Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: kinioo »

Czytam sobie ten watek I podziwiam...

Mam 'na tapecie' kilka gier do domowej produkcji.

Obecnie robie karty do Archaeology w Photoshopie (swoja wersje, ale na tej samej mechanice).

Ciagle jednak zastanawiam sie, skad bierzecie oryginalne grafiki plansz, kart, itp !!!???

Chyba, ze ma ktos dostep do pozyczonej oryginalnej wersji gier I skanuje - to OK, alw nie majac takich mozliwoscia skad to dorwac ??

Pozdro,

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Babik »

shaigan pisze:Chcę wymienić podstawki w figurkach z Imperium atakuje na przezroczyste akrylowe. (...) Jakieś kleje dobrze trzymające te dwa rodzaje materiału (figurka + podstawka)?
Moim zdaniem dobrym wyborem będzie klej polimerowy do styropianu. Przezroczysty, nie powoduje powstawania "mgiełki", nie wchodzi w reakcje z tworzywami typu akryl, pvc, styropian itp. Można go dostać chyba w każdym "budowlanym".
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: pwitkows »

Czy są może w sprzedaży plastikowe podstawki pod figurki (w celu ich oznaczenia) np. takie jak w Blood Rage-u, a może ktoś robił coś podobnego ?
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: KamradziejTomal »

Czy są może w sprzedaży plastikowe podstawki pod figurki (w celu ich oznaczenia) np. takie jak w Blood Rage-u, a może ktoś robił coś podobnego ?
Oczywiście że są, możesz poszukać na allegro podstawek ze zdekompletowanych opakowań bitewniaków albo kupić cudeńka sceniczne za nieco więcej grosza (http://battle-models.com/PODSTAWKI-POD-FIGURKI,c,82). Poszukaj na google "Podstawki 20mm" przykładowo (nie wiem jaki wymiar mają te z Blood Rage).

Można je też oczywiście samemu wykonywać to tylko kwestia umiejętnego docinania okrągłych elementów. Dobrym materiałem na podstawki są płyty polistyrenowe.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Jiloo »

KamradziejTomal pisze:
Czy są może w sprzedaży plastikowe podstawki pod figurki (w celu ich oznaczenia) np. takie jak w Blood Rage-u, a może ktoś robił coś podobnego ?
Oczywiście że są, możesz poszukać na allegro podstawek ze zdekompletowanych opakowań bitewniaków albo kupić cudeńka sceniczne za nieco więcej grosza (http://battle-models.com/PODSTAWKI-POD-FIGURKI,c,82). Poszukaj na google "Podstawki 20mm" przykładowo (nie wiem jaki wymiar mają te z Blood Rage).

Można je też oczywiście samemu wykonywać to tylko kwestia umiejętnego docinania okrągłych elementów. Dobrym materiałem na podstawki są płyty polistyrenowe.
Pwitkowsowi chodziło zupełnie o coś innego. Takie kolorowe krążki w celu przypisania figurki do koloru. Występują w Blood Rage i nowym Zombicide.
Obrazek
Dyski można wyciągać i wkładać w podstawkę.

Sprawdź czy CMON nie sprzedaje samych dysków.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: pwitkows »

Chodzi o te, które pokazał na zdj. Jiloo. OK zapytam w CMON.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: KamradziejTomal »

Fakt za pierwszym razem ewidentnie nie załapałem tematu :)

Natomiast na bank widziałem kilka lat temu na forum bitewniakowym podobne "inserty" tylko chyba nieco większe. Wykorzystywano to jako "sceniczną" bardzo ozdobną podstawkę na półkę a na co dzień figurkę ze zwykłą podstawką wyjmowało się z niej do grania.

