Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: mat_eyo »

Czy ktoś może mi szybko napisać, albo podesłać jakiś link, jak wyglądać powinny poprawione karty? Bo właśnie rozpakowałem swój egzemplarz Blood Rage.
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Blood Rage

Post autor: syd3r »

mat_eyo pisze:Czy ktoś może mi szybko napisać, albo podesłać jakiś link, jak wyglądać powinny poprawione karty? Bo właśnie rozpakowałem swój egzemplarz Blood Rage.
http://portalgames.pl/pl/poprawione-kar ... lood-rage/

Nowe wydanie? Jak już sprawdzasz, to sprawdź, czy poprawili literówkę na planszach klanów przy drakkarach ("Może Najeżdżać tyko Fiordy"). I może zerknij też na kartę wyprawy "Chwalebna śmierć!" z trzeciej epoki (czy jest tam teraz zwrot "4 figurki w Walhalli", czy nadal "4 figurki na planszce Walhalli"). Będzie wiadomo czy wymienili tylko kilka kart, czy coś więcej.
pioma10 pisze:Mam jednak w związku z tym pytanie. Czy to wszystkie poprawione karty? Bo z tego co pamiętam zastrzeżenia były do większej ich ilości.
Te karty były ewidentnie błędne. Problemem innych był raczej brak precyzji. Swoją drogą, ciekawe czy jednak przeredagowano treść innych kart.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: mat_eyo »

syd3r pisze:
mat_eyo pisze:Czy ktoś może mi szybko napisać, albo podesłać jakiś link, jak wyglądać powinny poprawione karty? Bo właśnie rozpakowałem swój egzemplarz Blood Rage.
http://portalgames.pl/pl/poprawione-kar ... lood-rage/

Nowe wydanie? Jak już sprawdzasz, to sprawdź, czy poprawili literówkę na planszach klanów przy drakkarach ("Może Najeżdżać tyko Fiordy"). I może zerknij też na kartę wyprawy "Chwalebna śmierć!" z trzeciej epoki (czy jest tam teraz zwrot "4 figurki w Walhalli", czy nadal "4 figurki na planszce Walhalli"). Będzie wiadomo czy wymienili tylko kilka kart, czy coś więcej.
Dzięki.

Tak, nowe wydanie. Sprawdziłem wszystkie te rzeczy, wymienione wyżej, wszystko poprawione.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Blood Rage

Post autor: Marx »

Kurcze coś mało tych dodatków do Blood Rage'a przyjechało. Już praktycznie są trudno dostępne. Ogarnął mnie smutek i przygnębienie.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Blood Rage

Post autor: mrozy16 »

A jak się chce same poprawione karty to jeszcze nie było okazji kupić, czy coś przegapiłem?
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Blood Rage

Post autor: sielus »

Kurcze, już myślałem, że coś nie tak z moją spostrzegawczością, ale wygląda na to iż Portal wysłał mi w woreczku te same karty co w pudełku.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: ramar »

Poprawione karty wprowadzają na sklep dopiero dwunasty dzień.
Portal Games 9.12.2016 pisze:
ramar pisze:No fajnie :D Nie mogę znaleźć w sklepiku tych poprawionych kart...
Daj chłopakom czasu troszku, muszą to wprowadzić na stan, porobić te wszystkie papierkowe roboty etc.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

A mi miły Pan portal powiedział że do paczki z dodatkami wyłożył poprawione karty ale niestety po otworzeniu paczki okazało się, że łgał nie gorzej niż loki! Brawo za klimat, świetny żart nadal czekam na nowe karty ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
agulanka
Posty: 137
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: agulanka »

A ja dostałam poprawione karty jako gratis do zamówionych dodatków, mimo że nie prosiłam o nie. Bardzo miły gest - dziękuję Portalu!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Blood Rage

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Rozumiem że drugie wydanie ma poprawione karty?
A czy przy zakupie pierwszego wydania sklepy dodają poprawione karty czy trzeba się prosić?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

Przeliczcie sobie karty Mistyków - u mnie brakowało jednej.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Nesmeer

Re: Blood Rage

Post autor: Nesmeer »

Czy karty w dodatkach sa niezalezne jezykowo i jedynie ikonograficzne czy tez sa one w kazdym dodatku w kilku jezychach? Druk miedzynarodowy, instrukcja PL, ale czy te kilka kart w kazdym z dodatkow sa w pelni pl?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
noico
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:31
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: noico »

tak, sa poprostu komplety kart (wszystkie 6 jezyków)
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Blood Rage

