Battlestar Galactica: The Board Game (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Curiosity »

@Heiken, jeśli się nie uda, to odezwij się do mnie na priv. Może będę mógł Ci pośrednio pomóc z Twoim problemem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Heiken
Posty: 202
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Heiken »

Zauważyłem, że na forum FFG i BGG spekulują, że battlestar nie będzie kontynuowany i nie będzie dodruków. Piszą też coś o battlestarze 2.0. Wie ktoś coś? Może licencja się skończyła?

Nawiasem mówiąc brakującą kartę Galakta dosłała szybko i bez problemu.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica

Post autor: kwiatosz »

Nadzieja jest taka, ze zrobia jak z Gra o tron - wywala zbedna tresc dodatkow, czyli polowe z kazdego (nie wiem jak z daybreak), a reszte spakuja w ladne pudelko drugiej edycji. Ja to wieszczylem pewnie ze 4 lata temu, albo i 6, ale nie wiem czy cos sie ruszylo...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Jelithe »

BSG zniknęła ze strony FFG i dlatego od razu pojawiły się spekulacje, że nie zamierzają przedłużać licencji (w tym sugestia, by zaopatrzyć się w kopię gry/zapasową kopię jak najszybciej, bo dodruków nie będzie). BSG 2.0 to zwykłe życzenie fanów, a nie informacja o tym, że coś takiego jest planowane.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Curiosity »

kwiatosz pisze:wywala zbedna tresc dodatkow, czyli polowe z kazdego
Połowę z każdego - dobry dowcip.
Jedyne dodatki, z którymi nie grywam to Ostateczna Piątka (ile tego jest? Kilka kart) i Nowa Caprica (osobna plansza i kilkanaście kart). Cała reszta jest normalnie ogrywana i nie widzę tam chyba nic zbędnego.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Etain
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2016, 05:36

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Etain »

Witam
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym tytułem, więc miałbym pytanie czy jest sens się za to zabierać. Gdzieś czytałem o jakiejś wersji 2.0, więc nie chciałbym wydać paru stówek, żeby za jakiś czas zobaczyć kolejną edycję. Z drugiej strony ciężko dostać te tytuły, a galakta nic nie mówi o jakimś dodruku.
Co o tym sądzicie ?
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Battlestar Galactica

Post autor: grymir »

Ja grę lubię i napiszę KUPUJ a kto inny powie że nie warto. Ale ich nie słuchaj kupuj.

Wersja 2.0 pierwsze słyszę ma kto jakie info to pisać.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Bary »

Też pierwsze słyszę, może chodzi Ci o wersję Express?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Etain
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2016, 05:36

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Etain »

Niee nie mialem na mysli wersji Express. Tak cos czytalem po roznych watkach i pare razy przewinelo sie o wersji 2.0 ale moze to nic konkretnego tylko jakies plotki. Poczekam jeszcze troche na dodruk od galakty bo troche osob ich o to molestuje :). Dzieki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: donmakaron »

Etain pisze:Witam
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym tytułem, więc miałbym pytanie czy jest sens się za to zabierać. Gdzieś czytałem o jakiejś wersji 2.0, więc nie chciałbym wydać paru stówek, żeby za jakiś czas zobaczyć kolejną edycję. Z drugiej strony ciężko dostać te tytuły, a galakta nic nie mówi o jakimś dodruku.
Co o tym sądzicie ?
Jak natrafisz jeszcze na info o wersji 2.0 podrzuć pls na forum, chętnie poczytam co tam ludzie piszą.
odmu
Posty: 118
Rejestracja: 23 wrz 2011, 22:18
Lokalizacja: Trzebnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: odmu »

Battlestar trafił do archiwum ffg. Ze strony zniknął produkt battlestara, forum battlestara z ffg trafiło do ich archiwum. Albo zamykają projekt albo będzie druga edycja albo wydanie w innym uniwersum. A galakta pisze, że nic o tym nie wie i kiedyś powinny być dodruki dodatków wg nich. Jednak nigdzie nie widziałem oficjalnego stanowiska ffg.
Etain
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2016, 05:36

