Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: Hiu »

Dosc zlozona symulacja wyscigow formuly 1, gdzie dowodzimy pojedynczym bolidem w starciu z innymi graczami oraz "automatami" - ktore sa naprawde szybkie. Gra nieslusznie porownywany do Thunder race od GMT (symulacja Nascar).

Gotha games, ktorzy borykaja sie z problemami dystrybucyjnymi - szczegolnie tego tytulu (niech za przyklad bedzie podane to, ze gra doczekala sie juz dodatku, Gotha (firma z UK) byla na Essen w tym roku z duzymi zapasami tej gry, a dystrybucja w dalszym ciagu kuleje w calej europie).

Jezeli macie dostep do gry, lub zobaczycie ja w dystrybucji - warto sie tym tytulem zainteresowac. Sprowadzanie tego tytulu z UK - mija sie z celem (cena zaporowa).

Dla niewtajemniczonych, Rhado juz zrobil "przebieg", takze mozna sie zapoznac. LINK

Rozne typy rozgrywki - zwykly oraz zaawansowany. Tory sa wzorowane na oryginalnych torach (uzywaja prawdziwych nazw torow - w odroznieniu od nazw ekip).
Jakos wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie.
Mysle, ze to rodzynek, wsrod symulacji wyscigow samochodowych. Nalezy pamietac, iz jest to dosc zlozona gra.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: janekbossko »

Gra jest dostepna w planszomanii i planszostrefeie z dodatkami :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: kolderek »

jako fan gier sportowych na planszy, wymieniłem się na Essen na tę grę. ale jeszcze nie grałem. szkoda, że nie ma nigdzie czegoś po polsku na temat tej gry :-/
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: rastula »

no i zagrałem...


ta gra to nie bułka z masłem ;)...

bardzo dużo drobnych zasad i wątpliwości, nawet w wersji prostej ... można powiedzieć, że pierwszy wyścig to jazda we mgle ( choć akurat pogoda nie działa ;)...

jeśli ktoś liczy na "trochę" bardziej skomplikowane Formula D to może się odbić od ściany...

ale jak już się przekopie przez faq i forum na bgg to zaczyna być na prawdę niezły fun. Nie jestem miłośnikiem moto sportów ale myślę , że ilość smaczków , strategii, kierowców i innych czynników ( flagi, kraksy itd) zadowoli takowych.

natomiast dla gracza planszowego jest tu mnóstwo customizacji, optymalizacji, zarządzania ryzykiem, licytowania

naprawdę emocjonująca gra, dobrze oddająca wydarzenia na torze... i fajnie chodzi już od 2 osób!!!.

napaliłem się trochę na kolejne rozgrywki, już bez szukania co ruch odpowiedzi na pytania w necie...

bardzo fajna, złożona pozycja!
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: adikom5777 »

A niech Cię, już myślałem że odpuszczę.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: rastula »

adikom5777 pisze:A niech Cię, już myślałem że odpuszczę.

namów kogoś, żeby kupił i z nim pograj hahahah :)
Liarus
Posty: 395
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: Liarus »

Świetna gra, w szczególności dla planszówkowych wyjadaczy. Trochę zależy od losu, ale można jego efekty ograniczyć (nie ryzykować, dobrać odpowiednie umiejętności).
Znacznie cięższy kaliber niż formulad. Dzięki przemyślanej mechanice robotów, bardzo fajnie działa przy mniejszej ilości osób (nawet solo). Na razie rozegrałem prosty wyścig, i mam zdanie jak rastula. Instrukcja nie wyjaśnia wszystkiego (a to dopiero wariant prosty), trzeba szukać informacji w necie. Przykłady graficzne bardzo źle skontrowane. Ale jak się ogarnie wszystko to gra się płynnie.
Awatar użytkownika
for2players
Posty: 852
Rejestracja: 06 sie 2013, 17:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: for2players »

Podrzucę linka z recenzją:

http://www.for2players.pl/2017/02/race- ... a-gry.html

Nie uważam Race! za grę bardzo złożoną, gdyż sam trzon można łatwo wytłumaczyć. Czasem jednak rzeczywiście się ona komplikuje, głównie przez sporą liczbę drobnych zasad.

