Trajan (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Trajan

Post autor: DarkSide »

Idą Święta, więc czas głosić dobrą nowinę :D

Straszyk, do Twego maksa jeszcze mi ciut brakuje, ale widzę że w kwestii zdobycia bonusów to nie wiem czy nawet nie mam identycznego rekordu, w każdym razie grubo ponad 60 na pewno kilka razy zdobyłem. Widzę zatem, że muszę się podciągnąć ze zdobywania punktów w trakcie samej rozgrywki :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Trajan

Post autor: Kościel »

Drodzy koledzy i koleżanki miło mi ogłosić iż, już za kilka godzin o 17-00 9 stycznia 2017 rozpoczniemy kampanię na wspieram.to dla gry TRAJAN !
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
Tomasz Solga
Posty: 47
Rejestracja: 20 gru 2016, 09:40

Re: Trajan

Post autor: Tomasz Solga »

Cześć i czołem ! :) Zapraszamy na naszą stone kampanii wspieram.to/trajan. Właśnie wystartowaliśmy :) Wspierać nas śmiało, imperium na was liczy!
Zapraszam na naszą stronę www.sharpgames.pl :)
awaken24h
Posty: 40
Rejestracja: 02 lis 2015, 15:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 1 time

Re: Trajan

Post autor: awaken24h »

Wsparte. Trochę przesadziliście z progiem wydania gry (jak na taki suchar), ale mam nadzieję, że akcja się uda. Życzę sobie tego ;)
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Trajan

Post autor: josiu »

Jak ma się Trajan do Zamków Burgundii? Chodzi o regrywalność i złożoność. Moja żona uwielbia Zamki i gramy tylko we dwoje. Zastanawiam sie tylko czy Trajan nie jest grą o większym stopniu skomplikowania. Bo np. Pola Arle mojej żonie nie siadly.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Trajan

Post autor: warlock »

Trajan ma opinię ciężkiej gry, a powiem szczerze że zdumiewająco łatwo jest ją wyjaśnić (nie ma tak nieintuicyjnej ikonografii jak Zamki, nie trzeba sięgać do instrukcji żeby sprawdzić np. działanie płytek wiedzy). Można na spokojnie omówić każdą akcję z osobna, a resztę widać jak na dłoni ;). Jeśli ogarniacie Zamki, śmiało sięgnijcie po Trajana.

Trajan jest tak samo regrywalny jak Zamki, to jest gra na lata ;).
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Trajan

Post autor: Wincenty Jan »

warlock pisze:Trajan ma opinię ciężkiej gry, a powiem szczerze że zdumiewająco łatwo jest ją wyjaśnić (nie ma tak nieintuicyjnej ikonografii jak Zamki, nie trzeba sięgać do instrukcji żeby sprawdzić np. działanie płytek wiedzy). Można na spokojnie omówić każdą akcję z osobna, a resztę widać jak na dłoni ;). Jeśli ogarniacie Zamki, śmiało sięgnijcie po Trajana.

Trajan jest tak samo regrywalny jak Zamki, to jest gra na lata ;).
+1
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Trajan

Post autor: Kościel »

Dodane EB - wielopaki
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Trajan

Post autor: elayeth »

To ja też podłącze się pod pytanie.

Mi z moją dziewczyną Zamki, o dziwo, bardzo podeszły. O dziwo dlatego, że zazwyczaj lubimy gry tematyczne i ładnie wydane (Viticulture, Alien Frontiers, Scythe, The Gallerist itp...). Nie podchodzą nam suchary.. no chyba, że mechanika jest świetna. Pytam też dlatego, że kiedyś graliśmy w Rialto i oceniliśmy tę gre bardzo nisko. Także nazwisko Felda nie jest tu żadnym wyznacznikiem.

Zatem, czy Trajan podejdzie ludziom, ktorzy nie bardzo lubią suchary, maja mieszane doświadczenia z Feldem, ale też podobają się im Zamki Burgundii?
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Trajan

Post autor: cezner »

Nie cierpię Felda, w Zamki Burgundii zagram bez bólu. Nienawidzę Trajana :-)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Trajan

Post autor: Wincenty Jan »

elayeth pisze:To ja też podłącze się pod pytanie.