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Etain »

odmu pisze:Battlestar trafił do archiwum ffg. Ze strony zniknął produkt battlestara, forum battlestara z ffg trafiło do ich archiwum. Albo zamykają projekt albo będzie druga edycja albo wydanie w innym uniwersum. A galakta pisze, że nic o tym nie wie i kiedyś powinny być dodruki dodatków wg nich. Jednak nigdzie nie widziałem oficjalnego stanowiska ffg.
No a dodruk podstawki ?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Bary »

Na forum bgg natrafiłem na komentarz, że komuś FFG ponoć odpisało, żeby sprawdzał stronę newsów FFG, bo zainteresują go info, które tam znajdzie. Czyli coś się szykuje, ale czy będzie to wersja 2.0 Battlestara, czy inna gra na zbliżonej mechanice, można jedynie zgadywać. Bardzo prawdopodobne jest jednak, że wyciszanie BG ma na celu zrobienie miejsca owej pozycji.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Adamant
Posty: 11
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:13

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Adamant »

BSG 2.0 to niepotwierdzone i osnute mgłą tajemnicy mokre marzenie fanów (w tym moje).
Szedłbym jak dzik w żołędzie.
Jeśli Gen Con nie wyjaśni tej sprawy to chyba nic nie wyjaśni ;)
"Zdanie poniżej jest prawdziwe"
"Zdanie powyżej jest fałszywe"
Etain
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2016, 05:36

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Etain »

To jaki cel ma ffg w wycofaniu wszystkiego i przerzuceniu produktu do archiwum skoro ta gra jest nadal w top 100 (cos kolo 55 miejsca z tego co kojarze). Przeciez skoro tytul jest swietny i ludzie dalej go chca pomimo uplywu lat to jaki to ma sens ?
Jakby to jeszcze byl jakis niewypal albo cos w tym stylu to mozna to zrozumiec...
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Battlestar Galactica

Post autor: metyu »

Obstawiałbym zmianę uniwersum, ostatnio got jest popularne u nich, mnie by właściwie to pasowało
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 941
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Apos »

Etain pisze:To jaki cel ma ffg w wycofaniu wszystkiego i przerzuceniu produktu do archiwum skoro ta gra jest nadal w top 100 (cos kolo 55 miejsca z tego co kojarze). Przeciez skoro tytul jest swietny i ludzie dalej go chca pomimo uplywu lat to jaki to ma sens ?
Jakby to jeszcze byl jakis niewypal albo cos w tym stylu to mozna to zrozumiec...
Możliwe, że FFG musiałoby przedłużyć licencję na wydanie kolejnego nakładu w uniwersum BSG, a to może być nieopłacalne.
metyu pisze:Obstawiałbym zmianę uniwersum, ostatnio got jest popularne u nich, mnie by właściwie to pasowało
Gra na motywach BSG w klimatach A Song of Ice and Fire? Nie mają już bardzo podobnej Gry o tron + karcianek? ;)
Ostatnio to oni wiele gier na podstawie Gwiezdnych Wojen wydali: Star Wars Rebelia, Star Wars: Imperial Assault

Nie ukrywam, że z dodruku BSG bym się ucieszył. Super gra, wcześniej sprzedałem bo moja ekipa nie trawiła tego typu gier. Teraz dziewczyna ma podstawkę, ale jest ciężko znaleźć chętne osoby do gry nadal. Moja okolica samymi sucharami stoi ;).
yarzab
Posty: 351
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: yarzab »

Może pojadę teraz po bandzie, ale mi po głowie chodzi pomysł zmiany uniwersum na Władcę Pierścieni
Pomyślcie: drużyna Pierścienia na misji; zepsucie robi swoje; nikt nie jest pewny nikogo; przez połowę gry chcesz pomóc Frodowi, a tu nagle pierścień przejmuję kontrolę i musisz mu go odebrać; paranoja i nieufność rośnie itp, itd.
Chodzi mi o to, że jeśli już mają "przetemacić" BSG to świat "Władcy" nadaje się, a poza tymnod czasu Middle-Earth Quest nie mamy żadnej dużej gry od FFG w tym uniwersum.


Apos, zapraszamy do Dąbrowy:

https://www.facebook.com/groups/4083826 ... =bookmarks

https://www.facebook.com/planszowadg/

W BSG grywamy regularnie :)
Adamant
Posty: 11
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:13

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Adamant »

Jest jeszcze jedno uniwersum z którym FFG romansowało i romansuje w sumie nadal, a które znakomicie nadaje się na grę ze zdrajcą i rozmachem spokojnie obejmujące temat - Kroniki Mutantów.
Mocno zaniedbane, w sumie do tej pory nie miało zbyt wiele szczęścia w publikacjach i grach.


