Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Oferty, promocje, itp. sklepów z grami planszowymi oraz wydawnictw
kisiel365
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 43 times

Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: kisiel365 » 15 lut 2017, 14:52

Drodzy planszówkowicze,
proponuję tutaj dalej kontunuować wszelkie dyskusje dotyczące:
- słuszności postów
- okazyjności konkretnych przypadków
- reguł organizacyjnych
- przestrzegania zasad wątku: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 34&t=28633
Aby nie śmiecić w głównym wątku.

Ktoś zaspamował i nie możesz spać z tego powodu? Wyślij mu PW z prośbą o skasowanie posta i skieruj go tutaj.

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 262 times
Been thanked: 199 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: rastula » 15 lut 2017, 14:57

zacna inicjatywa i naiwna zarazem :)...

jaki sens spamować w wątku , którego nikt nie będzie czytał...:D

kisiel365
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 43 times

Post autor: kisiel365 » 15 lut 2017, 15:05

Ja się ograniczam zazwyczaj do PW, ale jeżeli tutaj lub na PW przeniesie się chociaż kilka procent niepotrzebnych dyskusji albo uświadomi ludziom jak wkurzające są całostronnicowe wywody o dupie Maryni w wątku, który śledzę, to zawsze już coś. Połowę obecnego spamu można załatwić w PW lub osobnym wątku. Konkretnego osobnego wątku nie było. Teraz jest. Będzie gdzie odsyłać ludzi, którzy potrzebują oklasku do swojej wypowiedzi. Jak umrze - trudno. Nie będę mieć żalu.

E: A może nawet jakiś moderator poprzenosi spam z ostatnich stron jak mu się będzie chciało

Awatar użytkownika
kwiatosz
Użytkownik wspierający
Has thanked: 30 times
Been thanked: 109 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz » 15 lut 2017, 15:19

O, komuś się chciało i zrobił, nawet z pw :)

Inna sprawa, że są też osoby, które forum nie odwiedzają, subskrybują jeno wątek z okazjami. A to kłuje mnie w moje środowiskowe serduszko, bo bliższą ideą jest dla mnie wątek prowadzony przez forumowiczów dla forumowiczów. Tymczasem są osoby, dla których wypowiedzi "przestańcie z tym offtopem w tak ważnym dla mnie wątku" stanowią istotną część wypowiedzi na forum w ogóle.
Bólu sporo, chociaż faktów promil, jeden średnik. Więc literacko to się jakoś broni.

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 262 times
Been thanked: 199 times

Post autor: rastula » 15 lut 2017, 15:21

ja zawsze powtarzam ...przeszkadza ci , przestań subskrybować ...

mnie tam nigdy ( nawet ewidentnie bezsensowne) wpisy nie przeszkadzają...a ta "afera" z empikiem to już jest faktycznie "ból dupy" - istotą tej promocji była jej "płynność" - wpisanie że gdzieś jej nie ma ( np. w empik w Poznaniu ) było tak samo użyteczne jak wpisanie gdzie akurat jest.

Generalnie dziwię się ludziom, którzy aż tak domagają się uznawania własnych PREFERENCJI za obowiązujące zasady.

Gdybym ten wątek ratował życie , to bym zrozumiał, ale że komuś subskrypcja wyskakuje ... szczerze ...przy całej życzliwości mam to raczej w poważaniu .

no to masz ten 1% , choć w tamtym wątku bym na pewno tego nie napisał ;)...

Awatar użytkownika
Bary
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Post autor: Bary » 15 lut 2017, 15:52

rastula pisze:ja zawsze powtarzam ...przeszkadza ci , przestań subskrybować ... (...) Gdybym ten wątek ratował życie , to bym zrozumiał, ale że komuś subskrypcja wyskakuje ... szczerze ...przy całej życzliwości mam to raczej w poważaniu .
Oczywiście, że świat się nie zawali. Ale po co w takim razie jakiekolwiek reguły na forum? Jakakolwiek organizacja? Po co osobny dział z zasadami, z ofertami? Wrzucajmy wszystko do jednego, wielkiego wątku. Przeszkadza ci bałagan, to... nie wchodź na forum. Reguły nie są po to, żeby robić nam na złość, tylko żeby ułatwić życie.
rastula pisze:a ta "afera" z empikiem to już jest faktycznie "ból dupy"
No widzisz, dla Ciebie tym jest zwracanie uwagi, żeby nie robić off-topicu, a mnie z kolei śmieszy, że tak wielki, jak to fajnie określiłeś, "ból dupy" mają niektóre osoby na myśl, że musiałyby kilka razy kliknąć i stworzyć sobie nowy wątek, gdzie do woli można dyskutować odnośnie tego tematu. Byłbym w stanie zrozumieć tę niechęć, jakby to był jeszcze jakiś długotrwały lub/i skomplikowany proces.

kisiel365 zrobił imo krok w dobrą stronę i brawa dla niego.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2017, 15:55 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kwiatosz
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: kwiatosz » 15 lut 2017, 15:53

Bary pisze:mnie z kolei śmieszy, że tak wielki, jak to fajnie określiłeś, "ból dupy" mają niektóre osoby na myśl, że musiałyby kilka razy kliknąć i stworzyć sobie nowy wątek,
Odpowiedziałem Ci w innym temacie czemu uważam, że oddzielenie tematu rozmowy od samej rozmowy jest słabym pomysłem.
Bólu sporo, chociaż faktów promil, jeden średnik. Więc literacko to się jakoś broni.