Tomasz
Znajdź nas na: NASZA STRONA, FACEBOOK
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 524
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: lukwych »

Zgadzam się z głównym wnioskiem - grę robi realizm rozgrywki. Podczas partii mam wrażenie jakbym oglądął prawdziwy wyścig i to na emocjnujących zasadach, a nie obecne fiu bździu bez taktyki, tankowania i z ułatwionym wyprzedaniem. Gramy z kolegami sezon (12 wyścigów po dwa na każdym torze) i te emocje czuć jeszcze bardziej. Co do eliminacji - primo grając sezon liczy się każdy punkt, więc czasem trzeba ryzykować, secundo wyeliminowany gracz może zająć miejsce najgorszego bota i podjąć walkę, więc się nie nudzi. Jedyny minus - na 4 graczy w trybie drużynowym (każdy ma team złożony ze swojego pojazdu i super szybkiego bota) wyścig potrafi trwać i 6 godzin (choć zdarzało się i 4h). Ale przeżycia nawet podczas tak długiego wyścigu - bezcenne. Wczoraj odebrałem dodatek nr1 (nr 2 kupiłem wcześniej) i już nie mogę się doczekać rozpakowania i przeanalizowania nowych torów, o ściganiu nie wspominając. Polecam fanom wyścigów f1, eurokombinowania z nutką losowości i epickich rozgrywek zarówno w kwestii długości jak i doznań.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Leoś
Posty: 18
Rejestracja: 25 wrz 2016, 09:44
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: Leoś »

Czy jest gdzieś dostępna polska instrukcja? Przyznam, ze gra mnie zaciekawiła , ale bez instrukcji po polsku ani rusz.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: krisow »

Takich gier jak na lekarstwo. Sam czasem grywam jeszcze w "Grand Prix" Michała Stajszczaka z lat 80-tych. To mnie zaciekawiło, gdyby była wersja PL brałbym w ciemno.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2021, 13:14 przez krisow, łącznie zmieniany 1 raz.
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: Maddas »

Instrukcja Polska byłaby mile widziana.
Przeglądając filmy Rahdo widać jak bardzo zawiłe są zasady, skoro tyle pomyłek popełnił.

Ale gra jest bardzo interesująca.
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 524
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: lukwych »

Na dziś całą energię tłumaczenia skupiam na Gloomhaven. Dodatkowo nie ogarnę tematu graficznie. Ale mogę obiecać, że za około miesiąc lub wcześniej jak będę miał chwilę wolnego w robocie wezmę się za tłumaczenie aktualnych zasad ver11 z BGG. Oczywiście wszelka pomoc mile widziana.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: Maddas »

Dziękuję za tą deklarację.
Zaczynam rozglądać się za sklepami, sprzedającymi tą grę.
Przyznam, że gra mnie mocno zainteresowała, szukam materiałów w internecie i nawet zacząłęm oglądać opis rozgrywki po hiszpańsku, mimo że nic nie rozumiem ;)

Pozdrawiam Maddas
Awatar użytkownika
BMC
Posty: 120
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Radom

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: BMC »

Na dziś całą energię tłumaczenia skupiam na Gloomhaven. Dodatkowo nie ogarnę tematu graficznie. Ale mogę obiecać, że za około miesiąc lub wcześniej jak będę miał chwilę wolnego w robocie wezmę się za tłumaczenie aktualnych zasad ver11 z BGG. Oczywiście wszelka pomoc mile widziana.
Czy dalej jest szansa na przetłumeczenie instrukcji na język polski?
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 524
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: lukwych »

