Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
weejet
Posty: 98
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:51
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: weejet »

Nam we dwie osoby wychodzi 3h :D dobra gra ale dluga.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Strud
Posty: 314
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 41 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Strud »

Jakby się ktoś jeszcze zastanawiał nad kapslami na żetony - kupiłem na allegro te 32mm w tubach, pasują idealnie.
Ważne też, by były bez rantów, wtedy się je wygodnie układa jeden na drugim.

Nie mogę się doczekać pierwszej rozgrywki!
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: ptf »

Rozegrałem kolejną grę jako Space Marines przeciwko Orkom z wynikiem 2:1. Miałem sporą przewagę doświadczenia (przeciwnik trzecia partia) więc nie wiem, czy wynik jest miarodajny. W każdym razie grało się tą frakcją bardzo przyjemnie (moja druga partia jako SM) a drop pody po orbital strike są super.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: ptf »

Jeśli ktoś już zagrał po 50 razy każdą frakcją, to na BGG są fanowskie dodatki w postaci frakcji Tau, Necronów, Tyranidów i Gwardii Imperialnej - oczywiście tylko karty, ale w związku z tym, że druk 3D jest coraz popularniejszy forumowicze dyskutują też o figurkach 8)
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Pastorkris »

ptf pisze:Jeśli ktoś już zagrał po 50 razy każdą frakcją, to na BGG są fanowskie dodatki w postaci frakcji Tau, Necronów, Tyranidów i Gwardii Imperialnej - oczywiście tylko karty, ale w związku z tym, że druk 3D jest coraz popularniejszy forumowicze dyskutują też o figurkach 8)
Uuuu, pędzę zobaczyć :D
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Błysk »

Ja to za leniwy chyba jestem na drukowanie wszystkiego samemu. Potem jeszcze mi nie wyjdzie tak ładnie to będę zły przez tydzień chodził. Na szczęście Chaosem jeszcze nigdy nie grałem, Eldarami około 10 razy, a resztą mniej, więc jeszcze trochę czasu mam.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: playerator »

ptf pisze:Jeśli ktoś już zagrał po 50 razy każdą frakcją, to na BGG są fanowskie dodatki w postaci frakcji Tau, Necronów, Tyranidów i Gwardii Imperialnej - oczywiście tylko karty, ale w związku z tym, że druk 3D jest coraz popularniejszy forumowicze dyskutują też o figurkach 8)
Fajne info, ale można prosić o jakiegoś linka, dla tych mniej obytych? 8)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: zomboni »

Linki do frakcji:
Tau
Imperial Guard
Tyranid
Necron

Wszystkie pliki pod jednym linkiem znajdziesz tutaj.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: playerator »

@zomboni - thx :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: zomboni »

Nie ma sprawy :D Zastanawiam się nad zakupem tej gry, z dostępnością zaczyna się robić krucho. Odstrasza mnie czas gry. Jak na razie udało mi się raz zagrać - osoba, która tłumaczyła grę nie zrobiła tego zbyt dobrze i przez to partia trwała 4 ~ 4,5 godziny (4 osoby). Czy czas w okolicy 2,5 godziny po ograniu ekipy jest realny (w pełnym składzie)?
Awatar użytkownika
weejet
Posty: 98
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:51
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: weejet »

zomboni pisze:Nie ma sprawy :D Zastanawiam się nad zakupem tej gry, z dostępnością zaczyna się robić krucho. Odstrasza mnie czas gry. Jak na razie udało mi się raz zagrać - osoba, która tłumaczyła grę nie zrobiła tego zbyt dobrze i przez to partia trwała 4 ~ 4,5 godziny (4 osoby). Czy czas w okolicy 2,5 godziny po ograniu ekipy jest realny (w pełnym składzie)?
Moim zdaniem to watpliwe. Na bgg masz ankiete - 44% osob zaznaczylo odpowiedz 4-5h w pelnym skladzie.

https://boardgamegeek.com/thread/163113 ... bidden-sta


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Błysk »

zomboni pisze:Nie ma sprawy :D Zastanawiam się nad zakupem tej gry, z dostępnością zaczyna się robić krucho. Odstrasza mnie czas gry. Jak na razie udało mi się raz zagrać - osoba, która tłumaczyła grę nie zrobiła tego zbyt dobrze i przez to partia trwała 4 ~ 4,5 godziny (4 osoby). Czy czas w okolicy 2,5 godziny po ograniu ekipy jest realny (w pełnym składzie)?

