Planszówki a osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Planszówki a osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Czy nie jest tak, że planszówki to jedne z bardziej przyjaznych (i przydatnych) hobby dla osób niepełnosprawnych z ciężkimi przypadłościami ? Czy powiedzmy w tym hobby jest więcej osób niepełnosprawnych niż gdzieś gdzie nie ma możliwości nawiązywania więzi społecznych, kontaktów towarzyskich ?

Mamy jakiegoś odważnego forumowicza/ke z umiarkowanym/znacznym stopniem niepełnosprawności ?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Planszówki a osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawnoś

Post autor: Wincenty Jan »

Co to znaczy z ciężkimi przypadłościami?
fumi
Posty: 81
Rejestracja: 09 lip 2015, 11:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Planszówki a osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawnoś

Post autor: fumi »

Nie za bardzo rozumiem, co rozumiesz przez znaczny stopień niepełnosprawności (podejrzewam, iż chodzi Ci o pewne upośledzenie umysłowe).
Moja mama ma ostrą białaczkę limfoblastyczną, jest po 2 przeszczepach i kolejny raz nowotwór dopadł jej organizm. Nie ma już dla niej leczenia gdyż jest za słaba na kolejną chemioterapię i przeszczep, więc pozostaje jedynie czekanie na nieuniknione. Jest niesamodzielna jeśli chodzi o podstawowe czynności. Ale jest w pełni świadoma. Najczęściej gramy w Splendor, czasami w Five Tribes i sporadycznie w wariant rodzinny Agricoli.
Myślę, że znacznie lepiej jest spędzać czas właśnie w taki sposób- grając w gry planszowe, niż choćby siedzieć i oglądać razem TV.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Planszówki a osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawnoś

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Znaczny stopień niepełnosprawności to niezbędna długotrwała i regularna pomoc w egzystencji chorego/ej. Kiedyś tak zwana 1sza grupa inwalidzka.
A umiarkowany to pomoc czasowa czy zadaniowa.



Mam na myśli wszystkie schorzenia, ale planszówki szczególnie dobre wydają mi się dla osób z niepełnosprawnością ruchową .
ODPOWIEDZ