Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: bubu »

buhaj pisze:(...) czy dodatki ją wzmacniają, dodają więcej zabawy? Jak wpływają na grę?
Mistycy- to są po prostu kolejne jednostki klanu ale nie masz ich od razu w rezerwie tylko musisz "zainstalować" jako usprawnienia na planszetce klanu. Łącznie są trzy niezależne od siebie karty- każda na jedną erę. Każde usprawnienie dodaje jedną figurkę do Twojej rezerwy (max dwie figurki, trzecia karta nie zwiększa ich ilości), a także daje im dodatkową zdolność, np możliwość inwazyjnej inwazji czyli na miejsce wojownika innego klanu lub możliwość ucieczki do innej prowincji po przegranej bitwie. W praktyce oznacza to, że decydując się na inwestowanie w nich (zakładając, że trafią Ci się w drafcie karty usprawnień) dostajesz dwie potężne i w sumie niezniszczalne jednostki ale kosztem zajętych wszystkich slotów usprawnienia klanu. Ja mistyków lubię i używam- są integralną częścią gry (karty wmieszane w talie).

Bogowie - to sześć neutralnych figurek, które mają wpływ na prowincję, w której stoją (np w prowincji Friggi jednostki po przegraniu bitwy nie giną a w prowincji Tyra, podczas bitwy liczy się tylko siła kart bitwy a siła jednostek jest ignorowana). Ten dodatek mi średnio pasuje i rzadko nim gram. Do tego ciągle zapominamy przesuwać bogów pod koniec tury.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Rage

Post autor: Migdał »

Mam prośbę, czy ktoś mógłby mi podać jaki numer ma Raven Clan Leader na spodzie swojej podstawki? Będę bardzo wdzięczny.
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: Shimrod »

Migdał pisze:Mam prośbę, czy ktoś mógłby mi podać jaki numer ma Raven Clan Leader na spodzie swojej podstawki? Będę bardzo wdzięczny.
006
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Blood Rage

Post autor: buhaj »

bubu pisze:
buhaj pisze:(...) czy dodatki ją wzmacniają, dodają więcej zabawy? Jak wpływają na grę?
Mistycy- to są po prostu kolejne jednostki klanu ale nie masz ich od razu w rezerwie tylko musisz "zainstalować" jako usprawnienia na planszetce klanu. Łącznie są trzy niezależne od siebie karty- każda na jedną erę. Każde usprawnienie dodaje jedną figurkę do Twojej rezerwy (max dwie figurki, trzecia karta nie zwiększa ich ilości), a także daje im dodatkową zdolność, np możliwość inwazyjnej inwazji czyli na miejsce wojownika innego klanu lub możliwość ucieczki do innej prowincji po przegranej bitwie. W praktyce oznacza to, że decydując się na inwestowanie w nich (zakładając, że trafią Ci się w drafcie karty usprawnień) dostajesz dwie potężne i w sumie niezniszczalne jednostki ale kosztem zajętych wszystkich slotów usprawnienia klanu. Ja mistyków lubię i używam- są integralną częścią gry (karty wmieszane w talie).

Bogowie - to sześć neutralnych figurek, które mają wpływ na prowincję, w której stoją (np w prowincji Friggi jednostki po przegraniu bitwy nie giną a w prowincji Tyra, podczas bitwy liczy się tylko siła kart bitwy a siła jednostek jest ignorowana). Ten dodatek mi średnio pasuje i rzadko nim gram. Do tego ciągle zapominamy przesuwać bogów pod koniec tury.
Dz za info. Chyba jednak dokupię obydwa dodatki + 5 klan. W mojej grupie planszówkowej gra ma już status legendarnej więc wprowadzę coś nowego.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Blood Rage

Post autor: sqb1978 »

Ktoś orientuje się kiedy reprint Blood Rage z dodatkami trafi do sklepów?
noico
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:31
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: noico »

pod koniec grudnia pewnie ;)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Blood Rage

Post autor: sqb1978 »

Ehhh... popatrzyłem na zapowiedź z Portalu i wziąłem w jednym zamówieniu z Arkham Horror card game. I teraz pluję sobie w brodę, jak czytam recki jak to fajnie się już gra ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: Bea »

A kiedy będą dostępne poprawione karty?
screaher
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2014, 12:08

Re: Blood Rage

Post autor: screaher »

Ktoś już dostał spolszczone dodatki? ja mam od wtorku status że wysyłka gotowa do nadania i zero odzewu z InPostu
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Blood Rage

Post autor: mmag »

Do mnie dotarły wszystkie wczoraj... Razem z poprawionymi kartami z podstawki (nie wiem czy dodają je do zamówień "z automatu" bo pisałem do Nich specjalnie w tej sprawie)...

