AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

schizofretka pisze:
A zjechanie ceny produktu o połowę nie brzmi wcale jak zajebiste osiągnięcie biznesowe. Znaczy ja to jestem zadowolony, ale wszystkie sklepy i hurtownie, którzy mają nagle niesprzedawalną, drogą pierwszą edycję pewnie mniej ;)
Lacznie z kolega mieliśmy 3 duże armie do Warzone resurrection. Przy jakości, trwałości i detalach nowych produktów GW, nie rozumiem Kompletnie jak, w czym, dlaczego widzisz przewage prodos nad GW.

Dalej co do obawy o sklepy - i tak mieli niesprzedawalny, zhejtowany tytul. Nikt świadomy forum i recenzji by tego szajsu nie kupił. Sklepy tez pewnie brały bardzo ostrożnie po zaledwie pare kopii. A dzięki 2edycji prawdopodobnie wreszcie będą mogli sprzedać blistery dodatkowe AvP.
Zjechanie ceną (w sytuacji gdy komponenty są w identycznej ilości i podobnej jakości) z 380 na 180 to jest olimpijski wynik. Pisze to 3raz ;)
Uważam, że prodos to amatorszczyzna ale dzięki tej obnizce rozważam zakup 2edycji.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: schizofretka »

Nie widziałem modeli do WZ, może są gorsze - znam tylko te z AvP. Są nie tylko wzorowe technicznie - brak nadlewek, minimalne i rozsądnie poprowadzone szwy, ostre, drobne detale, ale całość jest dość organiczna - wyglądają autentycznie. Figurki GW wyglądają jak figurki, składają się z dużej liczby prostych kształtów. Figurki Predatora i Obcych wyglądają jak predator i obcy. Zobaczywszy zdjęcia pomalowanych masterclass, nie pomyślałbym, że to 28/32mm. Dobre makiety 40k wyglądają jak sceny z amerykańskiego komiksu, dobra makieta AvP może wyglądać jak scena z filmu.

Prawdopodobnie kwestia gustu - ja lubię Tre Manora, Toma Meyera, Perrych, czyli true scale, sensowne uzbrojenie i ubranie, a przede wszystkim naturalne pozycje i całą resztę podlegającą prawom fizyki; coś co pewnie można nazwać klasycznym ideałem rzeźbiarstwa. W Citadel, nawet jak już przełknę głowę wielkości połowy klatki piersiowej wyrastającą z mostka (ok, CHGW co robią jeszcze po cichu zamieniając człowieka w SM), nawet pomijając idiotyczną broń, która nie ma prawa działać a człowiek z trudnością może podnieść i wszystkie inne bzdury zgadzając się na stylistykę fantazji nastolatka, to pozy, które przybierają, są generalnie nie tylko nienaturalne, ale anatomicznie niemożliwe. Figurka super dynamiczna, w biegu lub skoku, ale luźno wiszące ubranie/oporządzenie układa się w sposób oczywiście niezgodny z kierunkiem i prędkością ruchu. Czasem biorę do ręki jedną by zastanowić się jak ją wkomponować w podstawkę, analizuję jej dynamikę i wychodzi mi, że zaraz glebnie o ziemię, bo jej tors porusza się w kierunku odwrotnym niż nogi (vide termosy z DV).
Nie mam wątpliwości, że rzeźbienia 3d w zakresie koniecznym so
do tworzenia nowych figurek imitujących GW mógłbym się nauczyć. Kurczę, SM to dziecko ulepi z plasteliny jak dasz mu głowę, dłonie i powiesz jak. Natomiast na zrobienie jednej figurki konkurującej z tymi od Perrych życia mi nie starczy.

Żeby nie było - biegnący marine z podstawki AvP też jest 'niepoprawny', ale nie są to te poziomy absurdu.

Uznaję zdolność GW w plastiku, zarówno ostrość detali, jak i kunszt wyrzeźbienia tego pierdyliarda biżuterii tak by uniknąć undercutów i jednocześnie łączenia przypadały w miejscach możliwie niewidocznych. Niemniej, jest to dla mnie sztuka dla sztuki, bo historyczne plastiki robiły to wszystko jeszcze przed SH, tylko historyczne ubiory były prostsze. Za to twarze wyglądały na ludzkie, a kolczugi na kolczugi, a nie ciepłe swetry (dawno w sumie nie widziałem żadnej nowej kolczugi od gw, może się nauczyli albo poddali).

