Lekkie rodzinne i na wieczory z małżonka :D

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
LA Alan
Posty: 6
Rejestracja: 08 gru 2016, 09:37

Lekkie rodzinne i na wieczory z małżonka :D

Post autor: LA Alan »

Witam proszę o pomoc w powiększeniu kolekcji.
oto moja mała kolekcja https://boardgamegeek.com/collection/user/Meravia

Tym razem szukam czegoś:

1. lekkiego rodzinnego (gramy z 8 latką) zastanawiam się nad gra "Statki łupy kościotrupy" bardzo podoba mi się możliwość rozwoju swoich statków, rzucania kostkami (nie mamy gry z kośćmi)
tylko obawiam się o regrywalność i to czy dorośli nie będą się nudzić. 2gim takim pomysłem był domek.

2. dla siebie i żony szukam czegoś do pogrania i pogłówkowanie (nie koniecznie we dwoje ale było by fajnie jak by gra się dobrze skalowała). Mój pomysł to "dolina kupców" 1 albo 2 (jakiś Deckbuilding) albo roll for the galaxy (ale tu obawiam się że może być za trudne )

3. coś co jest na topie :D może OSADNICY: Narodziny imperium

Z góry dzięki i pozdrawiam.
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lekkie rodzinne i na wieczory z małżonka :D

Post autor: DrunkHamster »

No coz SŁK sa chyba zbyt losowe. O ile przy grze na dwoje cos jak rzut koscmi nie pojdzie to cos tam jeszcze mozna zrobic, o tyle w wiekszym gronie juz niestety nie da rady. Jak rzut koscmi jest dla nas nie udany to niestety nie mamy juz takiego pola manewru.

W Domek nie gralem wiec sie nie wypowiem.

Co do deckbuildingu to polecam Dominiona lub zamiast podstawki Dominion Intryga, jest to samodzielny dodatek ( negatywna interakcja ), ktory moze byc rownie dobrze podstawka. Sama podstawka jak dla mnie za bardzo przypomina pasjans :mrgreen:
Roll for the galaxy to jedna z ulubionych gier mojej zony :D wiec zdecydowanie polecam. Ale przy tym raczej z osmioletnim dzieckiem nie pogracie. Chociarz kto wie :wink:

Osadnicy NI swietna gra karciana dla calej rodziny i nie tylko. Rownierz bardzo czesto w nia gramy. Mozecie sprobowac takze Colt Express. Szybka i przyjemna gra w klimacie dzikiego zachodu.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Lekkie rodzinne i na wieczory z małżonka :D

Post autor: zix »

1. rodzinne granie
Wsiąść do pociągu Europa - przy tym dorośli też się fajnie bawią :)

2. karcianka
Dolina Kupców 1 - BARDZO fajna, ładna, łatwa i szybka gra
W Dominiona grałem lata temu, jednak wydaje mi się, że jest co najmniej dłuższa. bardzo szybkich - Jaipur :)

3. Osadnicy: NI
Bardzo ładne wykonanie (karty, drewniane elementy jak np jabłko/pomidor ;) , nie jest skomplikowana, jednak z głębią (w odkrywaniu kombosów).
Minus - w 4 osoby zbyt długa. Do 3 jest bardzo dobrze
LA Alan
Posty: 6
Rejestracja: 08 gru 2016, 09:37

Re: Lekkie rodzinne i na wieczory z małżonka :D

Post autor: LA Alan »

pociągi i colt expres mamy i bardzo nam się podobają.

Utwierdziłem się odnośnie osadników.
Teraz został tylko coś do gry z dzieciakami i jakaś miła gra na 2-4 osoby
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Lekkie rodzinne i na wieczory z małżonka :D

Post autor: ariser »

Co do pkt 2 to jeżeli język angielski nie jest dla Was problemem to może rzuć okiem na Clank!. Świetne połączenie deck buildingu z eksploracją planszy + push your luck. :)
Roll for the galaxy to tez świetny wybór, gra jest prosta jak się przebrnie przez instrukcję i masę ikonek.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
adam4444
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:35
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Lekkie rodzinne i na wieczory z małżonka :D

Post autor: adam4444 »

Witam,

Do pogrania z 8-latkiem polecam Wsiąść do pociągu, lub Metropolia - co najważniejsze w każdej turze dzieje się coś istotnego dla każdego gracza (czytaj: dzieci cały czas są w grze)

