T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Strud pisze:
Ryslaw pisze:Teraz tylko przygotować jakieś samoróbkowe pudełka na przygody :)
Może takie?
Przy okazji, jaki wyszedł koszt operacji?
50zł druk,
4zł wysyłka pocztą albo 16zł wysyłka kurierem
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

Aktualizacja dotycząca wysyłki dodatkowych scenariuszy :)

https://wspieram.to/TIMEstories?normaln ... acje#a3470
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: ixi24 »

W poniedziałek dodatki mają być u mnie, super ;) A taka mnie myśl naszła: sam Rebel nie ma w planach wymyślenia i stworzenia jakiegoś fanowskiego dodatku? ;) Macie łeb na karku, więc myślę, że coś ciekawego moglibyście wyskrobać ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: playerator »

Ryslaw pisze:...Nie jest to jakość profesjonalnej drukarni, ale do gry nada się bez problemu...Papier jest w miarę ok, ale wydaje mi się, że wyższa gramatura by nie zaszkodziła. Karty nie są oczywiście przycięte idealnie co do milimetra, ale to nie powinno chyba przeszkadzać w rozgrywce...
Jestem pod wrażeniem Twojej tolerancji. Ale za co właściwie zapłaciłeś te 50zł?
W komentarzach na wspieram.to także można poczytać o krzywo przyciętych (różnej wielkości!) kartach do Pariah Missouri.

Rebelu, może trzeba wybrać drukarnię jeszcze raz? I nie zniechęcajcie się do takich akcji, szkoda by było przez brak profesjonalizmu jakichś krykietów robić krok do tyłu.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: ObraneOrzechy »

playerator pisze:
Ryslaw pisze:...Nie jest to jakość profesjonalnej drukarni, ale do gry nada się bez problemu...Papier jest w miarę ok, ale wydaje mi się, że wyższa gramatura by nie zaszkodziła. Karty nie są oczywiście przycięte idealnie co do milimetra, ale to nie powinno chyba przeszkadzać w rozgrywce...
Jestem pod wrażeniem Twojej tolerancji. Ale za co właściwie zapłaciłeś te 50zł?
W komentarzach na wspieram.to także można poczytać o krzywo przyciętych (różnej wielkości!) kartach do Pariah Missouri.

Rebelu, może trzeba wybrać drukarnię jeszcze raz? I nie zniechęcajcie się do takich akcji, szkoda by było przez brak profesjonalizmu jakichś krykietów robić krok do tyłu.
Mysle, ze kazdy mogl sie domyslic, ze drukarnia przylozy sie do jednej sztuki, ktora rebel zamowil na probe.
Ciekawe czy drukarnia miala swiadomosc tego, ze dobre przygotowanie probki da im mozliwosc zarobienia niezlej kasy. Jak zostali "wytypowani" i rozreklamowani to idzie masowka i odcinanie kuponow ;)

Ja sprobuje druknac gdzies u siebie na miescie.

Narazie zajme sie dodatkowymi scenariuszami, ktore sa juz w drodze.
Gio
Posty: 15
Rejestracja: 23 lis 2011, 16:40

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Gio »

Ograł ktoś z was już ten dodatek Pariah Missouri ? Jak wrażenia ?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

PM ograliśmy we trójkę już jakiś czas temu i wrażenia troszkę mieszane - klimat wgniata w fotel zwłaszcza jeśli ktoś lubi klimaty Deadlands, fajne jest też osadzenie historyczne i myśl przewodnia stojąca za scenariuszem. Natomiast momentami mieliśmy wrażenie, że jest nieco przekombinowany.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Ryslaw »

playerator pisze: Jestem pod wrażeniem Twojej tolerancji. Ale za co właściwie zapłaciłeś te 50zł?
W komentarzach na wspieram.to także można poczytać o krzywo przyciętych (różnej wielkości!) kartach do Pariah Missouri.
Zapłaciłem za manufakturę, która z założenia jest droższa (acz niekoniecznie lepsza). Zapłaciłem za wygodę i niemarnowanie własnego czasu. Nie spodziewałem się cudów. Jakoś jest średnia, ale grać się da.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: playerator »

Ryslaw pisze:Zapłaciłem za manufakturę, która z założenia jest droższa (acz niekoniecznie lepsza). Zapłaciłem za wygodę i niemarnowanie własnego czasu. Nie spodziewałem się cudów. Jakoś jest średnia, ale grać się da.

