Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sirafin »

Deem pisze:Mógłbyś wrzucić informację, co to za ukryty epilog? W spoilerze oczywiście :)
Spoiler:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Eremita pisze:
Jedah pisze:Unboxing dodatku Beyond the Threshold
https://www.youtube.com/watch?v=RGqtvKbowhE
Dzięki. Szkoda tylko że gościu chyba nie sprawdził jak się robi unboxingi.
Ta, lekko z czapy ten unboxing.
Btw. Wczoraj pyknąłem kolejny raz drugi scenariusz (znowu przegraliśmy, grrrrr!) i mimo, że nie mam włączonego pierwszego dodatku, to dwukrotnie apka kazała mi pobrać stan "zahipnotyzowany". Fajnie, że nowe scenariusze skorzystają także na rozszerzeniu, ale coś im się rąbie w tej aplikacji. :/
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 251 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Deem »

Bary pisze: Btw. Wczoraj pyknąłem kolejny raz drugi scenariusz (znowu przegraliśmy, grrrrr!) i mimo, że nie mam włączonego pierwszego dodatku, to dwukrotnie apka kazała mi pobrać stan "zahipnotyzowany". Fajnie, że nowe scenariusze skorzystają także na rozszerzeniu, ale coś im się rąbie w tej aplikacji. :/
To taka stara marketingowa sztuczka - kreują Twoją nieuświadomioną potrzebę :wink:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Etain
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2016, 05:36

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Etain »

A pytanie z innej beczki. Jest jakiś rozmiar koszulek co będzie pasował na karty badaczy ?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: krecilapka »

Tarot size. To takie jak do dixit czy time stories. W nomenklaturze ffg to pomarańczowe.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Eremita »

Etain pisze:A pytanie z innej beczki. Jest jakiś rozmiar koszulek co będzie pasował na karty badaczy ?
krecilapka pisze:Tarot size. To takie jak do dixit czy time stories. W nomenklaturze ffg to pomarańczowe.
Nawet jest ta informacja w instrukcji i na stronie produktu. (Taki hint na przyszłość.)
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: 0NCK0 »

Scenariusze z dodatku są już PL(napisy teksty czytane nadal są po ang).
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Quba40 »

0NCK0 pisze:Scenariusze z dodatku są już PL(napisy teksty czytane nadal są po ang).
Ciekawe kiedy przetłumaczą DLC.
Etain
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2016, 05:36

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Etain »

Eremita pisze:
Etain pisze:A pytanie z innej beczki. Jest jakiś rozmiar koszulek co będzie pasował na karty badaczy ?
krecilapka pisze:Tarot size. To takie jak do dixit czy time stories. W nomenklaturze ffg to pomarańczowe.
Nawet jest ta informacja w instrukcji i na stronie produktu. (Taki hint na przyszłość.)
Sorry za głupie pytanie. Byłem tak podekscytowany pudełkiem, że nie wpadłem na to, że może być taka informacja w instrukcji, której jeszcze nie ruszyłem
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

Etain pisze:
Eremita pisze:
Etain pisze:A pytanie z innej beczki. Jest jakiś rozmiar koszulek co będzie pasował na karty badaczy ?
krecilapka pisze:Tarot size. To takie jak do dixit czy time stories. W nomenklaturze ffg to pomarańczowe.
Nawet jest ta informacja w instrukcji i na stronie produktu. (Taki hint na przyszłość.)
Sorry za głupie pytanie. Byłem tak podekscytowany pudełkiem, że nie wpadłem na to, że może być taka informacja w instrukcji, której jeszcze nie ruszyłem
ba, nawet na odwrocie pudełka jest :D
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Overseer »

0NCK0 pisze:Scenariusze z dodatku są już PL(napisy teksty czytane nadal są po ang).
Skoro napisy i czytane teksty są po angielsku, to co jest po polsku? o_O
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

