Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: flowerus »

Czy Kingdomino będzie przed świętami?
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

flowerus pisze:Czy Kingdomino będzie przed świętami?
Tak. Jutro spedytor zdejmuje gry z pociągu, w poniedziałek odprawa celna i ok środy-czwartku spodziewamy się ich w magazynie.

Dla zainteresowanych- ta sama procedura dotyczy Najeźdźców. :)
Olgierdd pisze:To ja się ponownie przypomnę. Ostatnio poprzez forum 15.11 korespondowałem, że od października nie dostałem żadnej informacji o kartach do Mistfall i otrzymałem na PW taką wiadomość:
GFP pisze: przesyłam do sprawdzenia, bo widzę, że paczka wisi w systemie jako "do wysłania".
Czy ktoś już to sprawdził? :)
Sprawdź PW.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

P.S.

Właśnie w internecie znaleźliśmy piosenkę o miłości do "Pól Arle".

Z tej okazji, szybka zabawa na naszym facebooku:https://www.facebook.com/gamesfactorypublishing/

Obrazek
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: warlock »

Kurczę, dopiero teraz zorientowałem się, że rewersy niektórych kart ze Złotego Wieku (Platyna, Kolonia, niektóre złote karty skarbu itd.) mają ciemniejszy rewers (odcień żółtego jest bardziej nasycony), przez co podczas dobierania widać, jakiej karty można się spodziewać...
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

Niestety jest to mocno widoczne...
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Yavi »

warlock pisze:Kurczę, dopiero teraz zorientowałem się, że rewersy niektórych kart ze Złotego Wieku (Platyna, Kolonia, niektóre złote karty skarbu itd.) mają ciemniejszy rewers (odcień żółtego jest bardziej nasycony), przez co podczas dobierania widać, jakiej karty można się spodziewać...
Polecam koszulki Mayday z ciemnymi tyłami ;)
Niedrogie, całkiem porządne no i niwelują ten problem.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

To zwykłe czepialstwo, dalibyście już spokój.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

TTR_1983 pisze:To zwykłe czepialstwo, dalibyście już spokój.
Czepialstwo... w tej grze jest to przecież istotne.

Eh... doszliśmy do takiego zrozumienia w strone wydawców, że za niedługo nie dodadzą kart wewnątrz gry i stwierdzimy, że to nie problem. Ktoś sobie dodrukuje, ktoś z "nas" wrzuci pliki do druku, ktoś inny kupi z zagranicznego wydania, a ktoś kto ma talent sam sobie namaluje. I nie jest to przytyk w stronę GFP tylko raczej w stronę naszej tolerancji w stosunku do niekompletnego produktu. Doskonale rozumiem, że to nie jest wina GFP ale fakt faktem zmiana koloru jest widoczna , a w takiej grze nie powinno to mieć miejsca.

Przepraszam, że wyrażam swój delikatny zawód w stosunku do produktu , który otrzymałem.
Jak Dominion Imperium przyjdzie z jeszcze innymi kolorami kart, bez kart, bez monet, uznam, że to zwykle czepialstwo z mojej strony i "ugryzę się w palec" zanim podzielę się tym na forum.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: warlock »

TTR_1983 pisze:To zwykłe czepialstwo, dalibyście już spokój.
Nie no, bez jaj. Inwestuję w całą serię gier blisko 600 zł. Dlaczego karty wewnątrz jednego produktu różnią się odcieniami rewersów? To MA wpływ na rozgrywkę, bo w momencie gdy kupię tylko jedną Platynę, a na górze talii dobierania widzę ciemniejszy odcień, to wiem co dobiorę jako następne.

Kompletnie nie rozumiem rozgoryczenia niektórych na forum faktem zwracania uwagi wydawcom na mankamenty związane z ich produktami, szczególnie, jeśli ma to (nawet minimalny) wpływ na przebieg rozgrywki. To nie są karty promo, to jest integralna część Złotego Wieku.

PS: Nie będę koszulkować Dominiona, bo jest to zbyt drogie i zbyt nieporęczne.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: playerator »

TTR_1983 pisze:To zwykłe czepialstwo, dalibyście już spokój.
A Ty masz Złoty Wiek? Grasz? I nie przeszkadza Ci taka wada?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

Nie wpatruje się jak sroka w kość w stos po prostu.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

TTR_1983 pisze:Nie wpatruje się jak sroka w kość w stos po prostu.
Dzięki za radę! Super pomysł. W takim razie następny kolor może by w różowym odcieniu. Albo może totalnie inna grafika. Że też wcześniej na to nie wpadłem
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: warlock »

TTR_1983 pisze:Nie wpatruje się jak sroka w kość w stos po prostu.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
Jak kupisz samochód, w którym lewe drzwi są jaśniejsze od prawych, albo buty do gajerka, w których ten lewy jest pół tonu ciemniejszy to też jest spoko? W sumie nie wpatrujesz się w swoje stopy jak chodzisz, może nikt nie zauważy.

To jest wada w karciankach, której absolutnie nienawidzę, tym bardziej, że to produkt z tej samej nowej serii, wydany w tym samym czasie co pozostałe dodatki. Gdyby rewersy edycji Barda i GFP się różniły - byłbym w stanie to przeżyć. Ale coś takiego jako konsumenta mnie po prostu boli. I to, czy wpatruję się jak sroka w kość nie ma tu absolutnie nic do rzeczy. Karty powinny mieć jednolity tył. A jeśli nie mają, to mam święte prawo wytknąć taki mankament produktu. Nie dajmy się zwariować.