W BSG grywamy regularnie :)
Za rzadko... Ludzkość powinna być niszczona minimum raz na tydzień, góra dwa. :twisted:
"Zdanie poniżej jest prawdziwe"
"Zdanie powyżej jest fałszywe"
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: donmakaron »

Co to za pomysły w ogóle są. Wiadomo, że jak retheme to tylko starwars.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 941
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Apos »

yarzab pisze:Może pojadę teraz po bandzie, ale mi po głowie chodzi pomysł zmiany uniwersum na Władcę Pierścieni
Pomyślcie: drużyna Pierścienia na misji; zepsucie robi swoje; nikt nie jest pewny nikogo; przez połowę gry chcesz pomóc Frodowi, a tu nagle pierścień przejmuję kontrolę i musisz mu go odebrać; paranoja i nieufność rośnie itp, itd.
Chodzi mi o to, że jeśli już mają "przetemacić" BSG to świat "Władcy" nadaje się, a poza tymnod czasu Middle-Earth Quest nie mamy żadnej dużej gry od FFG w tym uniwersum.


Apos, zapraszamy do Dąbrowy:

https://www.facebook.com/groups/4083826 ... =bookmarks

https://www.facebook.com/planszowadg/

W BSG grywamy regularnie :)
Miło, że w okolicy są pasjonaci BSG :D . Moja pierwsze ekipa planszówkowa z którą pogrywałem Battlestara od dawna zagranicą i ani myślą wrócić :| .

Dzięki yarzab, odezwę się.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: costi »

donmakaron pisze:Co to za pomysły w ogóle są. Wiadomo, że jak retheme to tylko starwars.
Mają licencję na Legendę Pięciu Kręgów, też jest w grze.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: schizofretka »

Nie wierzę w dodruk; BSG to setting interesujący już tylko zagorzałych fanów, musieliby sprzedać nakład przed końcem licencji (kiedy on następuje to nie wiem, ale gra swoje lata już ma). Do tego jest zbyt wielką kobyłą jak na obecne preferencje uproszczonych tytułów, a FFG wyraźnie prze w SW i własne IP.

Jeśli już, to spodziewałbym się duchowego spadkobiercy, jak Forbidden Stars, w innych szatach. Oczywiście Lenin, tfu, Pieśń Lodu i Ognia zawsze w modzie, ale ja nie miałbym nic na przeciwko umieszczeniu np. w świecie Androida, z grupą Runnerów infiltrowaną przez Jinteki robiącą fizyczny skok.


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Curiosity »

Zupełnie nie wierzę w przetematowienie BSG. Gra straciłaby dla mnie sens.
Masa kart (o ile nie wszystkie: zdolności, kryzysów, umiejętności postaci) jest ściśle związana z serialem i nawiązuje do zaistniałych w serialu scen. Powtórzyć to samo w innym uniwersum? To nie przejdzie. Musiałaby ruszyć mrówcza praca nad wymyślaniem tego wszystkiego od zera, tym razem w nawiązaniu do konkretnych scen np. ze Star Wars. Grę należałoby stworzyć de facto od nowa.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: schizofretka »

Od nowa na pewno trzebaby stworzyć wszystkie karty, postaci, statki itd, natomiast sama mechanika i szkielet rozgrywki są dość uniwersalne. Biorąc pod uwagę tendencję do streamline'owania mechanizmów i tak raczej powstałaby wersja 2.0 jak Descent, Doom i reszta.

Forbidden Stars ma w sobie wyraźne DNA Starcrafta i powstał w oparciu o doświadczenia z niego. Zresztą nawet Dark Moon/BSG Express oraz Dead of Winter mocno czerpią z BSG, można zrobić coś pomiędzy nimi a oryginałem, zaczerpując z niego żywcem większymi fragmentami.

Retheme jak Rex nie ma sensu ani bizneswego ani tematycznego, ale skoro mają w ofercie równolegle Descenta, IA i Doom oraz Cosmic Encounter i wersję 'Gra o Tron', to precedens cut&paste design jest.


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