Hack Trick - Fullcap Games

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Hack Trick - Fullcap Games

Post autor: JAskier »

Z radością ogłaszam, że kolejną grą Fullcap Games będzie polska wersja gry Hack Trick.
Obrazek
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Hack Trick - Fullcap Games

Post autor: WRS »

Miła wiadomość :D
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Hack Trick - Fullcap Games

Post autor: JAskier »

No i jak wrażenia, z naszej nowości - grał ktoś?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Hack Trick - Fullcap Games

Post autor: rattkin »

Ja grałem, ale na Essen akurat, więc jakieś pół roku wcześniej - ale nie sądzę by gra się zmieniła od tego czasu, bo tam chyba już też była do kupienia, a nie prototyp. Graliśmy chyba kilka razy, bo gra kończyła się bardzo szybko i chcieliśmy lepiej poczuć mechanikę. Z tego co pamiętam, to takie skrzyżowanie kółka i krzyżyk i sudoku. Najbliższe skojarzenie miałem z Haru Ichiban (i trochę z Kryptosem), bo tam też jest przesuwanie/rozstawianie na planszy by uzyskać kombinacje, oraz przewidywanie jakie żetony przeciwnik ma jeszcze na ręce (tutaj można było chyba znać sumę kart przeciwnika) . Wydawało mi się, że gra jest stricte na 2 osoby, choć na pudełku widzę 2-4, więc pewnie doszedł jakiś wariant. Pamiętam też, że były chyba jakies variable powers (postaci hackerów?), z którymi nie graliśmy wówczas, więc to też pewnie ma znaczenie - choć, przeszłość pokazuje, że takie postaci zwykle zbyt bujają balansem gry i zawsze jest ta jedna, najlepsza. Wykonanie, jak na malusią grę, było "w porządku" - trochę kart i żetoników "łapek", bez zastrzeżeń.

Ogólnie, gra nie zrobiła szczególenego wrażenia, ani na plus, ani na minus. Jest, działa, jest trochę przestrzeni na dedukcję, na obronę, większość sprowadza się do ciągłego mielenia liczb w głowie - liczb i tylko liczb, ani na planszy ani na kartach nie ma wiele więcej, a temat jest zupełnie z boku, więc bardzo szybko staje się to czysto abstrakcyjną grą pamięciowo-liczbowo-pozycyjną. Gra się szybko (10 min?), pomysł ciekawy, ale z jednej strony wydawał mi się nieco za ciężki jak na grę takiego kalibru (powodowało to efekt odpuszczenia liczenia przeciwnika i parcia po swoje, naturalnie, czasem z marnym skutkiem przez to), a z drugiej trochę za sterylny i za mało intrygujący, by skusić na dłużej. Proste zasady, jest trochę kombinowania, jest trochę strategii, choć mimo wszystko dużo dyktują karty na ręce i dociąg. Na pewno, i to trzeba powiedzieć, jest tam więcej głębi, niż to się na początku wydaje, ale może być tak, że ktoś nie będzie miał ochoty tego zgłębiać, znużony pozorną przypadkowością. Jak na grę < 50 pln (jeśli tyle kosztuje) - może się podobać. Gdybym musiał wybierać między Red 7, Śliwką, a HT (wszystko gry podobnej skali) - pewnie wybrałbym Hack Trick. Nadaje się też pewnie na prezent dla osób lubiących pogłówkować. Ale ja sam raczej pasuję. Przykład Santorini pokazuje, że żeby dobrze sprzedać abstrakcyjne gry logiczne, trzeba podbić komponenty do skrajnego absurdu :)
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Hack Trick - Fullcap Games

Post autor: Ginet »

Tu jest recenzja WRSa na Games Fanatic - chyba pierwsza w Polsce 8)
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hack Trick - Fullcap Games

Post autor: opiklus »

Grałem dwa razy w wariancie dwuosobowym. Gra jest przyzwoita. Można policzyć karty i da się coś tam zaplanować, zwłaszcza w drugiej części rozgrywki, gdy większość kart zostanie już wyłożona do gry. Może nie jest to najlepsza gra tego typu, ale jako bardziej zaawansowany miks kółka i krzyżyk z sudoku, to jak najbardziej gra warta uwagi. Są też warianty zaawansowane i rozgrywka na większą ilość osób, których niestety nie miałem okazji sprawdzić.
TomaszeM
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2017, 16:57

Re: Hack Trick - Fullcap Games

Post autor: TomaszeM »

Witam, chcialbym dopytac o zasade dobierania kart. Kiedy mozna a kiedy trzeba?
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Hack Trick - Fullcap Games

Post autor: myszor »

TomaszeM pisze:Witam, chcialbym dopytac o zasade dobierania kart. Kiedy mozna a kiedy trzeba?
Można, gdy masz mniej niż 4 karty na ręce i przeciwnik w swojej turze nie rzucił żądania "zagraj".
Trzeba, gdy nie masz żadnej karty na ręce.

Następnym razem tego typu pytania umieszczaj w dziale "Zasady i wątpliwości" :)
ODPOWIEDZ