PS. Przy okazji to mega pozytyw dla Portalu za obsługę - zero problemu z dodaniem kart do zamówienia, do tego sami "od siebie" dodali rabat, który kompletnie mi umknął przy zamawianiu... Brawo!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Blood Rage

Post autor: Banan2 »

Krótkie pytanie. Co najpierw z dodatków: Bogowie czy Mistycy?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: Musza »

Banan2 pisze:Krótkie pytanie. Co najpierw z dodatków: Bogowie czy Mistycy?
Pozdrawiam
bogowie zmieniają rozgrywkę, mistycy ją wzbogacają
>jeśli w grze Ci czegoś brakuje - bierz bogów;
>jeśli znasz już wszystkie karty i masz oklepane taktyki - bierz mistyków;
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: Bea »

mmag pisze: Razem z poprawionymi kartami z podstawki (nie wiem czy dodają je do zamówień "z automatu" bo pisałem do Nich specjalnie w tej sprawie)...
To są już dostępne te poprawione karty z podstawki? Nigdzie w ofercie sklepu ich nie widzę? jak je można dostać?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Blood Rage

Post autor: mmag »

Ja tam po prostu jak zamawiałem dodatki to napisałem @ z prośbą o dołożenie kart do jednej wysyłki, jeśli to możliwe. No i okazało się, że było to możliwe;)

Co do dodatków to osobiście preferowałbym mistyków nad bogami, wydają mi się być ciekawsi i wnoszący więcej do rozgrywki.
Bartek BD
Posty: 20
Rejestracja: 12 wrz 2015, 12:22
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: Bartek BD »

Ja mam to samo z wysyłką zawierającą dodatek do The Others, z tym że wysyłka została odebrana z paczkomatu nadawcy 13 grudnia i od tego czasu jej status się nie zmienił.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Blood Rage

Post autor: hamish »

Bartek BD pisze:Ja mam to samo z wysyłką zawierającą dodatek do The Others, z tym że wysyłka została odebrana z paczkomatu nadawcy 13 grudnia i od tego czasu jej status się nie zmienił.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
InPost ma lekko zrytą aplikację do monitorowania statusu paczki - nie aktualizuje się tak często, jak powinna. Wiem, niejako, z pierwszej ręki ;)
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Bartek BD
Posty: 20
Rejestracja: 12 wrz 2015, 12:22
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: Bartek BD »

hamish pisze:
Bartek BD pisze:Ja mam to samo z wysyłką zawierającą dodatek do The Others, z tym że wysyłka została odebrana z paczkomatu nadawcy 13 grudnia i od tego czasu jej status się nie zmienił.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
InPost ma lekko zrytą aplikację do monitorowania statusu paczki - nie aktualizuje się tak często, jak powinna. Wiem, niejako, z pierwszej ręki ;)
Na ich stronie status przesyłki też się nie zmienił od wtorku. Na infolinii nikt nie odbiera, wciąż jest zajęte.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Blood Rage

Post autor: Valarus »

Bartek BD pisze:
hamish pisze:
Bartek BD pisze:Ja mam to samo z wysyłką zawierającą dodatek do The Others, z tym że wysyłka została odebrana z paczkomatu nadawcy 13 grudnia i od tego czasu jej status się nie zmienił.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
InPost ma lekko zrytą aplikację do monitorowania statusu paczki - nie aktualizuje się tak często, jak powinna. Wiem, niejako, z pierwszej ręki ;)
Na ich stronie status przesyłki też się nie zmienił od wtorku. Na infolinii nikt nie odbiera, wciąż jest zajęte.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Widzę, że ktoś tu pierwszy raz korzysta z paczkomatów tuż przed świętami :mrgreen: Opóźnienia są niestety gwarantowane, paczki często leżą i czekają po kilka dni. Cierpliwości, to taka pora roku.
Bartek BD
Posty: 20
Rejestracja: 12 wrz 2015, 12:22
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: Bartek BD »

Valarus pisze:
Bartek BD pisze:
hamish pisze: InPost ma lekko zrytą aplikację do monitorowania statusu paczki - nie aktualizuje się tak często, jak powinna. Wiem, niejako, z pierwszej ręki ;)
Na ich stronie status przesyłki też się nie zmienił od wtorku. Na infolinii nikt nie odbiera, wciąż jest zajęte.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Widzę, że ktoś tu pierwszy raz korzysta z paczkomatów tuż przed świętami :mrgreen: Opóźnienia są niestety gwarantowane, paczki często leżą i czekają po kilka dni. Cierpliwości, to taka pora roku.
Faktycznie, to mój pierwszy raz. [WINKING FACE] Trudno. Poczekam.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Blood Rage