Jak by znaleźć gdzieś pierścienie o średnicy wewnętrznej takiej jak podstawka figurki to można by wykonać takie samodzielnie. Podkleić od dołu, wyrównać i pomalować. Szczególnie że zamawianie z CMON może być kosztowne ;)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gafik »

sqb1978 pisze:Gdyby kogoś interesowało jak zrobić drzewko do makiety: https://www.youtube.com/watch?v=0FNQTxX_jT4
Jak dla mnie miazgunia :)
:shock:
klacz10
Posty: 27
Rejestracja: 07 cze 2014, 08:13
Been thanked: 5 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: klacz10 »

Udało mi się wykonać PnP nie istniejącej gry Dune - Board Game PL (wszystkie pliki można znaleźć na stronie bgg). Karty wydrukowane na papierze 350 g i pokryte folią. Plansza wydrukowana na płytach PCV technika UV. Żetony i pudełko wykonane z kartonu introligatorskiego. To tak w skrócie :)
Kilka fotek:

http://ifotos.pl/zobacz/MG1342JPG_awwrqne.jpg

http://ifotos.pl/zobacz/MG1326JPG_awwrqah.jpg

http://ifotos.pl/zobacz/MG1363JPG_awwrqaw.jpg
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

klacz10 pisze:Udało mi się wykonać PnP nie istniejącej gry Dune - Board Game PL (wszystkie pliki można znaleźć na stronie bgg). Karty wydrukowane na papierze 350 g i pokryte folią. Plansza wydrukowana na płytach PCV technika UV. Żetony i pudełko wykonane z kartonu introligatorskiego. To tak w skrócie :)
Kilka fotek:

http://ifotos.pl/zobacz/MG1342JPG_awwrqne.jpg

http://ifotos.pl/zobacz/MG1326JPG_awwrqah.jpg

http://ifotos.pl/zobacz/MG1363JPG_awwrqaw.jpg
A w którym miejscu to jest PL? :D Przecież wszystko na zdjęciach masz po angielsku :)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: janekbossko »

karty sa po polsku ;) mam swój egzemplarz
klacz10
Posty: 27
Rejestracja: 07 cze 2014, 08:13
Been thanked: 5 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: klacz10 »

Po instrukcji widać że to PL ;p
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: KamradziejTomal »

Udało mi się wykonać PnP nie istniejącej gry Dune - Board Game PL (wszystkie pliki można znaleźć na stronie bgg). Karty wydrukowane na papierze 350 g i pokryte folią. Plansza wydrukowana na płytach PCV technika UV. Żetony i pudełko wykonane z kartonu introligatorskiego. To tak w skrócie :)
Kilka fotek:

http://ifotos.pl/zobacz/MG1342JPG_awwrqne.jpg

http://ifotos.pl/zobacz/MG1326JPG_awwrqah.jpg

http://ifotos.pl/zobacz/MG1363JPG_awwrqaw.jpg
To jeszcze powiedz ile ten DIY Cię kosztował? :P Chyba, że masz w domu możliwość drukowania na pleksi ;) (a jeśli tak to za ile? :P ).

Poza tym to wszystko wygląda bardzo ładnie i jest godne pozazdroszczenia.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
klacz10
Posty: 27
Rejestracja: 07 cze 2014, 08:13
Been thanked: 5 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: klacz10 »

To nie są tanie rzeczy ;p Ogólnie jak ktoś myśli że PnP jest tani, to według mnie się myli. Ja akurat mam ze względu na pracę dość łatwy dostęp do technologii.
Fojtu
Posty: 3372
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 555 times
Been thanked: 1259 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Fojtu »

Mi za mój egzemplarz diuny wyszło koło 400zł, chociaż jakbym robił jeszcze raz, to do pewnych rzeczy bym podszedł inaczej, więc pewnie by wyszło taniej.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 350
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 253 times
Been thanked: 54 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: narandil »

u mnie całe DIY zaczęło się kilka lat temu od gry GOSU z dodatkiem Kamakor - która nie ma polskiej wersji (choć jest po polsku na BGA). Więc zamiast 10 rodzajów goblinów - zrobiłem mix 10 różnych ras: krasnoludy, zombie, roboty, superbohaterowie, itd. W sumie ponad 200 kart, które zamówiłem przez Printer Studio. Masa roboty w photoshopie ale efekt graficzny niesamowity
Spoiler:
2014:
GOSU - w końcu udało mi się zebrać wszystkie karty i wrzucić je na BGG.