Awatar użytkownika
Bary
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Bary » 15 lut 2017, 16:00

kwiatosz pisze:
Bary pisze:mnie z kolei śmieszy, że tak wielki, jak to fajnie określiłeś, "ból dupy" mają niektóre osoby na myśl, że musiałyby kilka razy kliknąć i stworzyć sobie nowy wątek,
Odpowiedziałem Ci w innym temacie czemu uważam, że oddzielenie tematu rozmowy od samej rozmowy jest słabym pomysłem.
Przypomnij mi proszę, bo szczerze mówiąc nie kojarzę, o który post Ci się rozchodzi. Niemniej jednak jaki widzisz problem w tym, żeby po wpisie "Empik, promocja taka i taka" i kilku postach z nim związanych znajdował się wpis z linkiem "Empik- promocja- dalsza dyskusja"? Zaburzy to jakoś czytelność? Myślę, że nie, osoba zainteresowana po przeczytaniu kilku pierwszych wpisów na wątku promocji przeniesie się na ten drugi wątek, jeśli będzie chciała poznać dalsze szczegóły i śledzić temat. Odciąży to natomiast sam wątek okazji.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2017, 16:04 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Curiosity
Moderator
Has thanked: 200 times
Been thanked: 210 times

Post autor: Curiosity » 15 lut 2017, 16:03

Spóźniłeś się z tym tematem o dobre półtora roku.
www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?f=34&t=36305

Jak widać, wtedy nie wypaliło. Teraz też nie wypali.
Miałem za dużo gier, regał trzeszczał w szwach. Dokupiłem drugi regał i teraz wieje pustkami :( trzeci by się przydał.
Hejtowałem Zombicide i Awaken Realms zanim to było modne.

Honorata88

Post autor: Honorata88 » 15 lut 2017, 16:05

Może wprowadźmy moderatora wątku? To by chyba rozwiązało trochę problemów.

wojtast

Post autor: wojtast » 15 lut 2017, 16:37

Przeszkadza ci bałagan, to... nie wchodź na forum.
Póki co, głównie osoby subskrybujące wątek o okazjach mają "ból dupy" i uważają, że jest bałagan.
Ty masz zdanie, że bałagan oznacza jeden temat, inni mają zdanie, że dzielenie jednego tematu na 10 podtematów jest o wiele bardziej bałaganiarskie. No a zawsze można jeszcze podzielić na wątki każdy sklep w każdym mieście, mało tego, w wielu miastach jest kilka empików, niech każdy ma swój osobny wątek. No bo czemu mam w wątku o Empiku czytać ile pozostało egzemplarzy w Łodzi, kiedy jestem z Wrocławia, podążając taką logiką.
Chodzi o to, żeby nie musieć potem wchodzić w 20 różnych tematów żeby odczytać to samo (czy jest jakaś okazja) i poświęcać 20x więcej czasu niż wejść w jeden temat i przejrzeć szybko w kilka sekund czy jest coś interesującego czy nie (serio ile trwa przejrzenie nawet całej strony postów jeśli widzisz że są o empiku? 10 sekund?)

Niemniej jednak jaki widzisz problem w tym, żeby po wpisie "Empik, promocja taka i taka" i kilku postach z nim związanych znajdował się wpis z linkiem "Empik- promocja- dalsza dyskusja"? Zaburzy to jakoś czytelność? Myślę, że nie, a oczyści sam wątek okazji.
Myślę że zaburzy.
Oczyści przed czym? Przed dalszymi okazjami? Jak kogoś np nie interesuje Mexica to oleje ten nowo-powstały wątek, ale zaraz np pojawi się w Empiku Pandemic Legacy za 50zł który by chętnie kupił a się nei dowie bo nie śledzi tych pobocznych wątków bo myślał, że tam tylko pierdoły o Mexice w Koszalinie za 70zł a w Rzeszowie za 60zł.
Pomijam fakt, że jeśli nie interesuje go Mexica w Warszawie, ale w Krakowie, gdzie mieszka może by kupił to teraz musi przeglądać oba tematy zamiast jednego.
Dlatego moim zdaniem nie powinno się rozbijać jednego tematu na kilka różnych defacto takich samych tematów. Gdzie jest granica, że dana okazja w danym sklepie wymaga nowego wątku a inna już nie? Tak samo, kiedy wyjść z tamtego nowego tematu i pisać ponownie empikowe okazje w głównym wątku okazji? Czy to już nowa okazja czy wciąż zakwalifikować do starej? Ludzie zaczną mieszać i powstanie jeden wielki śmietnik. Nie mówiąc o tym, że z perspektywy czasu zacznie się tworzyć 10 tematów o ofertach w Empiku, 10 w Urwisach, Czytam.pl i innych. Oczywiście jak ktoś subskrybuje może sobie zasubskrybować wszystkie te tematy, ale jak ktoś tego nie robi to będzie miał niezły bajzel do przejrzenia.

Awatar użytkownika
kwiatosz
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: kwiatosz » 15 lut 2017, 16:42

Można też zrobić na skrzynce filtr, który będzie odrzucał wiadomości bez kwoty lub linka w treści - dzięki temu znacznie rzadziej powiadomienie będzie okazywało się niepotrzebne.

Awatar użytkownika
Curiosity
Moderator
Has thanked: 200 times
Been thanked: 210 times

Post autor: Curiosity » 15 lut 2017, 17:40

kwiatosz pisze:Można też zrobić na skrzynce filtr, który będzie odrzucał wiadomości bez kwoty lub linka w treści - dzięki temu znacznie rzadziej powiadomienie będzie okazywało się niepotrzebne.
Ale tu nie chodzi tylko o to, zresztą ja nie mam subskrypcji.
Chodzi mi o to, że jak pod koniec dnia wchodzę w wątek i jest 20 nowych wpisów, z czego 19 jest bezwartościowych, to ten jeden może łatwo uciec w zalewie reszty.
Miałem za dużo gier, regał trzeszczał w szwach. Dokupiłem drugi regał i teraz wieje pustkami :( trzeci by się przydał.
Hejtowałem Zombicide i Awaken Realms zanim to było modne.

th0m4s
Użytkownik wspierający

Post autor: th0m4s » 15 lut 2017, 17:58

Curiosity pisze:
kwiatosz pisze:Można też zrobić na skrzynce filtr, który będzie odrzucał wiadomości bez kwoty lub linka w treści - dzięki temu znacznie rzadziej powiadomienie będzie okazywało się niepotrzebne.
Ale tu nie chodzi tylko o to, zresztą ja nie mam subskrypcji.
Chodzi mi o to, że jak pod koniec dnia wchodzę w wątek i jest 20 nowych wpisów, z czego 19 jest bezwartościowych, to ten jeden może łatwo uciec w zalewie reszty.
Czyli, że w temacie okazje nie do przegapienia można przegapić okazje ?:P

