gra rodzinna z 5 latką

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
alexandrov
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2017, 09:15
Been thanked: 2 times

gra rodzinna z 5 latką

Post autor: alexandrov »

Witam wszystkich szukam gry rodzinnej dla 3 osób w tym bystrej 5 latki. Grała głownie w Memory klasyczne wyścigi ale ona sama chce coś bardziej rozbudowanego.

Zapytam jeszcze o jakaś grę ekonomiczna-strategiczna z interakcja dobrze działająca na 2 osoby jak i na 4 , z żoną gramy w 7 cudów świata pojedynek z dodatkiem i bardzo nam się podoba
Ostatnio zmieniony 10 sty 2017, 09:50 przez alexandrov, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: gra rodzinna z 5 latką

Post autor: kdsz »

Polecam klasyki - Pędzące żółwie, Potwory do szafy, Dzieci z Carcassonne, Dobble, Nogi stonogi, Ami.
Z minimalnie bardziej złożonych gier warto zainteresować się takimi tytułami jak Domek, Sawanna, Za siedmioma górami, Budowa zamku, Kajko i Kokosz: Przygody wojów
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: gra rodzinna z 5 latką

Post autor: Lothrain »

Dla dziewczynki poleciłbym przede wszystkim Ami.
Potwory do szafy mogą być już za łatwe i szybko odejść do lamusa. Podobnie Nogi Stonogi.
Dobble - tylko wtedy, kiedy lubi rywalizację z rodzicami i nie zraża się porażkami. I chyba można uderzyć w jakąś wersję Dobble Junior.
Pędzące Żółwie, czy Jeże są też dobrym wyborem.

Dla siebie weźcie te jakże brzydkie Zamki Burgundii. A kiedy zagracie, to nic wam już przeszkadzać nie będzie i zostanie sam miód.
alexandrov
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2017, 09:15
Been thanked: 2 times

Re: gra rodzinna z 5 latką

Post autor: alexandrov »

mi się podoba ten domek i córce na 100% się spodoba da sobie rade?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: gra rodzinna z 5 latką

Post autor: Lothrain »

alexandrov pisze:mi się podoba ten domek i córce na 100% się spodoba da sobie rade?
Jest tam trochę tekstu na niektórych kartach, jeśli czyta, to spoko. W innym razie będziesz musiał przez pierwsze rozgrywki trochę pomagać w tych kartach.
alexandrov
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2017, 09:15
Been thanked: 2 times

Re: gra rodzinna z 5 latką

Post autor: alexandrov »

czyli damy rade :) a coś oprócz tych zamków proponujesz ?
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: gra rodzinna z 5 latką

Post autor: cezaras »

gry rodzinnej dla 3 osób w tym bystrej 5 latki. Grała głownie w Memory klasyczne wyścigi ale ona sama chce coś bardziej rozbudowanego
Epoka kamienia junior !!! - świetna gra dla dzieci idealnie udająca poważną planszówkę. Ślicznie wydana.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: gra rodzinna z 5 latką

Post autor: kdsz »

alexandrov pisze:mi się podoba ten domek i córce na 100% się spodoba da sobie rade?
Wszystkie karty są jawne, więc dziecko nie musi koniecznie umieć czytać, żeby zagrać w Domek. Wystarczy, że dorośli przeczytają treść kart na głos, i to max przez pierwsze dwie-trzy rozgrywki. Później będzie znała już na pamięć funkcje poszczególnych kart. Polecam, bo warto.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: gra rodzinna z 5 latką

Post autor: Lothrain »

alexandrov pisze:czyli damy rade :) a coś oprócz tych zamków proponujesz ?
Proponuję to, co najlepsze i co u mnie się sprawdziło :) Inne gry Felda są już nieco trudniejsze i nie zawsze muszą podejść. Moja żona wysoko ceni jeszcze Macao, Notre Dame, Roll for the Galaxy, Lords of Waterdeep i Keyflower. Nie wszystkie te tytuły nazwałbym jednak ekonomiczno-strategicznymi.
alexandrov
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2017, 09:15
Been thanked: 2 times

Re: gra rodzinna z 5 latką

Post autor: alexandrov »

Kupiliśmy domek gra prosta dla dziecka idealna dorośli będą się nudzić ale jako gra rodzinna bardzo dobra.
A dla siebie kupiłem pandemie i powiem ze bardzo fajna zabawa nie myślałem ze tak spodoba mi się co
ODPOWIEDZ