Jestem w stanie zrozumieć, jak mówię, że ktoś lubi ten styl japońskich wczesnych gier 3d, konwencja jak inne; Terminatorzy mają pewien urok a ich hełmy to autentyczne ikony GW i świetne projekty (w przeciwieństwie do zwykłych SM skopiowanych z Vadera). Nawet Bloodbound stało się dla mnie zjadliwie w postaci Gorechosen, gdzie figurki są cztery a całość od początku do końca ma charakter groteski. Nie chciałbym jednak patrzeć na pełen ich stół walczących z Sigmarines, i nie potrafiłbym jako główną grę 'lajfatajlową' wybrać czegoś tak groteskowego, bo psuje to mi imersję. Obraz Starego Świata mam wykreoweny przez ilustracje z lat '90; gdzieś dekadę później ich rzeźby z nieudolnych ulepków zaczęły doganiać ten obraz. WH zawsze był nieco ironiczny i mocno heroiczny, ale w zakresie, który pozwalał mi na identyfikację i potrafiłem odbierać poważnie. Z bardzo dobrym GM cały czas chętnie bym usiadł do inteligentnego rpga. AoS nie mógłby dla mnie być bardziej idiotyczny nawet gdybym wystawił figurki kucyków (mam!).

Demony i Skaveni cały czas są jednymi z najfajniejszych armii ever, ale grają drugie skrzypce względem nowej stylistyki. Chaos Marauders są bardzo fajni, chaos warriors komiksowi ale cool, natomiast bloodbound mówię 'no nie, są jakieś granice'. Gdy podczas ET krążyły ploty, źe nowa edycja uprości i naprawi zasady i nie potrzebne będą olbrzymie armie i obrzydliwie drogie monstra, byłem pewien, że wejdę skavenami i demonami. Szczury cały czas skupuję jak się trafi okazja, zrobię sobie kiedyś klimatyczną armię do KoW :)

To powiedziawszy, dla mnie ważniejszy i tak jest ogólny feel oraz odbiór figurki osadzonej na podstawki i przesztrzeni, niż drobiazgowe detale czy super dynamiczna poza. Rzeźby - tak jak obrazy i fotografie - na które lubię patrzeć, to te które tworzą niejawny kontekst, w którym podmiot się znajduje i z którym wchodzi w interakcje. Dynamiczne rzeźby są fajne, ale jeszcze fajniejsze jest jak ktoś umie oddać nastrój postaci w statycznej pozie.

No i jestem przekonany, że 90% klientów planszówkę miało w d - interesowały ich figurki i bitewniak. Gdyby ten ostatni okazał się znośny, to planszówka szła by cały czas jako dawca figurek, bo wychodziła taniej i łatwiej złapać było okazję.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

O właśnie ten bitewniak AvP - pomysł jest już zarzucony na etapie 2 edycji?
Jeśli nie, to on ma być na planszy czy miarka do movementu i Makiety?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: schizofretka »

Normalny bitewniak, teoretycznie skirmisz, masowka i krawaty wiąże. beta jakaś jest publiczna, ale nawet nie chce mi się tracić czasu. Nazywa się AvP Unleashed i można już kupować w przedsprzedaży! lol.

( Mam nadzieję, że swoim rantem o gw nie urażam niczyich gustów - gdybym autentycznie nie miał ochoty pograć skavenami i demonami na sensownych regułach, to by mi zwisało tak jak kiedyś)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Dabi »

Nie ma za co przepraszać w sprawie GW. Może to i świetnie odlane technicznie plastiki ale wzory to często właśnie tym o czym piszesz. A technicznie wspaniale zawsze prościej kasztana odlać niż coś bardziej finezyjnego.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

schizofretka pisze:
( Mam nadzieję, że swoim rantem o gw nie urażam niczyich gustów - gdybym autentycznie nie miał ochoty pograć skavenami i demonami na sensownych regułach, to by mi zwisało tak jak kiedyś)
Tak długo jak nie pisze się personalnie "o konkretnej osobie" to jest ok.
A GW to przyjęło mnóstwo krytyki a żyją i nawet ostatnio się rozwijają :)

Prawdopodobnie znasz się na figurkach lepiej niż ja, mimo, że przewinąłem się przez kilkanaście systemów. Jesteś specjalistą i masz określone, wygórowane oczekiwania.
Ale co z tego, że powiedzmy Corvus Belli robi modele w bardziej realistycznych proporcjach niż GW gdy ma ceny z sufitu w przeliczeniu na figurke ?
Moim zdaniem dla normalnego człowieka najlepsze jest GW. Widzę też w tej firmie ogromna poprawę od powiedzmy 2 lat. Podczas gdy inne konkurencyjne firmy stoją w miejscu. A nawet się cofają, odstawiają maniane z ceną jak Privater Press cz FFG (ich figsowe produkty).
n0b0dy88
Posty: 45
Rejestracja: 08 gru 2015, 11:21