A tak poważnie to się chyba nie da nic zrobić tamten temat będzie zawsze zasypywany...
A i porządnej okazji tam już jakiś czas nie widziałem ;) wiec aż tak wiele nie tracimy przynajmniej ostatnio;)

Awatar użytkownika
kwiatosz
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: kwiatosz » 15 lut 2017, 18:16

Generalnie po kilku godzinach chyba żadna okazja już nie działa, przynajmniej ja nie miałem takiego przypadku, żeby sprawdzając wiadomości po kilku godzinach trafić na nadal obowiązującą.

Awatar użytkownika
lacki2000
Użytkownik wspierający
Has thanked: 73 times
Been thanked: 15 times

Post autor: lacki2000 » 15 lut 2017, 18:23

Curiosity pisze:Ale tu nie chodzi tylko o to, zresztą ja nie mam subskrypcji.
Ja też już dawno przestałem subskrybować ten wątek drenujący kieszenie ale zaglądam. Wchodzenie pod koniec dnia to przy większości okazji trochę za późno :]
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::

Awatar użytkownika
Bary
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Bary » 16 lut 2017, 09:08

wojtast pisze:
Przeszkadza ci bałagan, to... nie wchodź na forum.
Póki co, głównie osoby subskrybujące wątek o okazjach mają "ból dupy" i uważają, że jest bałagan.
Ty masz zdanie, że bałagan oznacza jeden temat, inni mają zdanie, że dzielenie jednego tematu na 10 podtematów jest o wiele bardziej bałaganiarskie. No a zawsze można jeszcze podzielić na wątki każdy sklep w każdym mieście, mało tego, w wielu miastach jest kilka empików, niech każdy ma swój osobny wątek. No bo czemu mam w wątku o Empiku czytać ile pozostało egzemplarzy w Łodzi, kiedy jestem z Wrocławia, podążając taką logiką.
Chodzi o to, żeby nie musieć potem wchodzić w 20 różnych tematów żeby odczytać to samo (czy jest jakaś okazja) i poświęcać 20x więcej czasu niż wejść w jeden temat i przejrzeć szybko w kilka sekund czy jest coś interesującego czy nie (serio ile trwa przejrzenie nawet całej strony postów jeśli widzisz że są o empiku? 10 sekund?)
Nie wiem, skąd ten pomysł z 10, 20 innymi wątkami. Raz na jakiś czas pojawia się temat, który ciągnie się przez więcej niż kilka postów i wtedy warto stworzyć dla niego wątek (pomijam sytuacje, gdy ktoś prowadzi bezsensowną dyskusję na temat wyższości Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem). Nie sądzę, żeby był przypadek, że nawet 5 takich pobocznych wątków będzie aktywnych w jednym czasie, bo do czasu jak powstaną nowe, to poprzednie już wygasną. Na pewno przejrzenie całej strony postów jest bardziej czasochłonne niż pominięcie wątku, który Cie nie interesuje (w dodatku w gąszczu wpisów o tym, kto był w jakim empiku i co tam zastał można przegapić inną, ciekawą promocję). Próbujesz udowodnić, że podzielenie koszul i podkoszulek na dwie osobne półki w szafie jest mniej efektywne niż wrzucanie wszystkiego na jedną półkę, bo zawsze można się przekopać przez podkoszulki szukając koszuli, a dzięki temu wszystko jest w jednym miejscu. Niestety jedynie kwestią czasu jest, jak takie podejście doprowadzi do nieładu. Jeżeli ktoś przeczuwa, że w temacie empiku może się pojawić jeszcze coś nowego, to zwyczajnie będzie sobie śledził także ten wątek. Nie zmuszajmy natomiast do tego wszystkich.
wojtast pisze:
Niemniej jednak jaki widzisz problem w tym, żeby po wpisie "Empik, promocja taka i taka" i kilku postach z nim związanych znajdował się wpis z linkiem "Empik- promocja- dalsza dyskusja"? Zaburzy to jakoś czytelność? Myślę, że nie, a oczyści sam wątek okazji.
Myślę że zaburzy.
Oczyści przed czym? Przed dalszymi okazjami? Jak kogoś np nie interesuje Mexica to oleje ten nowo-powstały wątek, ale zaraz np pojawi się w Empiku Pandemic Legacy za 50zł który by chętnie kupił a się nei dowie bo nie śledzi tych pobocznych wątków bo myślał, że tam tylko pierdoły o Mexice w Koszalinie za 70zł a w Rzeszowie za 60zł.
Pomijam fakt, że jeśli nie interesuje go Mexica w Warszawie, ale w Krakowie, gdzie mieszka może by kupił to teraz musi przeglądać oba tematy zamiast jednego.
Dlatego moim zdaniem nie powinno się rozbijać jednego tematu na kilka różnych defacto takich samych tematów. Gdzie jest granica, że dana okazja w danym sklepie wymaga nowego wątku a inna już nie? Tak samo, kiedy wyjść z tamtego nowego tematu i pisać ponownie empikowe okazje w głównym wątku okazji? Czy to już nowa okazja czy wciąż zakwalifikować do starej? Ludzie zaczną mieszać i powstanie jeden wielki śmietnik. Nie mówiąc o tym, że z perspektywy czasu zacznie się tworzyć 10 tematów o ofertach w Empiku, 10 w Urwisach, Czytam.pl i innych. Oczywiście jak ktoś subskrybuje może sobie zasubskrybować wszystkie te tematy, ale jak ktoś tego nie robi to będzie miał niezły bajzel do przejrzenia.
Gdzie jest granica? Myślę, że w momencie, jak wałkuje się jeden temat więcej niż kilka postów. Jak kogoś interesuje temat, jak dynamicznie zmienia się promocja w Empiku to będzie wchodził na nowy wątek. Tak, jak napisałem powyżej, nie popadajmy w skrajności, że powstanie 10, 50, 100 wątków, które trzeba będzie śledzić. Zazwyczaj raz na kilka tygodni (jak nie miesięcy) pojawia się promocja, która faktycznie tak dynamicznie się zmienia, że można na ten temat merytorycznie dyskutować przez kilkanaście postów. Inna sprawa, że część postów na wątku okazji zwyczajnie nie wnosi nic wartościowego do tego wątku. Podziękowania, linki do instrukcji, zapytania, czy gra jest warta ceny, opinie na temat zasadności określania danej promocji mianem promocji nie powinny się tam znaleźć i tutaj nie ma potrzeby tworzenia żadnego nowego wątku, po prostu należy takie wpisy usuwać. Nie, żebym miał coś przeciwko np. podziękowaniu osobie, która zamieściła wyjątkowo fajną promocję, z której skorzystałem, ale czy naprawdę nie można tego zrobić na priv?