później już poszło lawinowo (głównie małe gry) i końca nie widać ;) sesja zdjęciowa ;)
2014-2017:
GOSU
Onitama
Pandemia
Avenue
Middle Earth Quest PL- tutaj przerabiałem grę z wersji niemieckiej (plansza, karty, znaczniki, skróty zasad)
Hoops on Fire - free pnp
Multiuniversum - free pnp
Blueprints PL
A Wanderer in the Forest of Wyr - solo gra z darmowym pnp
Beyond Baker Street - autorzy usunęli pliki z bgg ale tutaj ciągle są
Maquis - free pnp
Tajemnica Opactwa (tylko karty PL, które są na stronie rebela)
Hello Dolly (1Xa4) = free pnp
Utopia Engine (kilka A4) - free pnp
Delve: The Dice Game (1xA4) - free pnp
Władca Pierścieni: Wyprawa do Mordoru (customowe kości)
Bubblee Pop
Piętaszek
Zombie in my Pocket - solo free pnp
Qwinto
Specter Ops (tu tylko karty PLi ściąga z kart sprzętu - grę mam edycję angielską)
Tiny Epic Defenders - redesign PL + później przeróbka na 2 edycję (2018)
Ortus - karty postaci PL
instrukcja PL do Mysterium: https://www.dropbox.com/s/8n3d2gcktsoca ... L.pdf?dl=0
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2018:
Cavern Tavern + Long Night PL - karty PL
Karuba
Castellion - skrót zasad poz 3
Snow Tails
Masmorra: Dungeons of Arcadia - karty PL
Claim + karta pomocy PL
Kroniki Zbrodni - demo eng
Detektyw - żetony, plansza (do zakupionej Sprawy 6)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2019:
Zombicide:CP - dodatki co tylko było ;) (Kruki, Łucznicy, NPCs, Nekromanci, Abominacje, fanowski 'Uderz i Uciekaj')
Architects otWK - karty promo PL i plansze graczy PL
Quadropolis - dodatek Public Services
Automa Decks: Patchwork, H&A, GWT
Krwawa Oberża PL
Bowling Solitaire
Tajniacy Duet (kilka kart kluczy i żetony czasu jako dodatek do normalnych Tajniaków)
Twice as Clever
Lorenzo il Magnifico + Pazzi Conspiracy - całość w PL
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2020:
Tokaido + dodatek Rozdroża + mata zawierająca miejsca na elemnty z dodatków
Marvel Champions (prawie cała pierwsza fala)
Paladyni ZK + dodatkowe karty Paladynów
Pandemia - odnowienie podstawki + dodatki (oprócz W labolatorium)
Colt Express - automa characters
Goool Mistrzostwa
Basketmind
Dice Throne: Barbarian i Shadow Thief - częściowo spolszczone
7 CŚ: Pojedynek - dodatek Panteon oraz Leaders (fanowski)
Arkham Horror LCG - Dunwich Legacy
Light and Dark
AZK - Wiek Rzemieślników
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2021:
...aktualizacja w drodze...
Ostatnio zmieniony 03 lis 2021, 09:36 przez narandil, łącznie zmieniany 66 razy.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

narandil pisze:u mnie całe DIY zaczęło się kilka lat temu od gry GOSU z dodatkiem Kamakor - która niestety nie ma polskiej wersji (choć jest po polsku na BGA). Więc zamiast 10 rodzajów goblinów - zrobiłem mix 10 różnych ras: krasnoludy, zombie, roboty, superbohaterowie, itd. W sumie ponad 200 kart, które zamówiłem przez Printer Studio. Masa roboty w photoshopie ale efekt graficzny niesamowity
Spoiler:
Spoiler:
pozostałe projekty, ułożone imho od najlepszych:
Onitama
Avenue
Middle Earth Quest PL- tutaj przerabiałem grę z wersji niemieckiej (plansza, karty, znaczniki)
Hoops on Fire
Multiuniversum PL
Bowling Solitaire (to w sumie tylko trochę klasycznych kart i tabela punktacji)
Blueprints PL
Beyond Baker Street
Maquis
Tajemnica Opactwa (tylko karty PL, które są na stronie rebela)
Hello Dolly (1Xa4)
Utopia Engine (kilka A4)
Delve: The Dice Game (1xA4)
Władca Pierścieni: Wyprawa do Mordoru
Tiny Epic Defenders PL
Piętaszek
Zombie in my Pocket