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: n0b0dy88 »

Ciekawe macie spostrzeżenia ale robi się trochę offtop:p
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

No na razie czekamy aż gra się fizycznie zmaterializuje w sprzedaży. Wtedy będzie można o niej pisać.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: ajfel »

DREADNOUGHT2 pisze: Prawdopodobnie znasz się na figurkach lepiej niż ja, mimo, że przewinąłem się przez kilkanaście systemów. Jesteś specjalistą i masz określone, wygórowane oczekiwania.
Ale co z tego, że powiedzmy Corvus Belli robi modele w bardziej realistycznych proporcjach niż GW gdy ma ceny z sufitu w przeliczeniu na figurke ?
Moim zdaniem dla normalnego człowieka najlepsze jest GW. Widzę też w tej firmie ogromna poprawę od powiedzmy 2 lat. Podczas gdy inne konkurencyjne firmy stoją w miejscu. A nawet się cofają, odstawiają maniane z ceną jak Privater Press cz FFG (ich figsowe produkty).
Ja myślę, że to nie jest kwestia tego, kto się bardziej zna. To jest kwestia gustu i tyle.
Nie dla wszystkich realistyczne proporcje są wyznacznikiem jakości. Ludzie lubią różną stylistykę. Mnie przykładowo wcale nie urzekły modele Prodosa, ani do WZR ani do AvP (1ed, bo drugiej oczywiście jeszcze nie miałem w ręku). W tej ostatniej, to chyba tylko wykonanie Obcych określiłbym mianem rewelacyjnego, Predatorzy bardzo ładni, ale już Marines mocno średni.
Pierwsza moja myśl po oględzinach figurek do Infinity była: "co ludzie w tym widzą?". Były modele baaardzo ładne, ale też rzucał się w oczy mocno nierówny poziom. Z drugiej strony są też klasyki, które zachwycają mnie do dzisiaj, np metalowe figurki od Rackham. Stylistyka bardziej komiksowa niż realistyczna, ale jak dla mnie są po prostu znakomite.

Citadel robi świetne figurki plastikowe, nafaszerowane detalami, charakterystyczne, a także łatwe w konwersji. Jakość wzorów jest mocno nierówna, ale jakość spasowania elementów i użytego materiału od czasu rezygnacji z finecastów nie budzi najmniejszych zastrzeżeń. No i widać w miarę stały postęp w tej jakości - widzę to na co dzień, bo dłubię zarówno przy figurkach zupełnie nowych, jak i takich sprzed dziesięciu albo dwudziestu lat.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

ajfel pisze: Ja myślę, że to nie jest kwestia tego, kto się bardziej zna. To jest kwestia gustu i tyle.
Ja bym powiedział, że najważniejsza w produkcie z branży zabawkarsko-kolekcjonerskiej jest relacja cena-jakość-ilość.
Dla mnie ważne jest otrzymać produkt wysokiej jakości w znacznej ilości i możliwej do zniesienia cenie (jak duże zestawy GW; Deathwatch Overkill, Silver Tower większość starterów etc.).

Dobrze, że wspomniałeś o spasowaniu. To jest pole, na którym GW miażdży takie Infinity czy Warmahordy. Wszystko idealnie w GW pasuje i się trzyma.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: schizofretka »

+100 do całego postu ajfla, w szczególności mojego nieznania się i prywatnych gustów. Obiektywnie można mówić o skali, odlaniu, wierności, naturalności, natomiast 'kto robi lepsze' będzie zawsze subiektywne. Mi Infi też się niespecjalnie podobają bo nie, choć dokładności i sporej finezji nie potrafię im odmówić.

Przewaga GW (i HIPS w ogólności) jest olbrzymia gdy chce się grać w duże bitwy. Mało kto ma jednak czas malować dziesiątki lub setki figurek, stąd rosnąca popularność skirmishy, gdzie bandę zrobisz sobie w weekend. Do tego, gdy nie wystawiasz całych oddziałów danego typu, to wielka customizacja nie jest ci potrzebna, wystarczą po 2-3 ustalone wzory, i mają szansę być lepsze, bo odzwierciedlać wizję rzeźbiarza.