Reasumując, wątek promocji toczą dwa schorzenia:
a) umiarkowanie częste/rzadkie - powstawanie merytorycznych dyskusji na specyficzny temat, który interesuje jedynie część osób (tutaj sprawę rozwiąże osobny wątek),
b) częste - wpisy nie wnoszące nic do wątku (moderacja).

Awatar użytkownika
lacki2000
Użytkownik wspierający
Has thanked: 73 times
Been thanked: 15 times

Post autor: lacki2000 » 16 lut 2017, 10:04

Bary pisze:Reasumując, wątek promocji toczą dwa schorzenia:
a) umiarkowanie częste/rzadkie - powstawanie merytorycznych dyskusji na specyficzny temat, który interesuje jedynie część osób (tutaj sprawę rozwiąże osobny wątek),
c) marudzący łowcy promocji :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::

wojtast

Post autor: wojtast » 16 lut 2017, 13:14

Bary pisze: Nie wiem, skąd ten pomysł z 10, 20 innymi wątkami. Raz na jakiś czas pojawia się temat, który ciągnie się przez więcej niż kilka postów i wtedy warto stworzyć dla niego wątek (pomijam sytuacje, gdy ktoś prowadzi bezsensowną dyskusję na temat wyższości Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem). Nie sądzę, żeby był przypadek, że nawet 5 takich pobocznych wątków będzie aktywnych w jednym czasie, bo do czasu jak powstaną nowe, to poprzednie już wygasną. Na pewno przejrzenie całej strony postów jest bardziej czasochłonne niż pominięcie wątku, który Cie nie interesuje (w dodatku w gąszczu wpisów o tym, kto był w jakim empiku i co tam zastał można przegapić inną, ciekawą promocję). Próbujesz udowodnić, że podzielenie koszul i podkoszulek na dwie osobne półki w szafie jest mniej efektywne niż wrzucanie wszystkiego na jedną półkę, bo zawsze można się przekopać przez podkoszulki szukając koszuli, a dzięki temu wszystko jest w jednym miejscu. Niestety jedynie kwestią czasu jest, jak takie podejście doprowadzi do nieładu. Jeżeli ktoś przeczuwa, że w temacie empiku może się pojawić jeszcze coś nowego, to zwyczajnie będzie sobie śledził także ten wątek.
Jak interesują mnie np plany wydawnicze Rebela na 2017 rok to wchodzę w 1 wątek, a nie np w kilka wątków w stylu "Plany wydawnicze Rebela gier dla rodzin", "Plany wydawnicze Rebela gier zaawansowanych", "Plany wydawnicze Rebela gier dwuosobowych" itd itp.
Dla kogoś może byłby to porządek, ja uważam to za nadmierną kategoryzację.
Interesuje mnie 1 rzecz - wchodzę w 1 wątek, nie szukam czy przypadkiem nie ma czegoś więcej w innych wątkach, które traktują to samo.
Podobnie, nie będę narzekał, że Rebel pisze informacje np o planach gier zręcznościowych, które mnie w ogóle nie interesują i niech założy sobie nowy wątek do tego, a nie zmusza wszystkich (mnie) do czytania tego.

Porównanie do koszul nie ma tutaj zbytnio miejsca. Równie dobrze mogę porównać, że Ty próbujesz udowodnić, że przechowywanie koszul na strychu, a podkoszulków w piwnicy jest bardziej efektywne, niż trzymanie wszystkiego w jednej szafie.
Bary pisze: Nie zmuszajmy natomiast do tego wszystkich.
A kto to jest ci "wszyscy", którzy są zmuszani? Ja nie czuję żebym był zmuszany, mimo że nie jestem zainteresowany, i jak widać nie jestem jedyny.
Jak będziesz miał okazję do podzielenia się z innymi i uznasz, że zasłuży na nowy wątek, to możesz go rozpocząc, ale nie zmuszajmy wszystkich do postępowania w ten sposób.
Bary pisze: Gdzie jest granica? Myślę, że w momencie, jak wałkuje się jeden temat więcej niż kilka postów. Jak kogoś interesuje temat, jak dynamicznie zmienia się promocja w Empiku to będzie wchodził na nowy wątek.
Pisałem o czymś inny. Chodziło mi o to, że to może być "promocja", która za pare dni może się zmienić w "promocjE", zależne lub niezależne od siebie (płynna granica). Ktoś założy temat o Empiku, w którym wałkowana będzie "Mexica" i "Dawno, dawno temu", żeby nie draźnić wraźliwych, ale za pare dni Empik, dajmy na to nawet internetowy sklep, zrobi zupełnie inną promocję np wyprzedaż 70% wspomnianego Pandemic Legacy, który nie ma zupełnie nic wspólnego z Mexicą w Warszawie. W tym momencie, osoba która wynajdzie tą promocję być może wrzuci to do wątku Empikowego, a ktoś kto czaił się np na tą grę nie będzie o tym wiedział (no chyba, że zostanie zmuszony do śledzenia obu wątków, ale jaki jest sens wtedy tego podziału, jeśli niezainteresowane osoby również muszą go śledzić)
Bary pisze:Tak, jak napisałem powyżej, nie popadajmy w skrajności
Nie popadajmy w skrajności, że nie można napisać ile sztuk pozostało danej okazji w wątku o okazjach
Bary pisze: Nie, żebym miał coś przeciwko np. podziękowaniu osobie, która zamieściła wyjątkowo fajną promocję, z której skorzystałem, ale czy naprawdę nie można tego zrobić na priv?
Cóż. Nie wiem. Być może masz rację w tym temacie. Chociaż mnie nigdy specjalnie nie zabolało podczas czytania krótkiego "dziękuję", które ktoś do kogoś kierował.
Moim zdaniem nie bądźmy tyranami w stylu "zabronione jest publiczne dziękowanie". Następnym krokiem będzie reguła "Dozwolone jest wyłącznie pisanie o okazjach wynoszących minimum 56% od ceny regularnej" bo niektórzy łowcy zaraz zaczną się się burzyć, że słabe promocje ludzie wrzucają i im "dupę trują" powiadomieniami.