oraz zrobione ale jeszcze nie ograne:
Bubblee Pop
Qwinto
Specter Ops (tu tylko karty PL - grę kupiłem angielską)
A Wanderer in the Forest of Wyr (1xA4)

a w kolejce do wykonania czekają (choć póki co robię sobie przerwę):
Karuba
Cavern Tavern PL
World Cup Game PL
Castellion
Alien Legendary Deck Builder PL
Captain Sonar
A gdzieś wystawiasz te pliki do pobrania ?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Jiloo »

Sir_Yaro pisze:
narandil pisze:u mnie całe DIY zaczęło się kilka lat temu od gry GOSU z dodatkiem Kamakor - która niestety nie ma polskiej wersji (choć jest po polsku na BGA). Więc zamiast 10 rodzajów goblinów - zrobiłem mix 10 różnych ras: krasnoludy, zombie, roboty, superbohaterowie, itd. W sumie ponad 200 kart, które zamówiłem przez Printer Studio. Masa roboty w photoshopie ale efekt graficzny niesamowity
Spoiler:
Spoiler:
pozostałe projekty, ułożone imho od najlepszych:
Onitama
Avenue
Middle Earth Quest PL- tutaj przerabiałem grę z wersji niemieckiej (plansza, karty, znaczniki)
Hoops on Fire
Multiuniversum PL
Bowling Solitaire (to w sumie tylko trochę klasycznych kart i tabela punktacji)
Blueprints PL
Beyond Baker Street
Maquis
Tajemnica Opactwa (tylko karty PL, które są na stronie rebela)
Hello Dolly (1Xa4)
Utopia Engine (kilka A4)
Delve: The Dice Game (1xA4)
Władca Pierścieni: Wyprawa do Mordoru
Tiny Epic Defenders PL
Piętaszek
Zombie in my Pocket

oraz zrobione ale jeszcze nie ograne:
Bubblee Pop
Qwinto
Specter Ops (tu tylko karty PL - grę kupiłem angielską)
A Wanderer in the Forest of Wyr (1xA4)

a w kolejce do wykonania czekają (choć póki co robię sobie przerwę):
Karuba
Cavern Tavern PL
World Cup Game PL
Castellion
Alien Legendary Deck Builder PL
Captain Sonar
A gdzieś wystawiasz te pliki do pobrania ?
No właśnie miałem o to samo pytać.
Gosu dawno chciałem ograć, bo karty lubię, ale z dostępnością ciężko, a tu po polsku :D
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 350
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 253 times
Been thanked: 54 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: narandil »

Sir_Yaro pisze:A gdzieś wystawiasz te pliki do pobrania ?
dużo z tych projektów to oficjalne pnp dostępne na bgg. Czasami tylko lekko je "dopieszczam" rewersami kart czy pudełkiem.
a szczerze to to co sam zobiłem nie wrzucałem w sieć m.in. dlatego że nie mam do niczego praw autorskich (albo zwyczajnie nie miałem do tego motywacji). I choć czasami jest to tylko tłumaczenie kart na PL, to zdarza się też, że zwyczajnie jest to cała gra jak w oryginale a to już piractwo w najczystszej postaci :twisted: A jeszcze technicznie często mam problem, żeby po wszystkim dojść do ładu z plikami i mieć je w wersji ostatecznej "do druku" :? może z czasem się zmobilizuje i zrobię z tym porządek :)

