Orzeł Morski i Ostatnia Wojna Cesarzy

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Mr Twincal
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut 2008, 14:44
Lokalizacja: Okolice Leszna(Wschowa)

Orzeł Morski i Ostatnia Wojna Cesarzy

Post autor: Mr Twincal »

Jestem osobą zupełnie zieloną jeśli chodzi o planszówki wszelkiej maści i chciałbym dowiedzieć się czegoś o grach wymienionych w tytule: po pierwsze-na ilu graczy one chodzą? po drugie- jest dostępna do nich instrukcja w formie elektronicznej? po trzecie- gdzie można je nabyć i/lub zobaczyć? Zaznaczam, że mogę dotrzeć w miarę bezproblemowo tylko do Poznania z miast większych. Z góry dzięki za pomoc :)
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Orzeł Morski i Ostatnia Wojna Cesarzy

Post autor: Ezechiel »

http://planszowki.polter.pl/Wywiad-ze-S ... kiem-c7690 - wywiad z autorem na temat gry.

http://www.planszowki.gildia.pl/gry/orz ... i/recenzja - recenzja gry

O instrukcję i wysyłkę najlepiej zapytaj użytkwonika Zulu von Auffenberga, pojawia się czasem na tym forum. W jego profilu znajdziesz też kontakt do niego. ZvA grywał też w OWC - więc warto go podpytać.

OM jest teoretycznie dla dwóch osób. W praktyce sprawdza się też w ekipie od trzech do pięciu osób (wtedy każdy dowodzi jednym z zespołów jednostek zamiast całej flotylli).

Zobaczyć go można głównie na konwentach miłośników gier strategicznych (Lublin, Łódź, Małopolska, Muszyna) - ale to chyba Cię nie interesuje.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Re: Orzeł Morski i Ostatnia Wojna Cesarzy

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Ostatnia Wojna Cesarzy przeznaczona jest dla 2 graczy, ale można śmiało zagrać na 3 osoby (Niemiec, Austro-Węgier, Rosjanin). Pytania odnośnie tej gry możesz zadać autorowi Jarosławowi Flisowi (nick: Legun).
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Orzeł Morski i Ostatnia Wojna Cesarzy

Post autor: Legun »

OWC można u mnie zdobyć w zamian za jakąś książkę (mam jeszcze kilka sztuk ale handlem się nie zajmuję). Instrukcję z erratą można dostać od Andiego (głównego specjalisty od instrukcji :) ).
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Mr Twincal
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut 2008, 14:44
Lokalizacja: Okolice Leszna(Wschowa)

Re: Orzeł Morski i Ostatnia Wojna Cesarzy

Post autor: Mr Twincal »

Tzn jaką? Jestem początkującym planszówkowiczem i historykiem, więc mam skromną bibliotekę- raczej ogólne opracowania i inne, raczej mało szczegółowe książki historyczne(i tak jak na II gimnazjum historię znam wcale nieźle :P ). Więc wymiana OWC za książkę raczej odpada...
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Orzeł Morski i Ostatnia Wojna Cesarzy

Post autor: Legun »

Nie chodzi mi zupełnie o jakiegoś białego kruka. O, np. coś takiego: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php? ... 027&page=0
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
ODPOWIEDZ