7 Cudów Świata / 7 Wonders (Antoine Bauza)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Wroobel »

REBEL.pl pisze:Mamy przyjemność poinformować, że lada moment pojawi się dodruk dodatków Liderzy oraz Miasta. Z uwagi na wcześniejsze trudności z organizowaniem dodruków międzynarodowych i przerwami w dostępności zdecydowaliśmy się zrobić większy, samodzielny nakład, dzięki czemu oba dodatki są także w pełnej, polskiej wersji językowej :)
Zdefiniujcie jeszcze proszę, co to znaczy "lada moment". Jakieś daty, terminy...
tomasz86
Posty: 103
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: tomasz86 »

Wejdz na REBEL i zobacz. Juz sa. Mozna zamawiac

Wroobel pisze:
REBEL.pl pisze:Mamy przyjemność poinformować, że lada moment pojawi się dodruk dodatków Liderzy oraz Miasta. Z uwagi na wcześniejsze trudności z organizowaniem dodruków międzynarodowych i przerwami w dostępności zdecydowaliśmy się zrobić większy, samodzielny nakład, dzięki czemu oba dodatki są także w pełnej, polskiej wersji językowej :)
Zdefiniujcie jeszcze proszę, co to znaczy "lada moment". Jakieś daty, terminy...
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: REBEL.pl »

tomasz86 pisze:
Wroobel pisze:
REBEL.pl pisze:Mamy przyjemność poinformować, że lada moment pojawi się dodruk dodatków Liderzy oraz Miasta. (...)
Zdefiniujcie jeszcze proszę, co to znaczy "lada moment". Jakieś daty, terminy...
Wejdz na REBEL i zobacz. Juz sa. Mozna zamawiac
Dokładnie, przyjechały wczoraj :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
alukard88
Posty: 92
Rejestracja: 17 paź 2014, 14:04
Lokalizacja: Sochaczew

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: alukard88 »

Eh ja dopiero co kupiłem poprzednie wydania =/

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: elprzybyllo »

Dla wszystkich siedmiocudowych geeków, co muszą mieć wszystkie dodatki. Na Essen widziałem takie coś:
Spoiler:
Czyli zestaw podstawowych cudów z alternatywnymi grafikami. Cena 10 euro.
Najlepsza grafika według mnie to Alexandria, reszta jest taka sobie. Ale niektóre są po prostu słabe (Rhodos, Ephesos).
Ale to kwesta gustu :wink:
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Olgierdd »

O, ja bym się w coś takiego zaopatrzył, ponieważ moje plansze cudów są już trochę zniszczone
tomasz86
Posty: 103
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: tomasz86 »

Właśnie. Jak zebezpieczyć plansze cudów? Ktoś to fajnie zrobił?
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: ENDryu »

koleżanka w Holandii nabyła koszulki na plansze cudów :shock: grubość jak w najlepszych premium koszulkach na karty, bardzo dobrze dopasowane. Moge dopytac o firme, ktora to wyprodukowala albo jakiegos linka jak trzeba ;)
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Helga »

Ostatnio w jakimś polskim sklepie widziałam. Postaram się poszukać gdzie.
tomasz86
Posty: 103
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: tomasz86 »

Będę bardzo wdzięczny, czekam ;)
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Helga »

http://mepel.pl/koszulki-na-karty-swan- ... dow-swiata

Sama tego nie mam, więc nie jestem pewna wymiarów, ale w tytule podają że "plansze" więc zakładam, że chodzi o te plansze z cudami.
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: ENDryu »

potwierdzam powyższe - byłem zbyt powolny z podaniem linka ;)
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: osa1908 »

Co dokladnie daje cud Catan 2 surowce takie same badz 1 ktorego nie mam w swoim miescie?I pytanie o strone B jednego dodatkowego lidera moge miec?
Kowaljj
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2016, 09:29

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Kowaljj »

Rozegrałem już kilkanaście partii w 7 cudów świata(podstawka) i bardzo ciekawi mnie jaki najlepszy wynik można wykręcić? Albo inaczej jaki najlepszy wynik punktowy zrobiliście? I dzięki jakim wyłożeniem kart? I czy warto kupować dodatki ?
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Piehoo »

Kowaljj pisze:Rozegrałem już kilkanaście partii w 7 cudów świata(podstawka) i bardzo ciekawi mnie jaki najlepszy wynik można wykręcić? Albo inaczej jaki najlepszy wynik punktowy zrobiliście? I dzięki jakim wyłożeniem kart? I czy warto kupować dodatki ?
Z głowy ci nie powiem, ale mam całe archiwa zapisanych karteczek - żadnej z 50+ rozgrywek nie wyrzucałem. :) Widziałem już różne zwycięstwa, full na niebieskie, całkowicie na zielone. Najczęściej wygrywa jakiś mix. z gildiami/cudami. Kilka razy udała się taktyka na większość żółtych, co wydaje się trudniejsze, ale możliwe.
Co do dodatków to ja gram tylko z Liderami. Dodają fajnej głębi, jednocześnie nie przedłużając mocno rozgrywki. Testowałem też Miasta i Babel, ale moim zdaniem wprowadzają trochę za dużo jak na karciankę. Weź pod uwagę zakup Wonder Packa, fajnie odświeża zabawę. Staram się odkładać Mur Chiński, bo wydaje się źle zbalansowany.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Olgierdd »

Ja pierwsze dwa dodatki kupiłem dopiero po 4 latach intensywnego ogrywania i są ok, ale nie są niezbędne.