Chociaż wiem, że moje zdanie zbytnio Cię nie interesuje. W tamtym wątku napisałeś mi, że nie interesuje Cię to, że uważam, że jest dobrze tak jak jest (swoją drogą odpowiadałem na pytanie, a nie chwaliłem się od tak), podczas gdy sam jak ten hipokryta napisałeś przede mną post, w którym nie napisałeś nic istotnego tylko wspaniałomyślnie podzieliłeś się z całym forum swoimi preferencjami, że uważasz, że powinny powstawać nowe wątki. Masz jakiś specjalny status dający Ci ten przywilej, którego inni nie mają?
Reasumując, wątek promocji toczą dwa schorzenia:
c) marudzący łowcy promocji :)
Wyrzucanie swoich złości na innych i marudzenie, że dupa boli a nie mam wazeliny (a.k.a. wyskakuje mi powiadomienie)(nie mam na myśli Ciebie), co nie wnosi absolutnie NIC do tematu jest większym schorzeniem niż ludzie informujący, nawet niewielką grupę ludzi, ale jednak o czymś konkretnym. Gdy ktoś pisze o promocji w Poznaniu - spoko, mnie nie dotyczy, ale nie wokół mnie kręci się świat. Gdy ktoś dzieli się swoimi toksycznymi, prywatnymi emocjami ze wszystkimi - trochę to psuje nastrój drugiej osoby
Ostatnio zmieniony 16 lut 2017, 14:04 przez wojtast, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Użytkownik wspierający
Has thanked: 128 times
Been thanked: 17 times

Post autor: konrad.rymczak » 16 lut 2017, 13:38

wojtast pisze: Jak interesują mnie np plany wydawnicze Rebela na 2017 rok to wchodzę w 1 wątek, a nie np w kilka wątków w stylu "Plany wydawnicze Rebela gier dla rodzin", "Plany wydawnicze Rebela gier zaawansowanych", "Plany wydawnicze Rebela gier dwuosobowych" itd itp.
Dla kogoś może byłby to porządek, ja uważam to za nadmierną kategoryzację.
Idąc tym tropem wystarczyłby wątek "Plany wydawnicze" i wszyscy wydawcy. Mnie interesują gry jako takie - jak będzie ciekawa to kupię niezależnie od wydawcy.

Popadając w skrajność w drugą stronę - może wystarczy jeden wątek "Gry planszowe" ;)

Co do wątku dla Empiku - wg mnie ma to jakiś sens. Promocje i okazje innych sklepów (3trolle, aleplanszówki, itd.) mają swoje wątki, a mogliby wrzucać info o promocjach tutaj.
wojtast pisze: Wyrzucanie swoich złości na innych i marudzenie, że dupa boli a nie mam wazeliny (a.k.a. wyskakuje mi powiadomienie)(nie mam na myśli Ciebie), co nie wnosi absolutnie NIC do tematu jest większym schorzeniem niż ludzie informujący, nawet niewielką grupę ludzi, ale jednak o czymś konkretnym. Gdy ktoś pisze o promocji w Poznaniu - spoko, mnie nie dotyczy, ale nie wokół mnie kręci się świat. Gdy ktoś dzieli się swoimi toksycznymi, prywatnymi emocjami ze wszystkimi - trochę to psuje nastrój drugiej osoby
To wpisujmy miasta, w których jest, a w których nie ma. Była promocja w Tesco, to niech każdy kto był w Tesco napisze czy u niego było czy nie. A wpisywanie, że nie udało mi się kupić online w promocji, bo się skończyły zapasy ma jeszcze większy sens.

Mi nie przeszkadzają powiadomienia tylko nie lubię jak ktoś nie trzyma się tematu (chociaż sam też odchodzę od tematu komentując odchodzenie od tematu...) - bez różnicy czy w okazjach czy w planach wydawniczych, na tym forum czy zupełnie innym. Tak samo nie lubię jak ktoś pyta o grę na minimum 6 osób, a ktoś poleca szachy. Świat się nie zawali od komentarzy nie na temat - ale czy naprawdę są one potrzebne?
Kolekcja | Kupię: Glory to Rome BLACK BOX

Awatar użytkownika
Bary
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Bary » 16 lut 2017, 14:07