Mam coś rozgrzebane, ale muszę zobaczyć na jakim etapie. Nikły odzew sprawił, że nie miałem chęci tłumaczyć dalej, zwłaszcza, że nie złożę tego graficznie. Nadal walczę z GH, więc i czasu brakuje. Jeżeli jest zapotrzebowanie, to mogę tłumaczyć dalej. Jeżeli jesteś z Warszawy, to prościej i szybciej będzie się spotkać i zagrać np. na grudniowej Kostce lub na naszych piątkowych spotkaniach. Chętnie też przygarniemy do naszej grupy czwartego gracza na regularne ściganie, aby pociągnąć cały sezon - wtedy gra całkiem rozwija skrzydła.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
BMC
Posty: 120
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Radom

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: BMC »

Jak się przeprowadzę do Wawy to dam znać :) ale póki co się nie zanosi. Pytałem bo niewątpliwie pomogła by mi ogarnąć te zasady bo po lekturze instrukcji wersji podstawowej gry więcej pytań niż odpowiedzi ale jeszcze nie grałem więc jestem dobrej myśli że wszystko wyjdzie w praniu. Gdyby była to by pomogła ale jak nie ma to będę walczył z ang wersją, bo gra wygląda że jest tego warta.
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: Maddas »

Chciałem odkurzyć stary temat.
Czy komuś udało się już zmierzyć z instrukcją i przetłumaczyć na język polski?
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 524
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: lukwych »

Po nikłym odzewie zarzuciłem projekt tłumaczenia.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Race! Formula 90 - Gotha games

Post autor: Maddas »

Cóż, rozumiem, ale mimo wszystko szkoda.
phoenix_pl
Posty: 48
Rejestracja: 22 gru 2018, 00:02
Been thanked: 3 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: phoenix_pl »

Cześć,
Rozwijamy właśnie projekt FormulaGP - nie Grand Prix a Gra Planszowa ;) w każdym razie tytuł roboczy (https://www.facebook.com/formulaonboard/), który jest na etapie wczesnego prototypu (testowanie mechaniki - ilustracje robocze). Gra ma swoją ogólną koncepcję ale nadal jest na etapie rozwoju i przydałby nam się feedback od graczy.
Moglibyśmy wysłać prototyp do testów, ktoś chętny?
pozdro
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: zbajszek »

Gra jest trochę stara, ale też powinna się w przyszłości pojawić 2 edycja na Kickstarterze (ponoć w tym roku), więc jakby ktoś był zainteresowany jak wyglądała pierwsza edycja to zrobiłem małą serię:

Race! Formula 90 #1 - Setup

Playlista
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: mistrz_yon »

Miałem okazję rozmawiać z projektantem na Essen 2015. Gość był tak zakręcony na punkcie F1, że trudno było uwierzyć. Dla kogoś kto się zupełnie F1 nie interesował, to było jak inny wszechświat. Jednoczenie bardzo mnie na tę grę nakręcił - nie kupiłem wtedy, bo była (nawet jak na Gotha) droga. Ale żałowałem bardzo później. I może to zabawne, ale od rozmowy z tym gościem inaczej patrzę na F1 (przychylniej, w sensie).

Fajnie, że będzie reedycja. Szkoda, że na KS, bo widzę już te miliony monet za figurki kolesi zmieniających opony.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: zbajszek »

Akurat nie wszyscy lecą na miliony figurek na szczęście, dużo zależy od wydawcy, ale myślę że tutaj nie będzie jakiejś przesady, ba nawet przez pewien czas była mowa żeby te plastikowe samochodziki zastąpić żetonami także tego że będzie sztucznie powiększona cena przez bezużyteczny plastik raczej się nie boję. Choć sama cena pewnie będzie trochę większa ze względu na to że od razu w pudełku mają być oba dodatki więc to musi się odbić na cenie, no ale zobaczymy. Rallyman pokazał że można zrobić i nową grę i reedycję za w sumie dość rozsądne pieniądze więc może Gotha pójdzie tym śladem.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: rastula »

mam - nawet z dodatkiem :mrgreen:

daliście mi 8mpuls żeby odkurzyć tego zacnego suchara
ODPOWIEDZ