Mi z moją dziewczyną Zamki, o dziwo, bardzo podeszły. O dziwo dlatego, że zazwyczaj lubimy gry tematyczne i ładnie wydane (Viticulture, Alien Frontiers, Scythe, The Gallerist itp...). Nie podchodzą nam suchary.. no chyba, że mechanika jest świetna. Pytam też dlatego, że kiedyś graliśmy w Rialto i oceniliśmy tę gre bardzo nisko. Także nazwisko Felda nie jest tu żadnym wyznacznikiem.

Zatem, czy Trajan podejdzie ludziom, ktorzy nie bardzo lubią suchary, maja mieszane doświadczenia z Feldem, ale też podobają się im Zamki Burgundii?
Według mnie zdecydowanie TAK. Zdecydowana większość znanych mi osób , które lubią suchary, cenią wysoko obydwie gry.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Trajan

Post autor: cezner »

No przecież napisali, że nie lubią sucharów. Zazwyczaj. A Zamki im wyjątkowo podeszły.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Trajan

Post autor: Wincenty Jan »

cezner pisze:No przecież napisali, że nie lubią sucharów. Zazwyczaj. A Zamki im wyjątkowo podeszły.
To też napisałem, że to osoby, które lubią suchary aby nie czuli się zawiedzeni po ewentualnym zakupie. Według mnie to wybitna gra, jednak rozumiem doskonale osoby dla, których Trajan jak i reszta twórczości Felda to pustynia, nie do przejścia. I to jest właśnie piękno naszego hobby. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla mnie więcej klimatu ma Kawerna niż Martwa Zima :D
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Trajan

Post autor: cezner »

Dla mnie też Kawerna, Le Havre czy Steam ma więcej klimatu i napięcia w grze niż Martwa Zima ale akurat Trajan mi wyjątkowo nie pasuje. Nie lubie takich sałatek punktowych, w dodatku suchych jak najbardziej sucha część Sahary :-)
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Trajan

Post autor: glocked »

Trajan jest świetny.

Gra daje niesamowitą satysfakcję z robienia kombosów :) A o to chodzi w grach (satysfakcję).

Polecam dla graczy którzy mają zamiar zagrać więcej niż raz. Mistrzowska strategia wymaga praktyki, a tu pole do popisu jest spore :)
Tomasz Solga
Posty: 47
Rejestracja: 20 gru 2016, 09:40

Re: Trajan

Post autor: Tomasz Solga »

josiu pisze:Jak ma się Trajan do Zamków Burgundii? Chodzi o regrywalność i złożoność. Moja żona uwielbia Zamki i gramy tylko we dwoje. Zastanawiam sie tylko czy Trajan nie jest grą o większym stopniu skomplikowania. Bo np. Pola Arle mojej żonie nie siadly.
Cześć ;) Jeżeli chodzi o stopień skomplikowania ciężko jest to jednoznacznie określić. Z jednej strony zasady gry są proste, (w skrócie) przemieszczasz znaczniki na planszy gracza, i albo wykonujesz akcje albo nie :D jak kończy się kwartał podliczacie punkty i gracie dalej. Jeżeli jesteś ciekaw jak to faktycznie wygląda polecam Ci abyś rzucił okiem na nasz filmik z rozgrywki trwa długo ale jak obejrzysz pierwsze 5-10 minut to widziałeś cały film :D Filmik na youtube :):)
Zapraszam na naszą stronę www.sharpgames.pl :)
Tomasz Solga
Posty: 47
Rejestracja: 20 gru 2016, 09:40

Re: Trajan

Post autor: Tomasz Solga »

elayeth pisze:To ja też podłącze się pod pytanie.

Mi z moją dziewczyną Zamki, o dziwo, bardzo podeszły. O dziwo dlatego, że zazwyczaj lubimy gry tematyczne i ładnie wydane (Viticulture, Alien Frontiers, Scythe, The Gallerist itp...). Nie podchodzą nam suchary.. no chyba, że mechanika jest świetna. Pytam też dlatego, że kiedyś graliśmy w Rialto i oceniliśmy tę gre bardzo nisko. Także nazwisko Felda nie jest tu żadnym wyznacznikiem.