Odniosę się jedynie do tych elementów, które wymagają z mojej strony komentarza. W przypadku reszty uznaję, że każdy wypowiedział swoje zdanie/racje i nie ma sensu tego ciągnąć
wojtast pisze: Jak interesują mnie np plany wydawnicze Rebela na 2017 rok to wchodzę w 1 wątek, a nie np w kilka wątków w stylu "Plany wydawnicze Rebela gier dla rodzin", "Plany wydawnicze Rebela gier zaawansowanych", "Plany wydawnicze Rebela gier dwuosobowych" itd itp.
Dziwie się, że taka praktyka nie budzi twojego sprzeciwu, a wręcz podajesz ją jako przykład. Wszakże musisz wchodzić na plany Rebela, Portalu, Lacerty itd. Do tego jeszcze dodatkowo owe plany są podzielone na lata. Nie uważasz że wszystko powinno być w jednym wielkim wątku "Plany wydawnicze" gdzie wszystko mógłbyś "przejrzeć szybko w kilka sekund" zamiast wchodzić na kilka różnych tematów?
wojtast pisze:
Bary pisze: Podziękowania, linki do instrukcji, zapytania, czy gra jest warta ceny, opinie na temat zasadności określania danej promocji mianem promocji nie powinny się tam znaleźć i tutaj nie ma potrzeby tworzenia żadnego nowego wątku, po prostu należy takie wpisy usuwać.
Takich wpisów nie ma aż tak dużo, nie popadajmy w skrajności. Reszta to istotne posty w stylu ile pozostało sztuk lub, że promocja już się wyczerpała, które przyznałeś, że uważasz za spam.
"Promocja się już wyczerpała" - ok tutaj zgodzę się, że taki post ma sens. Posty w stylu "zostały 4 sztuki", "zostały 3 sztuki" nie są w moim odczuciu wartościowe, gdyż informacja w nich zawarta bardzo szybko się przedawnia. Natomiast Posty typu: "z dzieckiem X lat w to zagram?", "a opłaca się to grać", "a gdzie instrukcja" są już zwyczajnym off-topic. Takie posty zdarzają się dość często i nie widzę powodu, żeby nie dążyć do tego, aby ich nie było.
wojtast pisze:
Bary pisze: Nie, żebym miał coś przeciwko np. podziękowaniu osobie, która zamieściła wyjątkowo fajną promocję, z której skorzystałem, ale czy naprawdę nie można tego zrobić na priv?
Cóż. Nie wiem. Być może masz rację w tym temacie. Chociaż mnie nigdy specjalnie nie zabolało podczas czytania krótkiego "dziękuję", które ktoś do kogoś kierował.
Moim zdaniem nie bądźmy tyranami w stylu "zabronione jest publiczne dziękowanie". Następnym krokiem będzie reguła "Dozwolone jest wyłącznie pisanie o okazjach wynoszących minimum 56% od ceny regularnej" bo niektórzy łowcy zaraz zaczną się się burzyć, że słabe promocje ludzie wrzucają i im "dupę trują" powiadomieniami.
Tu nie chodzi o bycie tyranem, ale co ma na celu publiczne dziękowanie? Poinformowanie ogółu, że podziękowałeś konkretnej osobie? Mnie też nie boli chociażby czytanie o koszulkach na wątku z grami, ale stosuje się do nowo przyjętych zasad i samemu piszę o tym w osobnym wątku.
wojtast pisze: Chociaż wiem, że moje zdanie zbytnio Cię nie interesuje. W tamtym wątku napisałeś mi, że nie interesuje Cię to, że uważam, że jest dobrze tak jak jest (swoją drogą odpowiadałem na pytanie, a nie chwaliłem się od tak), podczas gdy sam jak ten hipokryta napisałeś przede mną post, w którym nie napisałeś nic istotnego tylko wspaniałomyślnie podzieliłeś się z całym forum swoimi preferencjami, że uważasz, że powinny powstawać nowe wątki. Masz jakiś specjalny status dający Ci ten przywilej, którego inni nie mają?

Zwróć uwagę, że już na wątku głównym przyznałem ci rację, że mój post był także spamem i przeprosiłem czytelników, a także obiecałem, że takich wpisów już nie będę ciągnął. Ciebie nie było stać na podobny gest, więc zanim zaczniesz oceniać innych, oceń siebie.

Generalnie każdy mój argument próbujesz obalić twierdzeniem, że albo dany wpis jest sensowny i powinien się tam znaleźć, albo bezsensowny, ale przecież nikomu krzywda się nie dzieje, że się tam znalazł. Tak sobie można wytłumaczyć dowolne nagięcie zasad, co nie zmienia faktu, że w dalszym ciągu będzie to łamanie reguł panujących na wątku okazji.

wojtast

Post autor: wojtast » 16 lut 2017, 23:16

Bary pisze: Dziwie się, że taka praktyka nie budzi twojego sprzeciwu, a wręcz podajesz ją jako przykład. Wszakże musisz wchodzić na plany Rebela, Portalu, Lacerty itd. Do tego jeszcze dodatkowo owe plany są podzielone na lata. Nie uważasz że wszystko powinno być w jednym wielkim wątku "Plany wydawnicze" gdzie wszystko mógłbyś "przejrzeć szybko w kilka sekund" zamiast wchodzić na kilka różnych tematów?
Podział na lata w wątku wydawnicznym uważam, że ma sens, gdyż 2016 rok się skończył i te plany już są nieaktualne i nieobowiązujące. Gdyby komuś się chciało, to oczywiście mógłby 1. stycznia zaczynać taki sam nowy wątek z okazjami, a z poprzedniego roku zamknąć, nie mam nic przeciwko temu. W przypadku okazji Empikowej padają sugestie żeby tworzyć nowe wątki do wciąż trwających, aktualnych promocji, a nie do pogaduszek o archiwalnych okazjach (żeby nie było: w przypadku pogaduszek o archiwalnych promocjach - np z zeszłego roku - jestem oczywiście za tworzeniem nowych wątków)

