7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: vincentblack »

ostoja pisze:W dziale zamówień zbiorowych są już wątki dotyczące importu tych dodatków do Trójmiasta lub Warszawy.
To może jeszcze ktoś by zorganizował zamówienie zbiorowe dla Krakowa? ;)
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: kinioo »

vincentblack pisze:
ostoja pisze:W dziale zamówień zbiorowych są już wątki dotyczące importu tych dodatków do Trójmiasta lub Warszawy.
To może jeszcze ktoś by zorganizował zamówienie zbiorowe dla Krakowa? ;)
..albo Wrocka ??
Sorki za brak polskich znakow....
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: ostoja »

To załóżcie odpowiednie wątki. Ja nigdy nie organizowałem takiego zamówienia zbiorowego, ale to chyba nic trudnego :-)
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: osa1908 »

Pytanie do statute of liberty rozumiem że wybierma 3 karty z kart które nie weszły w danej epoce do gry wybieram 1 dla siebie buduje za darmo i teraz druga kartę odrzucać pytanie gdzie? Na stos kart odrzuconych czy z powrotem do pudełka? I 3 kartę dostaje mój przeciwnik który też buduje ja za darmo?
Awatar użytkownika
idzi
Posty: 164
Rejestracja: 21 sty 2014, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: idzi »

osa1908 pisze:Pytanie do statute of liberty rozumiem że wybierma 3 karty z kart które nie weszły w danej epoce do gry wybieram 1 dla siebie buduje za darmo i teraz druga kartę odrzucać pytanie gdzie? Na stos kart odrzuconych czy z powrotem do pudełka? I 3 kartę dostaje mój przeciwnik który też buduje ja za darmo?



Na stos kart odrzuconych czy z powrotem do pudełka?
-Na stos kart odrzuconych

I 3 kartę dostaje mój przeciwnik który też buduje ja za darmo?

-3 kartę dostaje przeciwnik który też buduje ja za darmo
mawi
Posty: 47
Rejestracja: 26 maja 2014, 14:13

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: mawi »

idzi pisze:Repos shop można już kupić

7 Wonders Duel – Statue of Liberty
Repos

7 Wonders Duel – Metal Coins
Repos
Wiadomo czy gdzieś będzie można to w Polsce nabyć ?
GaGacek
Posty: 181
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: GaGacek »

mawi pisze:
idzi pisze:Repos shop można już kupić

7 Wonders Duel – Statue of Liberty
Repos

7 Wonders Duel – Metal Coins
Repos
Wiadomo czy gdzieś będzie można to w Polsce nabyć ?
TSprawdz w zamowienicha zbiorowych - 2 miasta sie skrzyknęły http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewforum.php?f=55
mawi
Posty: 47
Rejestracja: 26 maja 2014, 14:13

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: mawi »

Niestety nie moja cześć Polski
Reskier
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2015, 11:22

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Reskier »

Jak wrażenia z dodatku? Opłaca sie inwestować czy gra traci po nim lekkość i prostotę?
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Danielf »

Reskier pisze:Jak wrażenia z dodatku? Opłaca sie inwestować czy gra traci po nim lekkość i prostotę?
Oczywiście, że gra z dodatkiem jest bardziej skomplikowana. Ale doświadczonym graczom nie powinno to przeszkadzać. Mamy więcej możliwości, więc jak dla mnie to jest zaleta. Jeśli podoba ci się podstawka i chcesz mieć dodatkowe opcje w ruchu, to myślę, że warto kupić.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: osa1908 »

Wlasnie dostalem przesylke z Repos shop czekalem 2 tygodnie na dostawe. Zetony i dodatkowy cud swiata.Wszystko wyglada bardzo fajnie monety jak prawdziwe do tego jest zalaczony tez woreczek na trzymanie zetonow dobrej jakosci.Jesli chodzi o dodatek Panteon jest teraz wiecej interakcji i latwiej jest wygrac teraz przez zielone karty i czerwone.Gra moim zdaniem wydluza sie o dodatkowe 15minut.
mko13
Posty: 93
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:26
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: mko13 »

Reskier pisze:Jak wrażenia z dodatku? Opłaca sie inwestować czy gra traci po nim lekkość i prostotę?
O to samo chciałem zapytać. Bo z wątku o grze zrobił się wątek o zamówieniach...
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Helga »

Dla mnie dodatek jest na plus. Co prawda uważam, że cenowo trochę za dużo jak na zawartość, ale gra staje się ciekawsza. Możliwość zużycia akcji bez przeznaczenia na to karty stawia czasem przeciwnika przed trudną decyzją. Karty bogów mogą trochę zamieszać. Ostatnio szłam po zwycięstwo w punktach, przeciwnikowi brakowało 2 symboli naukowych więc czułam się bezpiecznie, ale zapomniałam o bogu, którego sama wystawiłam. Ciach ciach i w dwóch ruchach zgarnął 2 symbole i dziękuję, dobranoc.