Nie zgodzę się, że równe karty, kosztujące 50zł i zrobione w drukarni, to cud.
Ale dzięki, że napisałeś jak to wygląda. Myślę, że wielu ludzi będzie wolało zrobić sobie jednak takie krzywe karty samodzielnie.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Xanphia
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2017, 09:42

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Xanphia »

Zostałem poproszony o zdjęcia z drukarni ksero 24 wiec przesyłam. Karty krzywo powycinane, tragedii nie ma, grać się da, ale mogło być lepiej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: swiroff »

Właśnie dotarły do mnie dodatkowe scenariusze od Rebela i wszystko wygląda ok, poza jedną rzeczą - prosiłbym zatem o odpowiedź kogoś kto miał do czynienia np. z anglojęzyczną wersją "Sprawy Marcy". I bardzo proszę bez spoilerów :P Otóż po wyjęciu kart z pudełka (nie odpakowywałem ich) i obróceniu ich zauważyłem, że karty w obu taliach są "odsłonięte" - widać ich treść i w jednej z nich jest to nawet dosyć niefajne, bo zdradza "nieudane zakończenie" (na szczęście nie pokusiło mnie żeby zapoznać się z treścią). Czy to normalne? W pozostałych taliach z podstawki i dodatków wszystkie były "zasłonięte" od góry i dołu.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Jeśli mnie pamięć nie zawodzi to tak samo było w oryginale po angielsku. Ale nie sprawdzę na 100% bo już sprzedałem ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Tak jest również w angielskiej wersji. Musiało zbraknąć miejsca w arkuszu na kartę-zaślepkę. Ja zaspoilerowałem sobie w ten sposób główny motyw przewodni scenariusza i byłem bardzo niepocieszony.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: playerator »

@Xanphia - wielkie dzięki, teraz widać o co chodzi.


edit:
Z dzisiejszego komentarza na wspieram.to - "...Grafiki są w niskiej rozdzielczości (szczególnie grafiki tła, czcionki są ok) co jest dziwne, bo w pdfie grafiki są w większości ostre jak żyleta... Przeliczając karty widziałem, że niektóre mają spory kawałek grafiki z karty obok."

Temat uważam za wyczerpany.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

No i panowie jak z tą jakością kart pnp, drukarnia wkońcu daje radę, czy same negatywy tu widzę.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

Używałem różnych drukarni w różnych celach (np. drukowałem proxy) i wszędzie widzę, że indywidualny klient otrzymuje niską rozdzielczość, więc nie dziwi mnie, że tam też tak jest ...
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Banan2 »

wirusman pisze:No i panowie jak z tą jakością kart pnp, drukarnia wkońcu daje radę, czy same negatywy tu widzę.
Cytaty z wspieram.to:

Wspierający: Właśnie odebrałem przesyłkę z drukarni z Pariah Missouri. Szczerze? Jeżeli chodzi o druk - jest katastrofa. Karty mają koszmarną pikselozę, są BARDZO nierówno pocięte (różnica nawet do 1 cm ?!). Naprawdę, właśnie bardzo się zawiodłem widząc to, co otrzymałem z drukarni :( Miałem nadzieję, że skoro Rebel wybrał drukarnię, to będzie to profesjonalnie zrobiony druk. Niestety :(

Rebel: 1cm? Trochę mało prawdopodobne, może to po prostu błąd. Poprosimy o maila z dokumentacją zdjęciową na adres wspieram@rebel.pl, takie wykonanie podlega reklamacji, będziemy rozmawiać z drukarnią skąd wyniknął ten błąd.