Post autor: hamish »

Odnośnie braku kontaktu... wejdź sobie na ich fanpage na Facebooku to się dowiesz jak odbierają telefony poza sezonem prezentowym. Praktycznie nikt, komu przesyłka gdzieś utknęła, nie był w stanie się do nich dodzwonic. Dopiero kontakt przez spamowanie komentarzami pod ich postami sprawiał, że prosili o nr przesyłki i obiecywali interwencje. Ogólnie mają tam niezły bajzel. A aplikacja do monotoringu statusu przesyłek szwankuje już odkąd się zrestrukturyzowali. Wcześniejsze jej odsłony były praktyczniejsze i działały bez zarzutu. Teraz dochodzi do takich sytuacji, że odbierasz przesyłkę z paczkomatu (po wcześniejszym otrzymaniu wiadomości sms), a w systemie monitoringu widnieje status: "Umieszczona w paczkomacie nadawczym". Miałem taką sytuację. Także coś nie pykło...

Przepraszam za offtop.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Portal Games »

Bartek BD pisze:
hamish pisze:
Bartek BD pisze:Ja mam to samo z wysyłką zawierającą dodatek do The Others, z tym że wysyłka została odebrana z paczkomatu nadawcy 13 grudnia i od tego czasu jej status się nie zmienił.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
InPost ma lekko zrytą aplikację do monitorowania statusu paczki - nie aktualizuje się tak często, jak powinna. Wiem, niejako, z pierwszej ręki ;)
Na ich stronie status przesyłki też się nie zmienił od wtorku. Na infolinii nikt nie odbiera, wciąż jest zajęte.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Wszystkie paczki są w drodze - komunikat o nadaniu w paczkomacie jest o tyle błędny, że do nas przyjeżdża po paczki kurier (do tego tym razem nie pojawił się umówionego dnia), zapewne tworzy się automatycznie po utworzeniu zlecenia w systemie (komunikat nie kurier :)).
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Blood Rage

Post autor: karawanken »

Wiadomo coś kiedy inne sklepy będą wysyłać dodruk? Chociaż pewnie aby dostać grę pod choinką trzeba by liczyć na świąteczny cud.
screaher
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2014, 12:08

Re: Blood Rage

Post autor: screaher »

Bartek BD pisze: Widzę, że ktoś tu pierwszy raz korzysta z paczkomatów tuż przed świętami :mrgreen: Opóźnienia są niestety gwarantowane, paczki często leżą i czekają po kilka dni. Cierpliwości, to taka pora roku.
Faktycznie, to mój pierwszy raz. [WINKING FACE] Trudno. Poczekam.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka[/quote]


Gra miała przesuwaną datę wydania, początkowo miała trafić do nas ponad miesiąc wcześniej, więc nie w okresie przedświątecznym, a w okresie w którym paczkomaty wydawały się sensownym wyborem.

Co do samych dodatków to fajnie wydanie, ale nie było by dużo taniej wydać je z samymi polskimi kartami, a nie w 6 językach? z nastu kart robi się prawie 100.
Bogowie fajnie urozmaicają rozgrywkę bo każda staje nieco odmienna, ciekawie można przerzucać bogami dodając sobie wpływy lub mieszając innym.
Po mistykach i ich ulepszeniach spodziewałem się więcej, jakichś nowych mechanik, nowych taktyk, a skorzystano tylko i wyłącznie z tego co pojawia się wcześniej już w grze, przenoszenie po przegranej, czy niszczenie figurek podobnie do trolla czy ognistego giganta co zdaje mi się (przynajmniej przy moim stole) będzie słabo grywalne.
Piąty gracz nie ma co komentować, jak masz 5 osobowe grono to jest niezbędny :]
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: tomiz123 »

A ja mam pytanie do Portalu odnośnie dodatku Bogowie. Gdzie są 4 brakujące figurki skoro według polskiego opisu zawartości powinno być ich 10? :>
pioma10
Posty: 299
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Blood Rage

Post autor: pioma10 »

Ja z kolei otrzymałem 6 kart z poprawionym tekstem, tj.
- Trucizna Lokiego
- Wzrok Heimdalla
- Łaska Friggi (2 sztuki)
- Fala Odyna (2 sztuki)
Nie zamawiałem ich a w paczce dostałem. Podziękowania dla Portal Games.
Mam jednak w związku z tym pytanie. Czy to wszystkie poprawione karty? Bo z tego co pamiętam zastrzeżenia były do większej ich ilości.
ODPOWIEDZ