Pomysł na nowy wątek w dziale sprzedaży.

Uwagi do moderatorów, uwagi dot. tego forum dyskusyjnego.

Co sądzisz o pomyśle na nowy wątek w dziale sprzedaży?

Podoba mi się : )
19
50%
Nie podoba mi się : (
15
39%
Nie wiem : |
4
11%

Liczba głosów: 38

yNidhogg
Użytkownik wspierający

Pomysł na nowy wątek w dziale sprzedaży.

Post autor: yNidhogg » 10 lis 2016, 07:51

Cześć,

mam propozycję aby w dziale sprzedaży pojawił się wątek w którym zbiorczo, w pierwszym poście, znalazły by się linki do wątków sprzedażowych użytkowników podzielone na miasta (pod warunkiem że w danym mieście jest co najmniej 5 forumowiczów). Na podobnej zasadzie działa temat "Lista osób z rabatami do sklepów", tutaj wyglądało by to mniej więcej tak:
Spoiler:
1. Jak wyglądało by zapisanie się do takiej listy?
Osoby które chciałby by dodać siebie do pierwszego posta w wątku, wrzucają stosowny komentarz w tamtym temacie (nie ma przymusu).

2. Ale dlaczego? Po co?
Niektórzy preferują kupowanie gier poprzez odbiór osobisty, można wtedy obejrzeć egzemplarz przed podjęciem decyzji. Co więcej, jest możliwość nawiązania nowego kontaktu czy wymienienia kilku uwag, odpadają koszty przesyłki i tak dalej...

Co o tym myślicie?

PS: Przepraszam użytkowników z pozostałych miast których nie ująłem w powyższym przykładzie ; )
Ostatnio zmieniony 10 lis 2016, 10:28 przez yNidhogg, łącznie zmieniany 1 raz.
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |

Awatar użytkownika
lacki2000
Użytkownik wspierający
Has thanked: 67 times
Been thanked: 12 times

Re: Pomysł na nowy wątek w dziale sprzedaży.

Post autor: lacki2000 » 10 lis 2016, 09:45

jestem za ale bez limitu 5 osób - lista alfabetyczna miejscowości a w każdej alfabetycznie chętni użytkownicy. Tylko ktoś aktywny musiałby tę listę nadzorować by była w miarę aktualna.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::

yNidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: yNidhogg » 10 lis 2016, 09:51

lacki2000 pisze:jestem za ale bez limitu 5 osób - lista alfabetyczna miejscowości a w każdej alfabetycznie chętni użytkownicy. Tylko ktoś aktywny musiałby tę listę nadzorować by była w miarę aktualna.
To pomińmy limit, 'większe' miasta zawsze mogą być wyróżnione np 'boldem' i będzie git. Mogę zobowiązać się do aktualizacji informacji w wątku (na podstawie pojawiających się postów). Poczekamy jeszcze chwilę aż wszyscy chętni się wypowiedzą (może wpadnie kilka nowych przemyśleń/usprawnień).

Proszę też osoby które uważają ten pomysł za dobry o dopisanie krótkiego komentarza (np "+1"), będę wtedy wiedział czy jest sens ciągnąć ten temat : )
Masa gier

Awatar użytkownika
mat_eyo
Użytkownik wspierający
Has thanked: 48 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Post autor: mat_eyo » 10 lis 2016, 09:52

Fajny pomysł, ale post musiałby być aktualizowany jak szalony. Btw jeśli bywam w dwóch miastach, to będę mógł być wpisany w dwóch? :D

yNidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: yNidhogg » 10 lis 2016, 09:55

mat_eyo pisze:Fajny pomysł, ale post musiałby być aktualizowany jak szalony. Btw jeśli bywam w dwóch miastach, to będę mógł być wpisany w dwóch? :D
Oczywiście, można dopisać coś w stylu:
Spoiler:
Format zgłaszania miasta zostanie ustalony przy starcie wątku aby nie trzeba było 'dopytywać' o dodatkowe dane.
Masa gier

Awatar użytkownika
lacki2000
Użytkownik wspierający
Has thanked: 67 times
Been thanked: 12 times

