Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: xelos80 »

noico pisze:
xelos80 pisze:
noico pisze:gra jest dostepna za 230 zł - nie rozumiem problemu ;)
To doczytaj o co mi chodził ;)
wywnioskowalem ze nie chcesz przeplacac ;)
A czytając dokłądniej wyczytałbyś ze chodzi mi o dodatek Bogowie a nie podstawkę.
noico
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:31
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: noico »

a to przepraszam ;) moj blad
kamilnwn
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2016, 22:25

Re: Blood Rage

Post autor: kamilnwn »

Grę dostałem pod choinkę, pierwsza partia rozegrana z dziewczyną i nawet spodobała jej się więc to już sukces :) A czy mógłby mi ktoś wskazać sklep, w którym można kupić dodatek Bogowie w polskiej wersji? Bo znajduję same tylko w wersji angielskiej bądź międzynarodowej co chyba oznacza, że to wersja angielska
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Blood Rage

Post autor: sigmarpriest »

"Polskie" wydanie to wydanie międzynarodowe, w którym jest 6 wersji językowych kart.
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Blood Rage

Post autor: syd3r »

sigmarpriest pisze:"Polskie" wydanie to wydanie międzynarodowe, w którym jest 6 wersji językowych kart.
Chyba, że jakiś sklep ma jeszcze stare wydanie międzynarodowe bez polskich kart :) Ostrzegam na wszelki wypadek.

Ale ja nie o tym... Pochwalę się pomysłem na nietypowe proxy Górskiego Giganta dla posiadaczy 7 sins:
Spoiler:
Figurka bardziej pod Wolfmana, ale wolałem mieć w grze efekt giganta.

A na koniec chciałbym poinformować, że Portal nie przestaje przechodzić samego siebie jeśli chodzi o pierwsze edycje ich gier. Karta Trucizna Lokiego z dodatku dla piątego gracza zawiera dokładnie ten sam błąd, który Portal już raz poprawił. Brawo :roll:
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: Musza »

Jak tylko Portal ogłosił, że wyda poprawione karty do BR zrobiłem sobie zestaw potworów z The Others :wink:

https://www.dropbox.com/s/g6gk59zqos3yb ... u.jpg?dl=0
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Musza pisze:Jak tylko Portal ogłosił, że wyda poprawione karty do BR zrobiłem sobie zestaw potworów z The Others :wink:

https://www.dropbox.com/s/g6gk59zqos3yb ... u.jpg?dl=0
A jak kwestie wydruku i odróżniania sie kart od oryginalnych ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: bubu »

olsszak pisze:
Musza pisze:Jak tylko Portal ogłosił, że wyda poprawione karty do BR zrobiłem sobie zestaw potworów z The Others :wink:

https://www.dropbox.com/s/g6gk59zqos3yb ... u.jpg?dl=0
A jak kwestie wydruku i odróżniania sie kart od oryginalnych ?
Domyślam się, że naklejka na portalowej karcie..
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: Musza »

dokładnie - wydrukowałem na cienkim papierze i przykleiłem taśmą dwustronną do karty z błędami. Trzymam karty w koszulkach, więc nie ma żadnego dyskomfortu.
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Ryslaw »

Szybkie pytanie.

Czy jest może ktoś, kto kupował rozszerzenie Mistycy w Portalu? Wczoraj w końcu miałem czas rozpakować i okazało się, że nie ma kart mistyków - są jedynie figurki, podstawki i instrukcja. Skąd wziąć karty do wprowadzania mistyków do gry?
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Blood Rage

Post autor: sigmarpriest »

Napisz do Portalu że nie dostałeś kart.
piegat
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2016, 19:08

Re: Blood Rage

Post autor: piegat »

Pytanie do właścicieli dodatków do Blood Rage:

Mam dylemat czy kupić najpierw Bogów z Asgardu czy Mistyków z Midgardu? Czy w ogóle warto inwestować w te dodatki? Jakie są Wasze wrażenia po wprowadzeniu tych dodatków do podstawki?

No i pytanie czy można łączyć ze sobą te dodatki?
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

Można łączyć. Mistycy to fajne rozwinięcie idei podstawki, zawsze w grze. Bogowie to dodatek, jak Ci się całkiem ogra podstawka - prawie go nie używamy.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: Skywarden »

Mistycy bez dwóch zdań:
1. to 2 dodatkowe karty w każdej Erze. A to oznacza wzrost niepewności co do tego co inni gracze mają na ręce - jakie karty wypadły z rozgrywki.
2. w każdej erze dostają inne zdolności - z których każda dobrze użyta pozwala nieźle namieszać.

Bogowie są ciekawi (ale jako kolejny zakup)- zmieniają rozkład sił na planszy swoimi specjalnymi zdolnościami. Do każdej gry wybierasz dwóch z nich - my to robimy losowo.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

O bogach asgardu chyba nie ma co dyskutować ponieważ są już niedostępni zdaje się.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
piegat
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2016, 19:08

Re: Blood Rage

Post autor: piegat »

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Kojarzę jak działają te dodatki ponieważ zapoznałem się z instrukcją. Ciekaw tylko jestem jak to wychodzi w praniu ;)

Bogowie z Asgardu można jeszcze kupić, są 4 sztuki (nowe) na allegro ale niestety w nieprzyzwoitej cenie...