Jeśli natomiast chodzi o podział na wydawnictwa, to nie myślałem nigdy w takich kategoriach, gdyż jest to niemożliwe, ze względu na to, że te wątki są prowadzone przez osoby reprezentujące dane wydawnictwa i wymagałoby to od nich korelacji/współpracy, której nie posiadają pomiędzy sobą, a która nie jest potrzebna w wątku niereprezentowanym przez nikogo wyszczególnionego, a przez wspólnotę forumowiczów ogólem, jakim jest publiczny wątek o okazjach nie do przegapienia.
Dodatkowo, w wątkach o planach wydawniczych jest więcej informacji (długotrwałych informacji), które na dodatek najczęściej sprawdza się z mniejszą częstotliwością niż wątek o okazjach. Planów wydawniczych raczej nie będziesz sprawdzał codziennie, wątek z okazjami, czemu nie. Dlatego, kiedy ktoś nie śledzi regularnie wątków wydawniczych musiałby siłą rzeczy przegrzebywać się przez wiele rzeczy naraz - tutaj więc jakiś jakikolwiek podział ma jakiś sens (aczkolwiek jakby ktoś chciał wszystko w jednym temacie...cóż, myślę, że bym się dostosował, pytanie tylko czy osoby reprezentujace dane wydawnictwa by się na to zgodziły). W przypadku wątku z okazjami nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, gdyż ma on inną naturę i jest bardzo dynamiczny. Okazje niekiedy są aktualne przez 1h. Więc nawet jeśli kogoś nie było przez miesiąć na forum, to może sobie odpuścić czytanie zaległych 20 stron, najczęściej interesuje Cię jedynie najnowsza strona i w niej powinny się zawierać wszystkie aktualne informacje.
Bary pisze: "Promocja się już wyczerpała" - ok tutaj zgodzę się, że taki post ma sens. Posty w stylu "zostały 4 sztuki", "zostały 3 sztuki" nie są w moim odczuciu wartościowe, gdyż informacja w nich zawarta bardzo szybko się przedawnia. Natomiast Posty typu: "z dzieckiem X lat w to zagram?", "a opłaca się to grać", "a gdzie instrukcja" są już zwyczajnym off-topic. Takie posty zdarzają się dość często i nie widzę powodu, żeby nie dążyć do tego, aby ich nie było.
Nie wiem czemu spieramy się o coś z czym się zgadzamy. Potwierdziłem to już wtedy, w tamtym wątku, że również uważam, że wątek o okazjach nie jest miejscem na pytania o grywalność w danym składzie i inne opinie/recenzje danych gier.
Natomiast ilość sztuk lub posty w stylu "kupi mi ktoś gdy tam będzie", cóż, uważam, że nie są specjalnie uprzykrzające komuś życie. Dla kogoś to może być istotna informacja. A przynajmniej najefektywniejszy sposób na zdobycie kogoś kto mu to kupi. Nie popieram, ale nie uważam też, że jest to w jakikolwiek sposób problematyczne. Niech kolega/koleżanka pomoże koledze/koleżance. Na pewno jest to istotniejsza rzecz niż: "uuuu. powiadomienie mi wyskoczyło. proszę przestać!"

Jest jednak problem z podawaniem linków do instrukcji i innym off-topem:
- zwrócisz grzecznie uwagę publicznie: wygenerujesz dodatkowe powiadomienie dla osób które mają je włączone, czyli już widzę ten ich zgrzyt zębów po drugiej stronie kabla, że nie wrzuciłeś promocji
- nie zwrócisz uwagi, tylko od razu ukarzesz: cóż, można i tak, wprowadzić forumową policję, ale nie sądzę, żeby osoba wrzucająca link do instrukcji miała szczególnie złe intencje, żeby ją karać (w sumie kto wie, może ktoś faktycznie jest mu wdzięczny za to? ja urażony specjalnie nie byłem tym postem, po prostu selektywnie nie skupiłem na nim uwagi)
- można zwracać uwagę na priv (tylko komu się chce)
- można ignorować te posty ;)
Bary pisze: Tu nie chodzi o bycie tyranem, ale co ma na celu publiczne dziękowanie? Poinformowanie ogółu, że podziękowałeś konkretnej osobie? Mnie też nie boli chociażby czytanie o koszulkach na wątku z grami, ale stosuje się do nowo przyjętych zasad i samemu piszę o tym w osobnym wątku.
Jeśli ktoś czuje taką potrzebę...Nie razi mnie to w oczy. Zawsze czytasz pozytywny gest z pozytywnymi emocjami, a nie "uuu, powiadomienia wyskakują, co robić? jak żyć?"
Przypuszczam, że bierze się to z tego, że szybciej i wygodniej jest podziękować odpowiadając w temacie niż wysylając PM, swoją drogą odczytanie podziękowań, jeśli by ich było kilka, też jest szybsze w 1 temacie niż w kilku PM. Niemniej jednak, ludzie tak rzadko dziękują, że nie uważam to za jakiś nagminny problem.

No i po prostu nie postrzegam reguły "zakaz dziękowania" (nieważne, że publicznego) jako pozytywny kierunek rozwoju społeczności.
Bary pisze: Zwróć uwagę, że już na wątku głównym przyznałem ci rację, że mój post był także spamem i przeprosiłem czytelników, a także obiecałem, że takich wpisów już nie będę ciągnął. Ciebie nie było stać na podobny gest, więc zanim zaczniesz oceniać innych, oceń siebie.
Nie bardzo rozumiem. Przeprosiłeś dopiero po tym jak Ci zwróciłem uwagę. Nie uważam też żeby Twoje przeprosiny były tak szczere i wysublimowane żeby się pod nie kwalifikowały:
To prawa, przepraszam z zaśmiecanie
, a moje już nie:
Było pytanie mikeyoski (śmiecenie) jest odpowiedź (niestety śmiecenie - przepraszam)
Nie mówiłem jednak o przeprosinach, tylko o fakcie, że obwiniłeś mnie za coś, co sam frywolnie popełniłeś nie widząc w tym nic złego. Dlatego spytałem się, czy masz jakieś specjalny status windujący Cię ponad innych.
Bary pisze: Generalnie każdy mój argument próbujesz obalić twierdzeniem, że albo dany wpis jest sensowny i powinien się tam znaleźć, albo bezsensowny, ale przecież nikomu krzywda się nie dzieje, że się tam znalazł. Tak sobie można wytłumaczyć dowolne nagięcie zasad, co nie zmienia faktu, że w dalszym ciągu będzie to łamanie reguł panujących na wątku okazji.
Nie do końca. Usprawiedliwiam jedynie posty powiązane z daną promocją (czy jeszcze ważna, ile sztuk itd) gdyż uważam, że są na temat. Posty o grywalności w danym składzie, opiniach, przemyśleniach o danej grze nie są na temat. Posty o swoich prywatnych ustawieniach forumowego konta są zdecydowanie nie na temat.