Post autor: lacki2000 » 10 lis 2016, 10:01

yNidhogg pisze:Proszę też osoby które uważają ten pomysł za dobry o dopisanie krótkiego komentarza (np "+1"), będę wtedy wiedział czy jest sens ciągnąć ten temat : )
Przecież możesz zrobić ankietę.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::

yNidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: yNidhogg » 10 lis 2016, 10:28

lacki2000 pisze:
yNidhogg pisze:Proszę też osoby które uważają ten pomysł za dobry o dopisanie krótkiego komentarza (np "+1"), będę wtedy wiedział czy jest sens ciągnąć ten temat : )
Przecież możesz zrobić ankietę.
Można głosować : )
Masa gier

Awatar użytkownika
berni
Użytkownik wspierający

Post autor: berni » 16 lis 2016, 10:31

Przepraszam, a nie wystarczyłoby żeby osoby, którą chcą widnieć na takiej liście w temacie swojego wątku sprzedażowego wpisywały nazwę miasta? Przecież potem można szukać "Wrocław" -> pierwszy post/temat w dziale Sprzedaż i już. Nie trzeba nadzorować listy, uaktualniać itd.

[Wrocław] coś tam coś tam...

Awatar użytkownika
mat_eyo
Użytkownik wspierający
Has thanked: 48 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Post autor: mat_eyo » 16 lis 2016, 10:40

berni pisze:Przepraszam, a nie wystarczyłoby żeby osoby, którą chcą widnieć na takiej liście w temacie swojego wątku sprzedażowego wpisywali nazwę miasta? Przecież potem można szukać "Wrocław" -> pierwszy post/temat w dziale Sprzedaż i już. Nie trzeba nadzorować listy, uaktualniać itd.

[Wrocław] coś tam coś tam...

Jasne, że można, ale skoro ktoś chce założyć i ogarniać wątek to dlaczego nie? Druga sprawa, że wpisanie w tytuł miasta ogranicza liczbę znaków na tytuły gier.

Awatar użytkownika
berni
Użytkownik wspierający

Post autor: berni » 16 lis 2016, 10:45

Nie no jasne, jak ktoś ma chęć, to czemu nie.

Tylko zastanawiam się nad skutecznością takiego wątku.

Jak kupuję grę, to bardziej liczy się dla mnie tytuł, a nie to skąd pochodzi.
Więc bardziej bym szukał: "Scythe", ewentualnie "Scythe Wrocław" niż "A zobaczę, co tam ludzie z Wrocławia sprzedają".

W dodatku jeśli wpiszę w wyszukiwarkę, że chcę gry z tagiem w tytule [Kraków], to dostanę listę tytułów, w których już będzie informacja jakie tam najciekawsze gry są. A w tej liście będę miał tylko linki do sprzedających i nie wiem co tak właściwie sprzedają dopóki tam nie wejdę, wiem tylko, że są z Krakowa.

yNidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: yNidhogg » 16 lis 2016, 11:37

Sam mam mieszane odczucia czy potrzebujemy takiego wątku, ale nie ma innego sposobu jak spróbować i się dowiedzieć : )
Jeśli wątek wypali i powisi trochę (miesiąc, dwa) zrobimy kolejną ankietę z pytaniem ile osób z niego aktywnie korzysta.
Masa gier

Awatar użytkownika
Paskudnik
Użytkownik wspierający
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Paskudnik » 16 lis 2016, 12:47

Przy zakupie gier czynnikiem decydującym dla mnie jest zawsze san zachowania danej pozycji w powiązaniu z ceną sprzedaży, w przypadku remisu cena, jeśli remis utrzymuje się - dopiero wtedy miejsce. :P Z kolei przeszukiwanie nawet kilku wątków sprzedażowych z odpowiedniego miasta (a gdyby wszyscy się wypełnili, powinno ich być nawet kilkadziesiąt) wydaje mi się znacznie dłuższym procesem, niż po prostu sprawdzenie wyników z wyszukiwarki.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P

Awatar użytkownika
Bea
Użytkownik wspierający

Post autor: Bea » 29 lis 2016, 12:23

Fajny pomysł, ale ktoś to by musiał stale aktualizować, wygląda mi to na kupę roboty. Natomiast gdyby każdy w swoim wątku sprzedażowym wpisał nazwę miasta (w mianowniku) w swoim poście lub tytule, to można by było sobie szybciutko wyszukać wątki związane z interesującym nas miastem.

bones
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times

Post autor: bones » 14 sty 2017, 16:57

a nie lepiej dodawać przedrostek miasta w tytule? albo nazwa miasta w pierwszym poście?