Zresztą - nie wyrzucę przecież z tego powodu Dominiona przez okno ani nie przestanę w niego grać. Ale wpakowałem w tę serię więcej kasy niż w jakąkolwiek inną grę na mojej półce i zwyczajnie czuję niesmak.
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: wajdzik83 »

No ale nie rozumiem po co ta dyskusja ? Jeżeli faktycznie taka wada ma miejsce to trzeba zwrócić się do wydawcy w celu rozwiązania zaistniałego problemu.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: warlock »

Napisałem o tym problemie w wątku wydawcy, nie rozumiem Twojej uwagi. :wink: Przecież nie wydrukują tych kart specjalnie dla mnie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

wajdzik83 pisze:No ale nie rozumiem po co ta dyskusja ? Jeżeli faktycznie taka wada ma miejsce to trzeba zwrócić się do wydawcy w celu rozwiązania zaistniałego problemu.
Chyba właśnie to zrobił :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: warlock »

Ale co mi da "kryptomail" do wydawcy? "Pewnie, już drukujemy karty specjalnie dla ciebie". Napisałem to na forum, tak żeby inni ludzie potencjalnie zainteresowani zakupem wiedzieli, że taki mankament istnieje.

Rozumiem, że jako potencjalni konsumenci wolelibyście o takich rzeczach nie wiedzieć i nie powinienem tego wątku poruszać publicznie?
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: ObraneOrzechy »

Ze swojej strony (kontrola jakosci ale inna branza) powiem, ze takie bledy sa raczej wychwytywane w procesie produkcji. Zostaly wiec dopuszczone przez fabryke za zgoda zleceniodawcy lub bez jego zgody.
Kwestia czy GFP mialo tego swiadomosc. Jesli nie to niech sie fabryka przed nimi tlumaczy.
Ciekawe jak wygladala sprawa w przypadku probnego pudelka ze wszystkimi komponentami jakie GFP otrzymalo do zatwierdzenia.

Dobrze ze poruszasz problem publicznie ale tez dobrze bedzie jak napiszezz bezposrednio do GFP. Mysle, ze post lub kilka na forum moze im przypadkowo umknac ;)
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Cin »

warlock pisze:nie powinienem tego wątku poruszać publicznie?
Pół żartem pół serio to chyba bym wolał. Rozegrałem kilkanaście partii i tych różnic nie zauważyłem. A teraz jak zwróciłeś na to moją uwagę to zacząłem widzieć :-(
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

O to właśnie mi chodziło. Koledzy wzięli 2 karty do ręki, potem minuta dogłębnej analizy i oburzenie. A grając normalnie, bez spiny nie ma w ogóle różnicy.
@Cin współczuję, bo zepsuli Ci zabawę.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: warlock »

TTR_1983 pisze:O to właśnie mi chodziło. Koledzy wzięli 2 karty do ręki, potem minuta dogłębnej analizy i oburzenie. A grając normalnie, bez spiny nie ma w ogóle różnicy.
@Cin współczuję, bo zepsuli Ci zabawę.
Bez spiny, podobno nie ma różnicy :wink:
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: playerator »

TTR_1983 pisze:@Cin współczuję, bo zepsuli Ci zabawę.
Ty to piszesz serio? To po co jest forum, skoro nie można napisać o zauważonym babolu?
TTR_1983 pisze:...A grając normalnie, bez spiny nie ma w ogóle różnicy...
To w czym problem?


@ warlock - Ja dziękuję za ostrzeżenie, Złotego wieku akurat nie mam. Teraz mogę się przyjrzeć i zdecydować czy mi to przeszkadza, czy też coraz słabszy wzrok wyrówna różnicę :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

TTR_1983 pisze:O to właśnie mi chodziło. Koledzy wzięli 2 karty do ręki, potem minuta dogłębnej analizy i oburzenie. A grając normalnie, bez spiny nie ma w ogóle różnicy.
@Cin współczuję, bo zepsuli Ci zabawę.
Zabawny jestes...

Różnice zauważyłem przypadkiem przy dobieraniu kart. Domyślam się , że Warlock też nie spędzał minuty z dogłębną analizą. Zresztą problem Cię nie dotyczy bo produktu nie nabyłeś, a przynajmniej nie uwzględniłeś tego na swoim BGG więc mi też nie przeszkadzają błędy w grach , których nie posiadam.
Planszówki to produkt jak każdy inny, a nie produkt "specjalnej troski" , któremu wszystkie błędy można wybaczyć.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: warlock »

Różnice zauważyłem podczas normalnych partii z dziewczyną, ciągnąc jedną kartę po drugiej, a nie analizując każdą kartę pod lupą w moim podziemnym laboratorium.

@playerator kup Złoty Wiek mimo wszystko, to jest fantastyczny dodatek. Te mankamenty to po prostu mały zgrzyt, nie warto przez niego rezygnować z wielu godzin wspaniałej zabawy ;). Ciekawi mnie tylko stanowisko GFP czym te róznice wewnątrz serii są spowodowane i czy jest szansa na ich naprawienie.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

@warlock masz 100% racji.
Nikt z nas nie napisał, że produkt jedt niegrywalny. Jest w nim pewna wada, która nie wpływa znacząco ma rozgrywkę. Owszem, coś takiego nie powinno mieć miejsca ale gra i tak jest rewelacyjna i godna polecenia. Yavi podsunął bardzo dobry pomysł z koszulkami z czarnym tłem ale to zawsze ciut większy wydatek niż normalne koszulki. Tak czy inaczej gra jest zdecydowanie warta zakupu.
ODPOWIEDZ