Na dwie osoby z możliwością na więcej ostatnio królowali u nas O:NI, natomiast trochę z przypadku ponownie odkryliśmy Carcassonne. Od 2 tygodni nie schodzi ze stołu wieczorami :)

Pozdrawiam
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Lekkie rodzinne i na wieczory z małżonka :D

Post autor: Azriel »

Warto sprawdzić Takenoko ;)
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Lekkie rodzinne i na wieczory z małżonka :D

Post autor: zix »

adam4444 pisze:Witam,

Do pogrania z 8-latkiem polecam Wsiąść do pociągu, lub Metropolia - co najważniejsze w każdej turze dzieje się coś istotnego dla każdego gracza (czytaj: dzieci cały czas są w grze)

Na dwie osoby z możliwością na więcej ostatnio królowali u nas O:NI, natomiast trochę z przypadku ponownie odkryliśmy Carcassonne. Od 2 tygodni nie schodzi ze stołu wieczorami :)

Pozdrawiam
a ja zamiast Carcassonne polecam Wyspę Skye.
Na 2 ma więcej kombinowania, liczenia i kapkę mniej losowości ;)

Carcassonne stałą się grą w stylu chips. Jeżeli przy stole więcej się rozmawia i sączy piwo to można sobie niezobowiązująco ręką pomachać ;)
LA Alan
Posty: 6
Rejestracja: 08 gru 2016, 09:37

Re: Lekkie rodzinne i na wieczory z małżonka :D

Post autor: LA Alan »

Carcassone posiadamy gramy jak jest nas zaduzo na paciagi albo tak jak piszecie przy looznych rozmowach przy winku/piwku. Tek ze wyspa skaya ze wzgledu na podobieństwo narazie odpada .

Co do osadników widze ze tak sporo dodatkow jest. Czy na poczatek starczy podstawka czy jest jakis dodatek ktory jak to sie mawia "must have" :p
Awatar użytkownika
Consolamentum
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2012, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 84 times

Re: Lekkie rodzinne i na wieczory z małżonka :D

Post autor: Consolamentum »

Moje propozycje dla Ciebie to

Ad. 1 to Jamaica - rodzinnie, ale już tylko w dwoje nie pogracie. Przyjrzyj się również Santiago de Cuba.

Ad. 2 to Marco Polo, Zamki Burgundii i Lewis i Clark - świetne, ale różnie chodzą z większą ilością graczy.
Generalnie - powodzenia! :)

EDYTA: co do Osadników - przejrzyj ostatnie strony wątku poświęconego tej grze. Kilku graczy już odradza Atlantydów.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2016, 20:16 przez Consolamentum, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Lekkie rodzinne i na wieczory z małżonka :D

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Marco Polo
Zamki Burgundii
Wyspa Skye
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 41 times
Been thanked: 30 times

Re: Lekkie rodzinne i na wieczory z małżonka :D

Post autor: kmd7 »

Z rodzinnych: Santiago, Waggle Dance - dużo kostek!
Z małżonką - Micropul, w wersji PNP to tylko jedna kartka A4 do wydruku, a potem już tylko sama frajda! Widzę w kolekcji Pojedynek - może dodatek do niego - Panteon? Poza tym El Gaucho - można zagrać w 2-4 osoby, są kostki i śliczne grafiki, trzeba trochę pokombinować.
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: Lekkie rodzinne i na wieczory z małżonka :D

Post autor: Pan QnshT »

LA Alan pisze:Carcassone posiadamy gramy jak jest nas zaduzo na paciagi albo tak jak piszecie przy looznych rozmowach przy winku/piwku. Tek ze wyspa skaya ze wzgledu na podobieństwo narazie odpada .

Co do osadników widze ze tak sporo dodatkow jest. Czy na poczatek starczy podstawka czy jest jakis dodatek ktory jak to sie mawia "must have" :p
Przepraszam ale jakie podobieństwo? To dwie zupełnie inne gry. Jedyne co je łączy to "kafelki". Polecam a zobaczysz Carcassonne zacznie się kurzyć na półce.

O:NI na start wystarczy podstawka, dodatki wprowadzają opcje budowania własnych tali co jednym będzie się podobało innym już nie koniecznie. Nie mniej jednak polecam kupować nowe frakcje które zupełnie zmieniają podejście do gry.
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
ODPOWIEDZ