Jedah pisze:
0NCK0 pisze:Scenariusze z dodatku są już PL(napisy teksty czytane nadal są po ang).
Skoro napisy i czytane teksty są po angielsku, to co jest po polsku? o_O
zabrakło tak przecinka - napisy są po polsku, lektor angielski
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Natrafiłem na fajne pudełka w biedrze, świetnie nadają się do przechowywania najmniejszych figurek. Koszt dwupaka to 30 zł.
Tutaj z kolei porządniejszy unboxing pierwszego dodatku (za dużo tego nie ma w pudełku, ale cena nie szokuje).
Na deser wrzucam zaś unboxing dwóch pudełek z uzupełnieniami z pierwszej edycji.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Overseer »

A znamy już cenę na Polskę?

Kolejny unboxing
https://www.youtube.com/watch?v=GWkc6y3HgFo
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
Ascalogan
Posty: 280
Rejestracja: 21 lip 2015, 14:45
Lokalizacja: Łaziska Górne
Has thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Ascalogan »

Bary pisze:Natrafiłem na fajne pudełka w biedrze, świetnie nadają się do przechowywania najmniejszych figurek. Koszt dwupaka to 30 zł.
A jak ze zmieszczeniem tego do pudła z grą?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Ascalogan pisze:
Bary pisze:Natrafiłem na fajne pudełka w biedrze, świetnie nadają się do przechowywania najmniejszych figurek. Koszt dwupaka to 30 zł.
A jak ze zmieszczeniem tego do pudła z grą?
Niestety taka opcja odpada. Ale myślę, że i tak trzeba się pogodzić z myślą, że figurki prędzej czy późnej muszą wyemigrować z pudełka...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Smoku »

0NCK0 pisze:Scenariusze z dodatku są już PL(napisy teksty czytane nadal są po ang).
Scenariusz z DLC ? Czy chodzi o scenariusze do pierwszej edycji z dodatkami?
U mnie zakupiony scenariusz jest w wersji ang.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Smoku pisze:
0NCK0 pisze:Scenariusze z dodatku są już PL(napisy teksty czytane nadal są po ang).
Scenariusz z DLC ? Czy chodzi o scenariusze do pierwszej edycji z dodatkami?
U mnie zakupiony scenariusz jest w wersji ang.
Z dlc dopiero zaczynają.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
szajus2
Posty: 64
Rejestracja: 27 paź 2014, 18:19
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: szajus2 »

Mam pytanie o grę solo, jest ok czy jednak lepiej pograć z ekipą?
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

szajus2 pisze:Mam pytanie o grę solo, jest ok czy jednak lepiej pograć z ekipą?
Jest fajnie, szczególnie dzięki aplikacji. Chyba nie ma gry w którą grałoby mi się lepiej solo, zazwyczaj jest słabo i czuję się z tym jakoś... niezręcznie :roll:
Awatar użytkownika
jacus666
Posty: 261
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: jacus666 »

Przekonałem się i kupiłem drugą edycję Posiadłości Szaleństwa i natychmiast dała u mnie znać potrzeba skolekcjonowania wszystkich dodatków. Póki co ograniczam się tylko do rzeczy wydanych specjalnie na potrzeby drugiej edycji (znaczy nie chcę kupować pierwszej edycji gry, ani dodatków do niej).

Wiem, że dodatek "Za progiem" zostanie wydany po polsku przez Galaktę i to już chyba niedługo, natomiast chciałbym spytać czym dokładnie są Recurring Nightmares Figure and Tile Collection oraz Suppressed Memories Figure and Tile Collection? Są to jedynie figurki i kafle wprost z pierwszej edycji gry? Czy opłaca się je kupować? Dostajemy w związku z nimi nowe scenariusze? Czy kafle i figurki z tych dodatków są wykorzystywane przez aplikacje w podstawowych scenariuszach?