Wspierający: Aktualizacja: jestem po rozmowie z drukarnią - wszystko wyjaśnione. Otrzymałem pierwszy niesprawdzony wydruk - stąd to całe zamieszanie. Otrzymam nowy zestaw kart. Jeżeli chodzi o kontakt z drukarnią - bardzo fajne podejście do klienta!! :)


Chyba nie będzie tak źle. Ja na razie jeszcze czekam na swój egzemplarz.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: elprzybyllo »

Na BGG scenariusz, który faktycznie jest zatytułowany "Tajemnica Maski" (tak jest na pudełku), ma wpis T.I.M.E Stories: Co Skrywa Maska? ‐ Polish first edition (2016).
Można to jakoś zmienić?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Szaweł »

elprzybyllo pisze:Na BGG scenariusz, który faktycznie jest zatytułowany "Tajemnica Maski" (tak jest na pudełku), ma wpis T.I.M.E Stories: Co Skrywa Maska? ‐ Polish first edition (2016).
Można to jakoś zmienić?
A to ciekawe. Ja mam Tajemnica Maski, ale widzę, że faktycznie jest jak piszesz. Co do zmiany, dwuklik na tytule i wpisujesz w polu 'or Specify:' nazwę jaką chcesz mieć wyświetlaną. Jeśli chodzi o sam tytuł jako pozycja w katalogu BGG to chyba Rebel powinien to zgłosić, ale nie wiem jak to do końca działa.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: elprzybyllo »

Może to po prostu zgłoszę do admina na BGG.
Ostatecznie aż tak bardzo mnie to nie uwiera :wink:
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Shimrod »

Szaweł pisze:
elprzybyllo pisze:Na BGG scenariusz, który faktycznie jest zatytułowany "Tajemnica Maski" (tak jest na pudełku), ma wpis T.I.M.E Stories: Co Skrywa Maska? ‐ Polish first edition (2016).
Można to jakoś zmienić?
A to ciekawe. Ja mam Tajemnica Maski, ale widzę, że faktycznie jest jak piszesz. Co do zmiany, dwuklik na tytule i wpisujesz w polu 'or Specify:' nazwę jaką chcesz mieć wyświetlaną. Jeśli chodzi o sam tytuł jako pozycja w katalogu BGG to chyba Rebel powinien to zgłosić, ale nie wiem jak to do końca działa.
Każdy użytkownik BGG może zgłaszać korekty do pozycji w katalogu. Zgłosiłem wczoraj korektę do Tajemnicy Maski, ale admin uwzględnił tylko datę wydania i status (wydany). Tytuł został jak był, mimo, że podałem linka do strony wydawnictwa. Więc może faktycznie sam tytuł może zgłosić tylko wydawca, nie wiem.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kaimada »

Sprawa Marcy była fenomenalnym scenariuszem. Inny niż podstawka, ale chyba nawet bardziej filmowy.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

kaimada pisze:Sprawa Marcy była fenomenalnym scenariuszem. Inny niż podstawka, ale chyba nawet bardziej filmowy.

Za którym razem przeszles? Te 30JC to moim zdaniem trochę mało żeby wykonać powierzone zadanie
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kaimada »

Przeszliśmy za 3 razem zostało nam w nim 17 jednostek czasu, a i tak można było to zrobić jakieś 5 jednostek wcześniej.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Mnie w tym scenariuszu zabolało to, że przeszliśmy go bez odwiedzenia jednego dość istotnego obszaru. No i stety/niestety udało się go przejść bez tej wiedzy. Za to w drugim podejściu ;).
Chodziło mi o:
Spoiler:
Dla graczy którzy grali w scenariusz Azyl w polskiej wersji językowej mam pytanie:
Spoiler:
ODPOWIEDZ