Zatem, czy Trajan podejdzie ludziom, ktorzy nie bardzo lubią suchary, maja mieszane doświadczenia z Feldem, ale też podobają się im Zamki Burgundii?
Na to pytanie chyba najstarsi górale nie znają odpowiedzi :D I ja niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć czy podejdzie. Z mojej strony mogę powiedzieć tyle, że dla mnie mechanika "Mankali" maskuje w pewnym sensie tą suchość, absorbuje mnie do tego stopnia, że skupiam się tylko na mojej planszy próbując zaplanować ruchy w przód, a jeżeli uda mi się w międzyczasie komuś coś podebrać to czuję mega satysfakcję :) jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda rozgrywka zapraszam do obejrzenia naszego filmiku :) Gameplay Trajana
Zapraszam na naszą stronę www.sharpgames.pl :)
Tomasz Solga
Posty: 47
Rejestracja: 20 gru 2016, 09:40

Re: Trajan

Post autor: Tomasz Solga »

glocked pisze:Trajan jest świetny.

Gra daje niesamowitą satysfakcję z robienia kombosów :) A o to chodzi w grach (satysfakcję).

Polecam dla graczy którzy mają zamiar zagrać więcej niż raz. Mistrzowska strategia wymaga praktyki, a tu pole do popisu jest spore :)
Ha przy 20 rozgrywce cały czas wiem, że jeszcze wiele mogę zoptymalizować ;)
Zapraszam na naszą stronę www.sharpgames.pl :)
Tomasz Solga
Posty: 47
Rejestracja: 20 gru 2016, 09:40

Re: Trajan

Post autor: Tomasz Solga »

Straszyk pisze:Przez Ciebie musiałem przeglądać całą swoją historię gier na boiteajeux :mrgreen:

Najmniej zdobytych punktów (82):KLIK
Najwięcej zdobytych punktów (178):KLIK
Najwięcej zdobytych punktów za same kafelki senatu (45):KLIK
Najwięcej zdobytych punktów za bonusy końcowe (74):KLIK
Widzę tych 178 punktów i jestem w szoku :D Gratuluję! :)
Zapraszam na naszą stronę www.sharpgames.pl :)
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Trajan

Post autor: Tomzaq »

Who is John Galt?
Posiadam
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Trajan

Post autor: Kościel »

Tomzaq pisze:A pochwalę się, co mi tam

http://boiteajeux.net/jeux/trj/partie.php?id=29956
Szanuję !

http://gradanie.znadplanszy.pl/2017/01/ ... trzech-28/

Można posłuchać o tym zacny euro sucharze !
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
Tomasz Solga
Posty: 47
Rejestracja: 20 gru 2016, 09:40

Re: Trajan

Post autor: Tomasz Solga »

Tomzaq pisze:A pochwalę się, co mi tam

http://boiteajeux.net/jeux/trj/partie.php?id=29956
Ja chyba ciągle źle gram w tą grę. Jest to dla mnie niezrozumiałe jak można wyśrubować taki wynik! ŁAŁ! :D
Zapraszam na naszą stronę www.sharpgames.pl :)
Tomasz Solga
Posty: 47
Rejestracja: 20 gru 2016, 09:40

Re: Trajan

Post autor: Tomasz Solga »

Obrazek

Hejka hej forumowicze :)
Udało się już zebrać ponad 21 tysięcy za co bardzo dziękujemy! :)
Chcę się z Wami podzielić paroma ważnymi informacjami:
1. Wydłużyliśmy czas trwania Early Bird'ów do 17.01 do 23:59, tak aby wszystkie kończyły się w tym samym momencie;
2. Wszystkim tym, którzy dotychczas nas wsparli, wręczymy kod rabatowy 5% do wykorzystania w powstającym sklepie Mr. Meeple;
3. Jutro, to jest we wtorek 17.01, pojawią się nowe wzory koszulek wraz z dostępnymi rozmiarami :)!
Zapraszam na naszą stronę www.sharpgames.pl :)
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Trajan

Post autor: RunMan »

[czepialstwo]
po to jest osobny dział dla crowdfundingu, a osobny dla gier, żeby informacje dotyczące wspieraczki były w wątku dotyczącym kampanii, a nie w obu.
[/czepialstwo]
Tomasz Solga
Posty: 47
Rejestracja: 20 gru 2016, 09:40

Re: Trajan

Post autor: Tomasz Solga »

RunMan pisze:[czepialstwo]
po to jest osobny dział dla crowdfundingu, a osobny dla gier, żeby informacje dotyczące wspieraczki były w wątku dotyczącym kampanii, a nie w obu.
[/czepialstwo]
Masz rację, przepraszam. Nie będziemy już tu spamować, o kampanii oczywiście ;)
Zapraszam na naszą stronę www.sharpgames.pl :)
ODPOWIEDZ