Post autor: sigmarpriest »

ariser pisze:Przeliczcie sobie karty Mistyków - u mnie brakowało jednej.
Mi brakowało jednej w bogach, ale napisałem do Portalu i wysłali mi już brakującą kartę.
wronek_87
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 10:27
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: wronek_87 »

Mam pytanie do działania dodatku "Bogowie..." z podstawowymi kartami.
Trafiliśmy na pewien problem:
W prowincji doszło do plądrowania. W prowincji była Frigga, która zapobiega zniszczeniu figurek podczas walki ("Żadna figurka w Prownicji, w której znajduje się Frigga nie może zostać zniszczona podczas walki"). Przeciwnik zagrał kartę "Uderzenie Odyna" (1 epoka: "Przed porównaniem Sił zniszcz po jednym Wojowniku każdemu przeciwnikowi w tej Prowincji").
Ja uważałem, że Wojownik nie może zostać zniszczony, ponieważ jest Frigga - Matka Opiekunka (traktowałem słowo "walka" na karcie bogini jak słowo "bitwa" z podstawowej instrukcji, które obejmuje Wsparcie, Zagranie Kart i Rozpatrzenie). Z kolei przeciwnik brał bardziej literalnie instrukcję i kartę bogini, ponieważ uważał, że etap Walki następuje dopiero po porównaniu Sił, więc figurka Wojownika mogłaby być zniszczona przed porównaniem Siły.
Problemem jest traktowanie słowa "walka" na karcie Friggi.
W podstawowej instrukcji w ogóle to słowo przy akcji Plądrowania nie występuje, więc tylko intuicyjnie można je traktować jako synonim "bitwy" i wtedy nie musiałbym na pewno niszczyć Wojownika. Ostatecznie zagraliśmy bardziej intuicyjnie i nie zniszczyłem Wojownika.
Jak wy byście grali?
pioma10
Posty: 299
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Blood Rage

Post autor: pioma10 »

wronek_87 pisze: Jak wy byście grali?
Wg mnie powinno się grać tak jak sugerował Twój przeciwnik. Frigga chroni przed utratą jednostek w bitwie. Tutaj jednostki zostają zniszczone jeszcze przed bitwą.
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Eltonos »

pioma10 pisze:
wronek_87 pisze: Jak wy byście grali?
Wg mnie powinno się grać tak jak sugerował Twój przeciwnik. Frigga chroni przed utratą jednostek w bitwie. Tutaj jednostki zostają zniszczone jeszcze przed bitwą.
Nie zgodzę się. Jednostki zostały zniszczone podczas trwania bitwy. Za instrukcją (ostatnia strona - podsumowanie zasad - plądrowanie):
"(...) Gdy wszystkie pola wiosek zostaną zajęte lub żaden z was nie będzie chciał przesuwać kolejnych figurek rozpocznijcie bitwę!"

Tak więc karta "Uderzenia Odyna" zagrywana jest podczas bitwy. Pytanie, czy podczas walki = podczas bitwy, wydaje mi się, że tak i zagraliście poprawnie.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: xelos80 »

A ja mam pytanie kiedy planowany jest kolejny dodruk Bogów? Nie ma ich już w większości tańszych sklepów. Nie wiem czy czekać czy przeplacic.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Bitwa trwa, wiec Frigga działa, ale dział z zasadami jest w innej czesci forum takze....
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Blood Rage

Post autor: Gromb »

xelos80 pisze:A ja mam pytanie kiedy planowany jest kolejny dodruk Bogów? Nie ma ich już w większości tańszych sklepów. Nie wiem czy czekać czy przeplacic.
Doszły mnie suchy, a raczej wierze rozmówcy, że zapasy sią na wykończeniu i później będzie dostępna tylko wersja angielska i oczywiście droższa, więc jeżeli masz teraz dylemat, to porzuć go czym prędzej :twisted:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: xelos80 »

Dylemat mam taki czy czekać na kolejny dodruk bo np jest planowany za 2-3 miesiące to poczekam czy dopiero za rok, wtedy bym i przeplacil żeby nie czekać
noico
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:31
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: noico »

gra jest dostepna za 230 zł - nie rozumiem problemu ;)
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: xelos80 »

noico pisze:gra jest dostepna za 230 zł - nie rozumiem problemu ;)
To doczytaj o co mi chodził ;)
noico
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:31
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: noico »

xelos80 pisze:
noico pisze:gra jest dostepna za 230 zł - nie rozumiem problemu ;)
To doczytaj o co mi chodził ;)
wywnioskowalem ze nie chcesz przeplacac ;)
ODPOWIEDZ