ALE jakby ktoś był zainteresowany którąś z gier to pisać priv.
Jiloo pisze: No właśnie miałem o to samo pytać.
Gosu dawno chciałem ograć, bo karty lubię, ale z dostępnością ciężko, a tu po polsku :D
tutaj link do kart GOSU
Ostatnio zmieniony 07 sty 2019, 17:06 przez narandil, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 350
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 253 times
Been thanked: 54 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: narandil »

jak myślicie jakieś grubości papier kredowy jest używany w instrukcjach do gier planszowych? 115g czy bardziej 150g? Bo akurat mam takie dwa do wyboru... który będzie lepszy do wydrukowania instrukcji?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Jiloo »

narandil pisze:jak myślicie jakieś grubości papier kredowy jest używany w instrukcjach do gier planszowych? 115g czy bardziej 150g? Bo akurat mam takie dwa do wyboru... który będzie lepszy do wydrukowania instrukcji?
Pewnie zależy od instrukcji, bo są grubsze i cieńsze, ale co istotne – zawsze są drukowane na papierze kredowym. Drukujesz na takim czy na zwykłym satynowym?
Ja drukowałem sobie instrukcje i karty pomocy na zwykłej satynowej 160-tce. Karty do gier drukuję na papierze 280 g.
Dla porównania – najzwyklejszy papier do drukarki ma 80 g. Więc 115 g będzie tylko trochę grubszy, ale kredowy będzie ok. Papier 150 g będzie już miał swojego rodzaju sztywność.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 350
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 253 times
Been thanked: 54 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: narandil »

Jiloo pisze:
narandil pisze:jak myślicie jakieś grubości papier kredowy jest używany w instrukcjach do gier planszowych? 115g czy bardziej 150g? Bo akurat mam takie dwa do wyboru... który będzie lepszy do wydrukowania instrukcji?
Pewnie zależy od instrukcji, bo są grubsze i cieńsze, ale co istotne – zawsze są drukowane na papierze kredowym. Drukujesz na takim czy na zwykłym satynowym?
Ja drukowałem sobie instrukcje i karty pomocy na zwykłej satynowej 160-tce. Karty do gier drukuję na papierze 280 g.
Dla porównania – najzwyklejszy papier do drukarki ma 80 g. Więc 115 g będzie tylko trochę grubszy, ale kredowy będzie ok. Papier 150 g będzie już miał swojego rodzaju sztywność.
dzięki!
tak chce drukować na kredowym i mam do wyboru w sklepie 115 albo 150. Niestety dopiero jak kupię paczkę będę mógł rozpakować i dotknąć papier żeby zobaczyć jaka to grubość. I właśnie nie wiem czy 115 nie będzie za cienki a 150 za sztywny ale chyba zdecyduje się na 115
ps. mowa o raczej dużej instrukcji - format prawie A4

edit: dostałem info od wydawcy planszówek że najczęściej drukują na 115 właśnie :)
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2017, 14:53 przez narandil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: donmakaron »

Na moje oko 115 styknie, ale jak chcesz pomacać zanim kupisz to podejdź do jakiegoś punktu drukarskiego na mieście. Powinni mieć do pokazania różne warianty.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Zrób to sam cz. 2

Post autor: schizofretka »

Trzymanie planszówkowych figurek z PCV w piankach do modeli bitewniakowych to straszna rozrzutność. Chciałby coś takiego jak pianka modelarska, tylko bez tych sztywnych warstw zewnetrznych. Coś, co ugina się trochę pod naciskiem, w szczególności punktowym, ale przy grubości powiedzmy 5mm jest dość sztywne by tworzyć organizer do pudełka planszówkowego. Przypominające bardziej gumę niż gąbkę.
No i powinno dać się ciąć jakąś cywilną gilotyną/trymerem, bo nie będę się bawił w precyzjne wyrównywanie skalpelem i pilnikiem.

Czego szukać?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: kwiatosz »

Mepel sprzedaje gąbki podzielone na prostopadłościany, które łatwo z grubsza podziurawić na wielkość figurek http://mepel.pl/gabka-pick-pluck-samodz ... 500x250x20 - nie testowałem osobiście, ale może w tym kierunku? Nie wiem jak to się ma do kosztów pianek do bitewniaków.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