem procederu i kilkoma screenami w charakterze dowodu i koleś bardzo szybko zmieni sposób zarobkowania.

Wiem, że konfidentom należy się tylko śmierć w męczarniach, ale skoro kolega tak się uprzykrzył społeczności, to może ktoś się poświęci dla sprawy.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: bubu »

Leser pisze: Dziwi mnie ten nawał postów, czarne listy, bany... Jeden donosik do Urzędu Skarbowego z danymi, zwięzłym opisem procederu i kilkoma screenami w charakterze dowodu i koleś bardzo szybko zmieni sposób zarobkowania.
Słabe to.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Sekator »

bubu pisze:Słabe to.
Leser pisze:Wiem, że konfidentom należy się tylko śmierć w męczarniach
Wy tak serio?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Leser »

bubu pisze:
Leser pisze: Dziwi mnie ten nawał postów, czarne listy, bany... Jeden donosik do Urzędu Skarbowego z danymi, zwięzłym opisem procederu i kilkoma screenami w charakterze dowodu i koleś bardzo szybko zmieni sposób zarobkowania.
Słabe to.
Slabsze niż działalność angry beara na przekór "pokojowym" rozwiązaniom przez bany i informację? Może i tak, nikogo nie mam zamiaru przekonywać.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Zablokowany