[waw]: monopoly, ...

i wiadomo: warszawa, sprzdam - monopoly, ...
wyszukiwanie można potem zawęzić filtrem do miast które nas interesują.

edit: nie doczytałem - był już taki pomysł
ale wyszkiwarka może ograniczać się do szukania w treści pierwszego posta - wiec jezeli trzeba bedzie wpisywać w treść posta miasto pochodzenia (celem optymalizcji kosztów zakupu) mozna fajnie wpisać kilka słów kluczowych.
ja nie musze ogladac gier przed zakupem - zakładam ze gracze mają zboczenie takie jak ja i Lady Makbet - mycie rąk i czyszczenie stołu itp..
ale bardziej chodzi o extra koszty przesyłki które powodują czasem ze zakup gry uzywanej jest nieopłacalny
mam, bns

yNidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: yNidhogg » 21 sty 2017, 17:27

bones pisze:a nie lepiej dodawać przedrostek miasta w tytule? albo nazwa miasta w pierwszym poście?

[waw]: monopoly, ...

To prawda co piszesz, jedyny problem który tu widzę to konieczność aby wszyscy (albo znakomita większość) osób trzymała się jakiejś ustalonej konwencji zapisu/prowadzenia wątku sprzedażowego. Niestety ciężko tego oczekiwać, a moja próba założenia osobnego topicu-agregatu wymaga tylko jednej osoby do zarządzania całą listą. To czy się przyjmie (będzie aktywnie wykorzystywana)... czas pokaże. Zamiast rozpoczynać dyskusję jak usprawnić to wyszukiwanie postanowiłem założyć nowy wątek i 'rozpoznać bojem' czy przypadkiem nie tego inni użytkownicy oczekują.
Masa gier

Awatar użytkownika
hipcio_stg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Post autor: hipcio_stg » 23 sty 2017, 07:56

świetny pomysł! Najlepsze jest to, że można stworzyć taką listę na istniejących tematach. Wystarczy dopisek z miastem do pierwszego posta i zalinkowanie go. Odnośniki się nie zmieniają, tylko treści aktualnego W/H.

Awatar użytkownika
Bea
Użytkownik wspierający

Post autor: Bea » 23 sty 2017, 09:39

Widzę, że taki wątek sprzedażowy już zaistniał. Mam tylko propozycję małej modyfikacji, tylko nie wiem czy się da. Np takie małe miasteczko Skawina, jest w linku do niego 3 osoby. Ale to dosłownie rzut beretem od dużego miasta Kraków, gdzie jesteśmy w stanie dostarczyć gry do odbioru osobistego. Może by to jakoś połączyć?

yNidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: yNidhogg » 26 sty 2017, 19:50

Słuszne spostrzeżenie. Gdyby sprytnie otagować miasta jak Skawina np tak:

Kod: Zaznacz cały

Skawina @Kraków
wtedy można przeszukiwać pierwszy post (w mozilli Ctrl+F) po tagach (tutaj '@Kraków'). Postaram się wprowadzić te zmiany w najbliższej aktualizacji listy.
Masa gier

Awatar użytkownika
plotrens
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Post autor: plotrens » 11 wrz 2019, 10:04

Przeniesione z głównego wątku, który przeoczyłem (link z pierwszego posta głównego wątku w starym formacie aka "nie działa"):
Witam,

jak się szuka w Warszawie to trochę dużo tych linków:P Szczególnie, że większość nieaktywna. Nie wiem czy nie wypadało by trochę porządku z tym zrobić. Jeśli nie pousuwać starych nieużywanych postów to chociaż pogrupować po ostatniej aktywności.

Przeorałem wstępnie posty. Nie do końca jeszcze wszystko się dobrze zgrało. Parę linków na pewno jest w starym formacie. Między innymi samego yNidhogg`a. O innych dba, a o sobie zapomina;)

Wstępne wyniki:
https://pastebin.com/t6p1L5Ed

Mogę to jakoś porządniej zrobić jeśli będzie zainteresowanie.
Ponadto nie wiem czy słusznie - założyłem, że autor poradzi sobie z JSON`em. Jeśli nie to mogę bez większych problemów to sformatować dane wedle jakiegoś klucza.

Pomysł na tagowanie postów, który miałem też już padł widzę. Zgadzam się, że jest to nie do wymuszenia, ale można by w pierwszym poście z listą klepnąć sugestie na ten temat. Może parę osób więcej zacznie to robić.

ODPOWIEDZ