Tak więc ilość nie koniecznie musi mieć znaczenie. Z kolei jeśli kupujesz tylko kilka figurek, to w granicach jakieś rozsądnego przedziału cena będzie również często drugorzędna, więc w grze takiej jak AvP - po regułach - głównym imo kryterium jest czy figurki ci się podobają.

Zgadzam się z uszeregowaniem ajfla, przy czym nie wiem, co może zarzucić obcym? Tak jak lubię tyranidów - zwłaszcza wielkie monstra - tak imo obcy są bardziej szczegółowi i przekonujący (geny z SH mogą konkurowac klimatem). Figurki marines nie do końca 'żyją', ale imo mniejsza szczegółowość wynika wprost z portretowanych ludzi, którzy nie byli jakoś super poobwieszani oporządzeniem, poruszali się jak ludzie i mieli 'normalną' broń.

Moje silne zdanie wynika tylko ze sprecyzowanego, klasycznego gustu, tego, że jestem mniej malarzem a bardziej modelarzem i bardziej interesuje mnie diorama czy po prostu jak figsy komponują sie z terenem na stole, niż podziwianiu super malowania pojedynczej figurki. No i nie uznaję zasady 'de gustibus', warto rozmawiac o gustach, tylko trzeba umieć sprecyzować skąd wynikają - wtedy słuchającemu łatwiej porównać to z własnym.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: ajfel »

schizofretka pisze:Zgadzam się z uszeregowaniem ajfla, przy czym nie wiem, co może zarzucić obcym?
No właśnie napisałem, że są rewelacyjni :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: schizofretka »

Aaa, w takim razie predatorom?
Bo obcy są super, ale jednak to ten sam, nieprzesadnie skomplikowany kształt, w różnych wariantach. Do mnie bardziej przemawiają właśnie preds, być może ze względu na antropocentryczny punkt widzenia.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Nie chcę zapeszać, ale własnie dostałem maila od pewnego sklepu który prowadził przedsprzedaż, że wydał juz paczkę z grą kurierowi :)
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Gothik pisze:Nie chcę zapeszać, ale własnie dostałem maila od pewnego sklepu który prowadził przedsprzedaż, że wydał juz paczkę z grą kurierowi :)
Przecież pustaka nie włożyli do paczki ;) Chyba Prodosowi udało się dotrzymać terminu, to mały cud.

Ale napisz jaki sklep. Zarówno wargamer jak i vanaheim pokazują przedsprzedaż.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Ten pierwszy :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: schizofretka »

Gothik pisze:Ten pierwszy :)
Oczekujemy dowodów w postaci zdjęć :) Szczegółowych!
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

schizofretka pisze:
Gothik pisze:Ten pierwszy :)
Oczekujemy dowodów w postaci zdjęć :) Szczegółowych!
Popieram. Wszyscy obserwujący ten wątek chcą niezbitych dowodów, że gra istnieje ;)
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Darek006 »

Właśnie dostałem wiadomość z Dhl że paczka z grą została do mnie wysłana,powinna być najpuźniej za dwa dni :D, gra kupiona w sklepie vanaheim.
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: glorfindel »

schizofretka pisze:
Gothik pisze:Ten pierwszy :)
Oczekujemy dowodów w postaci zdjęć :) Szczegółowych!
https://www.facebook.com/wargamerpl/pho ... =3&theater
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Czyli stało się, faktycznie wyprodukowali. Życzę wam żeby gra spełniła wasze oczekiwania.
Lepiej nie ustawiać ich bardzo wysoko bo po Prodosie można spodziewać się wywinięcia jakiegoś numeru, np. z kontrolą jakości.

Rozważam zakup o ile z waszymi kopiami będzie wszystko w porządku.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

No to pierwszy etap za nami ;)
Ktoś już dostał? Czekamy na opinie!
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Darek006 »

Właśnie dostałem wszystko wygląda że w porządku,są wszystkie elementy. Figurki prześliczne choć nie mam porównania do pierwowzoru, nie zauważyłem na nich uszkodzeń, lub złego odlania.Choć wydaje mi się że są troszkę mniejsze, przekonam się jak dokupię figurek. Wykonane szczegółowo, kafelki z ładnym nadrukiem wszystkie tej samej grubości. Jak wrócę w nocy z pracy postaram się wrzucić zdjęcia .
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2017, 18:34 przez Darek006, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: janekbossko »

Moje oczy... [emoji33][emoji24]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Darek006 »

Obrazek
ODPOWIEDZ