Nie łudź się- nie ma najmniejszych szans. Chyba, że ciągle będzie ktoś nowy i będzie robił błędy. My gramy 5-6h, ale ludzie robią przerwy na papierosa itd. itp. 4,5-5h jest realne na 4 graczy.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Forbidden Stars

Post autor: DREADNOUGHT2 »

zomboni pisze:Nie ma sprawy :D Zastanawiam się nad zakupem tej gry, z dostępnością zaczyna się robić krucho. Odstrasza mnie czas gry. Jak na razie udało mi się raz zagrać - osoba, która tłumaczyła grę nie zrobiła tego zbyt dobrze i przez to partia trwała 4 ~ 4,5 godziny (4 osoby). Czy czas w okolicy 2,5 godziny po ograniu ekipy jest realny (w pełnym składzie)?
Nie grałem w FS. Ale dokładnie ją prześwietlałem z racji tego, że jest to Wh40k.

W komentarzach dotyczących gry podkreślano duże rozczarowanie związane z rezygnacją z wydania już prawie opracowanego dodatku do gry. Dodatek był planowany od początku ale porzucili projekt, potwierdzone info od pracownika FFG z tego co czytałem. Także ta gra jest okrojona o frakcje=regrywalność, bo miało ich być więcej.

Dołóżmy do tego chorągiewki (sic!) obrazujące drużyny piechoty i finalnie raczej nie warto/tylko po bardzo korzystnej cenie.
No chyba, że kupujesz dla mechaniki a nie świata WH40k.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Błysk »

Chciałbym, żeby wszyscy robili tak "okrojone" gry. Gra jest kompletna i zapewnia ogromną regrywalność. Co do tej piechoty- Nie ma figurek marinsów czy orków, są faktycznie zaznaczani "chorągwiami". Moim zdaniem to dobrze, zwłaszcza, że te chorągwie mają mocny klimat, ale wielu ludzi narzeka, że powinny tam być "normalne" figurki.

Moim zdaniem gra jest 10/10, ale nie zmieścisz się w 2,5h i tyle.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Pastorkris »

Jakby dali figurki żołnierzy to znów by był lament, że "przecież skala się nie zgadza! Te roboty były 10 razy większe od normalnego człowieka! Hur Dur!" także wiesz... ;)
I również nie uważam by gra była okrojona. Jakby nie było, masz jedną armię więcej niż w Starcrafcie, który za takie miliony teraz chodzi :) Wiadomo, że potencjał był na kolejne i szkoda, że nie wyszedł ten dodatek, ale cieszmy się z tego co jest.
Gra jest rewelacyjna, to trzeba jej przyznać, ale licz się z czasem gry, który raczej poniżej 4h nie zejdzie w pełnym składzie.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Forbidden Stars

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Nie no jasne - kompletność/regrywalność FS zapewne jest powalająca w porównaniu do Eldritch Horror, Arkham LCG etc.
Ale miało być więcej, od samego początku było to zaplanowane a nie będzie
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Valarus »

DREADNOUGHT2 pisze:
Dołóżmy do tego chorągiewki (sic!) obrazujące drużyny piechoty i finalnie raczej nie warto/tylko po bardzo korzystnej cenie.
No chyba, że kupujesz dla mechaniki a nie świata WH40k.
O co ludziska chodzi z tymi chorągiewkami? Jest jakaś fobia z tym związana i przez to niektórzy boją się grać? Jest to bardzo dobre rozwiązanie znane jeszcze z Twilight Imperium. Definicja problemu wymyślanego na siłę.
DREADNOUGHT2 pisze:Także ta gra jest okrojona o frakcje=regrywalność, bo miało ich być więcej.
Bzdura straszna, nic nie jest okrojone. Mam ok 40 partii na koncie i nie nudzi się ani trochę. Czepiasz się, byle się czepiać - nie byłoby lepiej jednak zagrać i krytykować, a nie wymyślać nieistniejące problemy?

Klimat 40k jest w Forbidden Stars bardzo mocny, mechanika jest bardzo dobra... balans by pewnie można troszeczke poprawić, żeby SM nie grało się tak ciężko, no ale oprócz tego wszystko jest gites, gra warta każdej złotówki.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Błysk »

Valarus pisze: Klimat 40k jest w Forbidden Stars bardzo mocny, mechanika jest bardzo dobra... balans by pewnie można troszeczke poprawić, żeby SM nie grało się tak ciężko, no ale oprócz tego wszystko jest gites, gra warta każdej złotówki.