Awatar użytkownika
Bary
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Bary » 17 lut 2017, 08:46

wojtast pisze:Przypuszczam, że bierze się to z tego, że szybciej i wygodniej jest podziękować odpowiadając w temacie niż wysylając PM
Dorabiasz już ideologię. Wykonanie obu czynności kosztuje tyle samo zachodu. Fajnie, że się komuś dziękuje, podkreślam jednak raz jeszcze, nie trzeba tego robić na forum publicznym, bo generuje to bezużyteczne posty dla wątku okazji. Jeżeli kieruje się coś do jednej, określonej osoby, to używa się przycisku PW.
wojtast pisze:Nie mówiłem jednak o przeprosinach, tylko o fakcie, że obwiniłeś mnie za coś, co sam frywolnie popełniłeś nie widząc w tym nic złego.
A skąd niby wiesz, że nie widziałem nic złego w tym, że też generuję spam? Niestety, jak sam napisałeś (cytat poniżej), w pewnym momencie jakoś zareagować trzeba. Uważam, że w takiej sytuacji pierwszym krokiem jest przypomnienie o panujących na wątku zasadach.
wojtast pisze:Jest jednak problem z podawaniem linków do instrukcji i innym off-topem.
- zwrócisz grzecznie uwagę publicznie: wygenerujesz dodatkowe powiadomienie dla osób które mają je włączone, czyli już widzę ten ich zgrzyt zębów po drugiej stronie kabla, że nie wrzuciłeś promocji
- nie zwrócisz uwagi, tylko od razu ukarzesz: cóż, można i tak, wprowadzić forumową policję, ale nie sądzę, żeby osoba wrzucająca link do instrukcji miała szczególnie złe intencje, żeby ją karać (w sumie kto wie, może ktoś faktycznie jest mu wdzięczny za to? ja urażony specjalnie nie byłem tym postem, po prostu selektywnie nie skupiłem na nim uwagi)
- można zwracać uwagę na priv (tylko komu się chce)
- można ignorować te posty ;)
Dlatego napisałem, że już nie będę robił bezsensownych wpisów upominających tylko zgłaszał takie posty do moderacji. Nie jest to tożsame z ukaraniem, nikt z tego powodu nie da bana na forum, a pewnie jedynie upomni (albo wręcz stwierdzi, że nie trzeba podejmować żadnych kroków). Ignorowanie problemu to natomiast droga donikąd. Ludziom raz na jakiś czas trzeba przypomnieć o pewnych zasadach, bo ze względu na: niewiedzę, wygodę, lenistwo, krnąbrność, egocentryzm, tumiwisizm (niewłaściwe skreślić) będą owe zasady naginać coraz bardziej.

kali
Użytkownik wspierający

Post autor: kali » 17 lut 2017, 09:22

Jestem za połączeniem wszystkich postów w jeden wielki temat!
W życiu uwielbiam chaos (nie dalej jak jakiś czas temu zacząłem nosić jedną sznurówkę czarną a drugą grafitową) i byłoby to wspaniałe!

A poważnie - znalazłem regulamin forum.
II Najważniejsze zasady.

3. Zabrania się następujących czynności:
[...]
g) Umieszczania wiadomości niezgodnych z tematyką wątku.
Czy podziękowania/informacje o dostępności są niezgodne z tematyką wątku? Raczej są zgodne, bo są bezpośrednią odpowiedzią na posty z okazjami i nie odbiegają od tematu. Wręcz niektóre informacje są kluczowe dla części użytkowników (np. W sklepie oddalonym o 15 km okazyjne egzemplarze się skończyły i nie ma potrzeby byś tam jechał).

Regulaminu zawężającego tą zasadę nie znalazłem.
Nasuwa się również proste pytanie - czy ktoś poza administracją ma prawo pisać jakikolwiek regulamin?

A obecna dyskusja powinna trafić do działu http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewforum.php?f=6 gdzie odbywa się dyskusja na temat:
Uwagi do moderatorów, uwagi dot. tego forum dyskusyjnego.
i powinno zostać rozważone naruszenie regulaminu w punktach 3d i 8.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający
Been thanked: 178 times

Re: Okazje nie do przegapienia, czyli co, kiedy i gdzie kupić :)

Post autor: AnimusAleonis » 04 gru 2018, 10:28

Imio pisze:
03 gru 2018, 11:31
ps. przy okazji,... ludzie, zlitujcie się, chcecie teraz wypisać każdą grę z merlina i przeliczyć ile wyjdzie taniej ? To przygotujcie plik excela i udostępnijcie. To już jest spam, pierdylion razy to samo. Wszystko można zamknąć w jednym zdaniu: w merlinie tanie gry z masterpassem -15PLN, kodem 533666 - 5% i tipli -1,9%.
No chyba całym celem tego tematu jest właśnie powiadomienie innych o jakiejś dobrej okazji w danym momencie w danym sklepie, tak by właśnie nie było potrzeby sprawdzania wszystkich sklepów codziennie przez każdego.

A co do merlina, trochę jestem zdziwiony bo chyba napisałeś te post script bez wcześniejszego używania tego sklepu, i jak kolega powyżej powiedział, ceny i dośtępność zmieniają sie tam bardzo często i dość arbitralnie. Dla przykładu W Roku Smoka który przytoczyłem powyżej jeszcze kilka dni przed moim postem miał tylko rabat %30 procent, teraz ma 74%, dla innego przykładu Wsiąść do Pociągu: Niemcy w zeszłym tygodniu gdy zamawiałem kosztowało ok 125 przed rabatami itp, a teraz kosztuje 147 itd itp.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

ODPOWIEDZ