Z góry dzięki za pomoc! :)
Podzielę się rabatem: Planszostrefa.pl -11%
Moja kolekcja
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Mario_Max »

jacus666 pisze:
Wiem, że dodatek "Za progiem" zostanie wydany po polsku przez Galaktę i to już chyba niedługo, natomiast chciałbym spytać czym dokładnie są Recurring Nightmares Figure and Tile Collection oraz Suppressed Memories Figure and Tile Collection? Są to jedynie figurki i kafle wprost z pierwszej edycji gry? Czy opłaca się je kupować? Dostajemy w związku z nimi nowe scenariusze? Czy kafle i figurki z tych dodatków są wykorzystywane przez aplikacje w podstawowych scenariuszach?

Z góry dzięki za pomoc! :)
warto je zakupić, dzięki temu można się przekonać, że mogą być figrki jeszcze gorszej jakości niż w podstawce :)

Są to jedynie figurki i kafle wprost z pierwszej edycji gry?
tak
Czy opłaca się je kupować?
tak, pod warunkiem,że gra wchodzi do twojego top 5

Dostajemy w związku z nimi nowe scenariusze?
taak po 1 set.

Czy kafle i figurki z tych dodatków są wykorzystywane przez aplikacje w podstawowych scenariuszach?
tak
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Overseer »

Ponownie zapytam - czy już znamy cenę dodatku Za Progiem w naszym kraju?
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Quba40 »

jacus666 pisze:Przekonałem się i kupiłem drugą edycję Posiadłości Szaleństwa i natychmiast dała u mnie znać potrzeba skolekcjonowania wszystkich dodatków. Póki co ograniczam się tylko do rzeczy wydanych specjalnie na potrzeby drugiej edycji (znaczy nie chcę kupować pierwszej edycji gry, ani dodatków do niej).

Wiem, że dodatek "Za progiem" zostanie wydany po polsku przez Galaktę i to już chyba niedługo, natomiast chciałbym spytać czym dokładnie są Recurring Nightmares Figure and Tile Collection oraz Suppressed Memories Figure and Tile Collection? Są to jedynie figurki i kafle wprost z pierwszej edycji gry? Czy opłaca się je kupować? Dostajemy w związku z nimi nowe scenariusze? Czy kafle i figurki z tych dodatków są wykorzystywane przez aplikacje w podstawowych scenariuszach?

Z góry dzięki za pomoc! :)
Na + dodają nowych badaczy i nowe kafle (scenariusz 1, 3 i DLC otrzymują dodatkowe warianty), nowe potwory też są inne w działaniu, ale ta gra przede wszystkim potrzebuje scenariuszy i to jest ich największy -. Każdy z tych dodatków oferuje wyłącznie po 1 scenariuszu. Przeszedłem oba z użyciem kafli z podstawki (musiałem dopasowywać i improwizować ale dało radę) i mnie one bardzo rozczarowały, są mało skomplikowane i po przejściu zupełnie nie chce się do nich wracać mimo tego, że jeden z nich ma kilka konfiguracji mapy. Dodatki IMHO byłby warte swojej ceny gdyby zawierały przynajmniej po 2 przygody, pomimo tego, że PS2ed jest dla mnie grą roku 2016 to póki co odpuszczam te dodatki.
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: nikczemnik »

Kilka dni temu brat zakupił swój egzemplarz, ogólnie gra jest świetna i bardzo nam się podoba ale jestem BARDZO rozczarowany jakością elementów gry. Figurki są niedopasowane do podstawek, albo nie wchodzą i trzeba docinać albo są tak luźne, że z podstawki wypadają, z tego co widzę bez jakiegoś kleju się nie obejdzie i tu pytanie: jakiego kleju użyć, jakby ktoś chciał w przyszłości figurki z podstawek bez problemu i pomalować? Druga kwestia to taka, że włożenie kafelka do podstawki to jakaś szaleństwo rodem z opowiadań HPL, praktycznie w każdej podstawce trzeba było to zrobić siłowo, o wyjęciu teraz tych kartoników nie wspomnę. Grałem i macałem elementy pierwszej edycji i nie było takich cyrków.
ODPOWIEDZ