UPDATE: Nauczyłem się nimi grać. Kluczem jest szybki rozwój (jak u Eldarów). :) Ich karty walki można ulepszać szybko, jak się ma miasta to lepsze jednostki można zamieniać gdziekolwiek na mapie dzięki pasywowi, więc szybko można atakować "zaawansowaną" armią. Niezłym pomysłem jest "kampić" pierwsze tury, żeby nie porobić sobie głupich strat i przeznaczyć czas na rozbudowę. Dodatkowo rozkaz zamieniający budynki może bardzo pomóc (raz masz twierdzę, a zaraz miasto), chociaż tego rozkazu jeszcze nie robiłem.
Peterus
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2016, 11:32
Has thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Peterus »

Nie grałem w FS
Także ta gra jest okrojona o frakcje=regrywalność
No chyba, że kupujesz dla mechaniki a nie świata WH40k.

Jak ktoś, kto nie grał może wypowiadać się o regrywalności i klimacie?
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Piehoo »

zomboni pisze:Linki do frakcji:
Tau
Imperial Guard
Tyranid
Necron

Wszystkie pliki pod jednym linkiem znajdziesz tutaj.
Mega! Będziemy testować z solidnym wydrukiem i figurkami z innych gier. W końcu będę mógł zagrać Imperialsami, moją frakcją z komputerowego Dawn of War. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: playerator »

Piehoo pisze: Mega! Będziemy testować z solidnym wydrukiem i figurkami z innych gier. W końcu będę mógł zagrać Imperialsami, moją frakcją z komputerowego Dawn of War. :)
Na TEJ STRONIE są wstawione przez Mr KW Monk linki do niemal wszystkich poprawionych wizualnie kart (czcionka, dodane ikonki).
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: ptf »

Błysk pisze:
Valarus pisze: Klimat 40k jest w Forbidden Stars bardzo mocny, mechanika jest bardzo dobra... balans by pewnie można troszeczke poprawić, żeby SM nie grało się tak ciężko, no ale oprócz tego wszystko jest gites, gra warta każdej złotówki.

UPDATE: Nauczyłem się nimi grać. Kluczem jest szybki rozwój (jak u Eldarów). :) Ich karty walki można ulepszać szybko, jak się ma miasta to lepsze jednostki można zamieniać gdziekolwiek na mapie dzięki pasywowi, więc szybko można atakować "zaawansowaną" armią. Niezłym pomysłem jest "kampić" pierwsze tury, żeby nie porobić sobie głupich strat i przeznaczyć czas na rozbudowę. Dodatkowo rozkaz zamieniający budynki może bardzo pomóc (raz masz twierdzę, a zaraz miasto), chociaż tego rozkazu jeszcze nie robiłem.
Prawda, że SM też gra się fajnie? 8)

A co do regrywalności - ja z kolei jeszcze nie zagrałem ani razu Eldarami, dodatkowo dochodzi przeciwko komu grasz (w konfiguracjach 2 i 3 osobowych) + za każdym razem inna mapa - przy grze, która ma szansę zawitać na stole kilkanaście razy w roku, no może dwadzieścia kilka nie ma się absolutnie czym przejmować. Starczy jej na całe lata 8)
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Morgon »

Obejrzałem te fanowskie karty i wyglądają świetnie. Nie wiem jak z balansem, ale to też pewnie fani doszlifują. Fajnie by było gdyby ktoś znający się na obróbce graficznej przerobił te karty na wersję z polskimi napisami. Póki co frakcje z podstawki i tak wystarczą na długi czas.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Błysk »

Morgon pisze:Obejrzałem te fanowskie karty i wyglądają świetnie. Nie wiem jak z balansem, ale to też pewnie fani doszlifują. Fajnie by było gdyby ktoś znający się na obróbce graficznej przerobił te karty na wersję z polskimi napisami. Póki co frakcje z podstawki i tak wystarczą na długi czas.
Gdyby istniały jakieś modele 3d figurek, czy inne odlewy...
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Morgon »

Błysk pisze:
Morgon pisze:Obejrzałem te fanowskie karty i wyglądają świetnie. Nie wiem jak z balansem, ale to też pewnie fani doszlifują. Fajnie by było gdyby ktoś znający się na obróbce graficznej przerobił te karty na wersję z polskimi napisami. Póki co frakcje z podstawki i tak wystarczą na długi czas.
Gdyby istniały jakieś modele 3d figurek, czy inne odlewy...
Nie martw sie. Ktos to w koncu wydrukuje na drukarce 3D. Popyt bedzie, kwestia ceny.
ODPOWIEDZ