Nieskomplikowana gra dla 3 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
vlt
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2017, 21:07

Nieskomplikowana gra dla 3 osób

Post autor: vlt »

Hej :)

Poszukuję gry planszowej dla 3 osób do grania z domownikami (mamą i babcią).

Dotychczas przerobiliśmy:
  • Carcassonne (+ Kupcy i budowniczowie + Karczmy i katedry + Rzeka) - dotychczas grana najwięcej i wszystkim bardzo się podoba
  • Wsiąść do pociągu: Europa - gramy od niedawna, ale również się bardzo spodobała
  • Alhambra - kupiona po przejrzeniu paru tematów na forum; w porządku, ale nie tak fajna jak dwie powyższe
  • Catan - kupiona jako pierwsza; na początku było w miarę OK, ale od czasu kupienia Carcassonne jakoś popadła w niełaskę i długo nie była grana. Pierwsza rozgrywka po przerwie też nie spotkała się z entuzjazmem domowników i gra została sprzedana
  • Zakazana Wyspa - kompletnie nie podeszła od samego początku (do tego stopnia, że nie skończyliśmy pierwszej rozgrywki)
Wydaje mi się, że poszukuję gry:
  • nieskomplikowanej i niewymagającej przesadnego myślenia / planowania (babcia jest w mocno podeszłym wieku i umysł już nie pracuje jak za młodu ;) )
  • o małej ilości negatywnych interakcji (preferencja mamy i babci)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Nieskomplikowana gra dla 3 osób

Post autor: Yavi »

Kingdomino - takie domino na sterydach, ładne, proste, b. szybkie i przyjemne. Najłatwiejsze z podanych tytułów.
Wyspa Skye - trudniejsze Carcassonne: oprócz układania kafelków (każdy ma swoje królestwo) jest jeszcze zakup płytek od innych i ogólnodostępne cele do realizowania
Festiwal Lampionów - mi nie podszedł, ale ma logo Mensy, polega na dokładaniu kafelków i zbieraniu zestawów kart
Nowy Jork 1901 - budowa miasta - zajmowanie działek i dokładanie kafelków wieżowców

Wszystkie proste (Wyspa Skye najtrudniejsza, ale mieści się w ramach gier rodzinnych), wszystkie z kafelkami i niewielką interakcją.
e: Recenzje 3 z 4 podanych tytułów znajdziesz u nas na blogu (link w podpisie). Kingdomino dopiero do nas dotarło, ale graliśmy już kilka razy, więc też mogę polecić ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Nieskomplikowana gra dla 3 osób

Post autor: warlock »

Sprawdźcie Na Sprzedaż od Portalu, prosty filler o kupowaniu/sprzedaży nieruchomości. Świetny na 3 osoby ;).
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Nieskomplikowana gra dla 3 osób

Post autor: Morgon »

U nas ostatnio chwycil Splendor, taki przyjemny pasjans od 2 do 4 osob max.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Nieskomplikowana gra dla 3 osób

Post autor: Bea »

Splendor, Kakao, Domek, Tokaido.
87kris
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 10:37

Re: Nieskomplikowana gra dla 3 osób

Post autor: 87kris »

Augustus - bingo na sterydach. Szybka (można w 15 minut zamknąć partie) wyzwala chęć natychmiastowego rewanżu ;-)
Moja kolekcja => >>link<<
87kris
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 10:37

Re: Nieskomplikowana gra dla 3 osób

Post autor: 87kris »

Są karty, które za wykonanie dają możliwość uderzenia w przeciwnika (wyrzucenie mu pionków, skasowanie którejś karty która on wykonał etc.) Ale jeśli bardzo to was boli to te karty można usunąć z puli, wg mnie pozostałych jest aż nadto. Bez tego to tak naprawdę każdy sobie gra w bingo z lekka nuta planowania jakie karty zabrać jako kolejne żeby najlepiej punktowo na tym wyjść.

Prosta i przyjena gra - raczej przerywnik ale u mnie zarówno dziewczyna jak i rodzice bardzo lubią.
Moja kolekcja => >>link<<
Tigahmes
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2017, 16:05

Re: Nieskomplikowana gra dla 3 osób

Post autor: Tigahmes »

Leśna draka, Morpheus oraz Komisarz Wiktor :)
Om nom nom
Posty: 114
Rejestracja: 29 wrz 2012, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nieskomplikowana gra dla 3 osób

Post autor: Om nom nom »

Takenoko powinno się spodobać. Interakcja moim zdaniem do zaakceptowania.
.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Nieskomplikowana gra dla 3 osób

Post autor: krzyss »

Splendor, Nowy Jork 1901, Metropolia, Zamki Szalonego Króla Ludwika (troszkę więcej kombinowania).
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
vlt
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2017, 21:07

Re: Nieskomplikowana gra dla 3 osób

Post autor: vlt »

Dziękuję wszystkim za sugestie, poczytam / pooglądam recenzje / przykładowe rozgrywki i coś na pewno wybiorę :)
ODPOWIEDZ