Jest zdecydowanie ciekawiej z dodatkiem.
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: zix »

Ja jeszcze nie grałem (tylko otworzyłem) ale na pewno trzeba docenić jedno...
Wypraska jest super! :)
aigimig
Posty: 410
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: aigimig »

zix pisze:Ja jeszcze nie grałem (tylko otworzyłem) ale na pewno trzeba docenić jedno...
Wypraska jest super! :)
taa, do czasu aż włożysz karty w koszulki...
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: warlock »

aigimig pisze:
zix pisze:Ja jeszcze nie grałem (tylko otworzyłem) ale na pewno trzeba docenić jedno...
Wypraska jest super! :)
taa, do czasu aż włożysz karty w koszulki...
? Wszystko idealnie mieści się do środka nawet w koszulkach.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: AkitaInu »

U mnie tak samo

Wysłane z telefonu
87kris
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 10:37

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: 87kris »

U mnie w koszulkach nie wchodzą w wypraskę, ale dorzuciłem karty cudów i świątyń do pudełka z podstawki i tak chyba zostawię.
Moja kolekcja => >>link<<
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Danielf »

Ja włożyłem dodatek do pudełka od podstawki. Musiałam dać karty bogów i planszę Panteonu pod wypraskę, bo nad się nie mieściło.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Olgierdd »

Po premierze gry dużo było komentarzy, że zwycięstwa militarne i naukowe są bez sensu, bo można je łatwo kontrować i prawie nigdy nie zachodzą.
U mnie już od wielu partii bloczek do liczenia punktów stał się bezużyteczny, ponieważ zawsze ktoś wygrywa przed ukończeniem III ery. Panteon jeszcze bardziej ułatwia zaskoczenie przeciwnika zwycięstwem na zielone i czerwone.

Jakie macie obecnie spostrzeżenia na temat warunków zwycięstwa?
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: josiu »

U nas nadal najczęstsze są zwycięstwa kulturowe, lecz w jednej partii z dodatkiem żona po raz pierwszy w naszych rozgrywkach wygrała naukowo, w czym pomógł jej jeden z Bogów. Moim zdaniem w grze z dodatkiem trzeb bardziej uważać na to co robi przeciwnik w sferze naukowej i militarnej.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Yavi »

Olgierdd pisze:Po premierze gry dużo było komentarzy, że zwycięstwa militarne i naukowe są bez sensu, bo można je łatwo kontrować i prawie nigdy nie zachodzą.
U mnie już od wielu partii bloczek do liczenia punktów stał się bezużyteczny, ponieważ zawsze ktoś wygrywa przed ukończeniem III ery. Panteon jeszcze bardziej ułatwia zaskoczenie przeciwnika zwycięstwem na zielone i czerwone.

Jakie macie obecnie spostrzeżenia na temat warunków zwycięstwa?
Ostatnio wszystko idealnie wyliczyłem, zapomniałem tylko, że przeciwnik może kupić ostatniego boga i przeczekać turę. Tak też zrobił i przegrałem naukowo :P
Faktycznie łatwiej jest o jakieś wcześniejsze zwycięstwo, ale dzięki temu nie można też całkiem odpuścić panteonu - trzeba kontrolować bogów i to co robią. Podoba mi się to :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: warlock »

Póki co Panteon "wywindował" u mnie Pojedynek z 8 do 9/10 (zobaczymy, na jak długo ;)). Dodatkowy poziom głębi i kombinowania, bardziej realne szanse na zwycięstwo militarne/naukowe, sporo opcji zaskakujących zagrań i zaburzania rytmu dociągu kart (poprzez akcje Panteonu). Rewelacja. Na razie grałem tylko u kumpla, ale to mój najbliższy obowiązkowy zakup ;). Tak jak podstawowy Pojedynek jest dla mnie co najwyżej bardzo dobrą grą, to teraz urósł do rangi jednej z najciekawszych dwuosobówek, w jakie grałem ;).
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: mikeyoski »

warlock pisze:
aigimig pisze:
zix pisze:Ja jeszcze nie grałem (tylko otworzyłem) ale na pewno trzeba docenić jedno...
Wypraska jest super! :)
taa, do czasu aż włożysz karty w koszulki...
? Wszystko idealnie mieści się do środka nawet w koszulkach.
Mi zakoszulkowane karty cudów nie chciały się zmieścić do wypraski Panteonu, więc powędrowały do podstawki :-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: hipcio_stg »

Czekam na dostawę swojego dodatku. Wiadomym było, że jak się tylko pokaże to to trafi na wishlistę. Liczę, że wniesie coś nowego świeżego do rozgrywki. Co do podstawowego wariantu uważam, że wygrana zielonymi kartami powinna być po wybudowaniu 5. znacznika a nie 6. Bardzo rzadko ktokolwiek w moim towarzystwie osiągnął. Wygrana militarna zdarza się, nawet na tyle często, że notes mało zapełniony. Żetony uważam za nieudane i mało przydatne. Często mizerny bonus do zielonych kart. jeżeli już w nie idziesz to warto iść w różne symbole, żeby zrobić sobie furtkę. Kupowanie dwóch zielonych i dostanie średniego żetonu uważam za spowolnienie tempa/drawback. Lubię grać, najczęściej z żoną, ale nie tylko. Udana kontynuacja 7W.

Co do wykonania sporo było napisane, ale i klasyczna 7W i 7WD to karygodna jakość za żądane pieniądze. To gra karciana, a na karty położono "lachę". Może to celowy zabieg, żeby co jakiś czas musieć kupić nową wersję po zajechaniu. Standardowy 7W zagrałem dwie partie bo nie mogłem doczekać aż przyjdą koszulki. Graliśmy ze szczególną ostrożnością a i tak na kilku kartach są białe odpryski na krawędziach. Jak bym zagrał te wszystkie partie (które rozegrałem) bez koszulek to nie wiem czy bym dostrzegał symbole i nazwy kart. Wypraska ładna, ale oczywiście za mała.

Ktoś dużo stron wcześniej pisał, że ktoś podkrada mu wszelakie surowce. Wydaje mi się, że tutaj też widnieje zasada, że nie można wybudować dwóch kart o tej samej nazwie.

Opiszę swoje opinie na temat panteonu jak tylko dojdzie.
ODPOWIEDZ