Gra w folii, a używana?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Gra w folii, a używana?

Post autor: evenstar »

Dziś odebrałam egzemplarz Fields of Green w wersji kickstarterowej. Gra była w folii, kupowana zresztą w sklepie nie od osoby postronnej. Troche sie zdziwiłam jak po otwarciu okazało sie, że żetony z jednej wypraski są wszystkie wyciągnięte i latają po pudełku, tak samo część kart ma podartą folie, w której były zapakowane. Dziwne to, wygląda jakby ktoś mi dorzucił używany dodatek albo odpakował część i oglądał :roll: Zastanawiam sie jak to możliwe skoro gra była w folii. Dobrze, że jest kompletna. Miał ktoś z was podobny przypadek z jakąś grą?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: Pan_K »

Nie miałem takiego przypadku, ale maszynka do foliowania nie kosztuje dużo. Jeśli jednak komponenty się zgadzają i nie są zniszczone, nie przejmowałbym się zbyt mocno. Może sklep rozfoliował grę dla potrzeb opisu elementów na stronie www, albo dla klienta, który chciał obejrzeć, or whatever...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: Hazegiant »

Co lepsi "fachowcy", posiadają dostęp do maszyn które potrafią zapakować coś w folię i wygląda jak nowe ;)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: Wincenty Jan »

jaki filozoficzny temat :D
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: evenstar »

No jest to intrygujące, bo przewinęło się już troche gier przez moje ręce i nigdy sie z czymś takim nie spotkałam :) Ale pewnie było jak piszecie, ktoś sobie odfoliował, obejrzał i zafoliował z powrotem :? Normalnie lekki niesmak mam :mrgreen: :wink:
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: AkitaInu »

Napewno sklep tego nie otwierał :) Otwierałem Fields Of Green bo o tym mowa pewnie na miejscu, i właściciel sklepu też bym zdziwiony.

Bo miałem dokładnie taką samą sytuację. Mało tego, po komentarzach na kicku wiele osób miało to samo.

jeżeli niczego nie brakuje (nie liczyłem jeszcze) to ok, ale u mnie znów tektura wygląda jakby była wilgotna za długo a potem wysuszona, ma bardzo brzydkie krawędzie (idzie to reklamacji) :/
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: tomasch »

Bardzo prawdopodobne że gra była ponownie foliowana. Czasem żetony mogą wypaść z wyprasek, ale nie wszystkie.
Swoją drogą pewna sieć sklepów z książkami, muzyką czy multimediami miała taką politykę że pracownicy mogli pożyczać towar z półki. Potem był ponownie foliowany i metkowany i wracał na półkę...

Wysłane z młota Thora, boga grzmotu, przy użyciu sygnałów dymnych
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: Kin@a »

tomasch pisze: Swoją drogą pewna sieć sklepów z książkami, muzyką czy multimediami miała taką politykę że pracownicy mogli pożyczać towar z półki. Potem był ponownie foliowany i metkowany i wracał na półkę...
:shock: Która sieć?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: kwiatosz »

Wieść gminna niesie, że Empik.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: anonim »

Ja myślę że w każdej sieci to występuję, winą Empiku było to że został przyłapany.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: Kin@a »

No ładnie.
A ja się kiedyś zastanawiałam jakim cudem w moim nowym egzemplarzu gry Ego kupionej w sklepie stacjonarnym (i nie przecenionej bo stówę zapłaciłam) brakowało woreczka z żetonami.
Na szczęście wydawca gry, firma Trefl pozytywnie rozpatrzyła reklamację i dosłała mi żetoniki.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: MichalStajszczak »

Kin@a pisze:A ja się kiedyś zastanawiałam jakim cudem w moim nowym egzemplarzu gry Ego kupionej w sklepie stacjonarnym (i nie przecenionej bo stówę zapłaciłam) brakowało woreczka z żetonami.
Na szczęście wydawca gry, firma Trefl pozytywnie rozpatrzyła reklamację i dosłała mi żetoniki.
Firma Trefl pozytywnie rozpatrzyła reklamację, bo brak woreczka był najprawdopodobniej jej winą. A konkretnie pracownika, który się zagapił i do jednego egzemplarza woreczka nie włożył. (Proces produkcyjny wygląda tak: na taśmie jedzie najpierw puste pudełko, do którego kolejni pracownicy wkładają poszczególne elementy aż na koniec zakładane jest wieczko i gra jest foliowana.)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: Piehoo »

Latające żetony akurat powinny cieszyć - jeżeli nie są wszystkie wypchnięte. Nie ma nic gorszego niż źle wybite żetony które się rwą przy wypychaniu. ;)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: Dr_Kecaj »

No to ja się wyłamie, bo miałem taki przypadek.
Kupiłem grę przez olx. jako nowa w folii. I faktycznie w folii była, lecz elementy miały widoczne ślady użytkowania. Głównie karty. Na szczęście szybko zakoszulkowalem i mam praktycznie nową grę.
Problemu z tym nie robiłem, ponieważ świadomie ryzykowałem kupno przez tą właśnie stronę, od nieznajomego. Inna sprawa, że grę kupiłem za 20 zł (czyli bardzo korzystnie) a samą grę ciężko dzis dostać.
Wolsung - gdyby ktoś się zastanawiał
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: MichalStajszczak »

evenstar pisze: żetony z jednej wypraski są wszystkie wyciągnięte i latają po pudełku
To się da wytłumaczyć "technologicznie". Normalnie sztanca powinna tak uderzyć, żeby nadciąć tekturę. Ale czasami się zdarza, że uderzy zbyt mocno i wytnie zamiast nadciąć.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: Kin@a »

MichalStajszczak pisze:Firma Trefl pozytywnie rozpatrzyła reklamację, bo brak woreczka był najprawdopodobniej jej winą. A konkretnie pracownika, który się zagapił i do jednego egzemplarza woreczka nie włożył. (Proces produkcyjny wygląda tak: na taśmie jedzie najpierw puste pudełko, do którego kolejni pracownicy wkładają poszczególne elementy aż na koniec zakładane jest wieczko i gra jest foliowana.)
Szczerze mówiąc to wydawcy gier nie mają łatwego życia bo dojście kto zawinił jest praktycznie niemożliwe: czy pracownik w fabryce, czy sprzedawca gry.
Wcale bym się nie zdziwiła gdyby niektórych elementów nie drukowano w większej ilości "na wszelki wypadek" :wink: Ja bym tak wolała się asekurować na miejscu wydawcy.


To w sumie tłumaczy trochę dlaczego gry planszowe są dość drogie.
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Gra w folii, a używana?

Post autor: wrzesien »

evenstar pisze:Dziś odebrałam egzemplarz Fields of Green w wersji kickstarterowej. Gra była w folii, kupowana zresztą w sklepie nie od osoby postronnej. Troche sie zdziwiłam jak po otwarciu okazało sie, że żetony z jednej wypraski są wszystkie wyciągnięte i latają po pudełku, tak samo część kart ma podartą folie, w której były zapakowane. Dziwne to, wygląda jakby ktoś mi dorzucił używany dodatek albo odpakował część i oglądał :roll: Zastanawiam sie jak to możliwe skoro gra była w folii. Dobrze, że jest kompletna. Miał ktoś z was podobny przypadek z jakąś grą?
Wsparłem tą grę na KS i przyszła w takim stanie od wydawcy. Na dodatek wypraska w moim przypadku była zniszczona i nie ma tokenów. Z tego co piszą w komentarzach kampanii to jest to niestety norma jeśli chodzi o tą grę. Na 99% twoja gra jest całkowicie nowa.
ODPOWIEDZ