Rozważam samodzielne wydrukowanie kart w oparciu o dostępne w internecie grafiki (np na oficjalnym facebooku ilustratora gry). Nie mam ciśnienia na figurki więc mógłbym również wydrukować postacie figurek i umieścić je na plastykowych podstawkach (takich jak np w Martwej Zimie).

Tak czy inaczej najpierw kupię Mistyków :)

Dziękuję!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Prawdę mówiąc to nawet mechanicznie mogłoby być wygodniej gdybyś tylko posługiwał się kartami. Karta leży na krainie i od razu można przeczytać co damy Bóg robi. Przy grze na oryginale niektórzy są tak na oko mało zróżnicowani, że trzeba się zastanawiać co damy Bóg robi ;).
Ale tak czy siak jest to moim zdaniem dodatek do dołożenia gdy znudzi się podstawowa wersja gry.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
marek82
Posty: 89
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:02
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: marek82 »

My graliśmy ostatnio z dodatkami Mistycy, Bogowie oraz w 5 graczy. Bogowie potrafią namieszać w rozgrywce oraz znacznie urozmaicić gre w przypadku ogrania podstawki, z pewnością nie żałuję zakupu tego dodatku. Jeśli chodzi o Mistyków, to póki co towarzystwo w którym gram mało wykorzystywało ich obecność no i bywało że figurka mistyka myliła się z wojownikiem :) Bogowie mają przynajmniej inny kolor figurek więc nie mieliśmy problemu z ogarnięciem, który z dwóch Bogów jest w danej prowincji i co robi. Ogólnie polecam oba dodatki jak również rozszerzenie na 5 gracza o ile będzie z kim grać. Mi rozgrywka w 5 graczy podobała się nawet bardziej od rozgrywki na 4 osoby.
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Blood Rage

Post autor: Dziami »

Witam.
Ciężko się przebić przez 50 stron wątku, więc zapytam. Czy w Waszych egzemplarzach plansza główna i plansze graczy były powyginane?? Ja właśnie rozpakowałem swój i wszystko krzywe. Plansz główna odstaje w pewnych miejscach jakieś 5mm od stołu. Plansze graczy i plansza Walhalli trochę mniej. Będę wdzieczny za odpowiedź bo nie wiem, czy da radę to reklamować.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

Dziami pisze:Witam.
Ciężko się przebić przez 50 stron wątku, więc zapytam. Czy w Waszych egzemplarzach plansza główna i plansze graczy były powyginane?? Ja właśnie rozpakowałem swój i wszystko krzywe. Plansz główna odstaje w pewnych miejscach jakieś 5mm od stołu. Plansze graczy i plansza Walhalli trochę mniej. Będę wdzieczny za odpowiedź bo nie wiem, czy da radę to reklamować.
U mnie wszystko było proste.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Portal Games »

Dziami pisze:Witam.
Ciężko się przebić przez 50 stron wątku, więc zapytam. Czy w Waszych egzemplarzach plansza główna i plansze graczy były powyginane?? Ja właśnie rozpakowałem swój i wszystko krzywe. Plansz główna odstaje w pewnych miejscach jakieś 5mm od stołu. Plansze graczy i plansza Walhalli trochę mniej. Będę wdzieczny za odpowiedź bo nie wiem, czy da radę to reklamować.
Proszę pisać w tej sprawie na portal@portalgames.pl - wadliwe elementy oczywiście wymienimy.
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Blood Rage

Post autor: Dziami »

Portal Games pisze:
Dziami pisze:Witam.
Ciężko się przebić przez 50 stron wątku, więc zapytam. Czy w Waszych egzemplarzach plansza główna i plansze graczy były powyginane?? Ja właśnie rozpakowałem swój i wszystko krzywe. Plansz główna odstaje w pewnych miejscach jakieś 5mm od stołu. Plansze graczy i plansza Walhalli trochę mniej. Będę wdzieczny za odpowiedź bo nie wiem, czy da radę to reklamować.
Proszę pisać w tej sprawie na portal@portalgames.pl - wadliwe elementy oczywiście wymienimy.
Takiej szybkiej odpowiedzi się nie spodziewałem :) Napisałem maila w miedzyczasie z poglądowymi zdjęciami. W takim razie dzięki i czekam na kontakt prv.
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Blood Rage

Post autor: kamilpr »

Jakbyście musieli wybrać 1 z dodatków:
MISTYCY Z MIDGARDU
BOGOWIE ASGARDU
który byście wybrali ?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

kamilpr pisze:Jakbyście musieli wybrać 1 z dodatków:
MISTYCY Z MIDGARDU
BOGOWIE ASGARDU
który byście wybrali ?
Mistyków. Powody opisane są kilkanaście postów wcześniej.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
piegat
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2016, 19:08

Re: Blood Rage

Post autor: piegat »

Najpierw kupiłem Bogów a tydzień później Mistyków. Trudno powiedzieć który dodatek lepszy. Bogowie pozwalają na nowe kombinacje w strategii a Mistycy pozwalają zaskoczyć przeciwników. Warto kupić oba. O ile Bogowie są jeszcze dostępni?
ODPOWIEDZ