W podstawce rekord w mojej grupie to podobno 83 pkt, ale mnie przy tym nie było ;) Drugi rekordowy wynik to 75. Wyników powyżej 70 więcej nie padło (na +100 gier), typowe wyniki wygrywające to +50, ale +60 też nie należą do rzadkości.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: hipcio_stg »

Dla mnie dodatek liderzy to must have! Miasta są ok, natomiast wieża "bubel" kaszani rozgrywkę i skutecznie zniechęciła moje towarzystwo do grania w 7 cudów (a rozegraliśmy bardzo dużo partii).
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: ENDryu »

hipcio_stg pisze:natomiast wieża "bubel" kaszani rozgrywkę i skutecznie zniechęciła moje towarzystwo do grania w 7 cudów (a rozegraliśmy bardzo dużo partii).
A o którym module mowa - Wieża czy wielkie projekty? I dlaczego tak uważasz?
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1784
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 157 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Legun »

Kowaljj pisze:Rozegrałem już kilkanaście partii w 7 cudów świata(podstawka) i bardzo ciekawi mnie jaki najlepszy wynik można wykręcić? Albo inaczej jaki najlepszy wynik punktowy zrobiliście? I dzięki jakim wyłożeniem kart? I czy warto kupować dodatki ?
Rzuciłem okiem na notatki z czasów, gdy nie mieliśmy dodatków a po trzydziestukilku partiach miałem podobne pytania. Najlepszy wynik to 76, głównie na zielonych.
Co do strategii, to przeciętne punkty zwycięzcy były takie:
wojsko 12
pieniądze 4
cuda 10
publiczne 16
handel 3
gildie 8,5
nauka 9

Co pokazuje, jak dobrze zbalansowana jest gra. Oczywiście w to wchodziły przypadki skrajne, z całej dostępnej palety.
Coś tam na pewno zależy od liczby graczy - niektóre strategie są w 3 osoby mniej prawdopodobne niż w 7.
Co do dodatków, to liderzy i miasta są u nas figurami obowiązkowymi (choć wyrzuciliśmy naukowych liderów i czarne karty kasujące pieniądze, bo pierwsze wzmacniały, zaś drugie demolowały strategię gracza uważanego za najbardziej niebezpiecznego :roll: więc taki zrobiliśmy kompromis). Wielkie projekty pojawiły się na stole kilka razy - mnie się podobają, ale jakoś nie ma parcia. Pewnie lepiej działają w większym gronie, takie zaś u nas nie jest na tyle oswojone z podstawką, żeby jeszcze rzecz komplikować. Natomiast sama wieża po jednej próbie się nie przyjęła - dodaje sporo złośliwej interakcji a to u nas nie jest mile widziane.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: hipcio_stg »

ENDryu pisze:
hipcio_stg pisze:natomiast wieża "bubel" kaszani rozgrywkę i skutecznie zniechęciła moje towarzystwo do grania w 7 cudów (a rozegraliśmy bardzo dużo partii).
A o którym module mowa - Wieża czy wielkie projekty? I dlaczego tak uważasz?
Wieża jeszcze jest ok. Są to tylko 3 kafle na grę, chociaż i tak ciężko pilnować 5 os, czy wszystkie akurat stosują się do aktualnego stanu bonusu/kary z wieży. Wielkie projekty to dla mnie klapa totalna. Nie dość, że każdy dostaje plusy lub minusy to zaangażowanie się w wielki projekt niemalże rujnuje pasjansa.
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: ENDryu »

Jesli nie lubisz interakcji na wyzszym poziomie niz w podstawce, to faktycznie nie jest to najlepszy dodatek ;) Mnie tam sie wieza podoba, bo mozna niezle namieszac, ale rowniez ciekawe strategie wykombinowac uzywajac tych kafelkow :)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: hipcio_stg »

Ja do samej wieży nie mam nic przeciwko, natomiast wielkie projekty moje grono rozsypało. W zasadzie krótko po zakupie wieży babel przestaliśmy grać w 7W.
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 388 times
Kontakt:

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: sydonia »

Z okazji 7 lat istnienia gry na rynku na Essen pojawią się dwa 'anniversary pack': 15 nowych liderów i 15 nowych kart do dodatku 'Cities'
Spoiler:
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Helga »

Ciekawe, czy Rebelowi się będzie opłacało wydać. Jak nie, to może jakaś dobra dusza będzie ogarniać zamówienia zbiorowe :).
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: bowie »

Myślę że coś się szykuje, bo Rebel na swoim profilu FB pytał jaką polską postać chcielibyśmy dostać jako promo do dodatku Liderzy
ODPOWIEDZ